Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Ne bo kmalu polna. Ra?unaj, da 2x na leto pride posodobitev. Za Slovenijo recimo se .fbl datoteka vsaki? pove?a za mogo?e 1MB, pa ?e to pretiravam ;) torej v 3 letih 6MB. Za ostale dr?ave je ve? ali manj enako.

 

Sicer pa ?e bi pri?lo do tega, da bi bila SD kartica ?e premajhna, bodo ?e na?li neko re?itev za uporabike ne skrbet. Mislim pa, da do tega sploh ne bo pri?lo (bodo raje "stiskali" podatke v drug format, kateri zasede manj prostora).

 

Bi pa izpostavil nekaj drugega pri zemljevidih in sicer to, da so novi zemljevidi v bistvu 1 leto stari.

 

Primer:

- maja 2014 je pri?la posodobitev zemljevidov za celo EU, vendar so podatki bili od 2013 Q2

 

- decembra 2014 je pri?la druga posodobitev za celo EU, vendar so podatki od 2013 Q4

 

- ?ez pribli?no 1 mesec (torej maja 2015) bo pri?la prva leto?nja posodobitev in podatki bodo 2014 Q2

 

- itd...

 

Skratka podatki od osve?enih zemljevidov za EU se zajamejo na dolo?en quartal in obdelujejo to?no 1 leto.

 

Samo toliko v vednost, v kolikor nekateri niste vedeli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Sem lastnica nove bencinske Mazde3 G100 sedan. V treh dneh sem prevozila ze 650 km in na racunalniku mi je kazala poraba 6,1l/100 km. Glede na to, ko se je izpisalo low fuel in da je bencina se dovolj se za cca. 50 km, sem sla tankat. Natankala sem 38 litrov. Po rocnem izracunu pride poraba celo 5,8l/100km. Ali vedno prihaja do taksnih odstopanj? To pomeni, da dejansko ko pise low fuel, je se cca. 17 litrov, to je razlika do 55l prostornine? Koliko se dejansko potem lahko pricakuje prevozenih km ob normalni voznji?

 

Glede na to, da so nekateri imeli slabo mnenje o Selmarju, pa jih bom js pohvalila, se posebej Gorazda, ki je bil zelo ustrezljiv, podprt s koristnimi informacijami. Res vse pohvale Selmarju! Pred 1,5 mesecem, ko sem sla gledat k njim Mazde, sem lahko takoj opravila testno voznjo in kar mi je bilo vsec, da sem se lahko sama zapeljala na voznjo, brez da bi mi kdo gledal pod prse, kako vozim. Kot berem, vidim, da v vecini primerov, je prodajalec sel zraven na testno voznjo.

 

Pri njih sem si naknadno vgradila zadnje senzorje (cca. 190?) in delujejo odlicno. Ker dajat 450? za original, je pa prevec.

 

Fajn bi bilo imet se navigacijo, ampak za SD kartico dajat 500? je tudi veliko prevec. Zdaj se odlocam ali vgradit original ali neoriginal kamero.

 

Barva avta je alluminum metalic. Lepa dinamicna barva. Je bila kar tezka odlocitev med to in soul rdeco, ampak je tale prevladala in ni mi zal. Ko se peljem po avtocesti, lovi poglede ostalih voznikov

 

Mazda mi je bila ze od otroskih let vsec. Se spomnim, ko sta teta in stric iz Kapruna v Avstriji v poznih 80 letih prisla na obisk v novi Mazdi in so nas pelali v njej, je bilo noro dozivetje...mi smo se takrat pelali v jugotih, 128... Pa se mi je uresnicila zelja

 

Pa se to me zanima: opazam, da zjutraj ko prizgem motor, da je glasen in tudi obrati visoki, potem pa po kaksmi minutki padejo in je motor spet normalno tih. Je to zato, dokler se ne segreje?

 

Ima mogoce kaksne tezave z zapiranjem prtljaznika? Js sem opazila, da mi kr ni hotlo z normalne visine se zapret. Sem ga morala prislonit in se s svojimi 60kilami naslonit, da je naredilo klik. Vceraj pa je potem spet bilo ok.

 

Ali svoje avte rocno perete ali peljete v avtomatske pralnice? Ce da, kam?

 

Katere zimske gume pa priporocate?

 

Ufff, sem bila kar dolga...hvala vam ze vnaprej za vase komentarje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej ?estitke za nakup dobrega avtomobila :)

Ta barva je pa redka na novih Mazdah3. Identi?no sedanko imam tudi sam, vzel sem jo pa po naklu?ju, ker druge takrat ni bilo na zalogi, ampak mi ni ?al, tudi ?e je nevemkoliko umazan zgleda ?e vedno lepo.

Na tank se bo? pa? morala navadit, ko zasveti lu?ka je notri ?e vsaj 10 litrov. Tako pa? je.

