Skoči na vsebino

Kazen za nepla?ano parkirnino iz hrva?ke


SlimSpaceman

Priporočeno sporočilo

?esa se vse spomnejo... 

Danes dobim po po?ti (v bistvu o?e, ker je avto na njega), opomin pred izvr?bo, zaradi nepla?ane kazni lansko leto (Junij 2013) v I?i?ih pri Opatiji.

To sploh nebi bilo tako presenetljivo, ?e se nebi situacije spominjal, da sem se ?udil, ko sem dobil kazen na avto, ker sem imel parkirnino pla?ano...

Prav ?el sem v lokal, pred katerega sem parkiral, in vpr?al lastnika, ?e bi morda vedel, zakaj bi naj dobil kazen, ker je bil moj avto edin pred njegovo restavracijo in imel pla?ano parkirnino. Rekel je, da je ta redar smotan (nemara slovencev itd...), in da naj hranim parkirni listek, ?e bodo kej te?il v prihodnje.

 

Zdej pa ho?ejo 76,38? (50? odvetni?ki stro?ki), ker bi jaz to kao naj pla?al... Problem je pa, da ?e sam bog ne vem ?e ve, kje je ta listek kon?al, saj, ?eprav nisem najve?ji clean freak, kar se ti?e avtomobila, sem ga po 14 mesecih verjetno vrgel stran...

 

Ma kdo kake izju?nje/nasvet?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jeba je zdej ko je Hrva?ka v EU in lahko veselo terja vse in vsakogar v EU. ?e nima? dokaza, da je bila parkirnina pla?ana bo bolje, da jim poravna? znesek, ker ?e bo pri?lo do sodne izvr?be bo ?e precej dra?je. Sicer pa to ?al ni edina zgodba iz "ljepe njihove".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda, da si ga pre? fliknu, moja mat bi v tem primeru imela prav, ko se dr?i na?ela "?ez sedem let vse prov pride". Z listkom bi jim pa dobesedno zabil totalno kajlo, res smola.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razumem, da kar se rabi pla?at, se pa? pla?a. Zato parkirnino pridno pla?ujem, raje kako minuto ve?, kot premalo, ?e ni druge. Ampak ?e nimajo slike, na kateri je razvidno, da na listku na armaturki ni bil ustrezen ?as, potem si pa res lahko karkoli izmislijo, pa bom ?el na sodi??e ?e treba...

 

Ene trikrat sem tisti dan iz ?el pla?e v klanec do avta, da bi ja bila parkirnina stalno pla?ana, in je bila ?e krepko prepla?ana (ni glih draga)... pol pa to...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pa ima taka re? kak?en zastaralni rok?

 

Po?lji jim odgovor in zagovarjaj stali??e, da ni pri?lo do obravnave v razumnem roku. Parkirni listek vsakdo hrani nekaj ?asa, ve? kot eno leto pa gotovo ne nih?e. Torej lahko zagovarja? stali??e, da so vedeli, da ima? parkirni listek, zato so pa toliko ?asa odla?ali in ra?unali, da si ga po tolik?nem ?asu pa le vrgel stran. ?e bi bili bolj prepri?ani v svoj prav, bi kazen terjali ?e prej.

 

?e dobi? po?tenega sodnika, bo ?lo. ?e pa trofne? sodnika, ki ne mara Slovencev...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh, oni zlahka fotografirajo nek drug avto, priredijo ?e listek, pol se pa po doma?e povedano lahko JEBE? in bo? pla?al. Odvisno kolko so pokvarjeni, ?e bo pa tvoja beseda proti besedi nekega fa?isti?nega uslu?benca redarstva, zna? pa izgubit primer, predvidevam.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa, bodi vesel in hitro pla?aj. Takih sodnih postopkov smo pri nas ?e kar navajeni. Mo?i?ka so za dve leti zaprli, ker je na neznanem kraju ob neznanem ?asu na neznan na?in od neznanih ljudi dobil obljubo...

 

Raje neham, da se ne bo spremenilo v politi?no temo. Bolje, da napi?em (vsaj za mene najbolj?i) vic:

 

- Kak?na je razlika med Slovenskim in Hrva?kim policistom?

- Pravzaprav ni razlike, norost ne pozna meja...

 

S tem se lahko tola?i? pri pla?ilu...

Ja, vem, tebi najbr? tole ne bo preve? sme?no...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al tukaj ne pomaga ne slika ne manjko te ampak zgolj le in samo parkirni listek, ki bi moral biti veljaven tisti trenutek, ko je redar napisal kazen. Vse ostalo je scanje proti vetru, ?eprav bi tudi sam popizdil in bi imel silno ?eljo, da se jim uprem samo na koncu je vseeno bolje iti po liniji najmanj?ega odpora, ker tukaj so ?anse za zmago pa? premajhne in vlo?ek prevelik, da bi se spla?alo jebat in tvegat s kak?nim pravdanjem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole si dobr reku @Slivka. Po tolkem ?asu res nemorejo pri?akovat, da bom ?e imel listek pri sebi.

