Skoči na vsebino

Kak?na vozila kupujemo


Z M A J

Priporočeno sporočilo

?ivjo!

 

Me zanima kak?en znesek (kolikokratnik va?ega osebnega dohodka) se vam zdi smiselno oz. "pametno" dat za prevozno sredstvo?

 

Pred leti (re?mo skoraj 25-imi) se spomnim, da ko je fotr kupoval Golf II benz, pa je bil ?e se ne motim okrog 24k D Mark in je komentiral da je to njegova 2-letna pla?a (se pravi re?mo da je imel takrat nekih "tav?nt" mark prihodka na mesec). Takrat so se mu razni zahodnjaki s katerimi ima posla in pa tudi kolega iz ZDA, smejali, da on si je pa kupil Toyoto Camry (skoraj high class makina ne nek Golf iz TAS-a) s svojo pol-letno pla?o oz. pa? nekajmese?nim prihodkom.

 

Danes ko ra?unam moje prihodke, bi z 2-letnim OD-jem kupil ravno nek srednji nivo tanove 6-ke. Vozim pa tastaro 6-ko, ki recimo je vredna samo kak?ne 4k ?ur, se pravi bi jo kupil v max. 4-ih mesecih po tej logiki. :bravo:

 

Kak?en je va? pogled na stvar, koliko ste pripravljeni odkartat za osnovno prevozno sredstvo. Nekateri Janezi vem da se zapufajo na najdalj?i mo?ni rok, potem pa ?ivotarijo, a bistveno je da je makina dra?ja in ?e na prvi pogled prestiznej?a kot tista najbli?jega soseda (prava slovenska beda in totalna neuporaba mo?gan?kov, ni kaj). :hudicek::harhar:

 

Lep ve?er!

 

B.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 84
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

tudi slu?ajno ne morem podati mnenja, ker je avto zgolj nujno zlo - pri meni prirejeno potrebam dru?ine in slu?be in kupujem glede na trenutno potrebo preko lizingov na s.p. torej nikoli ne dam iz roke vrednost vozila, prej uporabnino, ne glede na letnik, vrednost....

 

primer: za mazdo 2005 CD 143 dam 1500? letno...

za novega swifta letno 2.000?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz si kupim avto,ko imam kaj vi?ka denarja (skoraj nikoli :P ) in to za zmerno ceno,vedno iz druge roke.

Ve? kot polovico cene novega ne bi dal in se vozim z njim,dokler gre.Meni ni to neki presti? (imam druge va?nej?e stvari v ?ivljenju),va?no je ,da imam avto,ki mi je v?e? in dostopen.Kredita za to ?im manj,?e je le mogo?e.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem 91 kupil nov avto. Po 4 letih je bil vreden ve? kot pol manj. Od takrat naprej kupim avto le rabljen. Po Alex-ovem vzoru na?tudiram ?im manj okvar za ?im dalj- torej benz. Zaenkrat best buy je bil volvo. Vztrajal je 12 let s prvo sklopko, brz kakega ve?jea stro?ka. Mazda ne bo tako poceni :blush: , Upam pa da bo slu?ila vsaj ?e 5 let dokler se ne kon?a kreda za bajto.

Potem bom razmi?ljal o rabljenem z lep?o letnico.

 

Jures kako gre tale lizing za vrednost tvojega avta npr 6k evrov oz ne vem koliko je bil vreden(?e ni poslovna skrivnost)?

 

Aja pozabil dodati Mazda je bila skoraj polletna pla?a

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem 91 kupil nov avto. Po 4 letih je bil vreden ve? kot pol manj. Od takrat naprej kupim avto le rabljen. Po Alex-ovem vzoru na?tudiram ?im manj okvar za ?im dalj- torej benz. Zaenkrat best buy je bil volvo. Vztrajal je 12 let s prvo sklopko, brz kakega ve?jea stro?ka. Mazda ne bo tako poceni :blush: , Upam pa da bo slu?ila vsaj ?e 5 let dokler se ne kon?a kreda za bajto.

