Skoči na vsebino

Nakup 6ke 2.0i


Strela

Priporočeno sporočilo

jbg 1.6 turbodiesel ne zmore ve? :D ko bo pa F na cesti bo pa druga pesem :D

 

Premal navora ? :aaaaa:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 52
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

No pa dejmo. Izzivam najve?ja zagovornika enega in drugega tabora, da tukaj z izra?unom poka?eta kter voz je pri prevo?enih 100.000 km cenej?i. Upo?teva se naj poraba povpre?na, cene servisov. Pustmo veselje do vo?nje, to je stvar vsakega posameznika.

 

Sem prav firb?en, kaj je dejansko ceneje.

 

No, upata argumentirat zadevo? :hudicek: Ivar in Boss?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah no pretirava? - jaz pa res nisem zagovornik diesla v taki meri, da bi pljuval po bencinarji kolk so zani?. Me pa vseeno malce po?ge?ka, da eni pa se res konstantno prav matrajo kako bi o?rnili diesle. Ampak ker vem, da ?e bi bil bencinar tolk bolj? ne bi nih?e rabil pljuvat ?ez diesle tako pa je pa? potrebno tudi pred samim sabo nekako opravi?iti uporabo bolj potro?nih motorjev na ra?un tega, da diesel naj bi se pa kvaril nonstop. Da je recimo na forumi 4/5 ?estk dieselskih z bistveno ve? kilometri v povpre?ju in polovica od teh uvo?enih od bohvedi kje je nekako logi?no, da je ve? napak zabele?enih pri dieslu kot pri benzu.

 

 

Druga? pa ra?unica je ?ist enostavna - govorimo samo o novih avtomobilih pa dajmo eno bolj logi?no obdobje 200.000km:

 

Diesel je dra?ji 2000?

 

na 100.000km pri porabi 6,7 (vir www.spritmonitor.de) pride po dana?njih cenah stro?ek goriva za to obdobje je 18.900?... Bencinar porabi 8,6 kar znese 26.600? --- razlika 7.700? v prid diesla

 

Servisi pridejo za diesla cca 100? dra?je kot za bencinarja in jih je v tem obdobju 10 - se pravi 1000? v prid bencinarju

 

Na koncu pri prodaji za diesla iztr?i? 1000? ve? - vsaj nekje je taka razlika na avto.netu

 

 

Na koncu je diesel v prednosti za cca 5.700?

 

Da ne bo zdaj ognja v strehi in prpri?evanja, kaj pa ?e crkne ne vem to in ono - lahko ali pa tudi ne in je irelevantno za grob izra?un. Tudi vgradnja plina ni v tem izra?unu - ker je to aftermarket poseg, ki lahko vpliva na garancijo in vsaj lastnik novega avtomobila na to ne pristane prav z lahkim srcem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa dejmo. Izzivam najve?ja zagovornika enega in drugega tabora, da tukaj z izra?unom poka?eta kter voz je pri prevo?enih 100.000 km cenej?i. Upo?teva se naj poraba povpre?na, cene servisov. Pustmo veselje do vo?nje, to je stvar vsakega posameznika.

 

Sem prav firb?en, kaj je dejansko ceneje.

 

No, upata argumentirat zadevo? :hudicek: Ivar in Boss?

 

Hja, ?e je lastnik bencinca mal "lisac" in ga je predelal na LPG gorivo, pol mislim da ne rabmo bit jedrski fiziki, da kej prera?unamo kako in kaj, matematiko kot tako, pa prepu??am vsakemu posamezniku, saj se niti slu?ajno ne mislim z vami bosti in spisat elaborata na 10-ih ali ve?ih straneh. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam bencinca in diesla pa bom reku, da je BENCINC zakon, pa mi je ?ist vseen ?e ve? potro?i :aaaaa:

 

