Skoči na vsebino

servisiranje mazde 6 - moje pismo porsche verov?kov


Priporočeno sporočilo

Moje ime je Jure in novembra 2010, sem v va?i poslovalnici kupil ?rno Mazdo 6 karavan sport diesel.

 

Rad bi se vam zahvalil (predvsem g. L. Slaparju), ker ste mi novembra 2010 prodali ''zelo kvaliteten'' avto mazda 6, pod izrecnimi besedami, da nimam kaj skrbeti, da je bil menjan motor ipd. ''klobase''.

 

Verjetno vsi v va?em podjetju poznajo to ?rno mazdo, saj ste jo po papirjih, ki so ?e vedno v avtu, prodali nekomu in jo vzeli na strankino ?eljo nazaj.

 

Meni je trenutno, po skoraj 2 letih in zapravljenih blizu 2.000? za popravilo vitalnih motornih delov za delovanje, ?AL, da sem kupil avto pri vas, in zaupal va?em prodajnem osebju.

 

Z avtom so do danes same te?ave in avto je redni obiskovalec servisa na AC Cosmosu v ?i?ki.

 

Napake, ki so bile popravljene :

 

- zadnje zavore komplet (okvara po 1 tednu od nakupa) - ste mi jo re?ili

- marec 2011 - polnjenje klime in menjava le?aja alternatorja 150?

- april 2011 - veliki servis (vodna pumpa, ?ponar, zobati jermen, rolca) - 400?

- julij 2011 - avto je za?el ''?vi?gati'' - po diagnozi na ac-cosmosu --- zobnik na oljni pumpi in oljna pumpa - 650? (popravilo serviserja, ki dela na ac-cosmosu, uradno bi bil stro?ek 2.000? ) + spet polnjenje klime z barvilom

- avgust 2011 - avto je za?elo metati v zasilni program - ac-cosmos zadevo resetiral - ni bilo napake

- september 2011 - avto je metal hladilno teko?ino skozi ekspanzijsko posodo - zamenjano tesnilo glave in bru?enje glave - 350?

- februar 2012 - jermenica na alternatorju za?ela ''?vi?gat'' - menjava 250? + menjava zavornih plo??ic - zablokiral desni zavorni cilinder - 100?

- maj 2012 - danes --- avto ?e vedno me?e v zasilni program - serviser ac-cosmosa pravi, da je senzor stopalke za gas - stro?ek original novega 380?

 

MAZDA se trenutno servisira in ?e ni dolo?eno kaj je krivo z njo, mene pa boli glava zaradi avta, katerega ?e vedno pla?ujem in ga bom ?e dobre 4 leta va?emu PORSCHE leasingu.

 

razmi?ljam o temu, da bi to prekinil pla?evati in vam avto preprosto vrnil in se vi ubadajte z njim !!!

 

prosim za info, kaj naj naredim

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je res grozno prebrati! :blush:

 

O kateri generaciji Mazde je govora in kateri motor (predvidevam da diesel motor)?

 

Sam sem imel tudi neprijetno izku?njo z nekim avtomobilskim trgovcem in dokler nisem nastopil z advokatko, se zadeva NI PREMAKNILA z mrtve to?ke. Skratka, nima? kaj izgubit, ?e jih nek pravnik malo bolj na trdo prime, jebemjimsunac! :rolleyes::hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? smolo ni kaj. Ampak roko na srce, veliki servis ti bodo izpodbijali tako ali druga?e. To spada pod redno vzdr?evanje avtomobila. Pa grem stavit, da se bo ?e kaj iz tega seznama zna?lo v tej kagegoriji. Sicer pa ja, probaj izgubiti nima? kaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff tegale se bo pa tud Pelko branu... ok mal v hecu.

 

Sam tole je malce nepopolno. Dej nam povej kej ve? o avtomobilu, kateri letnik je, kolk km je imel na ?tevcu, ko si jo kupil, a je bila slu?ajno italijanka oziroma inozemka. Kako je s kilometri, so realni?

