Skoči na vsebino

Poraba izziv 2012


jures

Priporočeno sporočilo

Evo, ko ima? mal preve? ?asa si izmisli? nekaj takega.

 

Vabljeni na poraba izziv, kjer bomo lahko podrli marsikateri tabu, sodelujejo lahko vsi, dizli, plina?i, bencinarji, ter izvenkategorniki, kot so motorji, traktorji, bicikli...:)

 

Pravila:

 

MERILA

 

1. del

- Skupinski ?tart ob istem ?asu s polnim tankom na isti bencinski postaji - postaja A

- Skupinski cilj zopet bencinska postaja, kjer vsak natanka spet polno - postaja B. Referenca je ra?un - litri in ?as na ra?unu

 

Nato gremo lahko skupaj kam na kavo itd

 

2. del, povratna smer

 

- ?tart ob isti uri nazaj na cilj, ki je originalna bencinska postaja, kjer se zopet polni do vrha, spet reference ra?un s ?asom in litri

 

PRAVILA NA POTI

 

- vozi se po omejitvah

- ?tevilo potnikov neomejeno po prometni

- vsak sam dolo?i na?in vo?nje in pot med A in B ter B in A, torej ni to skupinski izlet

- zastoji, semaforji, okvare itd, vse je del poti

 

REFERENCA ZA PORABO VSAKEGA VOZNIKA:

 

- ?as (A do B ) + (B do A) = T

- litri (A do B ) + (B do A) = L

 

1. skupina - najbolj?i rezultat/razmerje med porabo in ?asom na poti

 

Lx100/T v sekundah = X

najve?ji X zmaga - ker je porabil najmanj v najkraj?em ?asu na isti poti

 

primer: voznik 1 je za isto pot porabil 20L ter vozil 1:10:20 torej 1 - 2000/4220 = 0,473

voznik 2 je za isto pot porabil 20L ter vozil 1:11:30 torej 1 - 2000/4290 = 0,466

 

2. skupina - najbolj?i rezultat poraba / uradne KM na isti poti :hudicek:

 

L/KM = x

najmanj?i X zmaga - ker je porabil najmanj L na konja na isti poti

 

primer na 100km CD136 porabi 6L = 6/136 = 0,044

ajvar :hudicek: porabi 8L = 8/260 = 0,030

 

Ta zna biti zanimiva za vse

 

Poraba izziv predlagam 31.3.2012 ob 09:00 z zborom v BTCju

 

1. jures

2.

3.

4.

 

_________________________________________________________________________

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 100
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Za stro?ke bo tudi dovolj ra?un.

Glede omejitev in ?asa - ni res, nekdo gre lahko ?e ho?e po stari cesti, kar ni enako, nekdo kot na primer jaz, odlo?no pospe?uje do omejitev, nekdo se cijazi....

 

Boss - na avtocesti je minimalna dovoljena 70 :)

 

Pri vseh meritvah, ki so v na?rtu, bi mogo?e "merili" tudi, koliko ?/100 km kdo porabi. Nekdo, ki porabi 7 litrov plina bo pri?el skozi ceneje kot pa kdo, ki porabi 6 litrov bencina.

 

Samo kot namig, seveda.

 

Za Slivko - tudi znamka avta ni pomembna (lahko tekmuje? s tvojim malim japonskim ?ude?em porabe)

 

Zami?ljena tura je:

 

to?ka A: BTC

to?ka B: Bovec

 

Zakaj tako - ker ima? Vr?i?, Predel, avtocesto preko Gorice, Col....veliko variant

 

Navsezadnje avtovlak, ki pa te ko?ta na ?asu, pridobi? pa na porabi :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram prera?unat, da se mi ne bo glih takrat na turi vklopla regeneracija pa sem an konju. :hudicek:

 

 

@Jures: mislim, da je 60km/h saj lahko AC uporabljajo vle vozila, ki po deklaraciji presegajo hitrost 60km/h.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram prera?unat, da se mi ne bo glih takrat na turi vklopla regeneracija pa sem an konju. :hudicek:

@Jures: mislim, da je 60km/h saj lahko AC uporabljajo vle vozila, ki po deklaraciji presegajo hitrost 60km/h.

