Skoči na vsebino

Mazda6 ali Premacy?


montana5

Priporočeno sporočilo

Motor je starej?i kot v Mazdi6, ki ima ?e commonrail system, Ditd pa so ?e z rotacijsko visokotla?no ?rpalko mislim, da je DENSO.

90 KM motorji so imeli klasi?no turbino, 100 KM in 110 KM pa ?e turbino z spremenljivim kotom lopatic.

 

Mogo?e se vam zdi, de je motor na 6-tki slab?i zaradi vseh napak, ampak je za vo?njo dosti prijaznej?i in ti?ji kot stari DITD.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e se vam zdi, de je motor na 6-tki slab?i zaradi vseh napak, ampak je za vo?njo dosti prijaznej?i in ti?ji kot stari DITD.

 

Ma sej ni slab?i, sam jih je ogromno in s tem pa? tud ve? napak. Kolk uporabnikov z DITD motorjem smo pa imeli na forumu. Bi rekel, da je razmerje blizu 1:30.

 

Ima pa res nekaj cvetk, ki pa so vse re?ljive, ?e se lastnik dr?i servisov, ki vedo kako pa kaj s tem motorjem in seveda ne dr?i glave v pesek z mislijo "sej bo vse OK".

 

?e se ta motor normalno vzdr?uje in uporablja bo naredil tudi 400.000km brez nekih pretresov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

z DITD se lohk brez problema dela tut kraj?e relacije (preverjeno 7. leto lastni?tva, sicer ne mojega ampak o?etovega in 215kkm) ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej ga bom tudi jaz uporabljal bolj na kraj?e relacije v slu?bo, ?ez vikend pa grem dostikrat v Avstrijo ?ez Ljubelj ali pa Jezersko tako da je dizel bil bolj domiseln.Pa potem se morje itd.

Jutri grem po avto ker so me klicali iz avtohi?e da je na njihovem servisu ob pregledu mehanik ugotovil da so slabi diski pa plo??ice uzadi in da bojo to danes zamenjali in ga peljali na tehni?ni pregled na njihov stro?ek.

Nisem pri?akoval da ti menjajo kej ?e ugotovijo kak?ne napake na podvozju, a ni garancija samo na motor?.

Sedaj pa se samo ?e v?lanit v klub Mazda ,da bom mel kej popusta pri Pelku :D .

Zanima me tudi ali ima avto ker je letnik 2005 DPF filter ali ne?

Da bom vedel katero motorno olje kupiti.

Lp

Mazda Premacy 2.0DITD 74kw 2005
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej ga bom tudi jaz uporabljal bolj na kraj?e relacije v slu?bo, ?ez vikend pa grem dostikrat v Avstrijo ?ez Ljubelj ali pa Jezersko tako da je dizel bil bolj domiseln.Pa potem se morje itd.

Jutri grem po avto ker so me klicali iz avtohi?e da je na njihovem servisu ob pregledu mehanik ugotovil da so slabi diski pa plo??ice uzadi in da bojo to danes zamenjali in ga peljali na tehni?ni pregled na njihov stro?ek.

Nisem pri?akoval da ti menjajo kej ?e ugotovijo kak?ne napake na podvozju, a ni garancija samo na motor?.

Sedaj pa se samo ?e v?lanit v klub Mazda ,da bom mel kej popusta pri Pelku :D .

Zanima me tudi ali ima avto ker je letnik 2005 DPF filter ali ne?

Da bom vedel katero motorno olje kupiti.

Lp

 

Nima dpfja, :cheers: .

?e ima? predpisano 5w40 kmot to uporabi: http://www.motul.com/si/sl/products/52?f%5...viscosity%5D=34

?e pa je 5w30 pa: http://www.motul.com/si/sl/products/55?f%5...viscosity%5D=33

Motul nas kar nekaj foruma?ev noter vliva in ma?ine ok delajo.

lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noben DITD in tudi ne Premacy nima DPF-a (kot je ?e Dej? napisal) ni straha tudi pri 6-tkah je bil 2005 Facelift in od takrat dalje je filter stare za?etek 2005 ?e ga nimajo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Glede lepote se tako ve, glede zanesljivosti in kvalitrte tudi, glede cene prav tako, če pa hočeš dodati vsake toliko časa še kaj v proračun je pa izbira Ford.... 👍😉
    • Upam da je šla pol v golaž...njamsi
    • Prejšnji vikend smo šli na morje, pa sem prišel tik pred oranžno lučko na Vinico.. imel sem poln avto (3je odrasli in 2 otroka).. natočim na Vinici v 5 minutah in pičimo dol, nakar sopotnica ugotovi, da je doma pozabila iqosa... ja nič, zapeljem dol na Delnicah in gremo na Petrol. Dež lije kot iz škafa. Na moji levi avstrijski par z električnim MG, polno naloženim, zadaj še 2 električni kolesi na thuletu. Na sredinskem zaslonu sem videl tistih 10% v rdečini. Vsak monotono bulita v svoj telefon in čas teče in teče. Otroci mi pijejo žiuce, čakamo sopotnico, da opravi registracijo iqosa (dobesedno registrirat se moraš ob nakupu). Če bi vsakič, ko sem slišal "a bomo že šli" dobil 5 centov, in potem še 10 eur za vsakič ko je en drugmu od otrok prlimou focen, bi danes verjetno že vozil novo Mazdo6. Po 15 minutah odrinem naprej in bolj kot kadarkoli sem si zaželel, da v mojem življenju ne bom v podobni situaciji kot soseda v MG in z zadnjimi sedeži polnimi otrok.
    • Ne razumem vaše težnje, da bi radi EV na vsak način prikazali v slabi luči. Kaj imate od tega? Lažje spite?   In ne gre za nobeno pripoved. Samo delil sem z vami statistiko po prevoženih 4 tisoč kilometrih, pri čemer ne gre za nobeno šparanje, prej obratno - EV porabi tako malo, da me prav nič ne motijo redni kick-downi. Če bi želel varčno voziti, si predstavljam, da bi bila številka pod 12 kWh/100 km. Pač prikazal sem vam, da se da tudi z EV brez problema na daljšo pot - daljšo, kot jo mnogi slovenski vozniki sploh kdaj opravijo.   Glede na to, kje in kako sem vozil, lahko edino jaz podajam sodbo in primerjavo z ICE. In se ne slepim - če bi to pot opravil s svojo Mazdo 3, bi bila poraba zelo verjetno kakšnih 8l/100km, po najbolj optimistični napovedi 7,5l/100 km. Kaj bi to pomenilo v izračunu? 2.078 km * 7,5l/100 km * 1,6€/l (pri nas in na Hrvaškem je bila cena 1,56€/l, v Črni Gori pa 1,64€ za liter 95-oktanca) = 250 evrov za gorivo Naj spomnim - za elektriko je šlo manj kot 20 evrov ... Pa še pri elektriki me ne rabi skrbeti, da bom tankal elektriko slabše kakovosti in kako se bo avto obnašal ... Za razliko v ceni energenta torej dobim več zelo okusnih rib, rebrc, solat itd.   Saj vas ne bom več drezal s tem. Mogoče samo na 10k km objavim še kako statistiko, za tiste par duš, ki upajo pogledati čez planke ...  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.