Skoči na vsebino

Novinarske manipulacije


Boss

Priporočeno sporočilo

Bo bo samo sv. Barbara mora najti pravo zadevo, ki bo bila na dovolj trdnih nogah, da uspe na sodi??u. Zaenkrat ji skupaj z obema potomcema ?e ni uspelo pa ?eprav sta se trudila in iskala vsemogo?e zadeve tudi po dr?avah biv?e Juge. Ne vem, ?e zadev doma ne najde? in jih mora? it iskat na tuje pol neki ne ?tima - al si nesposoben, ali so zadeve nedokazljive, ali jih pa ?al ni - tole zadnje je sicer nemogo?e, ker Zoki je sigurno kriv sej to vsi v sloveniji brez sojenja vemo... no vsaj desnica je 100% pri tem in izredno kosistentna.

 

Jebemu, pa kaj hudi?a, vsa desnica ve, da je faking Zoki kriv, pa dejte ga kon?no obto?t in naj gre pod klju? al je bolj?, da je na svobodi pa da se lahko pol takole joka, ?e? "glejte, na?ega zavednega Slovenca Janeza so obsodili, opankar Srbski se pa prosto naokrog ?eta. Zajeb bi bil, ?e bi bil Zoki v ?uzi, ker pol ne more? kazat s prstom, da se godi krivica, ker na?je za zapahi njihov pa ne.

 

Ma sicer so pa to le moje domneve in 10+100 procentno ni tako - zdej je treba sam ?e ugotovit, kako je Ku?anu ratal podkupit Finske in Avstrijske preiskovalce in kako se je infiltriral v leglo komunisti?ne zarote na Finskem in v Avstriji in kako je napeljal, da so ?li Finci podkupvat na?e najvi?je organe odlo?anja. Kako jim je to ratalo, da so Finci dali denar, ?e ga tu v Slo ni nih?e hotel vzeti - meni bo glavo razneslo od vseh teh ugank in zarot.

 

Ah,Boss, dej no dej. Dokler je na oblasti kralj se ve, da ne bo sam sebe obto?eval in lovil.Bo morala priti nasprotna garnitura in to re?it.

Jaz pravim, da ?e imajo dokaze ( ne take sme?nice kot v tem primeru) je prav, da gre vsak v zapor, ker si zaslu?i.

Seveda je potrebno paziti, da vse skupaj ne pade zaradi napak in premalo obremenilnih dokazov, kar je pri nas praksa.

Zdej ne vem, ali so storjene namenoma (in smo najbolj skorumpirana dr?ava na svetu upravi?eno ) ali zaradi povr?nosti

(v kar ne verjamem) in s tem priznavajo, da so totalno nesposobni.

Najbolj mi je ?la na smeh izjava to?ilke, da obsojena trojica me?e slabo lu? na vso Slovenijo.

A kao to?ilstvo in sodstvo pri nas pa je za vzgled vsem nam in je primer po?tenosti in zagnanosti pri delu , ha, ha. :hohoho:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

enostavna in u?inkovita re?itev za prvih 50 slo politikov in prvih 50 slo gospodarstvenikov je v priponki.

post-3203-1370500980_thumb.jpg

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismo, prav ?koda mi je, da nimam svojega politi?nega idola, da bi lahko ?e sam prilil malo olja na ogenj.

 

Resno: ?koda mi je tega foruma za politi?ne debate. Zame so vsi isti, princip "deli in vladaj" pa ?e kako u?inkuje. Tako ste namre? ?e postali zaverovani v svoje vodje, da niti tega ne opazite, da so vsi isti in da je to kreganje to?no njihov namen. Vi zagovarjate in branite vsak svoje, oni med tem pa v miru harajo. Ko pa koga dobjo s prsti v marmeladi, pa hodite protestirat pred sodi??e ... :blink:

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismo, prav ?koda mi je, da nimam svojega politi?nega idola, da bi lahko ?e sam prilil malo olja na ogenj.

