Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Bilo bi res super, ?e bi se lahko v ta Mazdin iGO navigacijski program dodalo Slo vodenje + meni, saj je res vse isto (tudi velikost datoteke je enaka - recimo velikost zemljevida Slovenije - identi?na + obe sta .fbl).

 

Iztok - zaenkrat sem samo jaz tisti, ki on oktobra 2014 "te?nari" na Mazda support EU in me ignorirajo. Vse, kar so mi napisali je to, da so posredovali moje opazke na njihov tehni?ni oddelek in to je vse.

 

Tukaj ima? njihov uradni kontakt: support@mazdahandsfree-eu.com

 

Lahko jim pi?e? za Slo meni + vodenje in celo omeni?, da je struktura ista kot za iGO Primo program in bi lahko uporabili iste datoteke, pa bi bili vse bolj zadovoljni.

 

Imam pa ob?utek, da bova samo mi2 tista, ki sta se oglasila iz Slovenije :( in to je definitivno premalo. Tudi prodajalec mi je povedal kar direktno, da smo premajhni za kaj takega.

 

Vsebina SD kartice je v bistvu ni? drugega kot vsebina "Content" iz programa iGO Primo (maps, poi, itd...).

 

 

Jest - a je to po uradni poti slovensko glasovno vodenje? Torej je Mazda posodobila svojo navigacijo na Mazdi 6?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest - a je to po uradni poti slovensko glasovno vodenje? Torej je Mazda posodobila svojo navigacijo na Mazdi 6?

 

Najprej sem enostavno skopiral datoteke, ki smo jih s skupnimi mocmi prevajali se v casih mobisuxa ... (Tanja in Borut iz Velenjskega Moj Radio >> http://www.mazda-si.net/topic/11573-vgrajena-navigacija-tomtom/?p=309487 )... Sem pa kasneje nasel, da se da Boruta dodati tudi preko aplikacije TomTom Home, ki sluzi nadgradnji kart in nalaganju dodatkov ...

 

Kaj pa ce probas na tej navigaciji kar prepisati datoteke iz iGo?

 

V novi faceliftani sestici, ki ravno v kratkem prihaja, pa bo pomoje enak entertainment sistem, kot je ze v trojki in tudi novi dvojki ter faceliftani CX5... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest je 25 Feb 2015 - 14:02 napisal:

Kaj pa ce probas na tej navigaciji kar prepisati datoteke iz iGo?

 

V novi faceliftani sestici, ki ravno v kratkem prihaja, pa bo pomoje enak entertainment sistem, kot je ze v trojki in tudi novi dvojki ter faceliftani CX5... 

 

V kak?nem smislu misli? prepisati datoteke? A da bi prenesel recimo datoteko za Slo vodenje iz mapice iGO Primo/content/voices v Mazda iGO/content/voices?

 

Ne bo ?lo, ker zraven vsakega jezika za vodenje je zraven ?e .lyc datoteka, katera (predvidevam da) omogo?a oziroma "aktivira" mo?nost izbranega jezika za vodenje. Ker za Slovensko vodenje ni datoteke .lyc, ne bo delovalo.

 

?e pa odprem to .lyc datoteko recimo z "Notepad"-om, pa so samo neki ?udni znaki, katerih se pa ne da razbrati.

 

Da tako je, enak MZD sistem ima nova Mazda 2 in vse nadaljne Mazde (6, CX5...).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa ve?, da je vse skupaj od iGo?

 

Sam se ne spoznam na informatiko, niti na navigacijo... sem pa dobil tole idejo: kaj ?e bi namesto, da v mapo voice skopira? datoteko za Slo vodenje, skopiral vse faile za Slo vodenje npr. v datoteko za angle?ko vodenje... potem izbira jezika ostane ista, samo glas pa je drug. Ali se motim? Sam ?e nisem na?el identi?nih datotek za Slo vodenje od Igo, da bi lahko sprobal...

 

Lp Iztok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne gre zaradi licence.

 

Licence so samo za dolocene jezike in ne mores samo datoteke spremeniti, saj je v vsaki licenci zapisano, kako velika datoteka naj bo.

 

Datoteka od Slo vodenja pa ni enako velika od Ang vodenja.

 

Ni to tako enostavno kot bi si zeleli :)

 

Sem pa optimist in trenutno lahko samo recem, da je zadeva se v povojih in bo morda enega dne mozno rocno vstaviti Slo vodenje in morda celo zadnje zemljevide ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iztok - ne gre, ker ni licence za Slo vodenje :)

 

Verjemi, tudi sam si to zelim in sem v 4 mesecih poskusal marsikaj, vendar brez uspeha.

 

Tudi s pomocjo najvecjih expertov za GPS iz Alterja ni slo (sem se povezal tudi z njimi in jim poslal vsebino SD kartice).

 

Licenca je problem. Mazda ima to zelo dobro zasciteno.

 

Ampak sej pravim, morda se pa v roku parih mesecev kaj spremeni ;)

Ker se osredotocate na kartico, po moje bi trebalo shekat firmware naprave, potem bi lahko dal not sd z igo ki ga dobis za CE ali droide...

Samo to je pa vecji rizik - vseeno ce najdes prouzvajalca naprave se to da povoziti z odprtim fwjem. Samo kdo ma jajca da bo prvi :):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dali so gor fw proizvajalca in rata tako kot aftermarket zadeva, nekaj funkcij se zgubi ampak pol sebjih ne rabi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje za tiste, ki imate DRL lu?i?

