Skoči na vsebino

Mazda RX-8


Hazzard20

Priporočeno sporočilo

?isto realno kako je lahko en "skret" Renault Megane RS (prej?nji!) hitrej?i kot superduper RX-8 pa ?e pije manj.

In ker ima RX-8 RWD ajde primerjava z BMWjem 330Ci Poraba ista kot RX-8 pa vseeno da ravno toliko ve? od sebe, da je filing. Da ne omenjam, da je wankel vedno rizi?en. ?e si wankel fan je super, ?e pa i??e? nekaj hitrega, po mo?nosti RWD pa pogleda? ?e kaj drugega, zanesljivej?ega, ekonomi?nej?ega... ?al.

 

tvoj clio rs je cist dovoli(in na dolocene proge tudi hitrejsi od megane).ce te bo kdaj na kaksna proga rx8 dohitel te vrnm nazaj denar za track day pa bencin

 

 

ja.

 

 

verjamem na polno.se vidi ahahahahahahahahahahhahaha

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tvoj clio rs je cist dovoli(in na dolocene proge tudi hitrejsi od megane).ce te bo kdaj na kaksna proga rx8 dohitel te vrnm nazaj denar za track day pa bencin

verjamem na polno.se vidi ahahahahahahahahahahhahaha

 

?ak komu zdej? ?e bo? to ponujal bo lahko ?e zanala?? z gasa stopu - dejmo glih kontra. ?e Symona z RS-om ujame RX8 Symon pla?a ?oferju v RX-u benz pa ?tartnino. :hudicek:

 

Ampak tak duel bi ?el pa tud sam pogledat tko, da rokavica je vr?ena pa da vidmo kdo ma jajca.

 

A voham Symon vs. Kokolada? :ouje:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj ?as na Grobniku ni skrivnost pa ?eprav je v planu da ga ?e izbolj?am. 1:56,907 Prvi? je bilo 1:58 ?e se ne motim. :blush: Oboje na cestnih gumah. Kdor ho?e gre lahko furati na Grobnik. Jaz ?e grem itak furam za lasten ?as in se ne bi dr?al nazaj, da bi dobil denar nazaj.

Koliko in s ?im bi vozil kokolada mi je pa vseeno. :harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak komu zdej? ?e bo? to ponujal bo lahko ?e zanala?? z gasa stopu - dejmo glih kontra. ?e Symona z RS-om ujame RX8 Symon pla?a ?oferju v RX-u benz pa ?tartnino. :hudicek:

 

Ampak tak duel bi ?el pa tud sam pogledat tko, da rokavica je vr?ena pa da vidmo kdo ma jajca.

 

A voham Symon vs. Kokolada? :ouje:

 

simonu placam ce ga rx8 dohiti-prehiti.ampak mislim da s tistem dinar se ga bomo s symon napili po track day

 

Moj ?as na Grobniku ni skrivnost pa ?eprav je v planu da ga ?e izbolj?am. 1:56,907 Prvi? je bilo 1:58 ?e se ne motim. :blush: Oboje na cestnih gumah. Kdor ho?e gre lahko furati na Grobnik. Jaz ?e grem itak furam za lasten ?as in se ne bi dr?al nazaj, da bi dobil denar nazaj.

 

verjetno vsakic srecas kokolada na track ne? :D
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm 180 km clio proti 240 km rwd perfektno uravnotezena mazda....ti si se vecji strokovnjak za avte kt za slovenscina

 

se ene par hahajev napis mislim da jih nisi dost

 

ne ih ni dovoli ce take pises.mislim da bi mogl nehat prebrati kaj revije pisejo pa mal probati v zivo.mas se velik za nauciti
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz nimam rx8 ampak kliota nascijem tut v moskvicu tko da kerkol avto bo dober :P

 

Sej nisem rekel, da jo ima?... si jo bo? pa pa? sposodu. Al pa pla?a? enmu z RX8 stro?ke, da ujame Symona... itak bo pa pol Symon teb vrnu denar, ?e ga bo z RX8 ujel. Lohk pa tud Moskvi?a dobi?, ?e misli?, da bo to dovolj. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne dvomim v njegove sposobnosti. Zakaj bi ga jaz podcenjeval brez razloga, mogo?e je pa talentiran fant?

 

Symon pripravlja teren - dirka bo. :jupiii: Zdej je treba samo Kokolado pripravit, da bo rekel ja pa Moskvi?a mu zrihtamo, ?e ne bo na?el RX-ke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole bi blo pa zanimivo videt, na trackdaye tut mene ?e dolg vle?e, ampak so vedn pr?l drugi stro?ki vmes, tak da ni blo ?anse, me pa res zanima kok se F-ka obnese na pisti :ninja:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Symon pripravlja teren - dirka bo. :jupiii: Zdej je treba samo Kokolado pripravit, da bo rekel ja pa Moskvi?a mu zrihtamo, ?e ne bo na?el RX-ke.