Potem bom razmi?ljal o rabljenem z lep?o letnico.

 

Jures kako gre tale lizing za vrednost tvojega avta npr 6k evrov oz ne vem koliko je bil vreden(?e ni poslovna skrivnost)?

 

pri novemu ali rabljenemu gre na ceno, ki jo zdila? kot ?e bi kupoval po redni poti, to je osnova za lizing (no pozabil sem ?e vsaj 10% pologa) ampak se potem vrednost za toliko zmanj?a

 

Ampak kot sem ?e omenil, ko prodaja? avto je odkupna vrednost lizinga toliko manj?a od prodajne, da si pokrije? ta polog plus ?e nekaj malega po vsaj dveh letih...

 

Meni se zdi bolje kot kupovati na ful, zato pa tud pogosteje menjam, ker ne izgubljam z menjavo (ko najdem dobro opcijo za prodat)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e si malo narobe zastavil vpra?anje... bolje bi bilo kolk procentov pla?e na mesec ali pa kolik?en znesek na mesec odrine? samo za nakup avta.

 

Osebno razmi?ljam vedno v kontra smeri, da kolikor si discipliniran in privar?uje? toliko si pa? pol privo??i?. Se pravi recimo 300? na mesec. V petih letih ti za 300? krede na mesec dajo "le" cca 15.500?. ?e pa var?uje? isti znesek in denar samo ve?e? na banki pa si na 20.000? pa ?e kredit ti ne visi nad glavo. S prodajo 5 let starega avta plus 20k? pa si lahko vsaki? privo??i? nov avto razreda ?estke z ve? ali manj vso opremo.

 

Ampak to je moja logika, da ne bo zdaj spet kdo zapel, da komu solim pamet. :harhar:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e si malo narobe zastavil vpra?anje... bolje bi bilo kolk procentov pla?e na mesec ali pa kolik?en znesek na mesec odrine? samo za nakup avta.

 

Osebno razmi?ljam vedno v kontra smeri, da kolikor si discipliniran in privar?uje? toliko si pa? pol privo??i?. Se pravi recimo 300? na mesec. V petih letih ti za 300? krede na mesec dajo "le" cca 15.500?. ?e pa var?uje? isti znesek in denar samo ve?e? na banki pa si na 20.000? pa ?e kredit ti ne visi nad glavo. S prodajo 5 let starega avta plus 20k? pa si lahko vsaki? privo??i? nov avto razreda ?estke z ve? ali manj vso opremo.

 

Ampak to je moja logika, da ne bo zdaj spet kdo zapel, da komu solim pamet. :harhar:

 

A pol ?e ma? en avto na za?etku, al si prvih 5 let brez avta da pri?para? unih 20tiso? btw
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pol ?e ma? en avto na za?etku, al si prvih 5 let brez avta da pri?para? unih 20tiso? btw

 

hehe, humorist. :bravo:

 

Ja logi?no sem za?el s cenej?imi rabljenimi avti in prvi nov avto sem si lahko privo??il ?ele, ko sem bil star 30 let pa ?e to je bil v vrednosti dana?njih 9k?. Pol gre? pa lahko vi?je, dokler nekje ne dose?e? plafona pri slabih 30k?. Niti za en avto ni bilo ne kredita ne lizinga, ker tolk k zmorem pa? zmorem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki Boss, torej ?e vsakih 5 let kupuje? nov avto v vrednosti 30k ? to pomeni, da vsakih 5 let vr?e? "skozi okno" 15-20 jur?kov, ker tam nekje v petih letih na ceni izgubi avto, ki je nov vreden 30k ?, . ?e vzamemo ta izra?un to pomeni, da nameni? samo za nakup avta vsako leto 3 do 4k ?. To se meni ne zdi malo. Tudi var?evanje 300? mese?no samo za avto... dober si.

