Skoči na vsebino

Zimske gume 2013/2014


AmpeR

Priporočeno sporočilo

?io!

 

Zima se hitro pribli?uje zato ?e razmi?ljam, kak?ne zimske gume bi bile primere za moj 4x4. Rad bi dobre "sigurne" za po snegu, cenovno pa do 200?/kom.

Kaj priporo?ate? Vozniki cx-7 kak?ne ste imeli name??ene?

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 122
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Sem temo preimonval v bolj splo?no za debato okoli leto?njih zimskih pnevmatik...

 

Po?asi bo treba kaj izbrati... in mene tudi zanima, kaj ostali priporo?ate...

 

Za svojo Mazdo 6 GJ bom rabil 17" zimske gume... in sicer je dimenzija v homologaciji 225/55 R17 ...

 

Objavljena slika

 

Kako se obnesejo recimo Dunlop SP WinterSport 4D XL

 

 

Pri Lustreku na Senici so okoli 170? po kosu >> http://goo.gl/ZoiWHX

 

Pri gume-direct.si pa so 227? po kosu >> http://goo.gl/djkbnm

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem temo preimonval v bolj splo?no za debato okoli leto?njih zimskih pnevmatik...

 

Po?asi bo treba kaj izbrati... in mene tudi zanima, kaj ostali priporo?ate...

 

Za svojo Mazdo 6 GJ bom rabil 17" zimske gume... in sicer je dimenzija v homologaciji 225/55 R17 ...

 

 

 

zakaj pa uno dimenzijo 16" ne vzame? - so cca 60? cenej?e po gumi kot 17"?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj pa uno dimenzijo 16" ne vzame? - so cca 60? cenej?e po gumi kot 17"?

 

 

Zato ker ze imam feltne 17" ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz kupujem. Ampak za bolj normalno dimenzijo..195/65/15. Dunlopke naj bi bile po testih dobre, oz. odli?ne.

 

Jaz bom tudi vzel Dunlop.Samo pri nekaterih testih so bolj hvalili stare 3D kot pa ta nove 4D!? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se mi je zdelo, da bo to... sam na konc pri teh cifrah bi jih blo clo bolje prodat pa zamenjat za 16-ke... bo ?e ?e skor na profitu... hehe

 

 

Te 17ke sem kupil za 200? od dejanot-a :) ... saj se ni tako dolgo nazaj, ko sem se spraseval, ce pasejo na novo sestico... Pa se avto vseeno ne bo tako smesno izgledal, kot ce bi bile se manjse... Se vedno bodo pa zimske gume precej cenejse kot 19" :) ... pa se lazje je dobiti 17" zimske kot pa 19" ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz trenutno izbiram gume, feltne imam pa alu ?e od ta prve 6-ke (16"). Malo me skrbijo vozne lastnosti, saj bo guma precej visoka, napram trenutnim 19" feltnam.

 

odlo?am pa se med:

- Bridgestone Blizzak LM-80

- Dunlop Winter Sport 4D

- Continental Cross Contact Winter

 

Na ta stari Mazdi sem imel Ultragrip, prav tako jih imam na ta malem avtu, kjer se dobro obnesejo, po testih pa naj bi bile zgoraj omenjene bolj?e.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se jo kr ugodno dobit, okol 58?. Primer: http://www.gume-pnevmatike.com/products/Du...-91T/pid/817259

 

Je pa res, da je to hitrostni razred T , do 190kmh. Mene sicer to ne moti. Policaji mi pa tudi niso zaradi tega ?e oglobili :)

 

Hitrostni razred H je pa na gumo dra?ji cca slabih 20?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odlo?am pa se med:

- Bridgestone Blizzak LM-80

- Dunlop Winter Sport 4D

- Continental Cross Contact Winter

 

 

Tudi jaz se odlo?am med prvimi dvema. I??em pa 225/65/17,102H.

Fanj bi bilo, da bi se en guma-takoj-direkt-.... na?el in za mazda?e ponudil enih-10% ?konta :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri gumax.si so mi poslali tale email, ce bo kdo nucal (ponavadi ravno v tem casu imajo oni kar dobre cene)

 

Spo?tovani kupec!

 

Najprej se vam zahvaljujemo za dosedanje nakupe pnevmatik v na?i spletni prodajalni www.gumax.si. Veseli nas, da ste med mno?ico ponudnikov izbrali prav nas. Da boste z nami zadovoljni ?e naprej, smo v mesecu septembru in za?etku oktobra samo za vas pripravili ?e eno posebno akcijo.