 

Jaz nisem ni? rekel niti, da mislim s komurkoli dirkati za denar niti, da sem hitrej?i od kogarkoli. To so samo va?e domneve. Podcenjevanje kogarkoli je pa grdo in zato nikogar ne podcenjujem.

?e pa pride kokolada na Grobnik z RX-8 in se izka?e za zelo hitrega dirka?a mi pa vseeno ne bo problem ?astiti kako pija?o in mogo?e celo poklepetati z njim, ?e bom slu?ajno tudi jaz tam. Pod nujno lahko pridem kve?jemu, ?e mi ?astite vse stro?ke (bencin + ?tartnina) glede na to da bi vi radi videli to "dirko". :harhar:

 

Deeyan zate sem ?e rekel, da bi bil Grobnik bolj primeren kot Raceland. Samo ta nasvet ti lahko dam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uuu! spet ena fejst vro?a tema!

 

Zaj ?e prav zastopim naj bi ?el nekdo z RX8 proti Simonu z njegovim CLIOm, nebom ni? rekel, samo kolk jaz vem ma Simon ?e nekaj ve? stotakov v ? danih v njegov avto za tuning pa je v osnovi tudi imel ?portno razli?ico avta!

 

Zaj s predelanim cliom sem se ?e vozil (gre zelllooo dobro), s predelano rx8ko pa ?e ne mislim pa da ?e bi nekdo vlo?il v rx8 tudi nekaj denarja v podvozje in mogo?e kak cobb tuning elektroniko in bolj?i izpuh, bi hitro dosegal enake re?ultate kot ji Simon s cliom!

 

Aja! pa da ne bo pomote (te teste so delali v drugih dr?avah po svetu in ponavljam samo to kaj sem sli?al in videl jaz), RX8 z 192km, ima realno nekaj malega ?ez 150, RX8 z 232km pa jih ima nekaj malega ?ez 180, pa roko na srce jaz tut nisem bil nekaj impresioniran nad mo?jo RX8ke, na ?alost ali sre?o me je krepko prehitel Ploki z njegovo 323F 2.5 V6, ki sem mu ji jaz sestavil :blush: lahko bi mi bilo v ponos ali pa v pogubo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uuu! spet ena fejst vro?a tema!

 

Zaj ?e prav zastopim naj bi ?el nekdo z RX8 proti Simonu z njegovim CLIOm, nebom ni? rekel, samo kolk jaz vem ma Simon ?e nekaj ve? stotakov v ? danih v njegov avto za tuning pa je v osnovi tudi imel ?portno razli?ico avta!

 

Zaj s predelanim cliom sem se ?e vozil (gre zelllooo dobro), s predelano rx8ko pa ?e ne mislim pa da ?e bi nekdo vlo?il v rx8 tudi nekaj denarja v podvozje in mogo?e kak cobb tuning elektroniko in bolj?i izpuh, bi hitro dosegal enake re?ultate kot ji Simon s cliom!

 

Aja! pa da ne bo pomote (te teste so delali v drugih dr?avah po svetu in ponavljam samo to kaj sem sli?al in videl jaz), RX8 z 192km, ima realno nekaj malega ?ez 150, RX8 z 232km pa jih ima nekaj malega ?ez 180, pa roko na srce jaz tut nisem bil nekaj impresioniran nad mo?jo RX8ke, na ?alost ali sre?o me je krepko prehitel Ploki z njegovo 323F 2.5 V6, ki sem mu ji jaz sestavil :blush: lahko bi mi bilo v ponos ali pa v pogubo

 

koncno nekdo ko ma prejskusnej in ve za kaj se gre
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja! pa da ne bo pomote (te teste so delali v drugih dr?avah po svetu in ponavljam samo to kaj sem sli?al in videl jaz), RX8 z 192km, ima realno nekaj malega ?ez 150, RX8 z 232km pa jih ima nekaj malega ?ez 180, pa roko na srce jaz tut nisem bil nekaj impresioniran nad mo?jo RX8ke, na ?alost ali sre?o me je krepko prehitel Ploki z njegovo 323F 2.5 V6, ki sem mu ji jaz sestavil :blush: lahko bi mi bilo v ponos ali pa v pogubo

 

No vsaj nekdo, ki pove iz prakse. Me pa presene?a, da te je dol butnil Ploki. Ali se ti kaj sanja (po ob?utku, spominu) ali gre Plokijeva kaj bolj kot Deeyanova (Zel?eva). Ker z njo sem ?e probal v ravni ?rti...

