Skoči na vsebino

Pomo? pri nakupu mazde 6


Sorti

Priporočeno sporočilo

Samo to je res sme?no, ?e ima? malo ve? lot 100 konji?ev in 300+Nm navora si po ljudskem izro?ilu avtomatsko divjak?Jaz osebno nisem.

Imam tako konjenico zato, da ko imam poln avto krame in nas noter, ne ?altam v klancih na avtocestah v 4. brzino in lepo z lahkoto dr?im konstantno, v 5. brzini enako hitrost do vrha klanca, brez da vr?e ma?ino in obratomer skozi havbo oz. ?ipo ven.

Pa ?e ena stvar,tudi ?e se vozi? po mestu (zdej ne vem kako je s temi avti po 2005 z filtrom, jaz tega namre? nimam :hudicek: ) ti ?e vedno spije 2-3 litr?ke manj kot benzinarka.Pa diesel ima vgrajen webasto, da ti pozimi takoj segreje ma?ino in kabino. :danzoman:

 

Se popolnoma strinjam s tabo, v?asih je bilo 130 konjev ogromno za avto srednjega razreda, v dana?njih ?asih ko je na te konje obe?ena ?e klima, servo volan, razni dpf-ji, katalizatorji, egr-ji...to sploh ni ve? dirkalen avto ampak ?isto povpre?en avto za vsakdanje potrebe...to je vsaj moje mnenje.

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 62
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Samo to je res sme?no, ?e ima? malo ve? lot 100 konji?ev in 300+Nm navora si po ljudskem izro?ilu avtomatsko divjak?Jaz osebno nisem.

Imam tako konjenico zato, da ko imam poln avto krame in nas noter, ne ?altam v klancih na avtocestah v 4. brzino in lepo z lahkoto dr?im konstantno, v 5. brzini enako hitrost do vrha klanca, brez da vr?e ma?ino in obratomer skozi havbo oz. ?ipo ven.

Pa ?e ena stvar,tudi ?e se vozi? po mestu (zdej ne vem kako je s temi avti po 2005 z filtrom, jaz tega namre? nimam :hudicek: ) ti ?e vedno spije 2-3 litr?ke manj kot benzinarka.Pa diesel ima vgrajen webasto, da ti pozimi takoj segreje ma?ino in kabino. :danzoman:

 

Jaz to delam v 6. prestavi :harhar::harhar:

Pri porabi se nam prepucaval, ker vsi vemo kolk stane lpg. :hudicek: in verjemi ZELO majhna razlika je med tabo in mano pri mojih 260+ konjih in krepkih 400+ Nm. :hudicek:

Jaz imam vse to ogreto ?e predno klju? obrnem pa NIMAM dizla. :harhar::harhar:

 

Pa ?e mo?nost okvar in lajt?ovov. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz to delam v 6. prestavi :harhar::harhar:

Pri porabi se nam prepucaval, ker vsi vemo kolk stane lpg. :hudicek: in verjemi ZELO majhna razlika je med tabo in mano pri mojih 260+ konjih in krepkih 400+ Nm. :hudicek:

Jaz imam vse to ogreto ?e predno klju? obrnem pa NIMAM dizla. :harhar::harhar:

 

Pa ?e mo?nost okvar in lajt?ovov. :hudicek:

 

Te pa ?e zavarovalnica oskubi :P

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz to delam v 6. prestavi :harhar::harhar:

Pri porabi se nam prepucaval, ker vsi vemo kolk stane lpg. :hudicek: in verjemi ZELO majhna razlika je med tabo in mano pri mojih 260+ konjih in krepkih 400+ Nm. :hudicek:

Jaz imam vse to ogreto ?e predno klju? obrnem pa NIMAM dizla. :harhar::harhar:

 

Pa ?e mo?nost okvar in lajt?ovov. :hudicek:

 

Pa sej pravim, da ?e ho?e? imeti podobne (oz bolj?e) performanse kot mi traktoristi, mora? iti na tako makino, kot jo ima? ti, pa vr?e? na plin in to je to.Zmaga...ali pa kupi? dizla. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te pa ?e zavarovalnica oskubi :P

 

Ja itaq, za 100? na leto pa nam jokal. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, a sta tiste ?tible po?agala al jih ?e zmeri seboj fura?? ?e za sklopko se zmenta ?e ni bla ?e zdele v obdelavi! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem bil prvi? pri sova??anu Pelkotu.