 

Verjetno tudi regres v va?i firmi pomaga... :hudicek:;)

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V mojem primeru bi to pomenilo skoraj 1/3 mese?nega OD-ja, da dobim 300 ? mese?no.

 

Moja ra?unica je pa naslednja (ob predpostavki da bo ?rnozmajka ?e naprej pridno ?rla asfaltne kilometre, pa hkrati ne preve? "o?e?ila" mojega to?la, bo pri bajti verjetno do (vsaj) maja 2013). Recimo da bo takrat vredna kak?ne 3 Jur?ke. Se pravi do tam je ?e leto in pol pa ?e je tega momenta vredna - hipoteti?no 4.000 ?, bom v nadaljnjem letu in pol izgubil 1.000 ?, se pravi je to nekih 60? plehnate izgube na mesec. Zanemarljivo, v glavnem. :jupiii:

 

?e bo pa naslednji avto z Wankel motorjem bomo pa ?e vidli (v vmesnem ?asu se zna kak?no parcelo kupit in za?eti z gradnjo, no s tem pa bi se plehnata matematika lahko dodatno zakomplicirala). <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e lahko dodam - dokler sis am je moćno to ?parat, ?e pa ima? v glavi ?e na?rte kje stanovat, dru?ina hrana...no way.

 

Mi damo samo za hrano 300? na mesec 4 ?lanska dru?ina, pol pa ?e bajta s stro?ki, vrtci, ?ole.....jaz kar na?param gre v bajto in po?itnice - pav?al, pa smo vsi sre?ni tud ?e kolo vozmo, a brez avta ne gre, mam pa? sre?o da ga slu?beno rabim/krijem

 

Zadnji? sem pa zra?unal, da bi na?a z dilpomo zaposlena v JU bila na bolj?em ?e bi bila doma. ?e je doma ne rabimo stro?kov drugega avta, kot je benz, avto, zavarovanje, gume...itd, vrtca.....vse to pride ve? na mesec kot njena mizerna pla?a.

le leta ji ne bi tekla....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah ko si sam je treba ?parat za polog za stanovanje (ne vem kaj mi prej ni pri?lo to na pamet)....mal sem se ?e s tem avtom nategnu, ?eprav vsaj kredo imam dokaj nizko, pa vmes se ?e s tisto dve leti staro 1.6 trojko dobro ?ez pri?el ko sem jo pa? prodal zaradi tele ki je bila pol ceneje kot nova. Pa ni bilo 100% financiranje seveda. Sem sam, ampak tudi vse sam pla?ujem, hrana mene pride cca. 200-250eur na mesec, sem samo 1 mesec ra?unal in me je skoraj kap...ampak sem si zbral tak na?in life-a in mi ni ?al.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah ko si sam je treba ?parat za polog za stanovanje (ne vem kaj mi prej ni pri?lo to na pamet)....mal sem se ?e s tem avtom nategnu, ?eprav vsaj kredo imam dokaj nizko, pa vmes se ?e s tisto dve leti staro 1.6 trojko dobro ?ez pri?el ko sem jo pa? prodal zaradi tele ki je bila pol ceneje kot nova. Pa ni bilo 100% financiranje seveda. Sem sam, ampak tudi vse sam pla?ujem, hrana mene pride cca. 200-250eur na mesec, sem samo 1 mesec ra?unal in me je skoraj kap...ampak sem si zbral tak na?in life-a in mi ni ?al.

 

O tem govorim, v dolo?enem obdobju ?ivljenja se naćin prioritet povsem pome?a...

 

Sicer pa - kako ka?e z bogata?injo? :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss,ta matematika o 300?/mesec pri?paranih so za ve?ino samo lepe sanje.To bi ?e ?lo, ?e ima? sre?o, da podeduje? stanovanje od star?ev, ki so se preselili v hi?o in ti se lepo "vgnezdi?" noter in kupi? samo kak?no malenkost.Druga?e je ni ra?unice,da gre? skozi mesec li?o skozi in pri?para? ta denar,?e ima? ?oloobvezne otroke.

