Skoči na vsebino

Novinarske manipulacije


Boss

Priporočeno sporočilo

Niso ravno manipulacije, je pa dogodek, povezan z novinarji...

 

Danes se mi v slu?bi spro?i po?arni alarm. Grem preverit in ugotovim, da zaradi tehni?nih te?av pu??a freon. In pokli?emo gasilce. Hitro so se odzvali in pri?li in komaj sem jim razlo?il kje in kaj, pa da so se gasilci lotili, so ?e bili novinarji tam. Pa re?e eden od gasilcev enemu novinarju: "Ja, kje si se pa obiral tako dolgo?". In novinar odvrne: "Mah, guma mi je po?ila..." In res je imel na avtu eno rde?o feltno... Ma kaj novinarji kar spijo v avtu takoj za vogalom kot kak?ni detektivi v kak?nih ameri?kih filmih, ko koga ?akajo ali kako? On je ?e gumo menjal, pa je pri?el komaj nekaj minut (mogo?e deset, ve? pa zagotovo ne) za gasilci...

 

Me pa zdaj zanima, kaj bodo napihnili iz tega?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fuck kak?en PR za Uber in recimo AvantGO

 

https://www.zurnal24.si/avto/prodaja-avtomobilov-pada-300269

 

 

A ljudje si res to ?elijo? A si res ?elijo, da mora? narest cel projekt, da pride? do avta v t.i. car sharingu. Pol pa pride? in je notri 30% napolnjena baterija, ki ti jedva zdr?i en krog okol LJ, da si ves pre?vican ob gledanju na tiste procente, a bo zneslo al ne?

 

Mene recimo letni stro?ek avta pride slabih cca 5000?/leto - tukaj je v?teto vse, zavarovanj, servisi, gume, gorivo in seveda cena 30k? vrednega avta za obdobje 10 let. Tukaj seveda govorimo o resnem avto ne pa o gajbicah tipa Zoe in Leaf, ki te pridete z souporabo cca 7000?/leto in to ob predpostavki, da ga lahko odda? in vzame? kjerkoli, kar seveda danes ?e ni mo?no. Pri tem so izvzeti najemi rentacar, da lahko odpelje? otroke na izlet oziroma, tudi, ?bi ?el na vlak ali bus to seveda stane.

 

?e pa si omislim avto na tem nivoju pa bi bil stro?ek cca 3500?/leto ozirom ?e vedno pol manj pa ?e nisem odvisen od nikogar - tako, da tol je res en BS:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na temo el avta. na primer pred knjiznjico v medvodah je eno polnilno mesto, veliko jih je po LJ. A ti lahko pride? zjutraj ob 06:00 prikolpis in parkiras do 16h, ker gres na vlak na primer??? 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?tevilno polnilnih mest se pove?uje ampak realno bo ?e dosti vode preteklo, preden jih bo dovolj. Anekdota od sodelavca. Njegov prijatelj ima EV in je nasploh zagovornik. Mu je ?el ra?unati, da "ti kupi? avto za 12000?, potem vsako leto ?e toliko da?, mene pride pa na leto le xy?, obenem pa ni upo?teval, da je dal za avto 35.000?. No in hec, bo taz EV peljal v center, GPS ima seveda shranjene vse polnilnice kamor lahko parkira ker so bili ?e bolj prazni. Porabili so pol ure, da so se vozili po centru gor in dol, na koncu je obupal. Sodelavec se mu je le smejal, on bi parkiral v najbli?jo gara?no hi?o in zapravil 5 minut. :rolleyes:
Pa da se razumemo, elektri?na vozila imajo prednost ampak pretiravati pa ni treba. No pa ?e en dana?nji ?lanek:

http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilnost/novice/se-sloveniji-po-vladini-napovedi-obeta-elektrosok/437864

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Vse je to fajn pa krasn, ampak meni tuki neki ni ?ist jasn. Se vidi, da sem kmet in s hribov doma, pa ne zastopm. Zato bi pa rad, da mi kdo to razlo?i.

 

Na koncu ?lanka pi?e, da je potrebno zgraditi nove termo elektrarne, ker hidroelektrarne ?e skoraj nimamo kam postaviti.

