Skoči na vsebino

MAZDA 6 TOL?ENJE ?OB


Priporočeno sporočilo

meni je tudi tolklo, obupno, in mi je za?elo da dopustu sem imel strah da bo kaj huj?ega. Peljal k Pelkotu, pregledal ?obe, mi dejal da so vredu, jih na novo nastavil, zdaj mi te?e 15k km brez sledu o klenkanju, poraba malenkost manj?a. Avto im 163k km in mi je reku da so ?obe 80%.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni je tudi tolklo, obupno, in mi je za?elo da dopustu sem imel strah da bo kaj huj?ega. Peljal k Pelkotu, pregledal ?obe, mi dejal da so vredu, jih na novo nastavil, zdaj mi te?e 15k km brez sledu o klenkanju, poraba malenkost manj?a. Avto im 163k km in mi je reku da so ?obe 80%.

 

mene mau skrbi v kak?nem stanju so ker sm naredu ?e kr nekaj km tle okol 10-20k...bomo vidl kaj bo Pelko povedou :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

da mau poro?am 1 ?oba je bila popolnoma zani? 2 pa slabi samo sedaj ko smo menjali ?obe so se za?eli drugi problemi...svetijo mi lu?ki za zdrsavanje ter lu?ka od motorja na testerju je pokazalo napako na 3jem cilindru. Avto mi naprimer ko ?akam na semaforju za?ne grdo ropotat in sko?i v nek rezervni program kater samemu motorju ne dovoli ve? kot 1500 obratov to se u?asih zgodi tudi med vo?njo motor je tudi dosti bolj glasen a ma gdo podobne izku?nje oz ve kaj je narobe??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi na moji mazdici opazam podobne simptome:

-cukanje

-klenkanje pri malih obratih

Pa sem se odlocil,da naredim kalibracijo ?ob. Po kalibraciji so vsi ti simptomi izginili. Avto se je peljal kot nov. Vendar pa se je po nekaj 100 kilometrih zadeva ponovila. Tako, da sem zdaj ze veckrat kalibrilal sobe, pa se stvar obnese za nekaj 100km. Ni mi jasno, zakaj se ?obe po nekaj 100km "raz?telajo" ???

Kalibracijo sem naredil sam po tehle navodilih http://www.cdn.dk/mazda6/tips.htm

Enostavna zadeva, vsak si lahko sam naredi kalibracijo . Mislim, da je boljse narediti kalibracijo pri zagretem motorju.

?e ma kdo voljo naj poiskusi, pa poro?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi na moji mazdici opazam podobne simptome:

-cukanje

-klenkanje pri malih obratih

Pa sem se odlocil,da naredim kalibracijo ?ob. Po kalibraciji so vsi ti simptomi izginili. Avto se je peljal kot nov. Vendar pa se je po nekaj 100 kilometrih zadeva ponovila. Tako, da sem zdaj ze veckrat kalibrilal sobe, pa se stvar obnese za nekaj 100km. Ni mi jasno, zakaj se ?obe po nekaj 100km "raz?telajo" ???

Kalibracijo sem naredil sam po tehle navodilih http://www.cdn.dk/mazda6/tips.htm

Enostavna zadeva, vsak si lahko sam naredi kalibracijo . Mislim, da je boljse narediti kalibracijo pri zagretem motorju.

?e ma kdo voljo naj poiskusi, pa poro?a.

 

Zanimivo ,to bom pa probal za ?obe. Se pravi rabi? sam en kos ?ice. Aja a te varovalke so v kabini al pod havbo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo ,to bom pa probal za ?obe. Se pravi rabi? sam en kos ?ice. Aja a te varovalke so v kabini al pod havbo?

 

To je pod havbo, na desni strani pod plasticnim pokrovom. Tist pin, ki je narisan moras 5x v casu 4sec "briknat" proti masi. Kalibracija traja par minut. Med kalibracijo se obrati zvisujejo pa zni?ujejo. Vcasih je potrebno postopek ponoviti.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pod havbo, na desni strani pod plasticnim pokrovom. Tist pin, ki je narisan moras 5x v casu 4sec "briknat" proti masi. Kalibracija traja par minut. Med kalibracijo se obrati zvisujejo pa zni?ujejo. Vcasih je potrebno postopek ponoviti.

 

Thx :-)

 

Aja, je pa zanimiv zakaj se to raz?tela. Je blo ?e govora o tem pa nobene pametne ugotovitve. Mogo?e slabe ?obe al pa bug od mazde :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo sm probal, pa mi ni uspelo. Mogo?e bo v drugo. Ali pa sem premehko ?ico notr tla?il.

 

A je va?no kam na ?asijo potem 5x tapkne?? Jaz sem zraven tega boxa na en pleh.

 

Me pa zanima, ?e je to isto kot nastavljanje ?ob na testerju? Najbr? ne.

 

Pa koliko ?asa jih kalibrira da vem v kolkem ?asu it nazaj pogledat na armaturo, ?e lu?ka utripne al ne..

 

P.s.

?akam na zobarja pa mam ?as. A je va?no na kerem koncu kabla dr?i? kontakt, kje ga pa prekinja?? Se pravi al konektor al masa?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

-motor mora biti pri?gan

-tam v bli?ini tega pina je en vijak za maso na katerega lahko pritiska? ?i?ko. js sn vijak prej ?e mal pobruso, da je ja ziher masa. ?e si pritiskal na pobarvan pleh, tam sigurno ni dobrega stika!

-mogo?e je bolj?e, da si zbere? malo tr?o ampak tanko bakreno ?ićko (za bolj?i stik)

-nima veza, na kateri strani pritiska?

 

-pozoren mora? biti, da res brikne? 5x manj kot v 4sec!!!

 

-po moje je stvar cist ista, ko na testerju (sta pa? dva na?ina kako spro?i? kalibracijo, al preko pina, al pa preko testerja)

-ko se za?ne kalibracija se pri?ge lu?ka za spiralo, v?asih zraven gori tudi lu?ka DPF (to traja par min, tak da bos sigurno videl lu?ke)

-ko lu?ke ugasnejo je kalibracija uspe?no narejena

 

-?e se lu?ke po parih minutah ne ugasnejo je potrebno kalibracijo ponoviti!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sm probaval ene 5 minut pa ne gre. Kdaj si pa ti to delal? Ker motor more bit ogret, pa va?na je tudi zunanja temperatura. Se spomnim ko mi je Jure iz Cosmosa ?telal ?obe pozimi, pa ni ?lo ker je bla gara?a premrzla....

 

 

Sem ?el ?e enkrat probar, desni zgornji pin ane, pa ni ?lo. Motor ni bil ogret...itak

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.