Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Jaz imam te?avo androida povezat z mazdo 3

klice imam urejene

glede interneta pa no?e povezat izpi?e napako.

pri 10.000 km mi za?ela svetiti lu?ka za servis, servis pa baje naj bi bil na 20.000

zadnjih par dni pa skrajno desno pri sovozniku nekje med vrati pa armaturko za?elo ?kripat mote? zvok

Ponavadi zado??a ?e na telefonu naredi? "ponovni zagon" predno ga pari? z avtom.

Za lu?ko pa pojdi na servis, sj ima? garancijo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prodajalec je odpisal, da bo poslal dve novi SD kartici in napisal, da naj vrnem kartice, ki jih ne potrebujem. Vrnil bo ?e tudi po?tnino.... Upam, da tokrat dobim ?e nezaklenjeno... :)

 

Eto, danes dobil dve "novi" kartici. Ko sem odprl po?iljko mi je bilo takoj jasno, da to ne bo to, saj je na karticah pisalo "Maps by TomTom". Pisal prodajalcu... Vzel bo nazaj vse tri kartice in vrnil kupnino + po?tnino... 

 

I??emo torej naprej...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ce je kdo pelal na servis v okviru garancije? Pise v informacijski knjizici. Opravila v dobi vpeljevalna vozila so krita 3 mesece ali 6000 km, kar nastopi prej. Opravila omejena na nastavitev koloteka, centriranje koles, uravnavo delov karoserije, ciscenje zavor, nastavitev rocne zavore, pogonskih jermenov in motorja.

 

Iti ali pocakati na prvi servis 20.000 km ali 1 leto, kar nastopi prej, kajne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, kar ti omenja?, se uporabi v primeru, da so tovarni?ko kaj slabo nastavili, kar je redko. Ti ima? garancijo 3 leta in neomejeno kilometrov + jamstvo 4 in 5 leto oz. najve? 150.000 km.

Ne ?akaj, pokli?i servis.

 

Nimam nobenih te?av, tako da bom ?la redno na prvi servis, ko bo.

 

Imam vpra?anje glede prometnih informacij. Radija ne poslu?am nikoli. Imam nastavljeno na val 202 in je tipk TA (traffic announcement) je ON, ampak nikoli ne sli?im nobenih informacij. V ?em je finta?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

 

rabila bi pomo? pri vzpstavitvi Aha radia in Stitcher (Mazda 3 G100 Sport - letnik 2015) . Celoten sistem radia mi deluje (stiki, bluetooth,... je ok, le pri povezavi s satelitskim radiom imam probleme. Je res da nisem dala temu ?e ogromno pozornosti, ker imam malega otro?ka in mi enostavno ne znese s ?asom. Mogo?e je tu kak strokovnjak in mi lahko malo pomaga pri tem. Vesela bi bila vsakr?ne pomo?i.

Saj vem mogo?e je samo kaka finta. Mogo?e bom vpra?ala kak?no neumnost.

Ali mora biti avto povezan s telefonom (ki ima povezavo z WiFi, Mobilni podatki,...). Brez teh povezav ti satelitski radio verejtno ne deluje, kajne.

 

Za vsak koristen nasvet se ?e vnaprej zahvaljujem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Satelitski radio? Kolikor vem imajo te Mazde samo moznost poslusanja spletnega radia... in za to moras sistem prej povezati s telefonom, da tega potem koristi za povezavo v internet :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no mogo?e sem se nerodno izrazila :).

 

Hmmm, saj je verjetno res tako. Koliko pa se ti to potem pozna na mesecnem ra?unu za telefon, ?e ime? vedno vklopljene mobilne podatke...

 

Odvisno od tega, kateri paket imas pri mobilnem operaterju... Ce nimas vkljucenih nic podatkov, potem je verjetno predrago :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam paket 2015 - torej 2015 enot. To pa je kar nekaj

dokler ni HD prenos slike se ne kuri toliko, ko pa v?ge? kako TV....bum

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa nastimas se limit podatkov, nrp ko presezes dolocen znesek, ti sporoci in pol prekine podatke da mas za ziher pol :)

na androidu ja, na jabuku pa ne mor?...razen pri operaterju :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na androidu ja, na jabuku pa ne mor?...razen pri operaterju :)

 

Saj to je edina taprava opcija, da omejis pri operaterju... ker edino tisti stevci so merodajni. Kaj ti interni stevec v telefonu nasteje ni pomembno, ker je pomeben obracunski interval ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e lahko kdo v par stavkih pojasni ta Mazdin MZD in kaj sploh omogo?a?

 

?e prav razumem telefon pove?e? z njim in potem gre prenos podatkov preko telefona in tvojega operaterja. To gre verjetno za klice in SMS.

Ali to gre tudi za elektronsko po?to? Ali lahko na isti na?in preko MZD gledam navigacijo, ki jo imam na telefonu, npr. iGO ali pa Google maps in nato za prikaz poti uporabim MZD? Ali preko MZD deluje le prenos glasbe, navigacija pa ne?

500 EUR za originalno navigacijo sigurno ne dam, glede na to, da imam v dru?ini na nekaj android telefonih ?e navigacijo, pa ?e dodatno imam Garmin napavo. 

 

PS. Avta (M3) ?e nisem dobil, zato mogo?e komu popolnoma lai?na vpra?anja. 

 

Hvala za odgovore 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore.

Prvi in treji link sta mi bila poznana, drugi ne.

Torej, ?e prav razumem - povzetek: email in navigacija ne gra, telefon in SMS ja.

 

Ma ne vem, zakaj ne naredijo ?isto preprosto tako, da se samo prenese (prezrcali) zaslon od telefona na MZD in kar ima? na telefonu vidi? na ve?jem zaslonu od avta pa komande za upravljanje ima? v avtu. Koristi? in pla?a? prenos podatkov preko svojega operaterja. To bi bilo najbolj?e, ampak tukaj ni zaslu?ka (500 EUR) za navigacijo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore.

Prvi in treji link sta mi bila poznana, drugi ne.

Torej, ?e prav razumem - povzetek: email in navigacija ne gra, telefon in SMS ja.

 

Ma ne vem, zakaj ne naredijo ?isto preprosto tako, da se samo prenese (prezrcali) zaslon od telefona na MZD in kar ima? na telefonu vidi? na ve?jem zaslonu od avta pa komande za upravljanje ima? v avtu. Koristi? in pla?a? prenos podatkov preko svojega operaterja. To bi bilo najbolj?e, ampak tukaj ni zaslu?ka (500 EUR) za navigacijo. 

 

Zato, ker bi potem premalo zaslu?ili na SD karticah in bi sami sebi "pljuvali v skledo" ;)

 

Druga?e pa kot je ?e napisano - morda bo Mazda le aktivirala Android Auto na MZD sistemu - o temu se ?e odlo?a baje....sicer pa tudi to ne prinese povsem enake funkcionalnosti, kot bi jo "screen mirroring". Omejene bodo aplikacije na 3 ali 4 (glasbeni predvajalnik, navigacija Googla verjetno, kak?en internetni radio in to je na?eloma to....).

 

Upajmo, da res aktivirajo :)

 

Druga?e pa novost pri Androidu od 5.0 dalje - delujejo tudi e-maili na MZD (potrebna je nadgradnja na SW 55.000).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.