 

Resno: ?koda mi je tega foruma za politi?ne debate. Zame so vsi isti, princip "deli in vladaj" pa ?e kako u?inkuje. Tako ste namre? ?e postali zaverovani v svoje vodje, da niti tega ne opazite, da so vsi isti in da je to kreganje to?no njihov namen. Vi zagovarjate in branite vsak svoje, oni med tem pa v miru harajo. Ko pa koga dobjo s prsti v marmeladi, pa hodite protestirat pred sodi??e ... :blink:

 

Pa saj je prav raznolikost in razli?nost pogledov na zadeve prava demokracija.

?e bi vsi razmi?ljali oz. bi morali razmi?ljati enako, bi bili ?e vedno v komunizmu.No, sej z eno nogo smo ?e vedno. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj je prav raznolikost in razli?nost pogledov na zadeve prava demokracija.

?e bi vsi razmi?ljali oz. bi morali razmi?ljati enako, bi bili ?e vedno v komunizmu.No, sej z eno nogo smo ?e vedno. :P

 

Ne, ne, sploh ne pravim, da ne bi smeli imeti razli?nih pogledov, ravno nasprotno. Pravim le, da se je brezveze o tem kregati na avtomobilskem forumu.

Komunizem pa o?itno ni taka slaba stvar, vsaj ljudje so takega mnenja, saj ?e vedno hodijo na ulice jokat, kadar kak?nega komunista obsodijo.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, pri?akoval sem ?aljivke in zato sem si odtrgal ?e deset minut in ?el brat, kaj si napisal. In skoraj do besede sem uganil. Pa me zanima ena stvar: a ti to resno tako misli? ali samo malo provocira?, da se lahko potem smeje?, kako ti je ratalo narod razpalit? ?e no?e? tu odgovoriti, mi odgovori na ZS, obljubim diskretnost. Me pa resno zanima, da vidim, kako hudo je.

 

Pravi?, da sem desni?ar. Ja, res sem. ?e moram pisat s svin?nikom, pi?em z desno roko. Si ti levi?ar? ?e si, pazi, ko pi?e?, da ne bi po pomoti potegnil z roko po sve?e napisanem, pa se ti spaca.

 

Da bi bil Jan?a moj idol? Ma, iz principa bom pa pristal na to - samo, da ti nasprotujem :hudicek: . ?eprav ga ne maram. Dobro, ko je bila vojna za Slovenijo, je opravil veliko delo. Ve?je, kot se mu priznava. In to je to. Kaj bi mo?akar zdaj bil rad kot Tito - dosmrtni predsednik? On se je iz?olal za obramboslovca, torej naj se zaposli kje v vojski ali pa v kak?ni dru?bi za varovanje in naj da mir.

 

Vseeno obto?ba: "na neznanem kraju, ob neznanem ?asu, na neznan na?in,..." ni resna. In je jasno, da je to konstrukt, da se ga umakne za obdobje naslednjih volitev. Pa ?isto ni? drugega.

 

In ?e je sodi??e res sodi??e in je Slovenija res pravna dr?ava, imamo precej drugih primerov, ki imajo trdnej?e dokaze. Pravzaprav zelo trdne dokaze. Da ne bo? rekel, da samo nabijam, ti jih nekaj navedem:

 

Obstaja mo?akar, ki je bil ?efe Ljubljanskih lekarn, pa si je postavil poleg hi?e ?e bazen in podobno - vse skupaj "na ?rno". In je in?pektor ugotovil kr?itev. In odredil ru?enje oz. vzpostavitev prvotnega stanja. Ker nimam TV, ne vem, koliko ?asa je trajalo, da so res poru?ili tiste ?rne gradnje. Mi lahko ti pomaga?, pa malo pogleda? po internetu, ?e je kje zabele?eno, po kolik?nem ?asu je bilo to poru?eno?

 

Obstaja mo?akar, ki je na precej ?uden na?in postal lastnik Pivovarne La?ko. Kako se je kon?ala preiskava?

 

Baje obstaja celo neki pravi maher, ki blizu Se?ovelj ?ivi v hi?i brez elektrike, vode in kanalizacije, objekt pa je v katastru evidentiran kot tehtnica vozil.

 

Mogo?e ti bo malo bli?je (vsaj podjetju, kjer dela?): kaj je ?e bilo s Simono Dimi??

 

Baje ima ?rno gradnjo tudi brat predsednika dr?ave. Za dokaz bi se moral samo gospod in?pektor odpeljat tja skupaj z veljavnim katastrom pa preveriti.