 

Akcija lojalnost ? september/oktober 2013

 

V kolikor se boste za nakup zimskih pnevmatik odlo?ili do 13.10.2013, lahko v spletni prodajalni www.gumax.si izbirate med slede?imi ugodnostmi:

 

- 4 EUR popusta na vsak kos kupljene pnevmatike oz. 16? dodatnega popusta za nakup kompleta 4ih pnevmatik;

 

ali

 

- brezpla?na monta?a in centriranje v na?i vulkanizerski delavnici v PE Gumax Slovenska Bistrica.

 

Prvih 200 kupcev bo prejelo tudi prakti?no darilo - majico Dunlop ali Pirelli.

 

Splo?ni pogoji akcije:

 

- - Akcija velja za naro?ila in monta?e od 23.09.2013 do vklju?no 13. 10. 2013;

- - Dostava naro?enega blaga je brezpla?na;

- - Akcija velja do razprodaje zalog;

 

V akciji sodelujete tako, da ob nakupu preko spleta vpi?ete kodo za popust, ki se glasi: zvestobajelepa .

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri gumax.si so mi poslali tale email, ce bo kdo nucal (ponavadi ravno v tem casu imajo oni kar dobre cene)

 

Spo?tovani kupec!

 

Najprej se vam zahvaljujemo za dosedanje nakupe pnevmatik v na?i spletni prodajalni www.gumax.si. Veseli nas, da ste med mno?ico ponudnikov izbrali prav nas. Da boste z nami zadovoljni ?e naprej, smo v mesecu septembru in za?etku oktobra samo za vas pripravili ?e eno posebno akcijo.

 

Akcija lojalnost ? september/oktober 2013

 

V kolikor se boste za nakup zimskih pnevmatik odlo?ili do 13.10.2013, lahko v spletni prodajalni www.gumax.si izbirate med slede?imi ugodnostmi:

 

- 4 EUR popusta na vsak kos kupljene pnevmatike oz. 16? dodatnega popusta za nakup kompleta 4ih pnevmatik;

 

ali

 

- brezpla?na monta?a in centriranje v na?i vulkanizerski delavnici v PE Gumax Slovenska Bistrica.

 

Prvih 200 kupcev bo prejelo tudi prakti?no darilo - majico Dunlop ali Pirelli.

 

Splo?ni pogoji akcije:

 

- - Akcija velja za naro?ila in monta?e od 23.09.2013 do vklju?no 13. 10. 2013;

- - Dostava naro?enega blaga je brezpla?na;

- - Akcija velja do razprodaje zalog;

 

V akciji sodelujete tako, da ob nakupu preko spleta vpi?ete kodo za popust, ki se glasi: zvestobajelepa .

 

Zanimivo!

 

Kar sem googlav je tukaj trenutno najbolj ugodno :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a na?i ga ?e niso prevedli? :harhar:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno vpra?anje in sicer me zanima kje bi se najbolj spla?alo kupiti Dunlop zimske gume in za katere naj se odlo?im. Imam Mazdo 3 potrebujem pa mere 205/50/R17.

 

Imam feltne 17 zato take potrebujem.

 

Najbolj se nagibam k Dunlopkam, morda kaj drugega ekvivalentnega. Potrebujem pa res dobre gume katere bodo dr?ale nekaj sezon in se dobro dr?ijo cesti??a.

 

Tukaj na spodnji povezavi sem na?el tele Dunlopke:

 

http://www.gumax.si/default/catalog/produc...5-50r17-93h-xl/

http://www.gumax.si/default/catalog/produc...5-50r17-93h-xl/

 

http://www.pocenigume.net/index.php?main_p...amp;x=0&y=0

 

http://www.pocenigume.net/zimske-gume/dunl...ter-sport-4d-ms

 

A to kot vidim obstajata samo dve razli?ni zimski gumi od Dunlopa? A gre to v vseh primerih za enake gume, ?eprav so od spletne strani do spletne strani malo razli?ne kratice oziroma oznake?

 

Kaj je v bistvu razlika med trojko in ?tirko?

 

A ?e se v?lanim v Mazda klub in pla?am ?lanarino a mi kdo ponuja tele gume kaj ceneje tako, da se mi bo bolj spla?alo?

 

Prosim za kak nasvet.

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.