Skoči na vsebino

barvanje 18col

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Yo,kdo pozna koga k bi mi za normalno ceno pobarval platisca,mal so ze znucane,opraskane.da bomo na showih lepi ;)

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Napisano

koristita koli?inski popust :P k bosta skupej dala :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Napisano

A ?e dam jaz zraven ?e 16" tud velja za koli?ino al rabim 18"?

34910_1.png

Napisano

Ja no sej ce sva ze 2 bi lahko res kej cenej blo ;) bi jih dav tut barvat al samo obnovit,jst pac oboje,tele tomason so mal slabse kvalitete,se mi krom brise...

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Napisano

Js sm svoje dal zritat Kuretu v Kamnik..bile so konkretno uni?ene, spraskane po vseh robovih in skrivljene, zdj so pa kot nove. Je pa res da ni pocen, tud ?e upo?tevam s klubskim popustom.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Ja no sej ce sva ze 2 bi lahko res kej cenej blo ;) bi jih dav tut barvat al samo obnovit,jst pac oboje,tele tomason so mal slabse kvalitete,se mi krom brise...

 

enako..sploh pa pri meni ko jih se pozimi furam..:)

www.trziskisladoled.si

Napisano

Viper kok ti pa je racunu na 1feltno? Moje ravne so...vsaj zdi se mi,obnovit jih je treba pa to kar je blo krom bi dav v belo barvo...zmego da navs prevec dela dubu na hitr ;)

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Napisano

Mislm da je 20? ravnanje, 30 na?vasanje in bru?enje, potem pa ?e kakih 20-30 barvanje odvisn od zahtevnosti. No je pa res, da sm js pol ?e 20 dal za poliranje, tko da je blo vse skup cca 100? na komad oz. 400 za cel set :) Cene so ?e s popustom, v nasprotnem primeru ?e 20% vi?je (lih za davk)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Ufff... za ta denar skor druge feltne dobim :blink:

34910_1.png

Napisano

Ja no ?e se gre za neke obi?ne vsakodnevne, se definitivno spla?a nove nabavt..v primeru,da pa v sloveniji ni niti enga uvoznika kar bi rd, v nem?iji so pa nove kakega jur?ka s po?tnino,je pa to skor edina pametna opcija :)

 

No, nasploh je v sloveniji misija nemgo?e dobit neki pametnega za dobr dnar; so krive in spraskane, kar pomeni obnova, ?e so pa ?e obnovljene so pa seveda zlatarske cene :whatever:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Mora? tudi pazit da ?e si 100% da niso krive, da ti useen ne proda bu? da so... tako pla?a? 4x ravnanje (80?) za stvar ki je ravna... on ma pa pribli?no to?no 0 dela s tem, samo na hitro zaslu?i ;)

panoramska.jpg
Napisano

To je res, najbol da se kr takoj o tem prepri?ata ko jih dostavi?..vsako posebej vr?e na centrirko in se hitr vid kok niha. Na pogled sm bil tud js mnenja da so samo spraskane in n? krive, no izkazal se je da slovenske lukne po cestah le niso tolk nedol?ne, sploh ?e so na feltni nizkoprese?ne gume.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Ni nek junak v ?kofji Loki, kateri se hvali s ceno 200? za set felten.

 

Res da verjetno gre za manj?e dimezije, samo recimo 4x 16" peskanje in barvanje cena ni neki pretirana. Sam moram moje 18-ke dat podelat nekam, krive verjetno so (sm za eno prepri?an oz. me je en robnik prepri?al), pa zgri?ene okol in okol, tko da nekej dela z njimi bo.

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
  • 2 leti kasneje...
Napisano

?e ma? sam za barvanje lohk pride? za manj kot 30? skoz za vse 4 :D

Deeyan kje? Js bi dal pobarvat samo ene zareze na krakih v ?rno, pa kolebam med tem a bi se lotil sam in, ?e bo zadeva obstojna, oz za 30? bi dal to raje nekomu nardit... 12krakov in vsak ma eno ?rto cca 12x1 cm za pobarvat... Kako se tega sploh loti? sam? sklepam da mal pobrusi?/zmatira?, tam kjer bo? ?trihal, oblepi?, pihne?, pa potem lak ?ez... a lakira? samo tist kar si barval, ali mora lak potem spet ?ez komplet feltno?

Napisano

Deeyan kje? Js bi dal pobarvat samo ene zareze na krakih v ?rno, pa kolebam med tem a bi se lotil sam in, ?e bo zadeva obstojna, oz za 30? bi dal to raje nekomu nardit... 12krakov in vsak ma eno ?rto cca 12x1 cm za pobarvat... Kako se tega sploh loti? sam? sklepam da mal pobrusi?/zmatira?, tam kjer bo? ?trihal, oblepi?, pihne?, pa potem lak ?ez... a lakira? samo tist kar si barval, ali mora lak potem spet ?ez komplet feltno?

za 30? sam naredi? komplet felge ja :)

Napisano

To si najbr? hotel re?i, da je materiala za cca 30?, kolk pa ra?una tisti ki dela je pa tolk kot se zmeni?. Sam pa? naredi? tako dobro kot se potrudi?, lahko pa tudi poslab?a? vse skupi :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Hmm ?e boste ?akal do menjave na zimake se vm ?e moje 19'' prdru?jo, kr so mal obgri?ene in to pa bi jih tut dal obnovit, sam zdej so na avtu pa lih ne gre :D kdo ve kok pride kej pra?no barvanje?

  • 5 mesecev kasneje...
Napisano

Uf, to pa je cifra...

 

Mi smo kupili aluminijasta plati??a za na?o petko, pa so se za?ele lupiti okoli naokoli in vsakih nekaj dni moram dopumpavat gume. Pa sem za?el razmi?ljati o barvanju. Ampak glede na to, da dobim za 200? druge, se mi najbr? ne spla?a...

 

A kak?na cenej?a varianta pa ne obstaja?

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

  • 5 mesecev kasneje...
Napisano

Jest se spet opogumljam, da bi ?el po materjal v kako trgovino, zadevo zbrusil, probal pobarvat in lakirat sam... Ker pa verjamem, da bo tak postopek precej manj trajen kot ?e bi dal to komu narest za precej ve? ???, so moje 18-ke ?e vedno srebrne in spraskane :D

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.