Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Zdravo, kaj naj re?em, danes mi je "riknila" mazda, moj mehanik pa je na krompirjevih po?itnicah,..

Imam Mazdo 6 diesl 2.0 letnik 2005, ki je danes ?isto normalno v?gala po 2 km vo?nje pa enostavno "crknila" in ne v?ge ve?, sicer "vergla" to je pa tudi vse kar da od sebe. Ker zgleda da bom kar nekaj ?asa ?akala na mehanika bi vas prosila, ?e mi lahko tukaj pomagate z nasveti kaj bi lahko bilo narobe.

 

hvala

valerija

Kdaj so pa ble nazadnje menjane podlozke na injektorjih in ocisceno korito pod karterjem?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali lahko to ?e vizualno vidim, da nekaj ni v redu  z zobatim jermenom?

Ker dokler sem peljala ni bilo nobenih ?udnih zvokov, enostavno je avto ugasnil in ni ve? v?gal.

Si bencin tankala? :) .... mogo?e alternator ?el. Lahko da ra?unalnik heca. Kakorkol nej mehanik pogleda 

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si bencin tankala? :) .... mogo?e alternator ?el. Lahko da ra?unalnik heca. Kakorkol nej mehanik pogleda 

Ok, res sem ?enska, ampak to ?e ne pomeni da sem smotana, da bi bencin tankala.  ;)

  

Prej?nji teden so mi res napolnili akumulator (avto sem dala na pregled pred zimo), ampak a mi nebi lu?ka za akumulator svetila oz. a mi nebi ?el tudi servo, ?e bi  bil alternator fu??

 

Saj ?akam na mehanika, da ga da na ra?unalnik vendar me vseeno firbec matra, ker od tega kaj je narobe je odvisen stro?ek popravila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon odgovarja na e-po?to:

 

Na va?i mazde je po vsej verjetnosti crknil regulator pretoka goriva.

Ta teden smo imeli ze tri mazde 6 z istim problemom.
Menjava tega regulatorja je 190 eur z ddv
LP
Avto Pelko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, sodba je znana,... 

 

 

Zobati jermen je presko?il (toliko o tem, da ti na servisu dejansko zamenjajo to kar ti zara?unajo) :vskalo:

 

Tak, zdaj pa lahko samo ?e ?akam, da vidim, kaj vse je ?e ?lo k vragu in kolik me bo ta hudi? stal.

 

Mislim da letos ne bo Bo?i?ka     sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa glede na to, da je sam en mesec od poteka garancije bi se te mogo?e lohk usmill... ?ist odvisnio od po?tenosti serviserja....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa glede na to, da je sam en mesec od poteka garancije bi se te mogo?e lohk usmill... ?ist odvisnio od po?tenosti serviserja....

Ej...mislim da bi ?lo saj pri meni so zrihtali malo ?e? garancijo...LP Ale?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...mislim da bi ?lo saj pri meni so zrihtali malo ?e? garancijo...LP Ale?

Jaz se pri tem spra?ujem kak?en material je bil uporabljen ob menjavi, ?e zadeva zdr?i 13 mesecev.  :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, toliko, da vam poro?am kak?no je stanje:

- zobati jermen je natrgan in je presko?il a na sre?o ni pri?lo do po?kodbe batov in ventilov.

- po?kodovana pa je glava na motorju oziroma sprednji nosilci (mislim da sem se prav izrazila)

 

lp

v.

Upam, da ti upo?tevajo garancijo! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da ti upo?tevajo garancijo! ;)

od kdaj pa obstaja garancija na potro?ni material???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

od kdaj pa obstaja garancija na potro?ni material???

preberi ?e enkrat, pred letom dni so ji delal glavni servis! ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preberi ?e enkrat, pred letom dni so ji delal glavni servis! ;)

Preberi ?e enkrat - strgal se je jermen

jermen - potro?ni material in vzrok

problemi na motorju - posledica

 

Ampak po moje je to zunanji nosilec, ki nima veze s tem, tako da nov jermen in gas.

 

po?kodovana pa je glava na motorju oziroma sprednji nosilci (mislim da sem se prav izrazila)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preberi ?e enkrat - strgal se je jermen

jermen - potro?ni material in vzrok

problemi na motorju - posledica

 

Ampak po moje je to zunanji nosilec, ki nima veze s tem, tako da nov jermen in gas.

 

po?kodovana pa je glava na motorju oziroma sprednji nosilci (mislim da sem se prav izrazila)

Na ra?unu pi?e garancija na vgrajene dele 12 mesecev, minilo pa je 13 mesecev in pol.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Preberi ?e enkrat - strgal se je jermen

jermen - potro?ni material in vzrok

problemi na motorju - posledica

 

Ampak po moje je to zunanji nosilec, ki nima veze s tem, tako da nov jermen in gas.

 

po?kodovana pa je glava na motorju oziroma sprednji nosilci (mislim da sem se prav izrazila)

Na ra?unu pi?e garancija na vgrajene dele 12 mesecev, minilo pa je 13 mesecev in pol.

 

eh dejan, deli so deli, potro?ni pa drugo, noben potro?ni material nima garancije niti en dan ne, in zobati jermen je na ?alost PM.

torej lahko jaz zahtevam nove brisalce, novo ?arnico itd v 12 mesecih?

 

primer KIA

7 let za zunanjost in notranjost
Revolucionarna 7-letna garancija ni le najdalj?a, mi verjamemo, da je tudi najbolj?a v Evropi. 
Samo nekateri deli, kot naprimer potro?ni material, so izklju?eni iz te edinstvene ponudbe. 
Nobenih skritih in neprijetnih presene?enj. Zadovoljstvo serijsko.
 
primer Gorenje (jermeni)
Garancija praviloma ne velja za: potro?ni material, baterije, vre?ke za sesanje itd.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eh dejan, deli so deli, potro?ni pa drugo, noben potro?ni material nima garancije niti en dan ne, in zobati jermen je na ?alost PM.

torej lahko jaz zahtevam nove brisalce, novo ?arnico itd v 12 mesecih?

se prav, je ?ist vseen a nardi? glavni servis doma "pod kozolcem" al pa ?e pelje? na servis (pa pustmo vozila, ki so v garanciji...)? :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.