Vse aktivnosti
Ta tok se samodejno osvežuje
- Zadnja ura
-
Angleška družina je preživljala počitnice v Nemčiji in nekega dne na sprehodu opazila v lepem okolju čudovito hišico, ki se jim je zdela kot nalašč, da bi v njej preživeli dopust. Pozanimali so se, čigava je in izvedeli, da je last protestantskega pastorja. Povprašali so ga, ali bi jim bil pripravljen dati hišo v najem za prihodnje poletje, in ko je privolil, jim je ljubeznivo razkazal ljubi domek, jim izročil načrt hiše ter sklenil z njimi pogodbo. Družina se je vrnila v Anglijo. Na dolgo in široko so se pogovarjali o prihodnjih počitnicah v lepi vili in tiščali nosove v njen načrt. Na lepem je gospa dognala, da nikjer ni oznake WC in se ob tem spomnila, da tega tudi ni videla, ko so si ogledovali hišo. Sklenili so, da bodo pastorju pisali in ga prosili za pojasnilo in blaga gospa mu je pisala takole: "Spoštovani pastor, ne zamerite nadlegi, prosim, potrebujemo vaše pojasnilo. Sem gospa tiste družine, ki je nedavno najela vašo hišo za prihodnje poletje. Bili ste tako ljubeznivi, da ste nam izročili načrt, a na njem žal ne najdemo znamenja za WC. In ker nam niti med našim obiskom pri vas ni bilo dano, da bi ga videli, vas prosimo za ljubeznivo pojasnilo: kje sploh je?" Pastor, ki ni natančno razumel kratice WC, in misleč, da gre za bližnjo kapelo anglikanske sekte, imenovano "WALDES CHAPEL", je odgovoril takole. "Spoštovana gospa, zelo cenim vaše zanimanje in gorečnost in nadvse ljubo mi je, da vam lahko sporočim, da je kraj, po katerem sprašujete, 12 kilometrov oddaljen od moje hiše. Sodim, da bo to malce neprikladno, zlasti, če ste vajeni pogostokrat zahajati tjakaj. No, v takem primeru bo pač najbolje, da si vzamete hrano s seboj, da bi mogli ostati tam kar ves dan. Nekateri tukajšnji prebivalci gredo tja peš, drugi se vozijo s kolesi, eni in drugi pa vselej prispejo pravočasno. Urnik je na vratih. Prostor je dovolj velik, saj je na voljo 400 sedežev in 100 stojišč. Klimatske naprave poskrbe za to, da ni neprijetnosti, ki so v gneči pač običajne. Sedeži so oblazinjeni. Otroci sede poleg odraslih in vsi v zboru pojejo. Pri vhodu vsakdo prejme papir, kdor pride po razdelitvi, pač uporablja sosedovega. Red je tak, da je treba pri vhodu papir vrniti, da je v uporabi vsaj mesec dni. Prostor je akustičen, zato so vsi navzoči v polni meri deležni melodičnega blagoglasja. Posebni fotografi so vselej pri roki, fotografije pa objavljajo tudi časopisi, tako da vsa javnost lahko občuduje obiskovalce pri izpolnjevanju tako dopadljivega opravila.
-
Vprašaj Charlesa Leclerca za mnenje ... 😁
- Danes
-
Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”
-
Najbrž ima Brembo...
-
Moja cx 30 je narejena na Japonskem. So pa nekatere res made in Mehika. Mogoče te z avtomatskim menjalnikom? Se vedno pravim,da so Mazdini ročni menjalniki najboljše, kar se da dobit. Mogoče bodo tej novi avtomatski, ki bodo v novih cx 30 kaj boljši.
-
To si imel pa hudo smolo in srečo obenem. Še nisem slišal za primer v Sloveniji, da bi to v Mazdinem avtomatiku odpovedalo. No, zdaj sem ... Očitno Japonci CX-30 štancajo prehitro in potem gre kaj narobe. Ali pa so tudi CX-30 tako kot evropske trojke narejene v Mehiki?! Katera je prva črka/številka VIN?
-
zato pa avtomatik ne spada v premium paket, premium so samo tiste z ročnim...
-
Premium? Da ti to crkne izven garancije si lahko žile režeš.
-
Executive Personnel ChangesPreberi celoten članek
- Včeraj
-
Tudi na moji CX 30 delujejo ogledala v redu kot prvi dan, pa so tudi v uporabi skozi, tako pozimi kot poleti kot v dežju... Je pa njegov primer prvi, za katerega sem sploh slišal za CX 30, da ima problem z ogledalom.