 

Obstajajo tudi sledi za precej?njo vsoto denarja, ki vodijo nekam na Ciper.

 

Vse to so primeri, kjer bi se dalo na precej trdnej?ih dokazih zaklju?iti sojenje. In obsodbo precej bolj utemeljiti. Se ti ne zdi? In bi Dr?ava pred svojimi dr?avljani precej bolj dobila na ugledu, kot pa da nekoga obsodijo, ker je "na neznanem kraju ob neznanem ?asu na neznan na?in prejel denar, ki ga ni nih?e nikoli na?el".

 

Upam, da ti je zdaj jasno, zakaj sem ti postavil tisto prvo vpra?anje: a ti to resno tako misli? ali samo malo provocira?, da se lahko potem smeje?, kako ti je ratalo narod razpalit? Ker ?e resno misli? to, kar pi?e?, potem je stvar hudo resna.

 

Bemti?, Boss, ko sem tole ?e enkrat prebral, sem se kar ustra?il. ?e me bo? ?e nekaj ?asa takole masiral, me bo? ?e spravil med SDSovce! Bolje, da neham. Grem raje gledat, ?e se je ?e kdo prijavil za MPL2013.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, kolk ste zabavni z navajanjem tega kar sta JJ in odvetnik Matoz izvlekla ter nafilala javnost - ob neznanem ?asu na neznanem kraju na neugotovljen na?in. Dej malo pomisli no. A ti resno misli?, da ob predaji podkupnine pokli?ejo novinarje, policijo, pravosodne organe ali se to naredi kar se da neopazno?

 

Se pravi po tej logiki lahko oprostimo vse barabe, kater direktno nismo dobili z rokami v marmeladi oziroma na kraju samem, ko je naredil barabijo ali zlo?in. Iz zapora pa lahko takoj izpustimo 90% obsojencev, ki jih niso ujeli na znani lokaciji ob znanem ?asu in da so na znan na?in naredili barabijo. Notri bo ostal le Sre?ko Prijatelj, ki je bil zasa?en v ?asu dejanja.

 

Torej lahko tisti, ki recimo nekoga ubije, re?i samega sebe tako, da naredi umor na enem mestu, nalo?i truplo v avto in pripelje na drugo lokacijo, kjer ga zakoplje. ?e ga pol dobijo je itak re?en, ker sam ne bo priznal, kje in kdaj je nekoga ubil niti kak?na sredstva je uporabil ter je prost za vekomaj.

 

Obto?nica v zadevi Patrija ni samo ta stavek, ki se ga oklepate kot re?ilne bilke pri branjenju korupcije in koruptivnega politika, ki mu to ni prva barabija ampak se okoli njega take in podobne zadeve vle?ejo od afere JBTZ naprej. Najbolj je znana trgovina z oro?jem, kjer se isti akterji pojavljajo v raznoraznih dokumentih in o ?em je napisano desetine knjig in tudi sam neomade?evani Majer tega ni nikoli zanikal - ker mu ni treba sej je zadeva zastarala in ve, da je na varnem.

 

Obto?nica patrija ima ogromno strani, ogromno navedb, ogromno dokazov, katere Matoz, kljub neizmernemu trudu ni uspel izlo?iti iz postopka in ta stavek o neznanem ?asu in kraju je kot pljunek v primerjavi z vsemi drugimi navedbami, ki jih seveda ne objavljajo saj so zelo obto?ujo?e. ?e bi Majer redno hodil na razprave bi tudi to?no vdel kaj vse je bilo predstavljeno in zgovarjanje danes, da se ni mogel braniti, ker ni vedel ?esa je obto?en je le blebetanje brez logike.

 

Najbolj glavno pa je, da je Patrija zagnala finan?ni tok podkupnine v izjemno visokem znesku skoraj treh milijonov ? in ta denar je imel svoj cilj in to ni bil Riedel niti Wolf, ki sta samo posrednika posla. Vsak od njiju si je vzel svoj ko??ek ostalo pa sta dala naprej oziroma bi moralo iti naprej. Zakon pa to?no dolo?a, da je kaznivo dejanja in sprejemanj podkupnine kot tudi namera oziroma dogovor o podkupninah. In dogovor je bil, saj so podkupnine stekle in tukaj ni zanikanja.

