Skoči na vsebino

Nakup mazde 6 dizel/bencin, plin?


ncop1

Priporočeno sporočilo

Ah ne sej to pa ni res, ker v praksi ima 1.2 TSI za liter in pol ve?jo kot recimo isto mo?an 1.6TDI. Tole z TSI in neko divjo var?nostjo je samo marketin?ki trik realno pa je zgodba precej druga?na oziroma pri?akovana glede na izku?nje.

 

ammm polo 1.4 TSI mi je zrl 4,2..........na 600km relaciji....noben marketing

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 70
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

ammm polo 1.4 TSI mi je zrl 4,2..........na 600km relaciji....noben marketing

 

Polo je precej lahek avtek in po vsej verjetnosti si tudi ti vozil precej zmerno.

 

Poraba pri teh motorjih je zlahka 10-12 celo 14 litrov. Sam gredo pa tudi dobro, kot mo?nej?i turbo dizli.

 

Zanima me kako bodo ti novi MAZDa motorji. Sykactive? A kdo kaj ve o tem kaj ve??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polo je precej lahek avtek in po vsej verjetnosti si tudi ti vozil precej zmerno.

 

Poraba pri teh motorjih je zlahka 10-12 celo 14 litrov. Sam gredo pa tudi dobro, kot mo?nej?i turbo dizli.

 

Zanima me kako bodo ti novi MAZDa motorji. Sykactive? A kdo kaj ve o tem kaj ve??

 

nope - zmerno je relativen pojem. jah poraba 10-12 je lahko kjerkoli zlahka, ampak tegale mora? pa terat v nedogled. Kdor zna uporabiti turbino takrat ko je treba (ko bi se druga?e mu?il motor) je to to.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ammm polo 1.4 TSI mi je zrl 4,2..........na 600km relaciji....noben marketing

 

To si ti narobe ra?unal, ?e noben lastnik TSI-ja se ne pohvali z obljubljeno porabo. Verjemi, da pri istem na?inu vo?nje skuri liter in pol ve? kot diesel iste mo?i. Lohk gre? pa mal tud na spritmonitor prevert.

 

1.2 TSI 105KM

 

1.6 TDI 105KM

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To si ti narobe ra?unal, ?e noben lastnik TSI-ja se ne pohvali z obljubljeno porabo. Verjemi, da pri istem na?inu vo?nje skuri liter in pol ve? kot diesel iste mo?i. Lohk gre? pa mal tud na spritmonitor prevert.

 

1.2 TSI 105KM

 

1.6 TDI 105KM

 

dobil polnega, vrnil polnega....naredil 598km, tankal 23,8L :ne vem: pol sem pa jaz fenomen....al je pa litvanski bencin supa dupa :hudicek:

 

Pazi

 

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/387417.html

 

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/387327.html

 

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/470162.html

 

Povsem mo?no da 2011 letnik naprej ?e izbolj?an...tega sem imel...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ti si vzel ekstremne var?ne?e to pa je za povpre?je nerelevanten podatek tako, kot tisti, ki se z dieslom vozi pod 4 litre na 100km. Gledat mora? "big picture" in tak podatek ti da samo dovolj velik vzorec meritev (uporabnikov).

 

Sicer se pa da marsikak?en ekstrem tud realno dose?t - men je tudi ratal s prej?njo ?estko peljat od Lj do Bre?ic s porabo 3.2 po BC (realno je to bilo nekje 3.8-3.9)ampak to je bilo med 90-100km/h uro, ker sem imel bulo na gumi in si nisem upal hitreje. :blush:

Se pravi, da se, samo v normalnem ciklu vo?nje je pa to nemogo?e in popolnoma nepomemben podatek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ti si vzel ekstremne var?ne?e to pa je za povpre?je nerelevanten podatek tako, kot tisti, ki se z dieslom vozi pod 4 litre na 100km. Gledat mora? "big picture" in tak podatek ti da samo dovolj velik vzorec meritev (uporabnikov).

 

Sicer se pa da marsikak?en ekstrem tud realno dose?t - men je tudi ratal s prej?njo ?estko peljat od Lj do Bre?ic s porabo 3.2 po BC (realno je to bilo nekje 3.8-3.9)ampak to je bilo med 90-100km/h uro, ker sem imel bulo na gumi in si nisem upal hitreje. :blush:

Se pravi, da se, samo v normalnem ciklu vo?nje je pa to nemogo?e in popolnoma nepomemben podatek.

 

Nana?a se na moj post o mo?i in odgovoru na tvoj post....

V?asih si ko Lojz, ki ne pusti drugega mnenja :P , Petrol je tudi najbolj?i a ne :harhar:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nana?a se na moj post o mo?i in odgovoru na tvoj post....

V?asih si ko Lojz, ki ne pusti drugega mnenja :P , Petrol je tudi najbolj?i a ne :harhar:

 

Hja glih tolk moje mnenje velja kot tvoje, da je Petrol zani?... :whatever: sploh pa ne razumem tega stavka kaj to?no si hotel povedat, ker ?e se ne strinjam s tabo, da TSI isto kuri kot TDI enake mo?i sem pa? Lojz al kaj :ne vem: ?e fabrka v tehni?nih podatkih tega ne trdi, tako da ne vem kje je zdaj problem :unsure:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se bom kar strinjal z Bossom, eno je odpeljat "frigidno" relacijo ob o?itno dost optimalnih pogojih, ob kakr?nih se upam zatrdit da mojo veliko gajbo spravim izpod 7 litrov ali pa na le dobrih 6, drugo je pa vsakodnevna vo?nja, kjer lahko mirno pribije? dodatna 2 litra, lahko tudi ve?! :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabita - ko sem rekel zakaj so za?eli turbine na mlin?ke dajati....tolk nazaj.

