Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

se prav, je ?ist vseen a nardi? glavni servis doma "pod kozolcem" al pa ?e pelje? na servis? :zvizga:

?e ga zna? narediti je verjetno vseeno, kakovost dela ne vpliva na kakovost materiala

?e pa se je strgal, ker ne vem je kateri zobnik nakrhan itd, je pa druga stvar. Ampak va?no je tukaj da ima sre?o v nesre?i, in stro?ek ne bo prevelik (upam)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ga zna? narediti je verjetno vseeno, kakovost dela ne vpliva na kakovost materiala

?e pa se je strgal, ker ne vem je kateri zobnik nakrhan itd, je pa druga stvar. Ampak va?no je tukaj da ima sre?o v nesre?i, in stro?ek ne bo prevelik (upam)

 

eeee pa se spet postavi naslednje vpra?anje... zakaj pa je zobnik nakrhan?... sam od sebe se vrjetno ni ane :)

Garancijo bi mi priznali, ?e bi jim lahko dokazala, da mi pri velikem servisu niso zamenjali jermena, tak da so stro?ki v lastni re?iji.

 

na sre?o bo? res mela minimalne stro?ke, pa vsaj ve? da k njim na servis nebo? ve? peljala :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj mi ni? jasno, niti kaj je vzrok da se je jermen natrgal, ?e manj pa zakaj so nosilci po?ili, ker ?e nekaj po?i pol bi pri?akovala, da se to sli?i, ne pa da je motor samo mrknil brez kakr?nega koli ropota ali ?udnega zvoka.

 

Kar se pa ti?e stro?kov - pa pri mazdi res ne vem ?e lahko re?emo da so minimalni :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

minimalni v smislu  ?e bi  ti ventile nabilo v glavo ali jih celo potrgalo  :P   (pa ne tvojo ha ha ha)

 

Je pa res sme?no. ?e so delali veliki servis...oni vejo kaj je treba takrat zamenjat.....ampak v tvojem primeru (po moje) so naredili samo pregled in so rekli jermen je ?e OK  saj baba ne divja)  zdaj pa je kar je. :(

No upam da uspete odpraviti nastalo ?kodo s ?immanj stro?ki ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko ti bo tudi egr po?timal, ga pa prej pokli?i na gsm, ker ima trenutno stra?no veliko dela s premonta?o gum. Dobi? ga na gsm: 041 667 335 (Simon).

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

zanima me ?e g. Pelko ve kak?na je dimenzija le?aja od klime za mazdo 6, letnik 2007, dizel 89kw.

Zunanji premer 55mm, notranji 32mm, ?irina 23mm...

Tak je na kompresorju klime od mazde 626, mislim pa, da je to standard...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa se je tudi pri nas pojavila prva te?ava. Problem je kar malo nadle?en in sicer: Temperatura v kabini se spreminja tako, da 1x pri 22 piha toplo, drugi? mrzlo pa je temperatura zunaj enaka. Ves ?as si potem prenastavljam temp. Gre pa za Mazdo 6, 2011. Kaj bi to lahko bilo? Senzor za temp.?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne.Ka?e, da je ampak ni. Enkrat mi je vro?e drugi? mraz. Ponavadi si v avtu pa? nastavim temp. in to je to:) Tukaj pa celo pot lovim primerno temp.

dobrodo?la v mazdi. 22C je ravno meja ko enkrat piha mrzlo enkrat toplo, prilagaja se pa zunanji temperaturi. AUTO funkcija je totalno mim v mazdah te generacije

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?tekam, ho?em re?t to, da temperatura vpiha se najbr? razlikuje tudi na to, kak?na je trenutna temperatura v kabini. Se pravi ko pri?ge? avto oz . ventilacijo. Upo?teva zunanjo temperaturo, notranjo temperaturo v kabini, pa ?e nek senzor za sonce se mi zdi je nekje na armaturki. 

suma sumarum, ?isto mo?no je da enkrat piha mrzlo enkrat pa toplo, ?etudi ima? v kabini nastavljeno vedno na 22. Zdej kolk je ta razlika pa te?ko re?em. Oziroma, kaj je normalno pa kaj ni. Bi mogu v dveh mazdah hkrati probat :)

 

To ti ?e od ?tarta tko dela?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pa da? 23 al pa 24 bo pa stalno grel. pa glede na zunanjo vklaplja ?e ECOnomsko varianto - da uporablja zunanji zrak ne hlajen zrak iz kompresorja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem v primerjavi s prej?njo ?estico opazil to, da ko zjutraj vklopim webasto in pridem v avto, je tko zello blago ogret potni?ki prostor, pa imam na 22 nastavljeno tako kot pri prej?nji. Je pa res da hudega mraza zjutraj ?e ni bilo. Bomo videli pri -10 :)

 

Jures, je pa tole z webastom zanimivo, dela tudi zadnji brisalec ?e ga slu?ajno pusti? vklju?enega :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem v primerjavi s prej?njo ?estico opazil to, da ko zjutraj vklopim webasto in pridem v avto, je tko zello blago ogret potni?ki prostor, pa imam na 22 nastavljeno tako kot pri prej?nji. Je pa res da hudega mraza zjutraj ?e ni bilo. Bomo videli pri -10 :)

 

Jures, je pa tole z webastom zanimivo, dela tudi zadnji brisalec ?e ga slu?ajno pusti? vklju?enega :)

ne samo zadnji, tudi prvi, na?alost so na isti varovalki kot ventilacija

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobrodo?la v mazdi. 22C je ravno meja ko enkrat piha mrzlo enkrat toplo, prilagaja se pa zunanji temperaturi. AUTO funkcija je totalno mim v mazdah te generacije

 

 

Jaz pa s tem nisem imel tezav... niti jih nimam sedaj... Ali pa nisem tako obcutljiv... na svoji strani imam ponavadi nastavljeno na 21 stopinj, na sovoznikovi pa je ponavadi nastavljeno na 23... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi zdi, da se je to za?elo opa?ati sedaj, ko je zunaj malo bolj mrzlo. Ko smo jo kupili - pred 2 mes. nismo ni? opazili. Jaz sedaj reguliram od 19-23 pa nikakor ne pridem na pravo temp. Ali mi je premraz ali pa prevro?e:) Imam pa vedno pri?gano klimo na avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Doslej ?e ne, bom urgiral odgovor! 

 

Menda jutri prejmem odgovor, ker je reku da je na fertig utrujen in mora mal odpo?it ?ez wikend. 

Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ?e jaz eno vpra?anje:

ko pade temperatura pod 7 stopinj se za?ne vklapljat webasto. To leto (pa tudi enkrat lani) pa po parih metrih vo?nje z mrzlim avtom za?ne cvilit, kot da bi se zaganjal za polet. Po 300 metrih vo?nje (ko otroka) dam v vrtec avto ugasnem, tedaj pa pok izpod avta - kot v kakem filmu in nato grozen smrad. Si predstavljate to vsako jutro pred vrtcem?

Prej?nji teden se mi je to zgodilo pred eleclercom - se peljem in naenkrat za?ne pokat, kot da bi bila kak?na cev zadelana.

Kaj bi bilo narobe?

 

?e v naprej se zahvaljujem za odgovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.