 

Finci pa tudi niso hodili nekaj 1000 km na kavico samo zaradi tega, ker imajo tam zaposleno legendarno tajnico, ki kuha najbolj?e kavice v Evropi. In da so ravno tisti dan vsi vpleteni naklju?no pri?li k Zago?nu na kavico in se pri tem pogovarjali o biomasi pa je najbolj bizarno lejmerski izgovor vseh ?asov.

 

Aja, Jan?e ni bilo zraven, kar je logi?no, saj je dovolj pretkan, da naredi tako, da sam ostaja v ozadju za??iten tako kot to vedno po?ne - za umazane naloge uporablja svoje lakaje kot to vedno po?ne od osamosvojitvenega spopada naprej. On je en tak stric iz ozadja, ki vodi vse niti, direktno pa posla ne opravi.

 

Zato pa danes tako joka, ker ne razume, da dogovarjanje o podkupovanju, spro?anje podkupninskega toka je ravno tako kaznivo kot podkupnina sama. Razlika je le v tem, da se to ni iz?lo, ker je prepre?il avstrijski ban?nik. ?e tega ne bi prepre?il bi verjetno danes afere patrija sploh ne bi bilo, ker bi vsi vpleteni pobasali svoje dele?e brez sledi.

 

Desni?arjem je to te?ko razumeti, da umor ali poskus umora sta enakovredno kaznivi dejanji le da pri poskusu umora lahko ra?una kriminalec na bla?jo kazen.

 

Druga?e pa lahko Majer izkoristi to obto?bo, da se re?i KPK in prizna podkupnino v gotovini ter tako razlo?i pribli?no tak?en znesek gotovinskih transakcij za katere do zdaj ni znal pojasniti od kod mu. Lej kolk sem dobr, k mu ?e ponujam dodatne ideje kako si lahko omili dodatne postopke in kaznovanja. :rulam:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kao to?ilstvo in sodstvo pri nas pa je za vzgled vsem nam in je primer po?tenosti in zagnanosti pri delu , ha, ha. :hohoho:

 

Fora je v tem, ker oni sami to ?e resno mislijo... :vskalo:

 

http://www.rtvslo.si/slovenija/vrhovno-toz...pesnosti/310398

 

Slovenskemu delu srbske narko-mafije se ?e zdaj smeji zaradi njihove "uspe?nosti" <_<

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

N? desno, ker ti pa Boss sta leva trola :dudek:

 

jaz sem sredinski

Objavljena slika

 

vsem po vrsti levo in desno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... Zame so vsi isti, ...

 

 

Komunisti, fa?isti, nacisti, itd. .... vsi so isti oz. vsi se kon?ajo na "isti" :harhar::punk:

 

Brezveze se je zaradi takih traparij kregat ... ker itak ne bomo nic spremenili... samo eni bodo skregani na smrt ... drugi bodo z lopatami letali za tretjimi ... :cheers: ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... drugi bodo z lopatami letali za tretjimi ... :cheers: ...

 

Skivki ti to povej, ker je piknik organiziral, da me bo z lopato tm ?akal, ?e bi si drznil pridet. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sem mislil, da ne bo? pogruntal mojuh namenov :hudicek: ...

 

Druga?e pa, Boss, ko sem prebral tvoj odgovor od v?eraj ob pol poldan, kako naj napi?em, sem pri?akoval, da bo hudo, nisem pa mislil, da je tako hudo. Glej, trenutno nimam ?asa, ko ga bom imel, ti pa odgovorim. Bodi brez skrbi, ti bomo pomagali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sem mislil, da ne bo? pogruntal mojuh namenov :hudicek: ...

 

Druga?e pa, Boss, ko sem prebral tvoj odgovor od v?eraj ob pol poldan, kako naj napi?em, sem pri?akoval, da bo hudo, nisem pa mislil, da je tako hudo. Glej, trenutno nimam ?asa, ko ga bom imel, ti pa odgovorim. Bodi brez skrbi, ti bomo pomagali.

 

Predno mi bo? pisal si najprej preberi tale ?lanek, lahko tudi ve?krat.

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/slove...-fantazije.html

 

In ne to ni ?lanek slovenskih "levi?arskih" medijev ampak je pri?el iz avstrijskega Der Standard in je najbolj?i opis kar Jan?a je in kako deluje.