 

Rekel bom, da ra?un imam, ampak se mi ga ne da iskat samo zato, ker nimajo ni? druzga za delat kot te?it. (res shranjujem ra?une, ampak parkirnih glih ne, ?eprav bi se tale lahk kje skrivu)...

 

Ob?ina Opatija pa dobi prito?bo, in obvestilo, da tolk pri srcu mi pa spet niso, da bi ?e hodu tja, ?eprav mi njihov upravljatelj parkiri?? "Lubirnija parking d.o.o." grozi z odvozom avtomobila, v primeru, da me vidijo. Keri kmetje. Teden hotela, kosil, pija? in parkirnine in takse, pol te pa tko ko?jo obrat. ?e en tak primer dobim v lajfu, bom zadovoljen. Ne bom se pustil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo prej je bilo ravno na tv, da je preko 2000 Slovencev dobilo tovrstno po?to, obenem pa totalni biznis za odveni?ko dru?bo. :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Roko na srce, je pa veliko takih, ki NISO pla?ali in si mislili "ah, kaj nam pa morejo"... Sam imam odprt ra?un iz Biograda, ko sem bil v Konzumu v trgovini 15 minut pred zaprtjem, kjer je brezpla?no parkiranje, potem smo pa na hitro na sladoled ?li, pridemo 5 minut po zaprtju nazaj, pa je ?e listek bil gor, ker je brezpla?no samo v odpiralnem ?asu... 8 let je tega nazaj, avta in registrske ni ?e 6 let...sedaj lahko pa sam ?estitko ?akam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali tukaj lahko uporabimo vele slovenski zakon, da oce napise pritozbo v smislu da on sploh ni bil tam in doda dokaz da je bil ta dan tam in tam?

 

Imas v pritozbi sliko avta s tablico? Mislim predvsem na dokaz da gre sploh za tvoj avto?

 

Ce ni slike se lahko naslonis na to

Podpitanje

Si placal s kovanci ali kako drugace - kartica, mobitel?

 

Jaz mam na primer eno vipovo kartico sam za parkirnine dol in mas sms....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Q3all5F.jpg

 

Slika je :) - Ponedeljek 24.6.2013, ob 17:58. Edini avto na parkiri??u, z vidnim listkom na armatukri pri volanu, a da naj bi le temu veljavnost potekla.

 

Za ta veleslovenski zakon o drugem vozniku pa vem, ampak zadnje ?ase baje hitr naprej te?ijo. Pla?ale so pa kune v kovancih, sam bi res moralo na listku pisat neki v smislu: LISTEK JE DOKAZ PLA?ILA, V ROKU 36 MESECEV TE LAHKO OBSODIMO NEPLA?ANE PARKIRNINE, IN BREZ TEGA LISTKA NEMORE? NI?! Pa ?e takrat ne vem ?e bi ga tako dolgo obdr?al... Kar se mene ti?e, mi je najve?ji problem, da mi grozijo z odvozom avtomobila, ?e ga ?e kdaj vidijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? sej ve? kako to gre z redarji... Njihov dokaz je beseda njihovega "poobla??enega" redarja. Jaz imam tudi cel avto kolegov, ki bi jam?ili zame, pa ?e ?ef une gostilne, ?e bi se me spomnil ali pa, ?e pa? ve, da se take stvari dogajajo. Zanimivo bi jim blo o?itat, da glede na ?tevilo avtomobilov takrat na parkiri??u, bi lahko preverili, da je bil listek prodan za tisto obdobje... Kaj jaz vem, sej nemorejo dokazat, oz lahko karkoli priredijo... Danes kontaktiramo odvetnika... V vsakem primeru, ?e mi dajo sliko, na katerem je rezvidna vsebina listka, bom pla?al, ?e ne bo o?itnih znakov prirejanja (seveda verjamem, da obstaja mo?nost, da je res kej blo narobe...).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma daj 5? za nove tablice in 10? za novo prometno :).

 

P.S. v teh primerih je lastni?ka tablica fuk.....?e posebej v avstriji, kjer vse slikajo na avtocestah.........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pa zdele prebral, da je po zakonu obvezan pla?ati lasnik avtomobila, ne glede na voznika...

To ne drzi... Preverjeno... Samo dokazati moras, da nisi vozil ... :)

 

To seveda velja za SLO... In v mojem primeru za obvestilo redarstva o prekoraceni hitrosti...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena mala zmaga za ?loveka, in s tem ena mala zmaga za ?love?tvo. Po?utim se, kot da bi jaz zdaj njih to?il za ves ta stres.

Sem na?el v kleti kazen, in za njo pripet listek, na katerem je pla?ano obdobje od ure prej do ve? kot uro po tem, ko mi je bila napisana kazen. Hvala za podporo! :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo na?i.

 

Zdaj pa to?i za od?kodnino za stres in du?evne bole?ine, ker so te obto?ili za kaznivo dejanje, katerega nisi storil in so te zato prizadeli... Za?ne? pa tam nekje pri 22500?, samo toliko, za novo ?estico...

No, pa ?e z mal ve? opreme, sej na slab? pa spet nebi ?el! :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.