Jap.Spet smo tam.Zakaj hodimo na dopuste, zakaj hobiji... :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss,ta matematika o 300?/mesec pri?paranih so za ve?ino samo lepe sanje.To bi ?e ?lo, ?e ima? sre?o, da podeduje? stanovanje od star?ev, ki so se preselili v hi?o in ti se lepo "vgnezdi?" noter in kupi? samo kak?no malenkost.Druga?e je ni ra?unice,da gre? skozi mesec li?o skozi in pri?para? ta denar,?e ima? ?oloobvezne otroke.

Jap.Spet smo tam.Zakaj hodimo na dopuste, zakaj hobiji... :P

 

brez tega bi verjel v matrico.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pol ?e ma? en avto na za?etku, al si prvih 5 let brez avta da pri?para? unih 20tiso? btw

 

Saj to logiko je ?e neko? en ekonomist razlagal - samo prvega avta si ne sme? kupit, pa se lahko potem skoz vozi? z novimi avti ne da bi ti bilo ime JJ (Jure Jankovi?)

 

Jaz menjam avte na 12 let, vmes dajem na kup?ek tako kot Boss (ampak on la?je - on je pri koritu pa baje da ?e celo slo zajedajo v LB).

 

Cena nakupa avta je majhna v primerjavi s stro?ki uporabe, lahko tudi 1/3 ali ?e manj.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e lahko dodam - dokler sis am je moćno to ?parat, ?e pa ima? v glavi ?e na?rte kje stanovat, dru?ina hrana...no way.

 

Mi damo samo za hrano 300? na mesec 4 ?lanska dru?ina, pol pa ?e bajta s stro?ki, vrtci, ?ole.....jaz kar na?param gre v bajto in po?itnice - pav?al, pa smo vsi sre?ni tud ?e kolo vozmo, a brez avta ne gre, mam pa? sre?o da ga slu?beno rabim/krijem

 

Zadnji? sem pa zra?unal, da bi na?a z dilpomo zaposlena v JU bila na bolj?em ?e bi bila doma. ?e je doma ne rabimo stro?kov drugega avta, kot je benz, avto, zavarovanje, gume...itd, vrtca.....vse to pride ve? na mesec kot njena mizerna pla?a.

le leta ji ne bi tekla....

 

Saj jo lahko prijavi? kot gospodinjo, pa ji pla?uje? zavarovanje :hudicek: . Pa ?e za vrtec bo? pri?paral :jupiii:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tra?i se... :bravo::vesel:

 

Boss-a vpra?i za nasvet. On jo zgleda ?e ma :hudicek: .

Mal ?ale...

 

Druga? pa hrana, ?istila 4 ?lanska dru?ina pod 350evrov mese?no je uspeh. Pol pa kreda za stanovanje,..

?e mi na koncu ostane ve? kot 100 jih pa itak u bajto zagonem. Kako bi od pla?e dal 300 na stran nimam pojma. No ko ne bo krede velik la?je :jupiii: .

 

?e bi dubu stanovanje pol bi bla pa na izi ja :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki Boss, torej ?e vsakih 5 let kupuje? nov avto v vrednosti 30k ? to pomeni, da vsakih 5 let vr?e? "skozi okno" 15-20 jur?kov, ker tam nekje v petih letih na ceni izgubi avto, ki je nov vreden 30k ?, . ?e vzamemo ta izra?un to pomeni, da nameni? samo za nakup avta vsako leto 3 do 4k ?. To se meni ne zdi malo. Tudi var?evanje 300? mese?no samo za avto... dober si.