 

Pa da ne bo? zdele iskal kako diskreditirat ta medij samo citat kdo bere Der Standard.

 

According to the 2007 Austrian Media Analysis Der Standard has 352,000 readers in Austria, which corresponds to a 5% share of all readers. With a share of 19.4%, Der Standard is the most widely read newspaper among people with college or university education. A full online edition (Der Standard digital) is available as an e-paper on a subscription-basis.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en primer manipulacije medijev sedaj ko si Majer s propagandno ofenzivo, ki seveda vsebuje kar se da veliko la?i, re?uje rit:

SDS strankarsko trobilo portal SIOL je objavilo intervju tedna z profesorjem prava na Harvardu Klemnom Jakli?em (ki seveda govori o bodo?i razveljavitvi sodbe v primeru Patria). Ko je nek bralec na portalu opozori da je to novinarska la? ker Jakli? na Harvardu ni profesor prava niti profesor ?esarkoli drugega, in kot dokaz dodal link na spletno stran Harvarda, mu link moderator pobri?e.

 

Pri SDS vse v stilu vzhodnoevropskega realkomunizma :wacko: .

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en primer manipulacije medijev sedaj ko si Majer s propagandno ofenzivo, ki seveda vsebuje kar se da veliko la?i, re?uje rit:

SDS strankarsko trobilo portal SIOL je objavilo intervju tedna z profesorjem prava na Harvardu Klemnom Jakli?em (ki seveda govori o bodo?i razveljavitvi sodbe v primeru Patria). Ko je nek bralec na portalu opozori da je to novinarska la? ker Jakli? na Harvardu ni profesor prava niti profesor ?esarkoli drugega, in kot dokaz dodal link na spletno stran Harvarda, mu link moderator pobri?e.

 

Pri SDS vse v stilu vzhodnoevropskega realkomunizma :wacko: .

 

Ja no, zato je pa 70% drugih glasil rde?ih ?e iz prej?njega re?ima in pi?ejo vse najlep?e o rde?ih in blatijo drugo stran.Nikjer niso mediji neodvisni kot bi morali biti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak pri nas mnenje pravnika ni? ne ?teje, ?e nima fakultete in doktorata iz biv?e juge.

 

Kako selektivni so levi simpatizerji pri mnenjih iz tujine - ?lanek iz Der Standard je pomemben in relevanten, medtem ko je mnenje Jakli?a iz Harvarda, ki se opira na ustavo, mednarodno in doma?o sodno prakso, itd. eno navadno SDS-ovsko pumpanje. Pa jih razumi, ?e jih more? :vskalo:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak pri nas mnenje pravnika ni? ne ?teje, ?e nima fakultete in doktorata iz biv?e juge.

 

Kako selektivni so levi simpatizerji pri mnenjih iz tujine - ?lanek iz Der Standard je pomemben in relevanten, medtem ko je mnenje Jakli?a iz Harvarda, ki se opira na ustavo, mednarodno in doma?o sodno prakso, itd. eno navadno SDS-ovsko pumpanje. Pa jih razumi, ?e jih more? :vskalo:

 

?ist neodvisni pravnik

http://www.24ur.com/novice/slovenija/sveto...je-medijev.html

Morda pa tudi ne bily :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak pri nas mnenje pravnika ni? ne ?teje, ?e nima fakultete in doktorata iz biv?e juge.

 

Kako selektivni so levi simpatizerji pri mnenjih iz tujine - ?lanek iz Der Standard je pomemben in relevanten, medtem ko je mnenje Jakli?a iz Harvarda, ki se opira na ustavo, mednarodno in doma?o sodno prakso, itd. eno navadno SDS-ovsko pumpanje. Pa jih razumi, ?e jih more? :vskalo:

 

Oh ja... lepo te prosim - K. Jakli? je ?e dolgo simpatizer SDS in podvr?en strankarskim nazorom in dale? od neke objektivne neodvisnosti... tega ne more? zanikati, bolj te?ko bo? pa Der Standard obto?il, da so simpatizerji slovenskih levih strank. Mislim, res kr neki pa kake primerjave.