 

Dizela?e bodo pa ukinili, ker onesna?ujejo okolje. Koliko je pa razlike? A 500.000 dizela?ev onesna?uje vsak malo ali pa ena premogovna TE? 7 onesna?uje na enem mestu? Saj gre v obeh primerih za fosilno gorivo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse je to fajn pa krasn, ampak meni tuki neki ni ?ist jasn. Se vidi, da sem kmet in s hribov doma, pa ne zastopm. Zato bi pa rad, da mi kdo to razlo?i.

 

Na koncu ?lanka pi?e, da je potrebno zgraditi nove termo elektrarne, ker hidroelektrarne ?e skoraj nimamo kam postaviti.

 

Dizela?e bodo pa ukinili, ker onesna?ujejo okolje. Koliko je pa razlike? A 500.000 dizela?ev onesna?uje vsak malo ali pa ena premogovna TE? 7 onesna?uje na enem mestu? Saj gre v obeh primerih za fosilno gorivo...

In vsa ta ogromna koli?ina potrebne dodatne energije bo pri?la do uporabnika wireless, po obstoje?em primarnem in sekundarnem omre?ju zagotovo ne.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?no jim prihaja iz dupeta v glavo - takoj ko sem videl ?lendra razpredat o strategiji mi je padel mrak na o?i. Ko se ta osebek pojavi se to?no ve, da bo vse kar izjavi skregano z zdravo pametjo. Neko? je bluzil o tiso?e radarjih po Sloveniji zdaj se gre pa dr?avni ekoterorizem.

 

On oziroma ministrstvo bo odrejalo kaj in kako - to naj naredi trg z ni?jimi cenami in dr?ava z manj?o obdav?itvijo pa se bo vse skupaj samo po naravni poti spreminjalo. Ne pa represija in podobna sranja. Me pa sr?no zanima kako bodo ekoteroristi reagirali, ko bo treba v kratkoro?ne plane umestit izgradnjo, verjetno vsaj dveh novih blokov nuklearke oziroma verjetno ?e tretjega, ker bo treba na obstoje?i po?asi razmi?ljat o zaprtju zaradi starosti. ?e se tega ne naredi bomo imeli elektri?ne redukcije kot jih tudi v biv?i jugi nismo videli. In ja, kot sem enkrat ?e napisal klele - 100kV daljnovod lahko polni le in samo 4500 avtov isto?asno pa ?e to ob predpostavki, da ni gor priklju?eno niti enega drugega porabnika. Torej kako bomo pa to re?ili? 400kV daljnovode v vsako slovensko vas al kako pa ?e to ne bo vedno dost.

 

Pa o?itno bo treba pisat na ministrstvo naj se ?lendru in podobnim umetnikom prepove delovanje na takih podro?jih, ker to kar on razlaga je milo re?eno neresno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bo ?e hec ja. Termoelektrarne so fuj in fej, rek ne moremo ve? dosti zajeziti (razen male elektrarne, va?ki poto?ki mogo?e?), jedrska elektrarna je bav bav, sanja?i o vetrnih elektrarnah in son?nih celicah pa ne vejo, da bi proizvedle premalo elektrike. Da ne omenjam, da so vetrne elektrarne smrtonosne za pti?e, proizvajajo mikrohrup al nekaj takega.. Saj veste, vedno nekaj najdejo, da "na na?em dvori??u pa ?e ne boste delali!"
Skratka pozitivno sem presene?en nad tem, da so v medijski hi?i, ki jo pla?ujemo, napisali celo nek realen ?lanek, ne da le prepisujejo ?lanke in propagando iz tujine.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Me zanima kaj bi ti naredil v megli na AC ko ti gre kamion rikverc, pa ceprav samo 15 na uro, ti pa cca 50 ali 60 v njega... pa ves da tam ne pricakujes stojece ovire.

Katero tvojo navado bi spremenil?

Aja.. tudi jaz nisem navdusen nad alkoholiziranimi vozniki!

Pa upam da ne bos rabil na tak nacin kdaj obsojati svojih znancev ali celo clanov druzine po npr. enem piru.

 

Srecno voznjo!

Malo pozno sem videl tvojo objavo, zato pozen odgovor...

