Skoči na vsebino

Mazda dizli - poraba


Domen

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ja, danes imam namen iti tankat in obra?unat. Avto je res nekaj ?asa "stal", servis na 20.000 pa je bil narejen v ponedeljek.

 

Sporo?im porabo in bomo potem lahko ve? rekli.

 

Realno porabo si bos tako izracunal sele lahko po nekaj polnjenjih... Se pa tudi meni zdi preko 8 litrov kar precej... Sam imam porabo dobrih 7 litrov na 100 prevozenih km... pa vem, da se da doseci tudi manj... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Realno porabo si bos tako izracunal sele lahko po nekaj polnjenjih... Se pa tudi meni zdi preko 8 litrov kar precej... Sam imam porabo dobrih 7 litrov na 100 prevozenih km... pa vem, da se da doseci tudi manj... :)

 

Da hitro poro?am ...

 

?el tankat, poraba na BC 7,6 litra, na roko ra?unano pa to?no 7.0. Sem se kar odahnil :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC pri prejsnji generaciji sestice je dokaj nenatancen,... pri novi sestici pa se mi zdi, da so to precej porpavili... saj ne odstopa prav veliko od realne izracunane porabe...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC pri prejsnji generaciji sestice je dokaj nenatancen,... pri novi sestici pa se mi zdi, da so to precej porpavili... saj ne odstopa prav veliko od realne izracunane porabe...

 

V mojem primeru v Mazdi6 Mk1 pa kot si videl ka?e celo malo ve?, kot je v resnici :P

 

Imam pa ?e eno vpra?anje.

 

Kaj je za Mazdo 6 z 143 konji normalno grgranje motorja pri pospe?evanju? Vem, da je to kar nekaj mo?i, vendar se mi zdi to neobi?ajno. Pri Hdijevem 110KM je zvok precej bolj zadu?en tudi pri polnem pospe?evanju prakti?no nesli?en v primerjavi s tem v Mazdi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V mojem primeru v Mazdi6 Mk1 pa kot si videl ka?e celo malo ve?, kot je v resnici :P

 

Imam pa ?e eno vpra?anje.

 

Kaj je za Mazdo 6 z 143 konji normalno grgranje motorja pri pospe?evanju? Vem, da je to kar nekaj mo?i, vendar se mi zdi to neobi?ajno. Pri Hdijevem 110KM je zvok precej bolj zadu?en tudi pri polnem pospe?evanju prakti?no nesli?en v primerjavi s tem v Mazdi.

 

 

BC se da kalibrirat in potem ka?e res to?no. Ampak po nekaj polnjenjih ?ele. To?no si apisuj porabo na tank in potem to na servisu popravijo, oz vnesejo v ra?unalo. Sicer so mi pokazali postopek pa je predolg za na forum.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hoj!

 

Naredu sem ?e 3500 km s svojo novo Mazdo 6 Karavan, pa nekako ne pridem pod 7 litrov porabe? Je to OK? Vozim se v slu?bo 50 km v eno smer od tega je cca 35 km AC, kjer vozim ve?inoma pod 130 km/h, seveda v ?esti. Avto je sicer letnik 2007/avgust, stal 7 mesecev, vozim ga od srede decembra in po 3500 km bi moral ?e priti k sebi. Merjeno na roke in BC tudi ka?e to?no (sem ga nastavil). ?e bi ga vozil kot sem vozil stilota, bi mi ?rl 8 po mojem (stilo pod 6). Nisem ravno navdu?en....

 

Mnenja? Predlogi? Ko sem pred nakupom spra?eval kolega ki ima letnik 2003 je govoril o 6 litrih....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hoj!

 

Naredu sem ?e 3500 km s svojo novo Mazdo 6 Karavan, pa nekako ne pridem pod 7 litrov porabe? Je to OK? Vozim se v slu?bo 50 km v eno smer od tega je cca 35 km AC, kjer vozim ve?inoma pod 130 km/h, seveda v ?esti. Avto je sicer letnik 2007/avgust, stal 7 mesecev, vozim ga od srede decembra in po 3500 km bi moral ?e priti k sebi. Merjeno na roke in BC tudi ka?e to?no (sem ga nastavil). ?e bi ga vozil kot sem vozil stilota, bi mi ?rl 8 po mojem (stilo pod 6). Nisem ravno navdu?en....

 

Mnenja? Predlogi? Ko sem pred nakupom spra?eval kolega ki ima letnik 2003 je govoril o 6 litrih....

 

Pri karavanih lahko pri?akuje? od dva do tri deci vi?jo porabo kot pri limuzini oz. petvratni... Vi?ja kot je hitrost bolj se to pozna saj je karavanska oblika aerodinami?no slab?a in se to stopnjuje s hitrostjo.

