Skoči na vsebino

Novinarske manipulacije


Boss

Priporočeno sporočilo

Julija gremo grcija makedonija albanija z mopedi. Se bom samo po senci vozil in uzival veliko 'lokalnih tekocin'

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

8% je tudi 1/3 50% . vendar jim je uspelo vizuelno to kar pravi?, ker dejansko se pa prikaz za?ne ?ele po kvadratku z imenom (ki je iste barve)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo so res nerodno ocitno pobarvali oz. dodali polje z imenom... Jaz tudi mislim, da se chart zacne sele za imenom ... 

 

skitched-20171009-093907.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mora? imeti res dober HD tv.....da to vidi?, kaj pa ?e ma? ?e ?B :) Milovanovi? bi rekel, za tiste z ?rno belimi televizorji, borut je v temnih hla?kah, Ljudmila pa v svetlih hla?kah....

kje so te cajti....

 

Se spomnim da sem gledal F1 pri sestri na morju v campu na neki stari mobilni ?B tv, 90 min sem napenjal mo?gane kdo je kdo. Tolk napete dirke ?e ni bilo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Se spomnim da sem gledal F1 pri sestri na morju v campu na neki stari mobilni ?B tv, 90 min sem napenjal mo?gane kdo je kdo. Tolk napete dirke ?e ni bilo....

 

To je bilo pa ze nekaj let nazaj verjetno... Ali niso pred leti vsi analogno TV ze "pokopali"... CB TVji pa pomoje se niso imeli digitalnega sprejemnika..: Edino ce je se dodaten sprejemnik bil zraven... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Saj ne vem, kam naj dam tole, ker me je najprej razkurilo, potem sem se smejal, gre se pa o prometnih nesre?ah. Ni?, bom dal kar sem.

 

Berem tole poro?ilo:

 

https://siol.net/novice/crna-kronika/dva-mrtva-v-trcenju-tovornjaka-in-avtomobila-451357

 

Kmalu na za?etku opisuje, kako je voznik tovornjaka na avtocesti zgre?il stezo in zato RIKVERCAL. Tedaj je po avtocesti prehitro in s premajhno varnostno razdaljo pripeljal 44-letni voznik osebnega avtomobila z registrsko oznako Litve in ?elno tr?il v zadnji levi del tovornjaka.

 

Sem kmet in s hribov doma, pa ne zastopm prav dobro, kako se je to zgodilo. A mi lahko kdo razlo?i: tovornjak je rikvercal po avtocesti, avto je pa za njim pri?el na premajhni varnostni razdalji?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka ima prav, ?lanek je poln hecnih kontradikcij. Poleg tega da ne more? imeti premajhne varnostne razdalje do nekoga, ki vozi proti tebi pi?e tudi, da je osebni avtomobil ?elno tr?il v zadnji del tovornjaka. Ni ?elno tr?enje ko se dva frontalno tre??ita? ?el sem iskat po netu in omembe v ?lanku na slo wikipedii neke definicije ni, so pa slike dovolj zgovorne. Novinar si zaslu?i da ga nekdo od spredaj brcne v rit.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj zej tuki ni jasn. Tovornjak je falil stezo, se ustavil in hotel zapeljati rikverc, da bi zapeljal v tapravo stezo. Istocasno je pribizdil voznik osebnega avtomobila in tovornjak ga je v rikverc spestal.

 

Kaj ni jasno: ?e je tovornjak rikvercal, kako je vozil tisti za njim na premajhni varnostni razdalji?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ni jasno: ?e je tovornjak rikvercal, kako je vozil tisti za njim na premajhni varnostni razdalji?

 

Pijan je bil zato bi moral imeti 6x ve?jo razdaljo.......

 

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/foto-pri-cestninski-postaji-umrla-28-39-letni-sopotnik

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katastrofa novinarska... napisali so vse kar so o nesreci zbrali iz razlicnih virov...

Populisticni clanki takega tipa perejo mozak ljudem ki ne razumejo kaj prebirajo, in tako imamo lahko svinjsko visoke kazni, tupe policaje brez zdrave pameti in pa neumen narod, ki vse to podpira.

 

Skoda je vsakega ki umre na cesti zaradi nesrece, tudi tujcev!

 

Zanimivo pa da so sedaj pred to cestninsko z obeh strani postavili dodatne svetlobne znake...

Megla je presenetila vzdrzevalca ceste...

Tranzit ubija.

Slabo projektirane cestninske s premalo prostora za vsakodnevno kolicino kamionov, drzava pa lacna za vsak evro od cestnine...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slabo projektirane cestninske s premalo prostora za vsakodnevno kolicino kamionov, drzava pa lacna za vsak evro od cestnine...

 

Hja tako kot sem napisal - tranzit ubija. Bistveno prenizke so cestnine za tranzit in to je dejstvo. Dokler se bo Poljaku al pa Belorusu bolj spla?alo ?ez Slovenijo zavit proti Italiji ali Franciji se koli?ina tranzite nesorazmerno ve?a na na?ih cestah. Preutrujeni kamionarji so pa? tiktakajo?e bombe in ?e je takih veliko se varnost zni?uje.

 

Ja posledica imbecilnega razmi?ljanja oblastnikov, ki so navadno vspodbujene iz bombasti?nih ?lankov v medijih pa je to, da se i??ejo nove in nove kazni, ki pa so ve? ali manj nato lomijo na ple?ih doma?ih voznikov. Tranzit pa ?e vedno ubija.

