Skoči na vsebino

M6 zadnje zavore


Priporočeno sporočilo

NE vem kaj so tet trapast japanerji razmi?ljal, ko so montiral oziroma snoval bremze pri ?estkah. Prednje tresejo in jih menja? ob vsakem tankanju ?e malo karikiram, pri zadnjih je pa na 100.000 km cilinder fu?. Sej vem da se nam to vsem dogaja, ampak kakorkol to je katastrofa in upam, da bo kdo ki lahk kaj premakne tole prebral.

 

Ker so mi pri okol 100.000 ?le zadnje zavorne obloge sem menjal komplet. Res sem diske samo postru?il, ker je stroka trdila da je to ok. Sedaj, pri 106.000 pa imam tak?no zavorno plo??ico, kot ka?e spodnja slika. ?e to ni absurd. S tem da sodim med voznike ki malo bremzajo (npr Fiat stilo 160.000km z enim kompletom zavor)

 

Sedaj pa horuk na iskanje ?eljusti/cilindrov.

 

Verjetno je odve? razlagat, da so originali ?ez 300? po kosu. Upam, da najdem kaj okol 100. Ve? ta ?rot tko ni vredn. ?e kdo ve kam se obrnit... bom vesel :=)

post-3203-1322313904_thumb.png

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi najprej ugotoviti ali je res ?eljust, ker lahko je tud zajla ro?ne zani? pa ne steka.

Js sem mel isto sranje zadaj levo, pa sem uspe?no re?il brez menjave.

 

Pozabu napisat da je bla tud zajla ?e menjana........ kake dva meseca nazaj.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NE vem kaj so tet trapast japanerji razmi?ljal, ko so montiral oziroma snoval bremze pri ?estkah. Prednje tresejo in jih menja? ob vsakem tankanju ?e malo karikiram, pri zadnjih je pa na 100.000 km cilinder fu?. Sej vem da se nam to vsem dogaja, ampak kakorkol to je katastrofa in upam, da bo kdo ki lahk kaj premakne tole prebral.

 

Ker so mi pri okol 100.000 ?le zadnje zavorne obloge sem menjal komplet. Res sem diske samo postru?il, ker je stroka trdila da je to ok. Sedaj, pri 106.000 pa imam tak?no zavorno plo??ico, kot ka?e spodnja slika. ?e to ni absurd. S tem da sodim med voznike ki malo bremzajo (npr Fiat stilo 160.000km z enim kompletom zavor)

 

Sedaj pa horuk na iskanje ?eljusti/cilindrov.

 

Verjetno je odve? razlagat, da so originali ?ez 300? po kosu. Upam, da najdem kaj okol 100. Ve? ta ?rot tko ni vredn. ?e kdo ve kam se obrnit... bom vesel :=)

 

Meni je tudi blokirala,pa ni bil cilinder?ek.Samo tesnila in gumice smo zamenjali in nove ferode in gasa.

Cena za popravilo?Sitnica.mislim,da je bilo vse skupaj 80?.

Sprednje pa tresejo zaradi slabih ferod,ki postanejo trde kot beton in potem pa? mora ob sili nekaj vibrirat.

Jaz sem samo fliknil gor Ferodo,ki so zakon in od takrat ne trese niti malo.Pa nismo ni? ravnali,stru?ili ali podobno sranje delali na diskih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi blokirala,pa ni bil cilinder?ek.Samo tesnila in gumice smo zamenjali in nove ferode in gasa.

Cena za popravilo?Sitnica.mislim,da je bilo vse skupaj 80?.

Sprednje pa tresejo zaradi slabih ferod,ki postanejo trde kot beton in potem pa? mora ob sili nekaj vibrirat.

Jaz sem samo fliknil gor Ferodo,ki so zakon in od takrat ne trese niti malo.Pa nismo ni? ravnali,stru?ili ali podobno sranje delali na diskih.

 

Pri meni je tudi ena zablokirala, pa sem opazil ?e po par km in mi je mehanikar cilinder s?istil namazal, pri servisu pa ?e drugi cilinder - preventivno. Cena? ca. 50? za oba, mogo?e malo manj, so ?e ble neke druge stvari.

Poskusi najprej to varianto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, meni je moj mehanik to naredu ob menjavi diskov in plo??ic pred 5 000 km. Rekel je tudi, da cilindri zime ne bojo pre?ivel. Ne bom mu zdaj ?e enkrat vozil, ker mi bo na dale? rekel naj menjam. Drugo mnenje pa tud po mojem nima smisla iskat, saj mo?ak ve kaj dela. Grem v lov za cilindri. Upam, da jih najdem za ugoden gnar.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je ?e kdo sli?al za plo??ice PAGID? En tip mi jih na veliiko ponuja, k ma tud zlo ugodne ?eljusti zame.... Pa ne vem a vzet al ne....