 

Tole je meni sumljivo, da ali iam avto veliko ve? km kot je bilo na ?tevcu ob nakupu ali pa ga je prej imel nekdo, ki je z avtom delal kot svinja z mehom. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomoje una mazda o kateri se je 2 leti nazaj pisal ki sta jo vrnila 2 kupca zapored

 

Pomagamo mu najti ?e oba predhodnika, pa ima ?e ZELO dobro izhodi??e za kak?en konkreten nastop kontra njih. :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Va?e novo rabljeno vozilo!

Natan?no pregledano do najmanj?e podrobnosti.

Vklju?no z garancijo.

 

Le na?a preverjena rabljena vozila vam ob nakupu zagotavljajo varnost, ki jo pri?akujete od partnerja trgovske mre?e Porsche Slovenija.

 

?e verjamete. Pri njih ponujeno vozilo v prodajo je potrebno pregleda zelo sposobnega poznavalca avtomobilov. Ta njihova Welt garancija je zelo slaba garancija, da je avto res O.K. Preverjeno na svoji ko?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez zamere vsi skupaj, ampak kolikor sem do sedaj jaz na svojem kamikazu zamenjal enih pizdarij sem zelo blizu tem kar pi?e nezadovoljen kupec pri porscheju. Mo?no dvomim, da lahko karkoli obesi? na porsche servis. Edino, kar je morda poudarjam morda ?udno, je oljna pumpa in pa bru?enje glave, vse ostalo sem dal ?e ?ez (razen safe moda) pa ima avto realnih 120.000km. tko da.... ne vem ?emu huda kri. MAZDA pa?.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez zamere vsi skupaj, ampak kolikor sem do sedaj jaz na svojem kamikazu zamenjal enih pizdarij sem zelo blizu tem kar pi?e nezadovoljen kupec pri porscheju. Mo?no dvomim, da lahko karkoli obesi? na porsche servis. Edino, kar je morda poudarjam morda ?udno, je oljna pumpa in pa bru?enje glave, vse ostalo sem dal ?e ?ez (razen safe moda) pa ima avto realnih 120.000km. tko da.... ne vem ?emu huda kri. MAZDA pa?.

 

upam, da si prebral vse tole....

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=7367&st=40

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=7470

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne tega nisem bral, sem se omelij zgolj na tisto kar je bilo tle direkt napisan. ?e za?ne? enkrt slediti linkom, je pol treba cel forum prebrat pa se mi ponavad ne da : :blush:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne tega nisem bral, sem se omelij zgolj na tisto kar je bilo tle direkt napisan. ?e za?ne? enkrt slediti linkom, je pol treba cel forum prebrat pa se mi ponavad ne da : :blush:

 

js sm si prebral obe temi v kompletu in mislim, da je s tem Porsche Slovenija o?itno res neki zlo narobe ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda pa?? Nebi rekel. Imam 213 realnih tkm pa ene zadeve ni blo iz tega spiska pri moji 6ki :-) je pa ta ?rna ena in ista, ki se pojavlja na teh dveh temah. ?koda, da so taki nateguni, v akcijo pa jih zjebat!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda pa?? Nebi rekel. Imam 213 realnih tkm pa ene zadeve ni blo iz tega spiska pri moji 6ki :-) je pa ta ?rna ena in ista, ki se pojavlja na teh dveh temah. ?koda, da so taki nateguni, v akcijo pa jih zjebat!

 

ima? pa? sre?o. Eni je nimamo in smo menjali ?e precej zadev. Za marsikatero so mi pod nos metali da je ta in ta napaka rakrana teh avtov. Mal veliko je teh ran. A ni? hudega. Bo ?e.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi nisem imel se nikoli nekih problemov z Mazdami... Imam pa vedno redno vzdrzevane... in z znano zgodovino...

 

Sedanja sestica je itak se "skoraj nova" ... z 98.000 km in 4 leti ne grbi ... Prejnsja sestica je ob prodaji bila stara 5,5 let, prevozil pa sem okoli 175.000 km ... Se prej je bila Mazda Xedos 6 2.0 V6 ... ki se se danes vozi (letnik se mi zdi, da je bila 1993 ali 1994) ... In z nobeno od teh nisem imel nekih omembe vrednih problemov ...