 

TSI lahko zlahka kuri 5-6 brez problema z vsakodnevno vo?njo, enakovredno dizlu...

Tukaj ima? ?e enega....http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=12239

 

Kar se ti?e petrola vztrajam, da moji mazdi ne pa?e in nisem edini..... :ne vem: , pa se to spet na veliko izpodbija v smilslu to je nemogo?e

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vozil 1.2 TSI ....ibizo in golf VI ...res da ni ?lo po omejitvah ampak sta pila 10-11l polni avto, relacija....tako kot je meni gta-jka pila isto relacijo 11-12l tudi poln avto..s tem da ima par 10 konjev ve?. Mogo?e lahko res pije 6l ?e vozi? 110km/h relacijo......?e sam vozim po omejitvah, relacija 140 km/h mi pije 8,5l...tako da.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vozil 1.2 TSI ....ibizo in golf VI ...res da ni ?lo po omejitvah ampak sta pila 10-11l polni avto, relacija....tako kot je meni gta-jka pila isto relacijo 11-12l tudi poln avto..s tem da ima par 10 konjev ve?. Mogo?e lahko res pije 6l ?e vozi? 110km/h relacijo......?e sam vozim po omejitvah, relacija 140 km/h mi pije 8,5l...tako da.

 

hja ve? voznikov, ve? rezultatov...to je vedno. 1.2 za golfa mogo?e ?e pre?voh. Sam da ti en mal?ek ?re 10,11 si moral terati. Moja ne turbinska ibiza 1.2 in kasnejsa 1.4 je zrla 7-8, Altea s totalno pre?voh ma?ino 1.6 101km, je ?rla 8.... :unsure:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja ve? voznikov, ve? rezultatov...to je vedno. 1.2 za golfa mogo?e ?e pre?voh. Sam da ti en mal?ek ?re 10,11 si moral terati. Moja ne turbinska ibiza 1.2 in kasnejsa 1.4 je zrla 7-8, Altea s totalno pre?voh ma?ino 1.6 101km, je ?rla 8.... :unsure:

 

Oba avta sem "teral" ja 160-180 km/h - 450-500km relacija. Druga?e pa ne ?tekam lih teh tsi motorjev, v nizkih obratih mrtvilo, potem le nekako potegne in to ne slabo, ?esta je pa itak spet mrtvilo od mrtvila. Ne vem, kar pri?para? je to da ma? cenej cestnino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oba avta sem "teral" ja 160-180 km/h - 450-500km relacija. Druga?e pa ne ?tekam lih teh tsi motorjev, v nizkih obratih mrtvilo, potem le nekako potegne in to ne slabo, ?esta je pa itak spet mrtvilo od mrtvila. Ne vem, kar pri?para? je to da ma? cenej cestnino.

 

Ma to so vo?nje, kjer bi se ?e crknjena ma?ka v havbi za?ela bunit, da jo prehitevajo kamioni. :P

?e vozi? normalno, ?eprav ve? ne vem, kaj je to normalna vo?nja, je poraba daleeeee? ob obljubljene tovarni?ke in lahko komot doda? 2-3 litr?ke oz. samo po mestu tudi ve?.To je to.

Ali vozi? avto ti, ali te "vozi" on.Druge ni. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodelavec z leto starim holfom 1.4 TSI pokuri 6,5 /100km. Sicer ne vem kak?en je njegov stil vo?nje ko je v svojem avtu, ampak slu?bene je vedno teral. Bi pa verjel, da man?i ko je mlin?ek, ve? kuri pri teranju, pa ?e neudoben je pri vo?nji v klance.

 

Drga? pa seveda bencinar za 5-10 Kkm. Pred leti je bila pribli?no 20Kkm/letno meja kjer si za?el po?asi razmi?lat o dizela?u.

 

Ampak dizela? se pa la?je proda :bravo:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta ra?unica se izide, ?e dobi? vedno enako koli?ino goriva v valj, ampak, ker 2,3 rabi manj mo?i pri enakih pogojih, dobiva tudi bolj manj?o koli?ino goriva v valj. To pa je pri porabi goriva najbolj pomembno, ali?

 

Tud ?e dobi enako koli?ino benza v cilinder kot 1.8 motor, pa ga dobi ve? ker potem NI optimalna me?anica, trik je tudi v menjalniku, in kon?nem prenosu, ima vsaj 500 ?e ne ve? obratov manj pri isti hitrosti.

 

2.3 se mi zdi da ima pri 140 km/h cca 4000 rpm, kolk mam js nam povedu, jih je pa kar nekaj manj. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

140 km/h mam jaz pri 3400 obratih. Ajvar ti si verjetno okrog 3200 :D

 

:zvizga::hudicek::hudicek::zvizga:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 3200 se peljem ?e tolk hiter, da sem ?e na AC lohk ob vozni?ko :ne vem:

 

Ja sam mora? pri 4-4,5K rpm ?altat men pa ni treba, se lepo obrne v 7K rpm. :hudicek: , pa ?eprav ne rabi.

Gre teb s 6. prestavo od 50km/h do 2XX, brez da neki trese in samo puli in to skozi bolj ? :hudicek:

Ja sej vem len sem, kroni?no rabim avtomatika. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.