Njegov komentar: A 2 let ma? ?e mazdo-?e bi mel dizla, bi se ziher ?e prej kaj vidla :hudicek:

 

Nevem zakaj vsi pljuvajo tolko po Mazdah dizlih. To je jasno, da je pri dizlu vec problemov kot pri bencincu. Jaz imam ?estko in ima blizu 200.000 km, do zdaj sem menjal podlo?ke pod injektorji in en injektor "ni crknil, je samo tolkel" in to je bilo tudi vse. V primerjavi z drugimi je to super, ?e bi imel vw ali audija 2.0 tdi bi menjal do zdaj ze vse stiri injektorje, pri renoju dci-ju vsaj eno turbino, pri citroenu pa pol motorja...tako da v primerjavi z drugimi spet niso tako slabi nasi dizli :D

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tukaj bi se tudi sam postavil na stran bencinarjev :)

 

Ker to je bil tudi eden od razlogov za prodajo Mazde, ki je bila dizel. Saj moram potrkat tok tok, da v ?asu ko sem bil lastnik Mazde nisem imel ve?jih problemov razen, menjave sklopke in vztrajnika. Ni? se pa ne ve kdaj ti crkne kak?na ?oba, bosch pumpa, turbina itd.

 

Zdaj ko imam bencinarja + LPG sem kar se porabe ti?e skoraj na istem :bravo:

 

Edina stvar ki jo ob?asno pogre?am je turbinca :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tukaj bi se tudi sam postavil na stran bencinarjev :)

 

Ker to je bil tudi eden od razlogov za prodajo Mazde, ki je bila dizel. Saj moram potrkat tok tok, da v ?asu ko sem bil lastnik Mazde nisem imel ve?jih problemov razen, menjave sklopke in vztrajnika. Ni? se pa ne ve kdaj ti crkne kak?na ?oba, bosch pumpa, turbina itd.

 

Zdaj ko imam bencinarja + LPG sem kar se porabe ti?e skoraj na istem :bravo:

 

Edina stvar ki jo ob?asno pogre?am je turbinca :P

 

Te pa stane nadgradnja na LPG spet lep denar, s katerim bi na dieslu menjal kar nekaj delov....pa smo spet tam :P

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te pa stane nadgradnja na LPG spet lep denar, s katerim bi na dieslu menjal kar nekaj delov....pa smo spet tam :P

 

Ja samo da bencinarju ne odpovedujejo motorne komponente, stro?ek pokrijemo nekje med 20 in 30 kkm in pol se vozimo kot z dizlom, samo z manj?o mo?nostjo okvar, ?e pa ?e pa so recimo vse 4 bencinske ?obe manj kot 100?, itaq pa nkol ne crknejo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja samo da bencinarju ne odpovedujejo motorne komponente, stro?ek pokrijemo nekje med 20 in 30 kkm in pol se vozimo kot z dizlom, samo z manj?o mo?nostjo okvar, ?e pa ?e pa so recimo vse 4 bencinske ?obe manj kot 100?, itaq pa nkol ne crknejo.

 

Turbino si pozabil omenit na tvojmu, ki je malo dra?ja od 100 eur. :harhar:

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Turbino si pozabil omenit na tvojmu, ki je malo dra?ja od 100 eur. :harhar:

 

Ja in je ?e katera crknila, na temu motorju,(CX-7 3MPS,6MPS) ? :hudicek:

 

Ti si pozabil da sem na 2X konjih(?e primerjam tvojo) in krepkih 80 Nm navora ve? ? ;)

Pa ?e ?e i??e? mo?nost napak, 4X4 pogon, dva izpu?na lonca ki bosta zgnila, interkuler ki nebo zgnil, .....

 

 

Ja saj vem OFF topic. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odvisno od ve?inskih relacij kratke ali dolge, glede letne kilometrine predvidevam da dela? prete?no dolge relacije, zato prdlagam dizla

 

Kaj ste vsi navalili na te dolge relacije;jaz jih delam ve? ali manj po mestu in imam dizla, ker se ?e vedno spla?a proti benzinarju pa ?e fajn potegne, ?e rabi?.Bo treba druge razloge za in proti najti. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ste vsi navalili na te dolge relacije;jaz jih delam ve? ali manj po mestu in imam dizla, ker se ?e vedno spla?a proti benzinarju pa ?e fajn potegne, ?e rabi?.Bo treba druge razloge za in proti najti. :P

 

ma? dpf?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.