 

?e 1x; ?e se je zaletel v kamion ki je rikvercal z 15kmh , potem predvidevam, da bi se zaletel tudi v stojeci kamion. Ne bom se delal cistuna in kazal s prstom na pijanca (pardon, na vinjeno osebo), da bi moral voziti s tako hitrostjo, da bi zmogel varno ustaviti v kateremkoli trenutku (ceprav zakon tako pravi), ker mislim da vsak izmed kdaj prekrsi to pravilo.

 

Ampak... pri cestninskih postajah je, jbg, potrebno predvidevati, da se bo pojavila pred nami ovira. Se dovolj pogosto to dogaja, da bi nam res lahko prislo v kri to.

 

Katero mojo navado bi spremenil? Hm, vozim vec ali manj po omejitvah, skusam biti cimvec casa na max zbran in definitivno VEDNO (in ce recem vedno, tudi mislim vedno) vozim popolnoma trezen. Mislim, da ce bi se gospod z dokazano vsebnostjo alkohola v krvi drzal tega, da epilog nebi bil tako krvav.

 

Sam bom pa v bodoce v zmanjsani vidljivosti ?e bolj zmanjsal hitrost in o?i na peclje.

 

Bottom line: alkohol je postal stalnica na nasih cestah in ne razumem zakaj se nekateri skorajda postavljate njim v bran??? nimam nikakrsnega socutja do pijancev na cesti, hkrati pa mocno socustvujem z zrtvami njihovega egoisticnega in neumnega pocetja.

 

In ne skrbi, moji bliznji ne kombinirajo volana in alkohola v nevarnih kolicinah.

 

Srecno voznjo tudi tebi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Politiki spretno izkoriscajo naivnost. Sarec je ze dokazal da je zgolj in samo politik. Predsedniske volitve ni izgubil sej je sel narediti ime (reklamo) za premierja....torej je zmagal.

 

Dokazuje pa da munje politika vsec, kot zupan je videl da se da tako ziveti in mu je odprlo vrata naprej.

 

Arnold Scwazzeneger zgodba....po tej gre sedaj se The Rock...ime ime ime ime

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Haha, leto je naokoli in spet se za?nejo prodajat babje ?en?e

 

https://www.zurnal24.si/magazin/horoskop-in-numerologija/napovedi-za-leto-2018-nevarnosti-ki-grozijo-sloveniji-302421

 

?e dobr, da sta obe bleferki vsaj za pogledat dobri.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako so te stvari sploh ?e legalne, zakaj se na take dejavnosti ne vsede nek...v?asih smo imeli urad za za??ito potro?nikov, cca 2010 je to pod svoje okrilje prevzelo mislim da ministrstvo za gospodarstvo. 

 

?eprav glede na to kako natan?ne so zadnje ?ase javno mnenjske ankete pred volitvami ipd; ni dvakrat za re?t da ne bi kak?na ?logarica bolj pravilno uganila rezultatov, pa ?e cenej?a bi bila.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Banda la?njiva

 

 

Naslov - Arkti?ni krog segret na 30 stopinj

https://www.24ur.com/novice/slovenija/preverit-kje-bo-30-stopinj-in-kako-visoko-morate-ce-zelite-videti-sonce.html

 

?e je v Oslu 29 stopinj ?e vedno to ni arkti?ni krog. Tam, kjer se za?ne je temperatura 12 stopinj celzija na Nordkapu pa le 6 stopinj.

 

O?itno letos globalno segrevanje ne deluje tako kot de?urni eko histeriki pri?akujejo in potem je prikladno "dejstvo", da se po novinarski logiki celotna Norve?ka nahaja v arkti?nem krogu. Fake News v glavnem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Spet manipulirajo. Nasploh ko pride do oro?ja in napadov z njim, novinarji radi delajo dramo in krivijo vse druge in se lotevajo problematike iz napa?nih koncev. Razen redkih izjem, se za vso streljanje po USA (in tudi v EU pri teroristi?nih napadih, ?e smo ?e pri tem) uporablja nelegalno oro?je. Tudi, ?e oro?je ?ISTO prepove, bojo kriminalci v Chicagu in teroristi v EU pri?li do pokalic:vskalo:  http://www.rtvslo.si/svet/s-in-j-amerika/v-chicagu-od-petka-do-nedelje-zvecer-ustreljenih-66-ljudi/462596

Ne bo ?el nek ?lan tolpe iz geta v sosednjo dr?avo po legalno oro?je, bej?te ga no srat.  :hohoho: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.