 

Itak, pa ?e se bo kdo cijazu mu tisti liter ne pomaga pri izgubljenem ?asu - zato taka formula. Ni vse v porabi in ne vse v ?asu - optimalno vo?njo i??emo :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba izziv predlagam 31.3.2012 ob 09:00 z zborom v BTCju

 

1. jures

2. Madmax (ampak nisem 100% closedeyes.gif )

3. Boss .... ma ne smem manjkat :hudicek:

4. Canyon :bravo: ( ce mi nebojo kej na sihtu zbrklal da bom mogu pol delat :glare: )

5.

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa imajo v Bovcu LPG?

 

V primeru da se ne da natankat, se zabele?i le ?as in potem na koncu totalna koli?ina - isti efekt. 300km pa ja naredi? a ne?

 

Bovec je tudi primeren, da se po prvem cilju brez dodatne porabe sprehodimo na kavo - ?rna Ovca je cool...ter velik parkplac pri m?katorju 1min od pumpe

 

SICER PA ALI SPLOH POTREBUJEMO PUMPO na vmesnem cilju??? Mislim, da ne, ker ni potrebe za 300km Le ?as zabele?imo. Moja sestra je lahko sodnik, ker ima stanovanje nad parkplacom - pofo?ka prvega, on ostale

 

:jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Poraba izziv predlagam 31.3.2012 ob 09:00 z zborom v BTCju

 

1. jures

2. Madmax (ampak nisem 100% closedeyes.gif )

3. Boss .... ma ne smem manjkat :hudicek:

4. Canyon :bravo: ( ce mi nebojo kej na sihtu zbrklal da bom mogu pol delat :glare: )

5.

 

lista ?e ?aka

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba izziv predlagam 31.3.2012 ob 09:00 z zborom v BTCju

 

1. jures

2. Madmax (ampak nisem 100% closedeyes.gif )

3. Boss .... ma ne smem manjkat :hudicek:

4. Canyon :bravo: ( ce mi nebojo kej na sihtu zbrklal da bom mogu pol delat :glare: )

5. tubitele

6.

7.

8.

 

Sicer bom po vsej verjetnosti tisti vikend v soboto delal od ve?era pa do jutra, ampak roadtripom se pa ne odpovem :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba izziv predlagam 31.3.2012 ob 09:00 z zborom v BTCju

 

1. jures

2. Madmax (ampak nisem 100% closedeyes.gif )

3. Boss .... ma ne smem manjkat :hudicek:

4. Canyon :bravo: ( ce mi nebojo kej na sihtu zbrklal da bom mogu pol delat :glare: )

5. tubitele

6. iVar --> Micra

7.

8.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba izziv predlagam 31.3.2012 ob 09:00 z zborom v BTCju

 

1. jures

2. Madmax (ampak nisem 100% closedeyes.gif )

3. Boss .... ma ne smem manjkat :hudicek:

4. Canyon :bravo: ( ce mi nebojo kej na sihtu zbrklal da bom mogu pol delat :glare: )

5. tubitele

6. iVar --> Micra

7.DejanOT

8.

9.

10.

 

Mogoce bom prisel tudi jaz, me zanima kako se E36 pelje na dolge relacije :hudicek:

 

LP

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba izziv predlagam 31.3.2012 ob 09:00 z zborom v BTCju

 

1. jures

2. Madmax (ampak nisem 100% closedeyes.gif )

3. Boss .... ma ne smem manjkat :hudicek:

4. Canyon :bravo: ( ce mi nebojo kej na sihtu zbrklal da bom mogu pol delat :glare: )

5. tubitele

6. iVar --> Micra

7.

8.

 

:huh::huh::huh: a pol ne misli? zmagat druge kategorije ampak prvo.... :notworth:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Just in case ?e bi bila napoved zelo zelo slaba 14.4 rezervni datum, druga?e smo ?e vedno na planu, pa da se tema mal posodobi :hohoho:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.