 

Verjetno tudi regres v va?i firmi pomaga... :hudicek:;)

 

pa ne da si nevo??ljiv?... zadnji stavek je ?e tak.... no ja sej vem da je na desnici nevo??ljivost pa? vrlina tako, da ti tega ne morem niti zamerit sej tudi un ortodoksni forumski desni?ar skoz, kr poka in si lase puli od same zavisti. :rozico:

 

A nih?e nikoli niti ne pomisli, da se da poleg slu?be ?e kaj dodatno delat in zaslu?it. Pa namesto, da pla?uje? raznorazne majstre se loti? sam. Pa? ne hodi? po lokalih in gostilnah, se ne preserava? s potovanji in po?itnicami na dragih destinacijah. Ne kupuje? raznoraznih dragih gizmotop tipa iNeki ipd, ra?unalniki se zadnje ?ase tudi ne razvijajo toliko, da bi rabil vsak let novega in ?e in ?e. Opustil sem tudi tiste tadrage hobije in se bolj ukvarjam raje s kak?nim poceni ?portom tipa ko?arka ipd. Drugih razvad razne kake ?okolade ob?asno pa nimam tako, da se da.

 

Sam jamrat ne sme? pa se smilit samemu sebi kolk je grozno in si sestavit finan?no sliko pa se da marsikaj brez, da bi kdo bil la?en ali pa bil na mrzlem samo malo ve? osebne energije je treba vlo?it pa si kak znanja pridobit tudi iz podro?ij, kjer ti je bilo ?e pred ?asom pod ?astjo sploh pomislit, da bi delal kaj takega (ne Ivar, nisem mislil na prostitucijo). :blush:

 

Druga? pa hrana, ?istila 4 ?lanska dru?ina pod 350evrov mese?no je uspeh. Pol pa kreda za stanovanje,..

?e mi na koncu ostane ve? kot 100 jih pa itak u bajto zagonem. Kako bi od pla?e dal 300 na stran nimam pojma. No ko ne bo krede velik la?je :jupiii: .

 

Evo si vse povedal - sam nimam krede in v bistvu mi je ta denar kreda, ki si jo dajem sam sebi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss,ta matematika o 300?/mesec pri?paranih so za ve?ino samo lepe sanje.To bi ?e ?lo, ?e ima? sre?o, da podeduje? stanovanje od star?ev, ki so se preselili v hi?o in ti se lepo "vgnezdi?" noter in kupi? samo kak?no malenkost.Druga?e je ni ra?unice,da gre? skozi mesec li?o skozi in pri?para? ta denar,?e ima? ?oloobvezne otroke.

Jap.Spet smo tam.Zakaj hodimo na dopuste, zakaj hobiji... :P

 

Tudi to ni tko easy, razen ?e dobi? ?e opremljeno zadevo in res spremeni? le malenkosti.

 

Sam sem tako podedoval stanovanje od starih star?ev, vzel kredit za 20k ? (kompletna adaptacija + nova oprema), nekaj so dodali ?e star?i. Kredit sem vzel na 7 let, in obrok je ravno 300? mese?no. In dokler imam tole za odpla?evat, ni ?ans da razmi?ljam o kak?nem novem avtomobilu, saj me samo kredit + stro?ki pridejo cca. 600? mese?no. Kje je potem ?e bencin, razna zavarovanja, hrana,... kaj ?ele kak?ni ?oloobvezni otroci... :D

 

Tako da trenutno mi je idealna varianta Xedos 6, za katerega sem 5 let nazaj dal cca. 3300?, danes pa bi zanj dobil kakega jurja mogo?e.

 

Tudi ko bom enkrat odpla?al kredo, mi na misel ne pri izgubljat 50% vrednosti novega avtomobila vsake 4 leta. Se mi zdi najbolj?a varianta kupit dobro ohranjenega rabljenega za pol cene novega (ali manj) od kak?nega ata, ki ga je vozil ob nedeljah. Tako ?e najmanj izgublja?.

 

Je pa res, da vsak po svoje - seveda ?e nekateri kupujemo rabljene avtomobile, morajo drugi kupovati nove, druga?e ne bi imeli od koga kupovat :D

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss,ta matematika o 300?/mesec pri?paranih so za ve?ino samo lepe sanje.To bi ?e ?lo, ?e ima? sre?o, da podeduje? stanovanje od star?ev, ki so se preselili v hi?o in ti se lepo "vgnezdi?" noter in kupi? samo kak?no malenkost.Druga?e je ni ra?unice,da gre? skozi mesec li?o skozi in pri?para? ta denar,?e ima? ?oloobvezne otroke.