 

Probleme pa imajo pomoje predvsem tisti, ki z avtom delajo kot "svinja z mehom"... ali pa je tako delal predhodni lastnik ... Ali pa taki, ki obiscejo serviserja sele takrat, ko se avto ustavi in zacne delat probleme... Takrat je marikdaj ze prepozno :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi nisem imel se nikoli nekih problemov z Mazdami... Imam pa vedno redno vzdrzevane... in z znano zgodovino...

 

Sedanja sestica je itak se "skoraj nova" ... z 98.000 km in 4 leti ne grbi ... Prejnsja sestica je ob prodaji bila stara 5,5 let, prevozil pa sem okoli 175.000 km ... Se prej je bila Mazda Xedos 6 2.0 V6 ... ki se se danes vozi (letnik se mi zdi, da je bila 1993 ali 1994) ... In z nobeno od teh nisem imel nekih omembe vrednih problemov ...

 

Probleme pa imajo pomoje predvsem tisti, ki z avtom delajo kot "svinja z mehom"... ali pa je tako delal predhodni lastnik ... Ali pa taki, ki obiscejo serviserja sele takrat, ko se avto ustavi in zacne delat probleme... Takrat je marikdaj ze prepozno :)

 

?e s tem cilja? name si v zmoti. Vsak nenavaden zvok nesem mehaniku takoj pokazat in servisi so vsi redni. Ampak verjamem, da si govoril na splo?no :hudicek:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e s tem cilja? name si v zmoti. Vsak nenavaden zvok nesem mehaniku takoj pokazat in servisi so vsi redni. Ampak verjamem, da si govoril na splo?no :hudicek:

 

vsak ima po svoje prav, jaz sem tudi ?e ogromno vlo?il v to 6, preko 2 jurja ?, pa mam jo komaj dobro leto... o?itno je bil tudi moj prej?nji lastnik bolj malomaren pri servisiranju ali kaj ne vem, jaz v glavnem tudi saniram vsako napako ki se pojavi v ?imkraj?em mo?nem ?asu, servisi pa so itak redni, ker si jih sam delam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

razlika je tudi v tem, kaj kdo smatra kot redno vzdr?evanje, kaj kot potro?ni material in kaj kot izredne dogodke :)

 

na primer, diski pri 100.000 kilometrih so potro?ni material, diski pri 20.000 kilometrih in novem avtu so izredni dogodek....

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Injektorji pri dizlu so potro?ni material ne glede na kilometre pri bencinarju pa izredni izredni dogodek ne glede na kilometre. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e s tem cilja? name si v zmoti. Vsak nenavaden zvok nesem mehaniku takoj pokazat in servisi so vsi redni. Ampak verjamem, da si govoril na splo?no :hudicek:

 

 

Pisal sem bolj splosno... :):cheers:

 

vsak ima po svoje prav, jaz sem tudi ?e ogromno vlo?il v to 6, preko 2 jurja ?, pa mam jo komaj dobro leto... o?itno je bil tudi moj prej?nji lastnik bolj malomaren pri servisiranju ali kaj ne vem, jaz v glavnem tudi saniram vsako napako ki se pojavi v ?imkraj?em mo?nem ?asu, servisi pa so itak redni, ker si jih sam delam...

 

Saj vlozil sem jaz tudi ze vec kot 2.000 ? ... za redne servise, gume, gorivo,... Nekateri si predstavljajo, da je edini strosek avtomobila nakup le tega ter gorivo :hohoho::D ...

 

Ne leti na nobenega konkretno... spet pisem na splosno :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pisal sem bolj splosno... :):cheers:

Saj vlozil sem jaz tudi ze vec kot 2.000 ? ... za redne servise, gume, gorivo,... Nekateri si predstavljajo, da je edini strosek avtomobila nakup le tega ter gorivo :hohoho::D ...

 

Ne leti na nobenega konkretno... spet pisem na splosno :)

 

mislim da nas ve?ina lo?i kaj je potro?ni material pri avtomobilu in kaj dejanska okvara... v mojem primeru je bilo 2 jurja dejanske okvare in z njo povezanih stro?kov... servisi, gume in ostalo ni povzeto tu polek... problem je v tem da so mazda deli dragi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.