Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Imam ?e jaz eno vpra?anje:

ko pade temperatura pod 7 stopinj se za?ne vklapljat webasto. To leto (pa tudi enkrat lani) pa po parih metrih vo?nje z mrzlim avtom za?ne cvilit, kot da bi se zaganjal za polet. Po 300 metrih vo?nje (ko otroka) dam v vrtec avto ugasnem, tedaj pa pok izpod avta - kot v kakem filmu in nato grozen smrad. Si predstavljate to vsako jutro pred vrtcem?

Prej?nji teden se mi je to zgodilo pred eleclercom - se peljem in naenkrat za?ne pokat, kot da bi bila kak?na cev zadelana.

Kaj bi bilo narobe?

 

?e v naprej se zahvaljujem za odgovor.

Z avtom NI NI? NAROBE!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Dpicul, posredujem Simonov odgovor na vpra?anje:

 

Le?aj ima Beja d.o.o na zalogi 013625777  cena je 40 eur.

LP
Simon Pelko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

@Dpicul, posredujem Simonov odgovor na vpra?anje:

 

Le?aj ima Beja d.o.o na zalogi 013625777  cena je 40 eur.

LP
Simon Pelko

 

hvala. Ga pokli?em, upam da ve kak le?aj gre noter, in bi ga kar naro?il.

gospod me je na hitro vpra?al, katero dimenzijo pa potrebuje?? On je ne ve na pamet. Tako da sem kjer prej :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno je bil Simon tolko navdu?en nad ceno, da potem ni vzel metra, da bi ga premeril.  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z avtom NI NI? NAROBE!

 

Pok? Da ni nic narobe? Pri prejsnjih dveh sesticah, ki sta imeli webasto za motor... nisem nikoli lisal nobenega poka ... Samo smrad, kot pri centralni na olje... pa delovanje se nekaj casa po tem, ko se avto ugasne, ce webasto se ni koncal cikla ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pok? Da ni nic narobe? Pri prejsnjih dveh sesticah, ki sta imeli webasto za motor... nisem nikoli lisal nobenega poka ... Samo smrad, kot pri centralni na olje... pa delovanje se nekaj casa po tem, ko se avto ugasne, ce webasto se ni koncal cikla ...

Bingo, vrtec po 300m pomeni sa avto ugasnes po nekaj minuti voznje. Ravno ko zalavfa, oz zacne sopat nafto ga ugasne, zato pa potem smrdi, ob vzigu pa ventilira - cisti, ne bi se cudil ce se bi tudi zaklenil....

 

Men je na vseh 4h velikokrat pokal, vcasih kadil. Vcasih smrdel....

 

Bobo si v teh sestih letih prvic v taki situaciji da zjutraj peljes v vrtec na tako majhni razdalji?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dober dan ! Jaz imam plan na spomlad naredit malo vecji servis , ker avto ima servisno knjigo do 2011 je pa 2008 l. stari model 2.0d . Kr  ne vem kolk lahko zaupam tisti nalepki od avtomehanika izpred dveh let  na 120tisoc da je bil narejen veliki servis  ter kaj je bilo vse menjano  :glare:  .  Pa me zanima 1. kaj je generalni motorja vec od velikega servisa  2. ce se na velikem servisu opravi tudi menjava podlozk injektorev  3. Koliko bi se stalo pranje karterja ker tudi ne vem ce je ze bilo kdaj oprano . Te stvari bi rad naredil , ker mi je avto vsec in bi hga rad se kaksnih 5 let imel . 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scania, bom zdele Simonu poslal e-po?to s tem vpra?anjem. 

 

ODGOVOR!

 

Pozdravljeni.
Generalni servisni pregled pomeni menjava filtra olja filtra zraka filtra goriva filtra klime in motornega olja kontrola vseh teko?in zavor podvozja luci.
Menjava podlo?k na ?obah in pa nastavitev ventilov ter nastavitev ?ob na tester ter ?i??enje oljnega sita stane 120 eur.Generalni servisni pregled pride 150 eur.
Vse cene so z vklju?enim ddv-jem.
LP
Avto Pelko
Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? imel pa kak?no vpra?anje zanj, ga pa lahko dobi? kar na gsm: 041 667 335 (Simon Pelko).

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

pred dvema mesecema sem kupil Mazdo 6 GH letnik 2010 z disel 140 KM. Avtomobil je imel 118.000 km zato sem se s prodajalcem domenil, da naredi ?e veliki servis. Zdaj ima avto 121700 km in na armaturi je za?el utripati napis DPF. Dnevno se naredi 60 km z obrati med 1700 in 2300. Dana?nja vo?nja z 2500 do 3000 obrati.

Varianta 1: serviser ni resetiral servisnega interval, zato ga je potrebno resetirati

Varianta 2: pri?lo je do te?av z DPF filtrom

Varianta 3: ?

Kaj bi bila najbolj?a mo?nost?

