Skoči na vsebino

Prigode v prometu

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 2 urama je Z M A J napisal:

Za začetek; telefon iz rok med vožnjo, to bi jaz rekel prva točka, ker teh pacientov je pa res ogromno (prepoznaš ga, da stalno pogleduje dol, pa v kratkem ponovi vajo, itd.)

 

Ugovarjam.

 

Jaz med vožnjo našega FucksWagna nimam telefona v roki, pa vseeno ves čas pogledujem dol na ekran. Vsakič, ko želim nastavit moč ventilatorja (sredinski ekran), temperaturo v kabini (sredinski ekran), smer pihanja (sredinski ekran), zamenjat radijsko postajo (sredinski ekran), nastavit glasnost radija (sredinski ekran), preverit preostali domet (sredinski ekran), ... ... ... ... ... Torej, stalno pogledujem dol, pa v kratkem ponovim vajo - ampak telefona pa zagotovo nimam v roki!

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Eh, ko ljudje na telefon pogledajo se to takoj vidi. Ko grem peš čez mesto je to v vsakem drugem avtu. Se kar zamisliš.

Napisano

Sm kmet an s hribu doma, pei mn ni jasn, kolk hitr smem tuki vozit.

Kej mi lohkor kdo razloži?

 

 

IMG-20260420-WA0001.jpg

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 2 urama je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pei mn ni jasn, kolk hitr smem tuki vozit.

Kej mi lohkor kdo razloži?

 

 

IMG-20260420-WA0001.jpg

40,ko kamnolom obratuje.... 😁🙃😉 

Napisano

Uradni odgovor: kljub temu, da je sicer omejitev 40 km/h je v času gradbišča tam omejitev 50 km/h...

 

WWW.REGIONALGORISKA.SI

Kmalu za odcepom regionalne ceste iz Solkana pride voznik, ki potuje proti Grgarju in Čepovanu,...

 

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)

Z včeraj na danes. Na A/C iz smeri LJ pred Domžalama so preozko dvopasovnico zožali.  

 

 

 

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Zanima me, kako bi rešili promet ob gradbišču...? 

Napisano
pred 19 urami je Slivka napisal:

Uradni odgovor: kljub temu, da je sicer omejitev 40 km/h je v času gradbišča tam omejitev 50 km/h...

 

WWW.REGIONALGORISKA.SI

Kmalu za odcepom regionalne ceste iz Solkana pride voznik, ki potuje proti Grgarju in Čepovanu,...

 

To so tvoje slike v članku? Glede na to, da BT moder in je tu moder pleh?

Napisano

Našel na FB…

 

image.png

  • Haha 3
  • Začuden 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Tistega v Solkanu so že zadosti zrukali, zdaj so se lotili tistega v Rožni dolini na meji z Italijo...

 

 

Zajeta slika.JPG

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Pred kaksnim dnem ali dvema sem na FB videl tole sliko ... pa mi nji bilo cisto jasno, kako je motor pristal na semaforju... 

 

image.png

 

Danes nasel videoposnetek dogodka ...

 

 

 

WWW.AVTOMANIJA.COM

V kanadskem mestu North Delta so vozniki in mimoidoči med vikendom videli prizor, ki je bolj spominjal na akcijski film kot na običajno prometno nesrečo.

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Da bi treščil v višji SUV tega ne bi preživel.

 

In kdo je tu kriv? Logika pravi, da BMW, ampak če bi motorist vozil po omejitvah, ga verjetno ne bi spregledal, lahko bi celo ustavil.

33112_1.png

  • 5 tednov kasneje...
Napisano

Po dolgem času, da me boste lahko skurcali kakšen divjak sem.

 

 

33112_1.png

Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Po dolgem času, da me boste lahko skurcali kakšen divjak sem.

 

 

Ta ti je šel direktno pred avto! Jaz si nebi upal. Folk se res nima rad..... :vskalo:

Napisano

Včeraj sem naletel na največjega idiota kar sem jih videl v mojih 15 letih kot voznik. Na križišču med Tržaško cesto v Mariboru in Bohovo v smeri Ljubljane je Voznik s službenim Kanggojem(varianta brez stekel zadaj) prevozil rdečo luč in skoraj povzročil nesrečo. Okoli 11:15 se iz Marivora peljem domov. Peljem se proti semaforju, luč se obarva rumeno, jaz ustavim. Stojim sam na semaforju, drugih vozil ni. Rdeča luč že gori enih 10 sekund. Nato idiot po levem pasu prižge mimo mene s cirka 100km/h. Ravno v tistem trenutku tovornjak cisterna z neko vnetljivo tekočino(ni bil bencin) iz Bohove zavija na tržaško. Tip ga obvozi sredi križišča po desni z metrom lufta spredaj, ter se vrne na levi pas in nadaljuje vožnjo. Oba z voznikom tovornjaka sva bila posrana. V glavi se mi je že slikal prizor iz Bistrice, ko je zagorela cisterna na avtocesti. Na žalost nisem imel kamere, da bi posnel, namesto tega sem narisal skico.

autodraw 13. 6. 2026.png

  • Žalosten 1
  • Jezen 4
Napisano

V glavnem... 