 

?e enkrat, ?e sodni spis vsebuje po navedbah 21.000 strani non stop pa poslu?amo samo dva do tri stavke, ki naj bi razveljavili par 10 tiso? strani druge dokumentacije in gradiv pol res ne vem komu se zdele me?a. In ja verjetno ga je res napisal SuperMurgel?an, ker ima preve? ?asa v penzionu, pa mu take neumnosti hodijo po glavi.

 

Sploh je pa car tale SuperMurgelj?an, najprej ukrade telefon Zago?nu in po?lje SMS Wolfu, nato za?iba in ujame Wolfa ?e predno ta preveri SMS ter tudi njemu ukrade telefon in po?lje nov SMS Riedlu. Za?iba v avstrijo in ukrade telefon Riedlu ter tudi tam napi?e SMS za na Finsko Niittynenu in temu je tudi ukradel telefon ter poslal SMS v obratni smeri. Noro res kak?ne zgodbice si nekateri zmi?ljujejo za zakrivanje svojih svinjarij.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh ja... lepo te prosim - K. Jakli? je ?e dolgo simpatizer SDS in podvr?en strankarskim nazorom in dale? od neke objektivne neodvisnosti...

Aha, zakaj je pa potem odvetnik drugega politi?nega pola (Janković) A. ?eferin podobnega mnenja?

 

Sploh je pa car tale SuperMurgelj?an, najprej ukrade telefon Zago?nu in po?lje SMS Wolfu, nato za?iba in ujame Wolfa ?e predno ta preveri SMS ter tudi njemu ukrade telefon in po?lje nov SMS Riedlu. Za?iba v avstrijo in ukrade telefon Riedlu ter tudi tam napi?e SMS za na Finsko Niittynenu in temu je tudi ukradel telefon ter poslal SMS v obratni smeri.

No ja, sej je ?e upanje zate... :jezicek:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, zakaj je pa potem odvetnik drugega politi?nega pola (Janković) A. ?eferin podobnega mnenja?

No ja, sej je ?e upanje zate... :jezicek:

 

Ampak jih pa pihne?... ?eferin je odvetnik denarja in ne politi?nega pola. Brani tistega, ki mu pla?a in tukaj se zgodba kon?a - vse njegove izjave pa je treba gledat skozi prizmo na?ina kako se ponavadi loti obrambe z izpodbijanjem dokazov, iskanjem napak v postopkih, proceduralnih kiksih ipd... ne pozna ne levih ne desnih, ?e ma? denar si pri nejmu dobrodo?el.

 

?e enkrat, ?e zadnji? nisi prebral kaj sem napisal - ?eferin je odvetnik, ki potrebuje zmage na obravnavah in oprostilne sodbe. Do zdaj mu je to na raznorazne na?ine, tudi pollegalne, uspevalo in to kar se zdajle dogaja ni voda na njegov mlin ampak ravno nasprotno. Taki procesi kot je Patrija lahko resno zamajejo mit, o superodvetnikih, ki ljudem z veliko denarja lahko brez te?av zrihtajo oprostilno sodbo. Ta mit je verjetno v zadnjih nekaj primerih dokon?no pokopan in strah v vrstah razvpitih odvetnikov je pa? prisoten... z zmagami so si prigrebli velike denarje, s porazi pa je to le drobi? in tega je ?eferina in podobne strah.

 

Tako, da izjave odvetnikov je treba jemati z izredno rezervo, ker tukaj prevladujejo raznorazni drugi interesi in neka nepristranska objektivnost ravno iz tega naslova ne more biti prisotna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak jih pa pihne?... ?eferin je odvetnik denarja in ne politi?nega pola. Brani tistega, ki mu pla?a in tukaj se zgodba kon?a - vse njegove izjave pa je treba gledat skozi prizmo na?ina kako se ponavadi loti obrambe z izpodbijanjem dokazov, iskanjem napak v postopkih, proceduralnih kiksih ipd... ne pozna ne levih ne desnih, ?e ma? denar si pri nejmu dobrodo?el.

