Skoči na vsebino

TIRALICE


Slivka

Priporočeno sporočilo

A je kdo na forumu, da se ukvarja s servisom bele tehnike? Na pralnem stroju mi je krepnil jermen...

A ni tvoj sokrajan, Danijel? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Kako kdaj se ti spomni?. Sem na Bra?u, v ?etrtek bom pa ?e nazaj, ?e do takrat ne re?i? mi javi.

 

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mnja, spomnim se, ko ugotovim, da ne dela.

 

Ja, vem, lahko bi doma preizkusil. Ampak kaj, ko je pa za prvomajske delalo, pa nisem pomislil, da lahko da sedaj pa ne bo... Saj ni take hude panike, zatajila je ?rpalka za vodo. Pa re?ujemo z 1,5 litrsko plastenko. Itak so pa v kampih urejeni umivalniki in prostori za pranje posode in umivanje zob in podobno. Gre.

 

Ja, vem, pravi mo?ki ima vsaj kufer z orodjem s seboj...

 

Tu bomo ?e nekaj dni, potem se pa selimo nekam do Gornje Bistrice, da si ogledamo brod na Muri, nato v Maribor, pa v Slovenske Konjice. Kam naprej pa pravzaprav ?e niti jaz ne vem, mislim pa, da je ?ena omenjala Istro...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popravil. Z brodarskim orodjem...

 

Sva pa z ?eno ugotavljala, da tole z japonskimi avtomobili ni dobro.

 

Dokler sem imel ?kodo, (zelo priletnega) Mercedesa, Fiata in Opla, sem vedno imel s seboj orodje. Pri Reni je bil kufer z orodjem prvo, kar se je napakiralo v prtlja?nik, ostalega tovora pa, kolikor je ?e ostalo prostora. Pri Hondi sem za?el orodje pu??ati doma in to prakso nadaljujem tudi pri Mazdi. In potem ena preglodana ?i?ka na kamp prikolici, pa nimam s ?im popravit...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Otroci bi za ?olo nekaj sestavili, pa i??em, ?e ima kdo za ?enkat kompresor hladilnika ali karkoli podobnega?

 

Radi bi naredili poizkus, da bi voda v steklenici vrela pri sobni temperaturi. Pa potrebujejo nekak?en kompresor ali kaj podobnega, da bi iz?rpali zrak iz steklenice, ustvarili podtlak in bi voda zavrela.

 

Ima kdo kaj takega doma?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...
  • 2 meseca kasneje...

Nimam sre?e s tem Ptujem...

 

A je kak?en Ptuj?an dobre volje s kufrom orodja in dvigalko?

 

Na kamp prikolici je razneslo gumo, pa so vijaki za dva milimetra druga?ni od Mazdinih in plati??e ima za dva, mogo?e tri milimetre druga?ne luknje kot Mazda...

 

Zdaj smo ukampirani v kampu Terme Ptuj, pa bi snel gumo in jutri peljal k vulkanizerju. Kje pa je kak?en dober vulkanizer? In kako se pride do njega pri vseh teh obvozih... sramezljiv

 

Za stik pa: 041 952 920.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vulkanizerja ima? na Mariborski cesti dva Kolari? in Felnar, To je ta cesta ko se pelje? po cesti nazaj proti avtocestnemu priklju?ku Hajdina. Z dvigalko lahko komaj popoldan pridem naokoli po slu?bi. Javi , ?e bo? ?e rabil ima? SMS.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam sre?e s tem Ptujem...

 

A je kak?en Ptuj?an dobre volje s kufrom orodja in dvigalko?

 

Na kamp prikolici je razneslo gumo, pa so vijaki za dva milimetra druga?ni od Mazdinih in plati??e ima za dva, mogo?e tri milimetre druga?ne luknje kot Mazda...