 

Potem so pa ?e druge stvari... predvsem premalo napumpane gume (daj za 0,5 bara ve? kot je na vratih napisano, bo? prec imel dva deci ni?jo porabo), odstrani odve?no te?o iz avta (ok ?eno in otroke ne ven metat, ker jih bo? rabil ;) ), odstrani morebitne prtlja?nike s strehe.

 

Pa vozi z ob?utkom, ?imbolj enakomerno, imej varnostno razdaljo, da ni treba zavirat in pospe?evat, predvidevaj situacije (semaforji, pe?ci, prehitevanja ipd) in temu prilagodi vo?njo, da bo? lahko hitrost zmanj?al pravo?asno z motorjem in ne z zavorami.

 

:P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko vpliva webasto na porabo ??

 

Mislm da vsaj 1-1,5L /100km pozimi....(osebna izkusnja), vendar jaz imam predvklop tako da pol ure pred vzigom ze kurim benz z webastom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po dobrih 5000 km je moja poraba tudi okrog 7 litrov / 100 km (v?asih pol litra gor ali dol). Vozim pa pribli?no 70% po normalnih cestah in 30% po mestu. Nekaj je tud kratkih vo?enj (vrtec...). Po AC se ne valjam in vozim med 130 in 170 km/h. Precej je tudi vo?nje s polnim avtom (?ena in dva majhna otroka, pa cel kup prtljage...). Jst sem zadovoljen, ?e bi pa recimo ?e kje malo popazil, bi pa ?lo ?e za kake 0,5 litra dol. Tud v "strokovnih" ?lankih so s to porabo zadovoljni, tko da mislim, da je ?ist konkuren?na. Avto ima 140 KM in tehta 1500 kg prazen, kar ni tko malo.

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po dobrih 5000 km je moja poraba tudi okrog 7 litrov / 100 km (v?asih pol litra gor ali dol). Vozim pa pribli?no 70% po normalnih cestah in 30% po mestu. Nekaj je tud kratkih vo?enj (vrtec...). Po AC se ne valjam in vozim med 130 in 170 km/h. Precej je tudi vo?nje s polnim avtom (?ena in dva majhna otroka, pa cel kup prtljage...). Jst sem zadovoljen, ?e bi pa recimo ?e kje malo popazil, bi pa ?lo ?e za kake 0,5 litra dol. Tud v "strokovnih" ?lankih so s to porabo zadovoljni, tko da mislim, da je ?ist konkuren?na. Avto ima 140 KM in tehta 1500 kg prazen, kar ni tko malo.

 

A je to mo?no, da se mi v 1 mescu povpre?na poraba na BC-ju niti enkrat ni spremenila? -zmeraj ka?e 6,4

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to mo?no, da se mi v 1 mescu povpre?na poraba na BC-ju niti enkrat ni spremenila? -zmeraj ka?e 6,4

 

Jaz vedno resetiram povpre?no porabo, ko tankam, zato ti ne vem sigurno odgovorit. Enkrat pa nisem resetiral in se mi je tudi zdelo, da je poraba precej ?asa ostajala enaka. Sploh ?e vozi? vsak dan podobne relacije. Potem sem resetiral in je spet kazal druga?e. Je pa pri meni BC to?en.

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povpre?no porabo so mi resetirali samo na servisu, ko so odklopili akumulator, druga?e pa konstantno la?e 0,7-0,8 litra. DH pa ka?e v nulo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislm da vsaj 1-1,5L /100km pozimi....(osebna izkusnja), vendar jaz imam predvklop tako da pol ure pred vzigom ze kurim benz z webastom

 

Malo pretirava?, sigurno ne toliko... po mojih bele?enjih skoraj ni? saj se ta dodatna poraba zaradi Webasta skompenzira na ra?un hladnega zraka (ve? kisika na isti volumen) in tega, da pozimi klima komaj kaj obremenjuje motor ter seveda o?jih gum. Pri prej?nji ?estki (tole imam premalo ?asa) je bila zimska celo za cca 2-3 deci manj?a od letne pa sem pozimi vsako jutro zalaufal Webasto na daljinca, ?e je bilo pod 10°C

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo pretirava?, sigurno ne toliko... po mojih bele?enjih skoraj ni? saj se ta dodatna poraba zaradi Webasta skompenzira na ra?un hladnega zraka (ve? kisika na isti volumen) in tega, da pozimi klima komaj kaj obremenjuje motor ter seveda o?jih gum. Pri prej?nji ?estki (tole imam premalo ?asa) je bila zimska celo za cca 2-3 deci manj?a od letne pa sem pozimi vsako jutro zalaufal Webasto na daljinca, ?e je bilo pod 10°C

 

Pri meni je tako....pozimi imam 8,5L povprecje minimalno...predvsem ker skoraj vsak delavnik zjutraj vsaj pol ure pred startom ogrevam avto z vklopom na daljinsko

 

Sej pravim, to je verjetno logi?no - skupaj mese?no kurim vsaj 10 ur webasto preden ga v?gem, 1,5 litra na 100km ve?, je cca 9L ve? mese?no....bi si upal re?t da webasto sam pri predgretjem kuri slab liter/uro......pri normalni uporabi (samo webasto ko lavfa motor imas pa prav).