 

?e enkrat, ?e zadnji? nisi prebral kaj sem napisal - ?eferin je odvetnik, ki potrebuje zmage na obravnavah in oprostilne sodbe. Do zdaj mu je to na raznorazne na?ine, tudi pollegalne, uspevalo in to kar se zdajle dogaja ni voda na njegov mlin ampak ravno nasprotno. Taki procesi kot je Patrija lahko resno zamajejo mit, o superodvetnikih, ki ljudem z veliko denarja lahko brez te?av zrihtajo oprostilno sodbo. Ta mit je verjetno v zadnjih nekaj primerih dokon?no pokopan in strah v vrstah razvpitih odvetnikov je pa? prisoten... z zmagami so si prigrebli velike denarje, s porazi pa je to le drobi? in tega je ?eferina in podobne strah.

 

Tako, da izjave odvetnikov je treba jemati z izredno rezervo, ker tukaj prevladujejo raznorazni drugi interesi in neka nepristranska objektivnost ravno iz tega naslova ne more biti prisotna.

 

Heh, ko smo ?e pri teorijah zarot... Boss, to so tvoje domneve, ne pa dejstva :hohoho:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, ko smo ?e pri teorijah zarot... Boss, to so tvoje domneve, ne pa dejstva :hohoho:

 

Mogo?e... mogo?e so pa dejstva... vseeno je bli?je kot pa da je za vse kriv Murgel?an. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej, Boss, ?e nima? ni? proti, bi nadaljevala.

 

Pa se lotimo tega nesre?nega primera Patrija. Mene je presenetila ?e izbira nivoja sodi??a. Jan?a je vendarle biv?i obrambni minister in biv?i predsednik vlade, govorimo pa o oro?arskem poslu. Primer pa je dobilo okrajno sodi??e, ki je sodi??e za kurje tatove... Pa dobro, pustimo stat. Poglejva naprej. Nekdo je na tem forumu zapisal: "Torej lahko tisti, ki recimo nekoga ubije, re?i samega sebe tako, da naredi umor na enem mestu, nalo?i truplo v avto in pripelje na drugo lokacijo, kjer ga zakoplje. ?e ga pol dobijo je itak re?en, ker sam ne bo priznal, kje in kdaj je nekoga ubil niti kak?na sredstva je uporabil ter je prost za vekomaj."

 

Stvar je taka: dokler ti krivde ne doka?ejo, si nedol?en. ?e se najde truplo in ga lahko pove?ejo s teboj, potem mora? dokazati, da ga nisi ubil. ?e tega ne more? dokazati, se ti slabo pi?e. Pa ne glede, kje ga najdejo in ?e najdejo morilno oro?je. Se strinja??

V primeru Patrija pa ni ne trupla ne groba ne kraja zlo?ina, a vendar imamo zlo?inca, ki je obsojen.

 

Primer me ?e najbolj spominja na povojne poboje. Nekomu se je zdelo, da si kriv in si ?el v brezno z luknjo v glavi. In glej, cela Slovenija je polna grobi??. Imamo trupla, ki so pobita. Torej imamo zlo?in. In to sodstvo, ki se tako sklicuje na spo?tovanje in avtonomijo in pravi?nost, ne najde zlo?incev. V primeru Patrija pa imamo zlo?inca brez zlo?ina... V eni od prej?njih objav sem napisal kar nekaj primerov, kjer bi sodi??e imelo precej bolj trdne dokaze in sledi za denarjem. A si to gladko ignoriral. Tako kot to?ilstvo in sodi??a. ?eprav so ti primeri, ki sem jih navedel, precej rasisti?ni: v vseh primerih so osumljenci "rde?eko?ci"...

 

Samo kot zanimivost primerjava dveh primerov: Balkanski bojevnik in Patrija. Pri balkanskem bojevniku so vse dokaze, pridobljene v tujini, izlo?ili iz postopka. V Primeru Patrija so tistih nekaj indicev iz Finske in Avstrije povezali v nekak?en dokaz proti Jan?i in to je glavna obremenitev...

 

Samo mimogrede, ko ?e omenjam "u?inkovitost in doslednost" na?e sodne veje oblasti: poglej Hildo Tov?ak - godi se ji krivica. Dobro, naredila je precej ?kode in napak in je pravi?no obsojena in upravi?eno prestaja zaporno kazen. A tisti, s katerimi je sodelovala, so precej ve?ji kalibri. In? Mirno se sprehajajo po tem svetu in si ?vi?gajo in se po?vi?gajo na vse skupaj.