Jap.Spet smo tam.Zakaj hodimo na dopuste, zakaj hobiji... :P

 

Hja glej... samo letos sem v dodatni dve sobi, pohi?tvo, teraso in ostalo fuknil do danes ?e skoraj 20k?. ?e pa bi mi delali majstri bi ?lo pa ?e kakih 5k-6k?. Je pa res, ker sem vse delal sam je ?el dopust za to in ne za zabavo in po?itek. Pa? prioritete - a ne :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

A nih?e nikoli niti ne pomisli, da se da poleg slu?be ?e kaj dodatno delat in zaslu?it. Pa namesto, da pla?uje? raznorazne majstre se loti? sam. Pa? ne hodi? po lokalih in gostilnah, se ne preserava? s potovanji in po?itnicami na dragih destinacijah. Ne kupuje? raznoraznih dragih gizmotop tipa iNeki ipd, ra?unalniki se zadnje ?ase tudi ne razvijajo toliko, da bi rabil vsak let novega in ?e in ?e. Opustil sem tudi tiste tadrage hobije in se bolj ukvarjam raje s kak?nim poceni ?portom tipa ko?arka ipd. Drugih razvad razne kake ?okolade ob?asno pa nimam tako, da se da.

 

 

Odebeljeno gre skupaj pololnoma z lahkoto, ?e pa prvega ni pol je tudi drugo lahko problem.

?okolade pa gre za popizdit, samo ni panike. :blush:

Kar znam in delam sem se sam nau?il in na?tudiral, tako da ne pride komu na misel "lako tebi k so ti drugi izobra?evanje pla?ali-omogo?ili".

 

Jaz delam dodatno tolk da mava z na?o za sproti (futer,benz,....)lahko bi ?e ve?, samo se mi ne da, ?e sedaj so mi dolo?eni fov?, samo kaj naj ?e zanam-zmorem-pa ?e vedno se kaj novega nau?im.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

FU? NE SME TRPET!

 

Kar se ti?e gospodinje, moja ni take narave (rada kuha pospravlja...) sam da pa je doma samo zato se ji zme?a (ma prav)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Hja to so bile le začetne serije, kjer so še iskali in prepričevali trg, da baterije zdržijo. Zelo hitro so ugotovili, da bodo šli v minus, tko, da danes je garancija na baterijo od 150.000km do 250.000km.   Drugače pa ja, če je s prvo baterijo res naredil tolk km samo kapo dol. Verjetno pa je kakšen motor al pa dva pa je vseeno zamenjal.
    • Heh, kake hude debate o porabi... @Slivkazih ne racuna koliko porabi z bt-jko....ampak pride na cilj.. .nekako tako tudi jaz gledam na voznjo z ICE....lahko se cijazim 130km/h ali pa 180km/h v nobenem primeru pa ne gledam na porabo ker mi je vseeno....vem pa nekaj (imam tudi kolege,ki hodijo na dopust in furajo 100km/h) , da bi se mi v tem primeru odtrgalo....da se bom zaradi porabe cijazil po ac 100na uro....ne hvala😉🤣, sem raje doma  , ccc
    • Tako že dlje časa iščem 350Z in zdej mam nekaj nagledanga in me zanima,  če ima kdo kakšen kontakt na mehankarja, ki se z njimi ukvarja? Oz. če poznate koga, ki je že lastnik tega avtomobila in imate njegov kontakt? Hvala v naprej.
    • Sorry 2.0 in 120km je no go....pa pišite kar hočte...pol je bolje vzet 0.99 turbaka , vsaj pri vseh dajatvah in zavarovanju prisparas....celo EV bi bil bolj primeren...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.