 

Zdaj smo ukampirani v kampu Terme Ptuj, pa bi snel gumo in jutri peljal k vulkanizerju. Kje pa je kak?en dober vulkanizer? In kako se pride do njega pri vseh teh obvozih... sramezljiv

 

Za stik pa: 041 952 920.

a dvigalke nima? v avtu? Druga?e pa vzdr?ijo tudi nogice prikolice za?asno, le da kdo ne dela akrobacij v prikoli ta?as

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno gumo je povsem razsulo. Pa sem se odlo?il, da zamenjam kar obe. Celo prikolico dvigniti na tiste ?tiri ta?ke pa - nas je sedem. Tudi ?E bi otrokom uspel dopovedati, da ne smejo "izvajati akrobacij", bi bila zadeva precej... Torej, raje nisem tvegal...

 

Od nekoga s foruma dobil namig, kje je dober vulkanizer, ?el tja, razlo?il situacijo, dobil orodje, snel obe gumi, jih peljal tja, potem se je pa za?elo...

 

Mo?akar je takoj opazil, da imajo pnevmatike ve?jo nosilnost in da to ni navadna avtomobilska ampak "C" pnevmatika. Ki pa je nima na zalogi. Je nekaj klical naokoli, pa je tudi v skladi??u v Mariboru ni. Pa niti v skladi??u v Gradcu. Pa tako naprej. Nato je nekaj na?el, ampak jih lahko dobi ?ele naslednji teden - kar je prepozno za nas... In se je mo?akar res potrudil in skoraj eno uro "vrtel telefon" in tipkal emajle, da je nazadnje nekje res staknil zadnji dve pnevmatiki. Ravnokar sem jih namontiral nazaj in mo?akarju pla?al ra?un ter vrnil orodje.

 

Torej, primer zaklju?en. Me pa malo jezi, da so me pa zaposleni v kampu po?iljali k vulkanizerju 20 km stran, ko pa je bil drugi (hvala, Mazdaman) slabih 5 km pro?...

 

 

post-5658-0-36814700-1534869936_thumb.jpg

Bi rekel, da je bila premalo napumpana, pa jo je pregrelo. Ampak sem jih sam "lastnoro?no" preveril na predve?er odhoda in je imela 3,2 bar, kar naj bi bilo ustrezno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

yep C (za kombije so), sem tudi sam iskal ?e. sam da si re?il. katero dimenzijo ima?, mislim da je enaka moji, in bom tudi sam moral - gume so original prikolica pa iz prej?njega mileniuma. Res da stoji a to je stojna noga na?e bajte.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

195/70R14

 

Glede na to, da je tvoja stacionarna - a je potrebno, da da? originalno dimenzijo? Da? gor kak?no o?jo ali pa z manj?im obsegom, pa z nogicami uravna? na drugo vi?ino. In, konec koncev, tudi ?e jo spusti?, pa prikolica "sedi" na plati??u - ni?je bo za noter plezat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pogledal in moja je light verzija (majhna prikolica z ndm 800kg. Gume so temu primerne 155/80 13 79T avtomobilske.

 

Gor so pa kormoran made in serbia.....:)

 

Prikolo ce bi olajsal za 50 kg bi lahko homologoral za tretjo tablico. Ampak ni potrebe.

Glede na tonda je guma 26? bom pa zamenjal in to z original. Nikoli ne ves prikola pa je vozna in izpravna (registrirana). Tudi elektriko sem letos probal ker mam spet kljuko - popolnoma vse dela

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pa zaposleni v kampu niso od tukaj  :jezicek: , va?no, da si zadevo uredil. Ko bo? naslednji? tu pa se javi, ko bodo te?ave.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

A je mogo?e kdo s foruma, ki ima spodobno ?losarsko delavnico, da bi nabavil, zrezal, skrivil in zvaril nekaj plo?evine, pa da mi ne bi ra?unal celo premo?enje? Vsaj del plo?evine pa bi moral biti tak, da bi zdr?al ogenj in visoko temperaturo...

odvisno kaj potrebuje? oz. kaj boi rad da se izdela?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.