 

Da je v procesu nekaj narobe, je omenil tudi dr. Klemen Jakli?, profesor na Hardvardski univerzi. Na Hardvard za profesorja ne pride? po sorodstveni liniji, niti ne s pomo?jo kak?nih tovari?ev, tudi z denarjem ne, Jakli? je rojen v navadni dru?ini in ni iz izbrane kaste. Na Hardvard je pri?el zgolj in samo s svojim znanjem. In biti profesor prava na Hardvardu je tako, kot bi imel Nobelovo nagrado za pravo. In ?lovek s takim ugledom si ne bo imena mazal z nekim Janezkom, pa ?e bi bil ?e tak simpatizer.

 

Pi?e?, da obto?nica obsega 21.000 strani. Hja, saj si blizu. V procesu Patria je bilo ve? kot 51 obravnav, zasli?anih je bilo 34 pri?. Obstaja nekaj ve? kot 12.000 listinske dokumentacije (nekaj ve? ni 21.000 - ?eprav se najbr? oba strinjava, da je tudi 12.000 strani zelo obse?no). Vse pri?e so govorile v korist obdol?enih. Tudi obdol?eni sami so navajali razli?ne dokaze, vendar ni?esar od tega ni bilo upo?tevanega. Upo?tevano je bilo samo to, kar je pisal moralno sporen posrednik H. W. Riedel, ki je bil obsojen ?e v Avstriji in ki je dejansko tudi prejel denar, pri ?emer se je la?no skliceval, da ga rabi za politike v Sloveniji. Dokazano je bilo, da stika z Riedlom niso iskali obdol?eni, pa? pa obratno; da je lobiste zajela panika, ko je nastopila vlada Janeza Jan?e, saj so prej imeli stike preko slikarja Cekute z vlado Toneta Ropa. Ker so lobisti mislili, da bodo izgubili tudi provizije in so misle?, da o nakupu osemkolesnikov ?e vedno odlo?a vlada, ne pa da je vlada Janeza Jan?e zahtevala mednarodni javni razpis, za?eli Fincem zatrjevati, da poznajo tudi ''ta nove'' in so zelo nasilno in agresivno iskali stik z obto?enimi, ?emur so se ti izogibali, razen firme Rotis, ki si je ?elela poslovnega sodelovanja pri proizvodnji osemkolesnikov in jo je zanimalo izklju?no to. Poleg tega so si Avstrijci ?eleli, da bi posel dobil Steyr-Puch.

 

Kakorkoli, na sodi??u, razen ?e si Jan?a, nikoli ne bo? obsojen, ker se to?ilcu zdi, da je se najverjetneje tako zgodilo. Za obsodbo mora obstajati pri sodi??u gotovost, ne le verjetnost, da je bilo res tako.

 

Ker Jan?a ni "rde?eko?ec", je odlo?anje sodi??a potekalo po vzgibih zunaj prava, kjer ?elijo zgolj obsoditi ljudi, ker jih je po mnenju tranzicijske levice koristno obsoditi v o?eh ljudi. Te sodbe bodo usodno razklale slovenski narod. Na?a dr?ava je za?la v globoko moralno in finan?no krizo. V tem hipu bi bila potrebna popolna narodna enotnost. Zato nikakor ni mogo?e razumeti tistih, ki so si v tako ko?ljivem trenutku za na?o prihodnost, samo zato, da bi iz politi?nega prizori??a odstranili Janeza Jan?o, privo??ili tako globok narodni razdor, ki ga ne bo mogo?e prese?i v desetletjih. No, glede na to, da ta vlada, ki je toliko obetala, kaj vse naredila, da bo ?ivljenje bolj?e in la?je, zdaj nima kaj drugega pokazati, kot da prepisuje prej?nje akte za gospodarsko re?evanje. Slovenci nismo neumni, se pa da na?e ljudi zelo dobro zamotiti. Tako da pri?akujem vrsto "slepilnih manevrov", da se bo narod razburjal za druge stvari, pozabili pa bodo, da so na?e denarnice vsak dan tanj?e. In z dvigom DDVja bodo ?e tanj?e... Preizku?ena taktika iz ne tako zelo daljne zgodovine...

 

Toliko zaenkrat od mene. Da ti mo?gani ne pregorijo... :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.