-
Meni pa zanimivo, po več kot štirih letih od nakupa, ogledala še vedno delajo brez problema, pa imam od začetka vklopljeno funkcijo avtomatskega zapiranja ogledal. Mi je pa po enem letu crknila ključavnica na prtljažnih vratih. Aja, pa v avtomatskem menjalniku mi je shodila Lock-up sklopka, tako, da so mi tik pred potekom garancije morali zamenjati cel nov menjalnik. Heh, malenkost...
-
Meni pa daaaleč najtežja doslej v moji žičnati karieri.
-
-
-
Če se še kdo opogumi donirat, je tule QR koda in vse ostalo. Sem nakazal nekaj cekinov, za dober namen. V OBČINI SOLČAVA UDAR STRELE ZANETIL POŽAR - DO TAL POGORELA DOMAČIJA V BUKOVCU - solcava.si WWW.SOLCAVA.SI Požar v Občini Solčava V noči z nedelje na ponedeljek, 22. junija 2026, je po še neuradnih podatkih udar strele zanetil požar na območju Občine Solčava, na najvišje ležeči kmetiji v Sloveniji – v Bukovcu...
-
heh, meni na 10 let starem accordu to dela bp, ne glede na vreme....predlagam, da greš na testno vožnjo z novim civicom....notranjost vrhunska, advance oprema super zvok...motor zelo dober, ni presežek, ampak v rangu cx-30....in izdelan je na japonskem....in ta tvoj cx-30 zamenjaš za novega civica ter nekaj doplačaš pa imaš vrhunski avto....
-
Saj sem ugotovil po prebiranju po spletu... Tudi meni ni jasno zakaj tega Mazda enkrat za vselej ne odpravi... Pa jim je dobro poznan problem.. Edit: Ampak jaz imam CX30. Ta je pa menda brez napak. 😁 Ali pa imam premium končno in premium napake tudi. 🙃
-
Moja prva ferata❤️
-
Zakaj? Naša draga ranjka Yugoslavija, je tire odvijačila in odpeljala v Bosno. Sedaj pa je potrebno do Radelj it čez Maribor. Drugače pa bi se na Koroško hodlo preko Velenja in gor. Pa niso to edini tiri, ki so šli na balkan. Tudi Jesenice-Kranjska Gora ali pa Poljčane-Zreče....
-
Hjaaa. Zgodba je takšna, da se je uspeh Mariborskega letališča bremzal iz prestolnice. Ker posnosni pokončni narod, pa ja ne bo hodil preko Trojan. Tudi ko se je Brnik prenavljal, so prvo vse lete preusmerili v Zagreb in šele po rabuki v MB. Žalostna resnica.
-
Znana napaka na Mazdah. Najbolj žalostno pa je to, da se tole že več kot 10 let dogaja. Jaz imam na svoji 6-ki že tretje motorčke na obeh ogledalih, zaenkrat mi delajo.
-
Evo da ne boste rekli, da se izmišljujem... To je danes v garaži po zaklepu ko sem iz službe prišel. Zadnjič pa sovoznikov. Imam posneto in shranim do servisa ki bo tako ali tako kmalu. VID_20260623_150701.mp4
-
Važno da je lepo, pa tudi če ne hladi. 😂
-
Starejši gospod je bil povabljen na večerjo k dolgoletnemu prijatelju. Čudovito se mu je zdelo, ko je njegov prijatelj vsakokrat, ko je ogovoril ženo, uporabljal vzdevke kot srček, ljubezen moja, draga, bučka, itd. Par je bil poročen skoraj 70 let in seveda sta bila še vedno zaljubljena. Ko je bila žena v kuhinji, se je nagnil k gostitelju in ga vprašal: - "Mislim, da je to čudovito, da še po toliko letih ženo vedno kličeš s temi ljubezenskimi vzdevki." Starec je sklonil glavo: - "Moram ti povedati resnico: njeno ime sem pozabil pred kakšnimi 10 leti, zdaj pa me jo je na smrt strah vprašati, kako ji je ime..."
-
Tudi po moje je klima (oz. bolj nastavitev usmerjanja in pihanja zraka) slabša stran 30-tke, ker se nastavitev zapiranja in usmerjanja prezračevalnih rež ureja istočasno z enim "gumbom" in je veliko slabša kot v 6-tki.