Glede motorja, povi?anih vrtljajev ko je hladen, kot bi imel avspuh predrt, tako da sosedje ?e mislijo in spra?ujejo ?e je z avtom kaj narobe... Na to se spet treba navadit, tko pa? je :) To je kolikor vem predgretje katalizatorja...

Prtlja?nik se pri meni normalno zapira... Lahko da si imela probleme da se ti je kak?na prtljaga zataknila pod vzvod, ki ni 'za??iten'.

Kar se pranja ti?e ga sam perem doma, ro?no. Zimske gume sem pa lansko leto kupil Savine in sem bil ?ez zimo zadovoljen z njimi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa se to me zanima: opazam, da zjutraj ko prizgem motor, da je glasen in tudi obrati visoki, potem pa po kaksmi minutki padejo in je motor spet normalno tih. Je to zato, dokler se ne segreje?

?estitke za odli?en nakup in mirno vo?njo ter veliko zadovoljstva z Mazdico.

 

Tole kar opisuje? je lastnost Skyactive motorjev in je popolnoma normalna zadeva tako, da ni? skrbet - tako pa? je.

 

?e te pa kdo vpra?a zakaj je tako, ti samo reci, da je to varnostna funkcija, ker je motor druga?e tako tih, da ne prebudi morebitno spe?ih muckov ali zaj?kov pod avtomobilom. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To kar smrdi iz motorja je normalno za nov avto.moj pri 2500km ne smrdi ve?. Nabijanje obratov pri mrzlem motorju tudi. Tankat lahko gre? dolgo po tem ko pi?e da ma? ?e za 0km. Jaz sem danes tankal pri to?no 0km in sem tankal 42l. povpre?na poraba zadnjega tanka, ki ga nisem preve? ?paral 6.1l. Katero opremo pa ima?? ?elim varno in udobno vo?njo..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nisi opazil da tanka? vedno veliko manj kot je kapaciteta tanka? ko ima? izpisano 0km na ?tevcu, ima? v tanku ?e cca. 10l goriva. nekateri na tujih forumih so testirali in prevozili ?e nekaj deset km, nato je avto ?el v nek varen na?in, da se lahko privle?e? do prve pumpe..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje da res ni dobro, ker na koncu ostanejo "smeti" in ni dobro za nekatere dele, da "?rpajo" te "smeti" :)

 

Druga?e pa - a ste opazili, da so na "Mazda maps update" strani dodali Sloven??ino :aaaaa: ?

 

https://mazda-eu.naviextras.com/shop/portal

 

 

slo-jezik.jpg

 

Morda pa le dobimo slo jezik na MZD Connect systemu :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje da res ni dobro, ker na koncu ostanejo "smeti" in ni dobro za nekatere dele, da "?rpajo" te "smeti" :)

 

Druga?e pa - a ste opazili, da so na "Mazda maps update" strani dodali Sloven??ino :aaaaa: ?

 

https://mazda-eu.naviextras.com/shop/portal

 

 

slo-jezik.jpg

 

Morda pa le dobimo slo jezik na MZD Connect systemu :danzoman:

ej...lp kaj potem ?e ti kupi? zdaj novo mazdo je to ?e not v SLO ....ali bo treba prenest not... :aaaaa: ker jaz ?akam da pride v Maju  :D lp :rolleyes:  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej...lp kaj potem ?e ti kupi? zdaj novo mazdo je to ?e not v SLO ....ali bo treba prenest not... :aaaaa: ker jaz ?akam da pride v Maju  :D lp :rolleyes:  

 

To je zaenkrat samo spletna stran v SLO jeziku... Napisano je, da mogoce pride tudi na MZD Connect :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Baje, da se lahko tudi TV omogo?i ;)

 

Potrebno je dokupit modul za TV in ga vgradit (v Sloveniji bi delali le nekateri TV kanali):

 

https://www.youtube.com/watch?v=AoXZ77JiV3E

 

Zadeva seveda ni uradna in gre za poseg v vozilo.

 

Sva?ta - kaj vse ne bodo ?e ugotovili in omogo?ili... :notworth:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje, da se lahko tudi TV omogo?i ;)

 

Potrebno je dokupit modul za TV in ga vgradit (v Sloveniji bi delali le nekateri TV kanali):

 

 

 

Zadeva seveda ni uradna in gre za poseg v vozilo.

 

Sva?ta - kaj vse ne bodo ?e ugotovili in omogo?ili... :notworth:

In kaj so novega ugotovili? Gre za priklop zunanje naprave preko aux......se vedno nima dvbt vgrajenega v napravi ampak ga moras kupiti kot za vsak aftermarket radio ki ima aux in

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na aux lahko priklopis kar ces gre le za vnos slike drugega medija - video ali audio. Loh tud videorekorder das :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.