Hehe kaka primerjava V6 2.5 166KM pri dobrih 1100kg te?e proti 1.6 dieslu s 109KM pri 1350kg... hmm ja bi rekel, da je razlika in to ob?utna :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam bencinarja 2.0 in mi je zakon, prevozim 10.000-13.000km letno, ?e bi delal 20.000-30.000km letno, bi se verjetno odlo?il za dizlerja. Tko pa sploh ni upravi?en nakup novga avta, glede na potrebe, v bistvu samo lokalna vo?nja in se ve?krat vpra?am a mi je treba tega. :lol::glare:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam bencinarja 2.0 in mi je zakon, prevozim 10.000-13.000km letno, ?e bi delal 20.000-30.000km letno, bi se verjetno odlo?il za dizlerja. Tko pa sploh ni upravi?en nakup novga avta, glede na potrebe, v bistvu samo lokalna vo?nja in se ve?krat vpra?am a mi je treba tega. :lol::glare:

 

po?ten in tehten odgovor - vse je odvisno glede na potrebe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe kaka primerjava V6 2.5 166KM pri dobrih 1100kg te?e proti 1.6 dieslu s 109KM pri 1350kg... hmm ja bi rekel, da je razlika in to ob?utna :blush:

 

ma pa F-ka kr isto te?o kot trojka ve? ;)

pa tut ?e dam v primerjavo 3-jko diesla in 323c 1.5, ki sm si jo v?asih lastil lohk re?em, da me diesel ni prepri?u. Naslednji avto bo 100 bencinc ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam bencinarja 2.0 in mi je zakon, prevozim 10.000-13.000km letno, ?e bi delal 20.000-30.000km letno, bi se verjetno odlo?il za dizlerja. Tko pa sploh ni upravi?en nakup novga avta, glede na potrebe, v bistvu samo lokalna vo?nja in se ve?krat vpra?am a mi je treba tega. :lol::glare:

 

Ne vem od kje ta fama, da mora? delat ne vem koliko tiso? oz. stotiso?ev kilometrov, da ima? lahko dizla.

Jaz delam tam od 12-13000 na leto in vseeno ne bi vzel benzinarja.?e vedno se vozim ful ceneje, servisi so kar pride materijal in olje.

In ?e ne vem kateri? naj napi?em- za isti navor bi moral vozit MPS-ko in potem...?ejki,help me. :dudek:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem od kje ta fama, da mora? delat ne vem koliko tiso? oz. stotiso?ev kilometrov, da ima? lahko dizla.

Jaz delam tam od 12-13000 na leto in vseeno ne bi vzel benzinarja.?e vedno se vozim ful ceneje, servisi so kar pride materijal in olje.

In ?e ne vem kateri? naj napi?em- za isti navor bi moral vozit MPS-ko in potem...?ejki,help me. :dudek:

 

Dizlom ?e kar nekaj manjka do serijskega MPS navora, sploh pri moji ki je krepko ?ez 400 Nm :hudicek:

Pa se vozim med 9-10 litri, stro?ek servisa cca 100?, nobenega sranja z dihtungami,cedilom,mrazom,klepanjem ko je hladen, brez nepotrebnega ?altanja(6. prestava pospe?i iz 50 km/h na 100 km/h kitreje kot bilokater navornik, razen ?e prestavi v ni?jo prestavo), skratka len sem. :blush:

 

?E gre? ?gat navornika tolk da se bo? peljal za mano se tudi ne bo? peljal za 7 litrov, tako bTW

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?E gre? ?gat navornika tolk da se bo? peljal za mano se tudi ne bo? peljal za 7 litrov, tako bTW

 

dr?i :) do 8 pa tut ne pride? pa ?e nvem kok ti??i? ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam bencinca in diesla pa bom reku, da je BENCINC zakon, pa mi je ?ist vseen ?e ve? potro?i :aaaaa:

 

 

In kaj ti nuca bencninc, ce ti pa stoji doma nekje za hiso? :cheers::hudicek: vozis se pa z dizlom :aaaaa: :ne vem:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

-svecke

-nizje kompresijko razmerje

 

Dizlaki kolikor jaz vem IMAJO sve?ke. :zvizga:

Skayactive bencinar in dizl imata ENAKO kompresijo. :jezicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo po moje bo vedno manj?a razlika med motorjema...razen v porabi seveda. :hudicek:

 

Preveri specifikacije Skyactiv za navor in benz, mene je skor na rit vrglo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri specifikacije Skyactiv za navor in benz, mene je skor na rit vrglo.

