Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Hmm bom sprobu to cez lezece ker mam zmeri musko pa nism pozorn ;). Ja ravno zaradi tega ker mene isto usaka malenkost moti..

Jures pomoje je to k si ti reku ker tud ze takoj k jih je zamenju so mi ze na uc zgledale manjse. Fak pa zej k pomislm takrt k je zamenu ploscice je reku da nej stestiram ce je use kul pa je bremza res kasnej prjela kot prej.. Sm mogu bl prtisnt da je prjela pa sm mu reku pa nc ni reku da bi blo kej narobe. Pol je res ocitno da so premejhne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni vazn ali so lezeci policaji ali kaksna luknja, zmerej poka. js sm prvo sumil kak amortizer oziroma stabilizator ampak se je izkazalo da so ploscice.

 

kok sem js vidu je pelko  odrezal tisti plehnati del na ploscici ki ima po mojem funkcije bla?ilca in zaradi tega zdaj plo??ica udarja na celjust in mi to slisimo kot pok.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni vazn ali so lezeci policaji ali kaksna luknja, zmerej poka. js sm prvo sumil kak amortizer oziroma stabilizator ampak se je izkazalo da so ploscice.

 

kok sem js vidu je pelko  odrezal tisti plehnati del na ploscici ki ima po mojem funkcije bla?ilca in zaradi tega zdaj plo??ica udarja na celjust in mi to slisimo kot pok.

ej saj to so zavore more biti narejeno v nulo :prstgor: dvomim da je pelko -doktor tako nestrokovno naredil ,verjetno je kaj drugega naj pove ?e Ajvar svoje mnenje on je tudi mojster  :D lp  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js nisem reku da je pelko to naredu nestrokovno ali pa kakorkoli, delal sm servis pri njemu sm bil cist zadovoljen,nimam pripomb, kar se bremz tice pa zal...

ej vem da nisi tako mislil samo zavore morejo biti res ok,  :D pri meni ko je delal  pelko je naredil dobro  :prstgor: res vsak ki dela tudi gre?i ,somo pri zavorah mora biti vse ok. to je moje mi?lenje lp  :D  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sestra danes predala Zmaju Forda, da ga je odpeljal do Pelkota, ki ga je poservisiral in ji je Zmaj avto ?e pripeljal nazaj. Sestra noro navdu?ena. Sicer ne vem, nad kom in zakaj, a je navdu?ena do te mere, da se je ?e zdaj odlo?ila, da bo naslednji avto Mazda...

 

Fantje, kaj naj re?em. O?itno ste dobro opravili...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prijazna gospodi?na v voja?ki uniformi. No zahvala gre dr. Pelku in nikomur drugemu. :danzoman:

 

Danes je spet dokazal, da kar se z njim zmeni? to dr?i, pla?ala pa je seveda njemu, meni ji ni bilo potrebno ni?esar.  :cheers:

 

Nasmejala me je nalepka na njenem Fordu, ki je nekaj v stilu: "my next car will be Mazda" (garant jo je g. Slivka kaj nagovarjal v tej smeri, magari z lopato).  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A diagnozo lahko tud iz videa poda? :D Se mi zdi da mal ?udno tol?e motor na MX5, olje je 5W40, 105000km. Na videu je ogret, se pa isto sli?i na hladnem.

 

 

Sicer ni? ne kadi, pije olja ali hladilne, mo? je tud normalna. Po drugih forumih sta se javila ?e ene dva k imata isti prizvok in naj bi bilo normalno. ?e ne se bom pa 1x zapeljal da se v ?ivo sli?i. :party0035:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Vortex, lahko mu kar po?lje? link in povej, da si s foruma, na: avto.pelko@gmail.com (sem prepri?an, da te bo dr. Pelko pozitivno presenetil).  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nasmejala me je nalepka na njenem Fordu, ki je nekaj v stilu: "my next car will be Mazda" (garant jo je g. Slivka kaj nagovarjal v tej smeri, magari z lopato).  :aaaaa:

 

Ne, prav ni?. Najprej me je za?ela spra?evati o Subaruju Forester, zdaj pa ?e nekaj ?asa nekaj kombinira za Mazdo CX5. Predvsem, odkar je enkrat namesto mene peljala BTjko tu po na?ih brezpotjih...

 

O nalepki pa me je samo spra?evala, kje bi se dalo dobiti nalepko po naro?ilu. In sem ji dal naslov Yavarya. Nisem pa ?e videl, kak?na je ta nalepka. No, saj pride konec meseca sem, pa bom takrat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, prav ni?. Najprej me je za?ela spra?evati o Subaruju Forester, zdaj pa ?e nekaj ?asa nekaj kombinira za Mazdo CX5. Predvsem, odkar je enkrat namesto mene peljala BTjko tu po na?ih brezpotjih...