 

 

Jaz imam serijsko konjenico. Imam sicer odprt avpuh pa optimirano elektroniko ampak razlika je predvsem v ve?jem navoru spodaj in v srednjih obratih ne v konjenici na vrhu. To smo tudi pomerili na dynotu. Tako, da kar se konjev ti?e je moj Clio ?isto serijski. Kar se podvozja ti?e imam pa spet vse original, navadne bremze niti kakih huj?ih (?e) nimam, amortizerje je pa? str?al prej?nji lastnik (in so zdaj trdi kot z opremo CUP), fedri so pa spet original 182 CUP. Tako, da ni ?isto ni? druga?en kot, ?e bi kupil 182 CUP.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mitja, pa ne bo? rekel da so pri tamo?ni Rx8 nategnili folk za cca. 50 konjskih mo?i? Ne verjamem.

 

Aja, kar se ti?e dirke s Plokijem (mora? povedat, ?e si ti vozil tvojo, ki je bila v manj?i okvari), ker ?e ne, mi ni ravno kej dosti jasno? :ne vem:

 

Kar se pa dirkali??a ti?e (moje mnenje), ?e Symon pusti zadaj tamo?no Rx8 z nekim solidnim voznikom, je enostavno CAR (vem da dobro pele in je skaljen, sam to bi bil vseeno dose?ek za kapo dol). :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vsaj nekdo, ki pove iz prakse. Me pa presene?a, da te je dol butnil Ploki. Ali se ti kaj sanja (po ob?utku, spominu) ali gre Plokijeva kaj bolj kot Deeyanova (Zel?eva). Ker z njo sem ?e probal v ravni ?rti...

 

 

Ma jaz mislim, da ?e bi mogel stavit na nekoga bi stavil na plokija ampak to zgolj zaradi tega ker se z dejanom nisem peljal in ne vem kak?en ima odzivni ?as menjavanja in podobno, pa plokiju v prid je tudi kompleten izbol?an ispu?ni sistem je pa res, da ima dejan ?E predelane glave motorja, plokijev avto pa ne!

 

Dejansko pa sem plokija prehitel do 3 prestave (zaradi bol?ega oprijema) , ko je on ?altal v tretjo sem pa ?e lahko le vohal von po njegovem izpuhu :bravo:

 

Kaj pa se ti?e tvojega avta pa mislim, da tut ta navor v ni?jih obrati prinese veliko ve? kot pa konji na vrhu kot jih ima RX!

 

Vozil sem ?e veliko avtov in v ?e ve?ih sem bil sovoznik, lahko pa povem, da se RX skrije proti moji nekdajni Calibri turbo! ?al je moje mnenje motorja B12 bolj ?alost kot pa ohhh in sploh se vem da ga razvijajo edini na svetu in podobno a na koncu bi bilo bol?e re?t "kaj to ima samo 232km pa gre tak hudo", kot pa "a to bi naj imelo 232km" :blink:

 

@Mitja, pa ne bo? rekel da so pri tamo?ni Rx8 nategnili folk za cca. 50 konjskih mo?i? Ne verjamem.

 

Aja, kar se ti?e dirke s Plokijem (mora? povedat, ?e si ti vozil tvojo, ki je bila v manj?i okvari), ker ?e ne, mi ni ravno kej dosti jasno? :ne vem:

 

Kar se pa dirkali??a ti?e (moje mnenje), ?e Symon pusti zadaj tamo?no Rx8 z nekim solidnim voznikom, je enostavno CAR (vem da dobro pele in je skaljen, sam to bi bil vseeno dose?ek za kapo dol). :P

 

Ja res je dirkala sma, ko sem jaz imel ?e slab?o kompresijo!

 

Kaj se ti?e govora konjev sem napisal to je to, kar so testirali in rekli! nekaj pa more bit na tem saj s turbo kitom pri 0.6bar pridobi? le cca 40km! Malo glupo, a se vam ne zdi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne morem verjet! ?e ima res le npr. 180 konjev, potem gre pa HUDI?EVO dobro za to motorno mo?! :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mitja MX6&T:ne da bi rx8 podcenil(avto mi je vizualno vsec,za motor pa sm napisal kaj mislim),ampak zdej nej malo pomislij 'profesor' kako avto nej bi sla proti druga ko je lazie,s podobno moc,pa velik vec navora..

 

 

lepo da si se pridruzil debata,in eden med retki ko je kej pametnega napisal.

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

RX-8 ne bom nabavu, da se ne zapletem v nepotrebne stro?ke kasneje....

 

p.s tema je pa vro?a ratala :D

 

 

Tut ?e motor odpove je sto?ek materiala 700?, ?e pa dela? z motorjem po pameti ti ni treba mislit na ta stro?ek!

 

Aja naj pripomnim, da je lastnik RX8ke ponovno zelo zadovoljen z motorjem, ki sem mu ga popravlja!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.