 

LP

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je ?e kdo sli?al za plo??ice PAGID? En tip mi jih na veliiko ponuja, k ma tud zlo ugodne ?eljusti zame.... Pa ne vem a vzet al ne....

 

LP

 

Kolikor je meni znano so to super plo??ice (neko? so jih dajali na frizirane avtomobile). :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot ka?e nisem edini, ki ni ravno navdu?en nad zavorami pretekle 6-ke! :(

 

Gustav, morda se ti spla?a ?e na?ega "hi?nega" mehankarja povpra?at, dostikrat ima zelo pametno in ugodne re?itve. :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot ka?e nisem edini, ki ni ravno navdu?en nad zavorami pretekle 6-ke! :(

 

Gustav, morda se ti spla?a ?e na?ega "hi?nega" mehankarja povpra?at, dostikrat ima zelo pametno in ugodne re?itve. :bravo:

 

Mah sej o tem smo ?e debatiral. Vsi tet novodobn kravavani oz avti ranga m6 so po moji oceni podhranjeni v zavorah. tko je. Nima? kej re?t, razen vr?t 2 jurja v MPS diske, posledi?no pol vozt 17 col itd.. .ni mi do tega zarad ?alabajzarstva proizvajalca, k mu je ?koda dat 4 mm debelej? disk pa bi blo re?eno.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

no zdej pa mene neki zanima, zakaj ima mazda 6 karavan (al combi) na zadnjih diskih samo polovico povr?ine diska lepo "zdrsano" ostala polovica pa je rjava? :huh:

 

mogo?e malo n00b upra?anje, sam sva se z tastom zataknila pri tem tako pere?em upra?anju in me sedaj zanima kako pa kaj, da bom lahko pri?el stvari do dna :closedeyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

premajhne plo??ice :),ali pa preveliki diski

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no zdej pa mene neki zanima, zakaj ima mazda 6 karavan (al combi) na zadnjih diskih samo polovico povr?ine diska lepo "zdrsano" ostala polovica pa je rjava? :huh:

 

mogo?e malo n00b upra?anje, sam sva se z tastom zataknila pri tem tako pere?em upra?anju in me sedaj zanima kako pa kaj, da bom lahko pri?el stvari do dna :closedeyes:

 

ali pa postrani prime cilinder.......kar je zelo tezko

 

daj kako sliko, sam disk ne more biti prevelik ker ne bi ?eljust sedla potem gor

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odtrgan del plo??ice morda. Podri pa poglej. Nekje je razlog. Samo da pogleda? mora? vzet kolo dol, pa en vijak od ?eljusti potem pa jo zasu?e? navzven in ti pade vse narazen. Samo zapomni si kako je vkup zlo?eno ,da ne bo potem te?ava sestavit.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odtrgan del plo??ice morda. Podri pa poglej. Nekje je razlog. Samo da pogleda? mora? vzet kolo dol, pa en vijak od ?eljusti potem pa jo zasu?e? navzven in ti pade vse narazen. Samo zapomni si kako je vkup zlo?eno ,da ne bo potem te?ava sestavit.

 

Pr komu si pa menjal zavore, a dobr pozna? mehanika, a si bil zdravn k jih je menjal?

Po tisti slikici sode?, bi jaz najverjetneje pomislil, ?e ti je mehanik sploh dal nove gor. Po 6.000 km bi bli diski plavi k modrica plo??ice pa trde k kamn.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no zdej pa mene neki zanima, zakaj ima mazda 6 karavan (al combi) na zadnjih diskih samo polovico povr?ine diska lepo "zdrsano" ostala polovica pa je rjava? :huh:

 

mogo?e malo n00b upra?anje, sam sva se z tastom zataknila pri tem tako pere?em upra?anju in me sedaj zanima kako pa kaj, da bom lahko pri?el stvari do dna :closedeyes:

 

?e si menjal zadnje plo??ice ti jih mehanik ni prilagodil diskom in ko si prvi? zabremzal si jih tam "razsu" in so ratale mehke in tam ne bremzajo, drugo, premalo bremzanja.

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si menjal zadnje plo??ice ti jih mehanik ni prilagodil diskom in ko si prvi? zabremzal si jih tam "razsu" in so ratale mehke in tam ne bremzajo, drugo, premalo bremzanja.

 

Ma ?tos je v temu,da so original plo??ice manj?e kot je disk in naredi rob,ki pozneje rjavi.

To ni ni? hudega, problem so zani? original plo??ice. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.