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej sem ti povedal, da sem imel tud jaz Webasto na daljinca na stari ?estki in je vsak dan laufal pol ure predno sem se sploh usedel v avto. Moja prva opa?anja sem opisal pred cca tremi leti v tem topicu http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...=grelec+motorja

 

Pa ?e nekaj dodatne razlage. Deklarirana poraba grelca, ki ga imamo vgrajenega v na?ih Mazdah je 0,5litra na uro (specifikacija proizvajalca). V mojem primeru sem ga na eno tankanje kuril na daljinca cca 4-5 ur. Se pravi, da je to cca 2-2,5litra ve? na tank in na tan sem delal cca 800km to pomeni cca 2-3 deci na 100km.

 

Ker pa ogrevanje pred zagonom motorja pomeni, da bo zato webasto manj ogreval med samo vo?njo v primerjavi z avtom, ki ?tarta z mrzlim motorjem lahko to porabo na 100km mirne du?e prepolovimo tako, da je pove?anje porabe le od 1-2 deci na 100km.

 

V tvojem primeru, ker ima? cca 2x ve? ur kurjenja webasta na tank bi morala biti tvoja poraba tam nekje med 0,4-0,5 litra ve? na 100km vo?nje.

 

Lahko pa pogleda? tudi moj profil na www.poraba.com za staro ?estko pa bo? videl, da je moja zimska poraba celo malo ni?ja od letne pa brez skrbi, nadgradnjo webasta nisem kupil zato, da bi bil za okras ampak sem jo redno in z veseljem uporabljal :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz sem danes peljal mojo M6 143 nazaj na A-Cosmos, ker sumim, da nima zadnjega SW in so zato problemi z BC, porabo itd. To so mi tudi potrdili, ker je avto stal nekaj ?asa in niso redno upgrade-ali SW. Moti me tudi vle?enje avta v desno (o?itno slabo narejena optika) in pa to, da se zadnja vrata prtlja?nika ne zapirajo lepo.

 

Sem pa dobil novo M6 Mk2 z 140KM, vozil jo bom kak?en dan ali dva pa potem povem mnenje. Zaenkrat kar opa?am je ?e bolj trdo vzmetenje kot na mojo M6 Mk1, je pa fajn ?portna :D. Je bolj?e zadu?ena oziroma zatasnjena. Super je tudi gretje sede?evJe pa precej manj pregledna kot stara. Tudi notranjost razen fancy sexi merilnikov v modro rde?i barvi mi ni tako v?e? kot pri stari, ker imam ob?utek utesnjenosti.

 

Aha pa seveda, vrata se zapirajo lep?e :jupiii::jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majstri benz je prihodnost jaz in Suicidal imava 2.3 benz motorje in imava oba porabo okrog 8,5+-kak deci, povrh tega ima pol dreka?ke vo?nje cca 10 km pa, kot pravi serpentin?ek, "kukr da".

 

Porabo boste zni?ali samo s pravo?asnim odvzemanjem plina in ne ti??anja "do zadnjega metra" in vo?njo 2 metra za ritjo(?eprav pa pri tem ni toliko zra?nega upora, ker dejansko vozi? v zaveterju vozila spredaj) in potem je itaq samo gas-bremza, vzemte si ve?jo varnostno in potev je VELIKOKRAT dovolj ?e samo spusti? pliin ni treba niti bremzat, poraba pa je za par metrov 0,0l/100km, potem pa u izi po gasu(sam pri dizlu je velik navor je to malo te?je <_< ) in se ?e pelje? naprej.

Pa kdor pravi da vo?nja z tempomatom zni?a porabo naklada, preverjeno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC se da kalibrirat in potem ka?e res to?no. Ampak po nekaj polnjenjih ?ele. To?no si apisuj porabo na tank in potem to na servisu popravijo, oz vnesejo v ra?unalo. Sicer so mi pokazali postopek pa je predolg za na forum.

 

Ojla!

Kaj pa ce bi vseeno dal postopek na forum? Bi po mojem mnenju prav prisel se komu. Ce pa res mislis, da je predolg, pa mi ga prosim poslji na PM.

Hvala.

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta postopek je ?e bil naoisan na forumu, predlagam funkcijo search.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.