Skoči na vsebino

Avtomatski menjalnik v Skyactiv modelih


Priporočeno sporočilo

Pri katerem? Turbine. Si al avtomatski menjalniki oz Poga?nik?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

https://www.avtomatski-menjalniki.si/sl/

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa je?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Poraba ve?ja za liter do dva od ro?nega. ?e je 175 konjska itak pije ve? od 150.Mene avtomatski menjalnik ni prepri?al, ?eprav sem imel na voljo tudi sam 175 konjsko z avtomatskim menjalnikom za malo ve? denarja in z nekaj ve? kilometrov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, take sile kolikor sem gledal ni. Bo malce ve?, ampak ok.

Ko sem vozil ?estico z identi?nim motorjem z AWD, je bila poraba okoli 7.5l. To je pol litra ve? zaradi AWD.

 

Torej , moja ni AWD, bo pa pila nekje okoli 6.5l :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, odvisno, kakor pri komu. No mene na?eloma  G192 ni prepri?ala, sem jo vozil.  No bila je tudi precej dra?ja od te, ampak, sem nekako pri?akoval ve?.

?e pa zapnem prikolico , bo ?la pa poraba z bencinarjem kar v vi?ave, pa ?e udobje trpi :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem napisal bolj v ?ali, ker se tukaj na forumu dost s porabo ukvarjamo, hehehe.

Mene tudi navadni atmosferci ve? ne prepri?ajo, zato zame pride v po?tev samo Turbo motor bencin ali dizel.

G192 sicer nisem vozil sem pa G165 in G145, pa mi ni ni? posebnega saj gre samo ?e ho?e? bolj dinami?ne vo?nje je mal len tudi nabijanje do rde?ega polja mu ni najbolj po godu, ni tko kot pri starih Hondah ko si ?util da motor vle?e do blokade.

?e dobro da imamo kupci izbiro razli?nih motorjev in razli?nih znamk, da pa? najdemo to kar na ustreza.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, take sile kolikor sem gledal ni. Bo malce ve?, ampak ok.

Ko sem vozil ?estico z identi?nim motorjem z AWD, je bila poraba okoli 7.5l. To je pol litra ve? zaradi AWD.

 

Torej , moja ni AWD, bo pa pila nekje okoli 6.5l :)

He, he, ?e bo? vozil 110 po avtocesti. :) Meni je na testu pila 175 konjska, pa ni bila awd, po mestu in malo me?ani cikel okoli 7,5-7,8 l/100.

Enim, ki jo vozijo ve?inoma po mestu in imajo malo bolj te?ko nogo tudi krepko ?ez 8.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je 175 konjska sestica, avtomatik, pila v povprecju 7,36 l / 100 km ... >> https://poraba.com/usage_view.php?carid=23262

 

Pa nisem med tistim, ki bi tekmovali v tem, da bi bila poraba cimmanjsa ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je 175 konjska sestica, avtomatik, pila v povprecju 7,36 l / 100 km ... >> https://poraba.com/usage_view.php?carid=23262

 

Pa nisem med tistim, ki bi tekmovali v tem, da bi bila poraba cimmanjsa ...

 

Ja, sej to je kar realna poraba.

Moja ima trenutno 6,22. Se pravi je res nekje 1 liter + ve?.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja faktorja ima? 2, prvi? ti ima? 150ks, kar je nekje optimum, pa ?e avtomatik ni. Tko da v tem primeru verjamem da je liter zraven ja.

Sicer pa meni liter gor ali dol, niti ne pomeni bogvekaj..Pri?el je tak paket kot je in na to gledam kot celoto :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sej to je kar realna poraba.

Moja ima trenutno 6,22. Se pravi je res nekje 1 liter + ve?.

 

S prejsnjo sestico (2.0, CD140, rocni menjalnik) je bilo povprecje visje... okoli 7,5 l / 100 km ... ob podobnem rezimu voznje ...   :) >> https://poraba.com/usage_view.php?carid=6479

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, C4GP 150KM auto, malo vecji od 6ke, povprecna sedaj 6,24, Alhambra je pa povprecno mela 6,85

 

Z vsemi voznjami in tovori. S tem da si upam recti da radarski tempomat prinese vsaj pol litra (malo vec bremzanja in pospesevanja)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alhambra 150PS, ima na spritmonitorju DSG varianta povpre?je 7,85. 

C4GP ima 6.5 povpre?je.

?estica od letnika 2014 dalje, 150ks ima povpre?je  6,55

?estica od letnika 2013 dalje, 175ks ima povpre?je 7,14

 

Ponavadi sem bil na negativni strani te lestvice -- torej manj od povpre?ja.

Nekateri se vozijo s tem motorjem tudi izpod 6l /100km .

 

Me prav zanima :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jures ... pri tebi je tudi veliko relacijskih vozenj... tam je poraba precej nizja, ker ni stalnega speljavanja in zaviranja ... To se precej pozna... Jaz sem recimo pri relacijskih voznjah imel tudi povprecno porabo okoli 6 litrov ... cim pa se zacnejo voznje, ki so bolj razgibane (torej ustavljanje in pospesevanje) pa se poraba takoj dvigne za liter ali dva ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sigurno se pozna. So pa tudi obratni primeri, a resda da ga skorajda redko dam nad 7L

 

Mislim da sem tukaj pod poraba dal sliko ko sem ravno sel marca z AMZS prikolico in kolesi na strehi v obe smeri v Rovinj pa ni slo cez 9

 

Ke pa na AC velikokrat malo zaviranja in potem pospesevanja z ACC, pa se mi ne da, oziroma me ne zanima koliko bi bilo z rocnim prestavljanjem....

Ekola. Po AC pa 100, 80 se nisem mogel drzati.....povprecna potrjuje.

 

http://www.mazda-si.net/topic/695-poraba/page-140?do=findComment&comment=410082

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.