 

O nalepki pa me je samo spra?evala, kje bi se dalo dobiti nalepko po naro?ilu. In sem ji dal naslov Yavarya. Nisem pa ?e videl, kak?na je ta nalepka. No, saj pride konec meseca sem, pa bom takrat.

Samo povej ji, da CX5 ni BT. :jezicek:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon odgovarja:

 

Pozdravljeni!

Pepelnik ne dela zato ker je sla varovalka,
Zavore pokajo zaradi tega ker je treba nove plo??ice pobrusiti zato da ne zarjevijo in potem za?tekajo se bo pa vneslo in ne bo vec pokalo
Zavorne teko?ine ne more piti lahko samo kje rosi-pusca
Avto se lahko trese zaradi okvare kablov sveck vzigalne tuljave
Jaz bi priporocal varjenje cevi ne leplenje z loctite zato ker je pritisk v ceveh ko obracas volan in to ne bo ok
LP
To je to z moje strani
Simon Pelko
 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele ene par dni mu ne bom ni?esar po?iljal in ga pustil popolnoma na miru, ker imajo smrt v dru?ini in zagotovo ?eli imeti mir neki ?asa.  :o

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A diagnozo lahko tud iz videa poda? :D Se mi zdi da mal ?udno tol?e motor na MX5, olje je 5W40, 105000km. Na videu je ogret, se pa isto sli?i na hladnem.

 

 

Sicer ni? ne kadi, pije olja ali hladilne, mo? je tud normalna. Po drugih forumih sta se javila ?e ene dva k imata isti prizvok in naj bi bilo normalno. ?e ne se bom pa 1x zapeljal da se v ?ivo sli?i. :party0035:

jaz imam ze od kupnje moje mazde tak prizvok, glavo motorja sem imel po?eno(2 in 3 cilinder), tako da sem jo dal zavarit na hrvasko plus vse lezaje v glavi menjal, a ta zvok je se vedno prisoten, mogoce ga je le malo manj sli?ati ampak res zelo malo manj, ubistvu klenka kot star dizel motor, tako da sumim ventile.so pa bli ob generalki pregledani sepravi ravni, lezisca pa tudi obdelana. Kakih 500-700 km nazaj sem notri zlil matabond tekocino,po nasvetu serviserjev( naredi sloj na kovini po celem motorju) za enkrat nic bolj?e. Sedaj je zima pred vrati in mislim da bo tole postalo ?e glasneje.

 

res ne vem kaj bi ?e lahko bilo.

 

 

 

lp,F

------------------------------------------------------
All the way Miata :)My way is sideway :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam ze od kupnje moje mazde tak prizvok, glavo motorja sem imel po?eno(2 in 3 cilinder), tako da sem jo dal zavarit na hrvasko plus vse lezaje v glavi menjal, a ta zvok je se vedno prisoten, mogoce ga je le malo manj sli?ati ampak res zelo malo manj, ubistvu klenka kot star dizel motor, tako da sumim ventile.so pa bli ob generalki pregledani sepravi ravni, lezisca pa tudi obdelana. Kakih 500-700 km nazaj sem notri zlil matabond tekocino,po nasvetu serviserjev( naredi sloj na kovini po celem motorju) za enkrat nic bolj?e. Sedaj je zima pred vrati in mislim da bo tole postalo ?e glasneje.

 

res ne vem kaj bi ?e lahko bilo.

 

 

 

lp,F

Drocniki ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je ?e kak angle?ki izraz za dro?nike? Ventili se naj bi pregledali za zra?nost oz. nastavili na 120kkm. Se mi pa zdi da je za?elo to delat ko sem menjal olje za 5W40, prej ne vem kaj je blo noter, pomoje kak 10W30.

 

http://www.miataforumz.com/how-40/how-check-valve-clearance-re-shimming-nb-head-331/

 

A vle?e ti normalno ?ez vse obrate?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mi je cukalo zaradi problema z elektriko, sem tisto postimal in  vlece normalno. drocniki pa niso...moji pregledani od parih mojstrov pravijo da so ok...

------------------------------------------------------
All the way Miata :)My way is sideway :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja nima tega zvoka...razen ?e mislte zvok sklopke oz. potisni le?aj? Kadar je ne dr?i? je res zvok kot dizel...

Potisni le?aj se tudi pri mojmu Korejcu neki ogla?a, ampak samo ko je mrzel, kasneje je nesli?na zadeva. A pri teb tud ko je avto orng segret isto ropota? 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo, kaj naj re?em, danes mi je "riknila" mazda, moj mehanik pa je na krompirjevih po?itnicah,..

Imam Mazdo 6 diesl 2.0 letnik 2005, ki je danes ?isto normalno v?gala po 2 km vo?nje pa enostavno "crknila" in ne v?ge ve?, sicer "vergla" to je pa tudi vse kar da od sebe. Ker zgleda da bom kar nekaj ?asa ?akala na mehanika bi vas prosila, ?e mi lahko tukaj pomagate z nasveti kaj bi lahko bilo narobe.

 

hvala

valerija

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.