 

Ali vam pri delovanju DRL sveti tudi tisti "obro?" ali samo tisti 2 ?rtici?

 

Namre? veliko je posnetkov na YT, kjer se vidi, da nekaterim sveti tudi obro? in ne samo ?rtici.

 

 

1. Mazda 3 Russia (glej od 4:00 naprej do konca):

 

 

2. Mazda 3 Poljska:

http://youtu.be/aKB9HBnuEi8

 

 

3. Mazda 3 Poljska reklama:

 

 

Meni svetita samo tisti ?rtici, obro? pa skoraj ni? (pono?i ima ta obro? samo odsev svetlobe, ki ga dobi od 2 ?rtic).

 

Da se razumemo - Xenon lu?i so pri temu vpra?anju vedno ugasnjene.

 

 

Se da kje nastavit take zadeve?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, kot obljubljeno vam predstavim monta?o vzvratne kamere v besedi in sliki :)

 

Kamero sem kupil tole:

 

http://www.ebay.de/itm/XOMAX-MINI-FARB-RUCKFAHRKAMERA-AUTO-KFZ-EINBAU-170-WASSERFEST-NACHTSICHT-1-5LUX-/311203867602?pt=DE_Autoteile&hash=item4875322bd2

 

trenutna cena je visoka, ker jih bo zmanjkalo, druga?e so po 25?..

 

Kamero sem prvo sprobal na doma?i televiziji, da vidim ?e sploh deluje. Priklopil sem jo na 9V napajalnik od routerja video kabel pa na TV, kamera je delovala :)

 

Nato sem se lotil avta. Prvo demonta?a pokrov?ka namenjenega za vgradnjo kamere:

 

wp20150228101436pro.jpg

 

sledi odstranjevanje obloge na notranji strani prtlja?nih vrat in tepiha na levem boku v prtlja?niku. Vse skupaj gre zelo lahko, paziti je treba samo, da se ne zlomijo plasti?ni zati?i. Sredinski del zati?a sem potegnil s izvija?em ven, nato gre enostavno izvle?i..

 

Tako zgledajo prtlja?na vrata brez obloge. kabel od kamere bomo potem potegnili ob tej ?rni po?irki, ki gre od sredine na levo stran..

 

wp20150228101221pro.jpg

 

Pred kakr?nimkoli posegom v napeljavo sem na akumulatorju odklopil minus pol, enostavno z 10 klju?em..

 

Levi bok prtlja?nika, kjer vidimo obkro?en konektor. Na ta konektor bomo priklju?ili kable od kamere.

 

wp20150228102018pro.jpg

 

?e konektor od blizu. Obkro?eni so ?tirje kabli na katere pride priklju?ena kamera. Na sivi kabel (prvi od zgoraj navzdol) pride minus video signala kamere (to je ?ica ki je v ovoju signalnega kabla), na ?rn kabel zraven pride plus video signala (to je ?ica v sredini kabla), na rde?i kabel pride nato minus napajanja (?rn kabel iz kamere) in na bel kabel pride plus napajanje (rde? kabel iz kamere). Kako boste vezali je prepu??eno vam (lotanje, kontakti, raubarji...) jaz sem jih trenutno samo zvezal skupaj in izoliral z izolir trakom (moram obiskat kolega s spajkalnikom in skr?kami, da nardima bolj 100%). 

 

wp20150228103654pro.jpg

 

nato sem kabel speljal ob po?irki, ki gre od levega boka v prtlja?niku na vzvod ki odpira prtlja?na vrata in nato na vrata prtlja?nika, zvezal z vezicami in gotovo.

 

na koncu sem zvrtal luknjo v pokrov?ek iz prtlja?nih vrat. vrtal sem skrajno pozicijo nazaj, ker samo takrat se vidi tanek rob zadnjega odbija?a na ekranu. vrtal sem pribli?no tako kot je prikazano na sliki, z orodjem ki je bilo zraven kamere. Kamera ima prilo?eno samolepilno blazinico, ki skrbi da je vse skupaj vodotesno.

 

wp20150228101553pro.jpg

 

kon?en izgled zmontirane kamere:

 

wp20150228141804pro.jpg

 

ko je vse priklopjeno namestimo kabel na minusu akumulatorja, ki smo ga prej odklopili, pri?gemo avto in ko damo v vzvratno brzino se prika?e naslednje :ouje: :

 

wp20150228112729pro.jpg

 

Vsega skupaj za cca. 2uri dela, sem mislil da bo bolj zahtevno ampak je ?lo brez problema. Prvo sem seveda priklopil samo provizori?, da sem videl ?e sploh deluje, nato sem za?el s fixno monta?o. Med priklopom na notranji konektor sem se moral celo vle?i v prtlja?nik ker je konektor enostavno predale? v notranjosti prtlja?nika da bi lahko delal na njem izven avtomobila :)

 

to je to, upam, da se ?e kdo od vas opogumi in zmontira kamero...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam senzorjev, ?e bi jih imel verjetno ne bi vgrajeval kamere.

No?na slika:

 

wp20150228181055pro.jpg

 

ni glih nekaj, ampak vidi se ?e je kaj za avtom. ?e ima kdo original kamero naj da no?no sliko za primerjavo.. 

 

Napeljano pa imam sedaj tako, da ?e kupim drugo kamero jo zamenjam v pol ure..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.