Dans me prehiti mazda 6, ku KR RUSTA.... 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ker bo naslednji teden v Lidlu v ponudbi Parkside laksarica-lahek trimer za travo na baterijo,sem včeraj v "štepcu" vzel tisti set počasnega-2,4A polnilca+2Ah baterije. Bo ta baterija za trimer več kot dovolj,in bolj lahka kot tista 4Ah z 21700 celicami. In pri meni dela👍   In seveda sem oboje tudi razstavil in pokukal kako je z drobovjem. Moram priznati,da sem bil presenečen-resnično ni slabo narejeno...za cvenk pa res neverjetno. Res,da mi barva plastike tipke na bateriji ni tako všeč-je malce temnejša rdeča...zna biti,da mešanica vsebuje več reciklirane plastike...a če je samo to,po tem je to še najmanj zaskrbljujoče. Res je ohišje baterije glede na dejanski baterijski paket z elektroniko malce glomazen,in bi lahko bil veliko manjši,a je tudi res,da je baterija tako mogoče malce odpornejša na mehanske poškodbe. Preseneča tudi obilno gumirani spodnji del ohišja baterije...ščiti pred udarci tako zunaj celo baterijo,kot tudi znotraj celice (se vidi dva pasa elastomera na notranji strani). Ima pa spodnji del ohišja odprtine za hlajenje,kar pa ni tako dobro za celice ob prisotnosti vode-torej pazljivost tu ni odveč!   Elektronika izgleda lepo narejena,termo-senzor je pošteno zalit z termalnim lepilom,vsi kontakti na tiskano vezje so v redu spajkani,tudi kontakti na celice so kot mora biti-vsako kontaktno pero 2x varjeno (torej 4 vari na pol). Celice pa tudi nisoravno slabe,ampak namenski tip za orodje ipd. SunPower INR18650-2000 Po proizvajalčevih podatkih zmore makaimalni stalni tok praznjenja 20A (max.420V glede na 4,2v po celici ob popolni napolnjenosti). In 50A kratkotrajni pulz oz. 2s ali manj (cca.1050W). Seveda pa kmalu,ko pade voltaža baterije,je z temi watt-i malce drugače...pač pri vseh celicah je tako.   Tudi polnilec resnično ni slabo narejen...pač je počasnejši,kar ni čisto nič slabega...kvečjemu nasprotno. Celo kontaktna plošča je priključena z vtikačem,in ni le prispajkana...res nikjer ne najdem ničesar negativnega....celo protidrsni čepki niso le iz pene,ampak iz gumijastega materiala...pravi "gumi čepki"!!!😲   Ok,ni ventilatorja,kot je to pri Metabo-CAS sistemu,a glede na tok polnjenja je to popolnoma OK.   Glede na ceno slabih 20€ za komplet,ne more biti drugače,kot pa,da Lidl/Parkside te sete prodaja z izgubo,samo,da bi te privabili v svoj ekosistem. Kako je pa z orodjem,je pa druga pesem...bomo videli.  
    • Lahko, da ti je všeč, ampak kakorkoli obračaš to ni Mazda, ne po izgledu ne po vsebini še najmanj pa po voznih lastnostih, ki se jih nekako pričakuje pri Mazdi. V bistvu je to svetoskrunstvo, da sploh nosi napis Mazda. Je pa očitno Mazda vseeno ugotovila, da so ga usrali z ukinitvijo šestice in to je bil nek obliž na svojo abotno odločitev. Vprašanje pri vsem tem je pa a jim bo to kakorkoli pomagalo ali bo ravno kontra. Tradicionalni kupci Mazde smo mal posebni in nismo ravno tista brezoblična masa folka, ki jim je vseeno kateri avto kupijo sam, da je pocen.   Ne razumem zakaj se Mazda ne zaveda tega in kar misli, da če določeni prijemi pri drugih znamkah uspevajo, da bo to tudi Mazdi. Mazda ni volumski proizvajalec kot recimo Toyota in da gre za bolj nišno znamko, kjer kupci ne pridejo ravno mimo ter se impulzno odločijo za nakup. Tradicionalni Mazdini kupci nismo taki in večinoma ne kupujemo impulzno ampak tehtamo vse mogoče aspekte, ki jih avto ponuja. Če teh ni, tudi posla ni. Ker, ko enkrat v Mazdi ne vidiš več tistega kar naj bi bila, stopiš v svet hude konkurence, kjer pa Mazda nima šans, da bi prosperirala, sploh pa ne s takimi čajniz poskusi, nategnit kupca z Mazda značko na nekem rebrendanem modelu. 
    • Meni je pa edino Mazda CX-6e všeč od teh novih. Bom videl, kako bo držala ceno kot rabljena, nove ziher ne kupim.
    • Če si pa še kaka znana osebnost, tipa Luka Dončič, pa taki avti celo pridobivajo na ceni.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.