Hvala za pomo?,

borovnica

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljeni,

tudi sam imam vpra?anje za doktorja, in sicer mam mazdo cx-7 2008 letnik 2.3 turbo bencinarja prevo?enih ima 80.000 km . Pred kratkim sem opazil da ob zagonu hladnega motorja zasli?im metalen zvok za dve do tri sekunde potem pa izgine. zanima me ?e je to pogosta te?ava pri 2.3 motorjih in ?e je treba stvar popravljati :( .

 

?e v naprej se zahvaljujem za odgovor. :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem poslal Simonu tole vpra?anje, obenem pa opazu, da mu ?e nisem poslal te?ave od Borovnice, pa sem ga zato sedaj.  :danzoman:

 

PELE odgovarja, kar obema tule:

 

Ce utripa samo lucka dpf in ne gori se lucka za motor je potrebno samo resetirati servisni interval.
V kateremkoli primeru je potrebno avto priklopiti na racunalnik.
V najslabsem primeru je potrebna regeneracija dpf filtra
LP
Avto Pelko
 
 
To je normalen zvok verige vendar po 3 sekundah utihne.
To je pri vsaki mazdi cx7 2.3 turbo.
LP
Simon Pelko
Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sem poslal Simonu tole vpra?anje, obenem pa opazu, da mu ?e nisem poslal te?ave od Borovnice, pa sem ga zato sedaj.  :danzoman:

 

PELE odgovarja, kar obema tule:

 

Ce utripa samo lucka dpf in ne gori se lucka za motor je potrebno samo resetirati servisni interval.
V kateremkoli primeru je potrebno avto priklopiti na racunalnik.
V najslabsem primeru je potrebna regeneracija dpf filtra
LP
Avto Pelko
 
 
To je normalen zvok verige vendar po 3 sekundah utihne.
To je pri vsaki mazdi cx7 2.3 turbo.
LP
Simon Pelko

 

@Zmaj hvala za odgovor tebi in tudi g. Pelku,.. servisni interval lahko menda resetiram sam ali pa na servisu,.mogo?e ve? kak?en je stro?ek resetiranja na serviu oz. pri g. Pelku,..Glede na to, da je bil moj avto kupljen iz uvoza in je bil servisiran v okviru firme in ne na poobla??enem servisu me zanima ali so bili na modelih GH kak?ni upodatei swja,.. ?e so bili, ali lahko to naredi tudi g Pelko in seveda spet kak?en je stro?ek.

Hvala za odgovore.

 

borovnica

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolkor Simona poznam, bi ti to znal naredit GRATIS ali pa za par ?, ?e se pripelje? mimo njegove ordinacije.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Zmaj hvala za odgovor tebi in tudi g. Pelku,.. servisni interval lahko menda resetiram sam ali pa na servisu,.mogo?e ve? kak?en je stro?ek resetiranja na serviu oz. pri g. Pelku,..Glede na to, da je bil moj avto kupljen iz uvoza in je bil servisiran v okviru firme in ne na poobla??enem servisu me zanima ali so bili na modelih GH kak?ni upodatei swja,.. ?e so bili, ali lahko to naredi tudi g Pelko in seveda spet kak?en je stro?ek.

Hvala za odgovore.

 

borovnica

Oj, o nastavitvah po menjavi olja, sem spomladi ?e sam spra?eval. Sam sem najprej posku?al z ?ico in pedalko, no ja...

Na ?tajerskem sem kasneje le na?el uporabnika #ALFAinBMW, ki ima ustrezno programje in hardware za reset servisnega intervala za MAZDA, FORD in BMW, lahko ti naredi ?e reset parametra za motorno olje ter stati?no regeneracijo DPF filtra (na moji GY je regeneracija trajala ene dobre pol ure, stro?ek dizla je bil moj). Pubec je pravi entuziast, ?tudent mehatronike, preden karkoli ukrene pre?ita original navodila. Na koncu sem mu dal en vreji "bak?i?" ;)

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Micra K12 1.2 59kw...?e se ne motim ima enak jaj?ek tudi on kot testni avto, ker se je sodelovc vozil z njim prej?nji teden :)

 

Prav zanimiva situacija - olje izginja a ni niti kapljice v gara?i doma, niti v gara?i ki jo ima za ?iht. Avto ne dimi, ne cuka, v bistvi je ?ist normalen. Ja pa na desni strani karterja mastno - vpra?anje je v bistvu a bi lahko pu??al karter ali kaka dihtunga (na forumu so omenjali eno pri menjalniku) na na?in da ni sledu? Ampak 1L sem zlilk po enem mesecu ????

 

Ni? mi ni jasno, vidi se da je mastno pa nikjer niti pikice na tleh...ima pa ona iz gara?e v Lj strm klanec, ki bi lahko na poti navzgor povzro?il da gre preko karterja in potem med vo?njo izgine na auspuhu...

 

?e je imel kak primer - ker to je nissan reno ma?ina :), druga?e jo pokne na lift.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.