 

Sicer pa da vidimo kako bo zdaj tole elektronsko cestninjenje delovalo - ?e bo cestnina dovolj visoka se bo koli?ina prometa zni?ala izplen za DARS pa bo enak ali celo vi?ji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dober zej si se ti vtaknil v pravopisne napake. Jest sem razumel, da nisi razumel kako je prislo do prometne nesrece :).

 

Mah, stvar je v tem, da sem po?asi sit tega, da v Sloveniji ne znamo narediti prometne nesre?e druga?e kot iz treh razlogov: neprilagojena hitrost, premajhna varnostna razdalja in vo?nja pod vplivom alkohola - pa ne glede na to, kaj se zgodi. Enkrat bom ?el tja v Tacen, da vidim, a je to edino, kar na?i policaji znajo napisati... In pri prekr?kih se najde ?e varnostni pas in mobitel med vo?njo. S pomo?jo redarjev pa zmorejo tudi napa?no parkiranje. In to je to, kar znamo v Sloveniji narediti prekr?kov in nesre?...

 

Novinarji pa tudi ne znajo pomisliti s svojo glavo pa ?e enkrat prebrati, kar so napisali...

 

?e smo ?e pri pravopisu: tudi ni ?elno tr?il ampak je naletel od zadaj... Ampak to je pa res ?e pravopis, tako da to pustimo pri miru...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce se ne motim je bil voznik osebnega vozila pijan...

 

ja... tak se izra?amo po doma?e...

 

dejansko pa je vozil pod vplivom alkohola... (saj vem, ne bi smel, ampak, za to bo ?e odgovarjal)

 

vpra?anje je, zakaj je moralo priti do prometne nesre?e, in tu sigurno ni alkohol glavni krivec, kakor tudi ne voznik, ki je naletel na kamion... 

 

dejstvo je, da je cestninska slabo zasnovana in katastrofalno ozna?ena, glede na to, da lahko pride do konkretnega zastoja kamionov, ko jih je malo ve?, in se nabere kolona, takrat pa je dejansko prost za vo?njo samo prehitevalni pas... poleg tega pozdravljam svetlobne table, ki so jih postavili po nesre?i, in upam da bojo ostale... 

 

iz obeh koncev je cestninska za desnim ovinkom, in tako je s standardnimi prometnimi znaki ozna?ena preskopo (v primeru megle)

 

je pa ?e nekaj... skozi tole cestninsko ponavadi vozim po omejitvi, in sem samo v napoto, oz. vsi divjajo ve? kot 80 mimo mene... 

 

upam da redno za?ivi tole samodejno cestninjenje za kamione, pa da odstranijo tele hi?ice s cest... bo bolj varno za vse

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja... tak se izra?amo po doma?e...

 

dejansko pa je vozil pod vplivom alkohola... (saj vem, ne bi smel, ampak, za to bo ?e odgovarjal)

 

vpra?anje je, zakaj je moralo priti do prometne nesre?e, in tu sigurno ni alkohol glavni krivec, kakor tudi ne voznik, ki je naletel na kamion... 

 

dejstvo je, da je cestninska slabo zasnovana in katastrofalno ozna?ena, glede na to, da lahko pride do konkretnega zastoja kamionov, ko jih je malo ve?, in se nabere kolona, takrat pa je dejansko prost za vo?njo samo prehitevalni pas... poleg tega pozdravljam svetlobne table, ki so jih postavili po nesre?i, in upam da bojo ostale... 

 

iz obeh koncev je cestninska za desnim ovinkom, in tako je s standardnimi prometnimi znaki ozna?ena preskopo (v primeru megle)

 

je pa ?e nekaj... skozi tole cestninsko ponavadi vozim po omejitvi, in sem samo v napoto, oz. vsi divjajo ve? kot 80 mimo mene... 

 

upam da redno za?ivi tole samodejno cestninjenje za kamione, pa da odstranijo tele hi?ice s cest... bo bolj varno za vse

Pijancev za volanom ne toleriram in upam da nisem edini s takim mislenjem...

 

A se temu rece voznja pod vplivom alkohola, ali pa smem(o) ?e kako drugace reci... o tem pa nebi...

 

Voznja pod vplivom alkohola ubija, izrazanje mnenja "po domace" pa pa? ne.

 

In ne trdim, da je bil tu glavni razlog alkohol, zagotovo pa ni nic dobrega dobrinesel.

 

Sicer pa.. s kaksno hitrosjo kamionar rikverca? 10kmh, 15kmh? Nekako se mi zdi, da tale pijanec nebi pravocasno zaustavil svojega vozila, ce tam tovornjak nebi rikvercal, ampak bi npr.osebni avto stal... zaradi okvare npr.

 

Tako, da... ni problem samo v tovornjakih. Ceste pa so , kakrsne so, spremenimo lahko lastne navade, cest pa pa? ne

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima kaj bi ti naredil v megli na AC ko ti gre kamion rikverc, pa ceprav samo 15 na uro, ti pa cca 50 ali 60 v njega... pa ves da tam ne pricakujes stojece ovire.

 

Katero tvojo navado bi spremenil?

 

Aja.. tudi jaz nisem navdusen nad alkoholiziranimi vozniki!

Pa upam da ne bos rabil na tak nacin kdaj obsojati svojih znancev ali celo clanov druzine po npr. enem piru.

 

Srecno voznjo!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.