Skoči na vsebino

Mazda 323 1.3 16V


mazda6RFD

Priporočeno sporočilo

No predstavim eno od mojih mazd.Gre se za mazdo 323 sedan z 1.3 16V motorjem.Avto je star 19let in leta in kilometrina ga ?e malo najedajo ampak za zimo imam na?rte zrihtat rjo na sprednjem blatniku.Menjat zadnje pakne in speskat in pobarvat podvozje ter ?e menjat izpu?ni sistem.Vem kaj bote eni rekli da se na takem avtu to pa? ne spla?a ampak slu?i mi ?e 19 let kupil sem jo novo pred 19 leti v salonu takrat je bila zelo draga in sem prvi lastnik.Avto ima prevo?enih nekaj ?ez 300000km in po?asi bo za zamenjat tudi bencinska ?rpalka ki me nekaj zafrkava v?asih avto ne dobi dost benza...Na avtu v 19 letih ni ?e ?isto ni? zamenjano razen sprednjih disk plo??ic zadnjih paken in ene kugle spredaj pri motorju in tudi druga?e na avtu se ni nikoli ni? ?raufalo...Ti modeli so dokaj redki na cesti...Evo prilagam ?e slike:

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

VEM OPRAT JO JE TREBA!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

edino, kar mi ni v?e? so VW Golf II felge :P

 

druga? pa zgleda dober za svoja leta :bravo:

 

jah za poletne gume so pa? od golf II feltne ko nimam drugih pozimi se vozi na original feltnah...

 

 

Uf tole pa je redkost, spo?tovanja vredno. :bravo: Na ?e 19 let!

 

avto se bo vozil dokler ne razpade!!!Oz razpadel ne bo ker se vzdr?uje... Upajmo na ?e enkrat tolko let ja da bo oldi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no saj lahko tudi pomagate rabim namre? malo pomo?i ?e pred nekaj ?asa je motor izgubil na mo?i sploh v klanec se to ?uti nwm ali je to posledica starosti.Pred ?asom je vlekla normalno...Menjal sem ?e bencinski filter ker sem mislil da je to ampak napaka ostaja.Sumim bencinsko pumpo ker v?asih tudi ob pospe?evanju po ravnici avto za?ne cukat torej nima tiste prave mo?i.Torej pomoje daje premalo goriva kar se ?uti ko bi ga moralo v motor priti ve? ga ne pride dovolj.Vmes je bil tudi nemiren prosti tek ampak sem vlil no3 ?istilo za sesalni sistem in zdaj je v prostem teku miren.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no saj lahko tudi pomagate rabim namre? malo pomo?i ?e pred nekaj ?asa je motor izgubil na mo?i sploh v klanec se to ?uti nwm ali je to posledica starosti.Pred ?asom je vlekla normalno...Menjal sem ?e bencinski filter ker sem mislil da je to ampak napaka ostaja.Sumim bencinsko pumpo ker v?asih tudi ob pospe?evanju po ravnici avto za?ne cukat torej nima tiste prave mo?i.Torej pomoje daje premalo goriva kar se ?uti ko bi ga moralo v motor priti ve? ga ne pride dovolj.Vmes je bil tudi nemiren prosti tek ampak sem vlil no3 ?istilo za sesalni sistem in zdaj je v prostem teku miren.

 

Preveril sve?ke, razdelilno kapo, kable iz radelilne do sve?k?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

na avtu spet podalj?ana registracija tehni?ni opravlen BP...Treba je bilo menjat samo zajlo za ro?no zavoro...In za?el sem jo malo terat da se skuri vun seveda ko se motor segreje in opazil da ni ve? cukanja in nemo?i postaja vedno bolj mo?na in hitra toraj vbistvu ni bilo te?av ampak je bil samo zale?an motor ker se je avto vozil zadnjih par let samo po?asi na kratke razdalje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

na avtu spet podalj?ana registracija tehni?ni opravlen BP...Treba je bilo menjat samo zajlo za ro?no zavoro...In za?el sem jo malo terat da se skuri vun seveda ko se motor segreje in opazil da ni ve? cukanja in nemo?i postaja vedno bolj mo?na in hitra toraj vbistvu ni bilo te?av ampak je bil samo zale?an motor ker se je avto vozil zadnjih par let samo po?asi na kratke razdalje...

 

Danes sem ji menjal plo??ice in diske da se spet da varno ustaulat :) ter zaflikal izpu?ni sistem v katerem je bla luknja :) v kratkem naredim tudi kak?ne slikce

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

da se spet javim tale mazda praznuje svoje 20to leto :) ima prevo?enih 345000km pa ?e kar dela brez problemov.Za nagrado je dobila konkretno kleparijo in li?arijo tako je zdaj brez pikice rje menjal se je tudi izpu?ni sistem ter zavorne cevi.Zakon avto edino nevem kako bi ji pove?al navor ker se poznajo leta in kilometrina in v bregove ve? ne vle?e kot je u?asih saj to me tako grozno ne moti razen na porabi se mi pozna ker moram it v breg v visokih obratih da gre gor...Poraba povpre?je 7,6l ?e jo pritisnem nad 4000 tudi 9l.Aja slike pridejo ju3 morem jo oprat :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da se spet javim tale mazda praznuje svoje 20to leto :) ima prevo?enih 345000km pa ?e kar dela brez problemov.Za nagrado je dobila konkretno kleparijo in li?arijo tako je zdaj brez pikice rje menjal se je tudi izpu?ni sistem ter zavorne cevi.Zakon avto edino nevem kako bi ji pove?al navor ker se poznajo leta in kilometrina in v bregove ve? ne vle?e kot je u?asih saj to me tako grozno ne moti razen na porabi se mi pozna ker moram it v breg v visokih obratih da gre gor...Poraba povpre?je 7,6l ?e jo pritisnem nad 4000 tudi 9l.Aja slike pridejo ju3 morem jo oprat :)

 

:prstgor:

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da se spet javim tale mazda praznuje svoje 20to leto :) ima prevo?enih 345000km pa ?e kar dela brez problemov.Za nagrado je dobila konkretno kleparijo in li?arijo tako je zdaj brez pikice rje menjal se je tudi izpu?ni sistem ter zavorne cevi.Zakon avto edino nevem kako bi ji pove?al navor ker se poznajo leta in kilometrina in v bregove ve? ne vle?e kot je u?asih saj to me tako grozno ne moti razen na porabi se mi pozna ker moram it v breg v visokih obratih da gre gor...Poraba povpre?je 7,6l ?e jo pritisnem nad 4000 tudi 9l.Aja slike pridejo ju3 morem jo oprat :)

 

Verjetno ze kompresija malo pesa ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno ze kompresija malo pesa ;)

 

hja saj bo treba tesnilo na glavi zamenjano ker opa?am tudi da je motor od glave dol vse masten tko da verjetno ja je to ?e zdelano in pa obro?ki na batu da nima ve? taprave kompresije v prihodnje sem ji obljubil generalko da bo spet z 0km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.