 

kaj te je na rit vrglo? Jaz ne vidim ni? posebnega... ob normalnih razmerah vo?nje se bo povpre?je porabe gibalo v ?tevilkah, ki jih ozna?ujejo za mestno vo?njo, da ne bo kdo pri?akoval kakih ?ude?ev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri specifikacije Skyactiv za navor in benz, mene je skor na rit vrglo.

 

Dizla sem probal in me je res vrglo na rit;po mestu je bila poraba 6l.Po mojem ga bo Boss sprvil na 4 lit?ke.

Sem se pa pogovarjal z prodajalcem in za benzinarje ni imel kaj pohvalnega glede porabe-mogo?e malo manj kot predhodniki.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takole pa se je vse iz?lo in sicer verjetno do konca naslednjega tedna imam 6 ko v rokah ker sem jo danes zaaral.

Danes sem si avto ogledal in me je skoraj na rit vrglo ko sem videl kako je avto ohranjen.

Ne da pretiravam ampak je res kot novo, salonsko novo.

Edina prska na avtu so tri manj?e ?rtice kot da ga je muca oraskala na levem odbija?u-plastika, mah zanemarljivo.

Ostalo je tip top. Skoz v gara?i. ?i??en. Pa?en kot otro?ek.

MES in servisi vse v nulo.

Mislim da sem imel sre?o takrat.

Final price 7250? + 16" alu original z novimi gumami Vredestein Ultrac Sessanta.

zum,zum...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dr?i :) do 8 pa tut ne pride? pa ?e nvem kok ti??i? ;)

 

 

Sam kot info..astra H 1.9 cdti 88kw, povpre?na poraba 17.8 litra ..beat that if u can :ninja: .

 

Dizla spravit na preko 8 POVPRE?NE se da brez nekih te?av, cliota dci 82 konskega sem od Pule do Lj spravu na 8.8 povpre?ne " rahlo" dinami?ne vo?nje :harhar: .

 

 

?eprav mam dizla bi raje imel bencinarja ?e ne bi bilo omejitev pri financah...od ?etrtka velja pa to ?e toliko bolj :zvizga:

 

Takole pa se je vse iz?lo in sicer verjetno do konca naslednjega tedna imam 6 ko v rokah ker sem jo danes zaaral.

Danes sem si avto ogledal in me je skoraj na rit vrglo ko sem videl kako je avto ohranjen.

Ne da pretiravam ampak je res kot novo, salonsko novo.

Edina prska na avtu so tri manj?e ?rtice kot da ga je muca oraskala na levem odbija?u-plastika, mah zanemarljivo.

Ostalo je tip top. Skoz v gara?i. ?i??en. Pa?en kot otro?ek.

MES in servisi vse v nulo.

Mislim da sem imel sre?o takrat.

Final price 7250? + 16" alu original z novimi gumami Vredestein Ultrac Sessanta.

zum,zum...

 

 

?estitam in veliko sre?nih kilometrov

 

Si prepri?an da so gume sessanta? Ne vem ?e se dobijo v 16 col?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam kot info..astra H 1.9 cdti 88kw, povpre?na poraba 17.8 litra ..beat that if u can :ninja: .

 

Dizla spravit na preko 8 POVPRE?NE se da brez nekih te?av, cliota dci 82 konskega sem od Pule do Lj spravu na 8.8 povpre?ne " rahlo" dinami?ne vo?nje :harhar: .

?eprav mam dizla bi raje imel bencinarja ?e ne bi bilo omejitev pri financah...od ?etrtka velja pa to ?e toliko bolj :zvizga:

?estitam in veliko sre?nih kilometrov

 

Si prepri?an da so gume sessanta? Ne vem ?e se dobijo v 16 col?

 

Ne nisem prepri?an, sem pa videl ta podpis Guigiaro ali kako ?e... Bom kmalu ugotovil katere res so! lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.