Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Nimam senzorjev, ?e bi jih imel verjetno ne bi vgrajeval kamere.

No?na slika:

 

wp20150228181055pro.jpg

 

ni glih nekaj, ampak vidi se ?e je kaj za avtom. ?e ima kdo original kamero naj da no?no sliko za primerjavo.. 

 

Napeljano pa imam sedaj tako, da ?e kupim drugo kamero jo zamenjam v pol ure..

Tvoja no?na slika je veliko bolj?a kot moja.

?e slika za primerjavo:

post-7744-0-43564900-1425148325_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje glede na lastne izkusnje (imam kamero lastne vgradnje z aftermarket radiom ze na 3jem avtu) se osredotocite na to koliko vam sveti rikverc lampa. Od tega je najbolj pomembna kvaliteta nocne slike kamere in ne od kamere.

 

Mazda 6 sem moral za enako kamero dodati rikverc ledice, mazda 5 sedaj je slika kot da je dan.

 

Pomemdna je tudi pozicija kamere. Primerjajte jabuk z jabukom

 

Drugace glede kamere je veliko bolje kot sami senzorji, ce imas kljuko pa je priceless

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na levi strani imas gumb update in na tega klikni. Potem pa ti napise kaj imas za posodobit.

 

Bo slo?

 

Ce ne gre prilepi sliko Toolbox-a sem.

 

Pa ne pozabi pisat na Mazda support for EU ;)

 

Hej,

tukaj je slika mojega toolbox-a. Pi?e, da je na voljo posodobitev, nikjer pa se ne da kliknit za dejansko posodobitev.

 

Lp, Iztok

 

mazda.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da je Mazda Toolbox v slovenskem jeziku, medtem ko pa MZD navigacijski sistem ni  :closedeyes:

 

Lahko bi se potrudili in ?e tistih nekaj sto besed prevedli v sloven??ino.....oz bi kar vzeli iz iGO language, ker je tako ali tako ?e prevedeno (samo nekaj besed bi dodali, katere se uporabljajo pri MZD in pri iGO ne).

 

Ko sem pisal na Mazda support EU, zakaj MZD nima sloven??ine, ostalih 20 jezikov pa ima, so mi odpisali:

 

Dear Mr. XY,

thank you for your request.

We inform you that the MZD Connect Infotainment system can be used in Slovenian language (Slovensky), but only as display language. This implies that it is not possible to use system promts or receive voice commands and guidance in Slovenian language. These will be available in English. The same applies to the navigation system.

 

:vskalo:  :wacko:

 

Po mojem je tako, da niti vejo ne, kje Slovenija je oz da sploh obstajamo in nas me?ajo s Slova?ko  :jupiii:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovenski uvoznik zatrjuje, da so tudi oni sami bili razo?arani, ko so videli, da na MZD (torej v novi Mazdi 3) ni sloven??ine.

 

Baje, da jim ni bila ponujena mo?nost, da bi pri nas sestavili slovenski jezik za MZD.

 

Na?i so to posku?ali dose?i naknadno, a je bilo ?al ?e prepozno, saj je MZD bil ?e zunaj in tako kot trdi uvoznik in nekateri izmed glavnih na Mazdi Slovenije, se vse naknadne spremembe na sistemu ne delajo skoraj nikoli (izjemoma kak?ni popravki itd...).

 

?e je res temu tako pa ne more vedet nih?e, ampak lahko samo verjamemo na besedo uvozniku. So mi pa na Mazda Slovenija svetovali, da se naj sam obrnem na Mazda EU support, kjer bodo morda ?elje uporabnikov usli?ane in bodo s kak?no nadgradnjo dodali tudi sloven??ino.

 

Ker pa sem trenutno edini iz Slovenije, ki se ?e od oktobra 2014 dopisuje z Mazda EU glede sloven??ine ne verjamem, da se bo kaj premaknilo naprej. No, od danes naprej sva dva (pridru?il se mi je ?e Iztok).

 

Upam, da nas bo vedno ve? takih, ki se bomo obra?ali na Mazda EU support glede slovenskega jezika :)

 

?e bi se ?e kdo rad pridru?il in pripomogel k temu, da dobimo slovenski jezik na MZD, naj se razpi?e na ta uradni e-mail: support@mazdahandsfree-eu.com

 

MZD se bo namre? uporabljal v vseh nadaljnjih vozilih Mazda in res bi bilo dobro, da bi od leta 2015 naprej imeli uradni jezik na napravah kupljenih v Sloveniji!

 

Poleg tega smo ?e ve? kot 10 let v EU in ?as je, da nas za?nejo jemati kot polnovredno dr?avo in ne kot neko dr?avo tretjega sveta. Hrva?ka je komaj vstopila v EU in ?e imajo vse po?timano (?e prej so imeli, ko ?e niso bili v EU).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji spojler na vratih - sedan (?tevilka izdelka BHR1-V4-920PZ) - 349.85 EUR

 

Ra?unaj ?e barvanje :)

Jaz bi ga tudi takoj imel, ampak je trenutno previsoka cena, zato ga ima malo kdo v Evropi (je pa na voljo tudi v EU po zgornji ?tevilki).

 

Ima? pa na eBayu kopijo, ki pa stane okoli 80 EUR (+ barvanje).

 

Poglej si samo to lepo ritko s ?rnim M znakom  :aaaaa: 

 

logo.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem takoj za - tega drugega, saj zgleda isti kot original (upam, da ne samo na sliki)  ;)

 

Po?tnina je enaka ?e vzame? samo 1 ali 2? Mislim, da se po?tnina ra?una glede na kos - torej 1 izdelek - 1 po?tnina?

 

Kako pa je s carino, kaj ve??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vidim da majo res po?tnino za vsak kos posebej. Ponavadi je vsak naslednji kos zastonj ali pa minimalac.. carina po moje pri plastiki za 30? ne bi bila problem..

 

bolj me skrbi kako se ta stvar pritrdi na pokrov? na onem prvem zgleda kot nek samolepilni trak?

 

lp robi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pi?e: Easy installation with 3M double side adhansive tape (included in the package)

 
Za barvanje pa poznam eno privat podjetje, ki ima avto-li?arstvo ?ez, so poceni in kvalitetni ;)
 
Kak?ne barve avta ima?? Modre?
 
Moj je rde?e barve  :P
 
Sedaj me pa ?e zanima, kako je s homologacijo pri temu spojlerju? Namre? original ni treba homologirat (vsaj tako pi?e na strani Mazde), ta pa ni original.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso zavarovalnice prav premijo hotle dvignit, da ni dovolj dnarja?   Če želijo zdravniki imeti višje plače kot v Nemčiji, potem res ni dovolj denarja.   V glavnem izguba je tu fiktivna. Denar gre v proračun in zdravsrvo se plačuje od tam. Prej pa se je futralo zavarovalnice, ki vemo, da bolane dobičke kujejo. Torej se je posrednik ukinil. To je tako jasno dejstvo, da bolj ne more biti.
    • Hvala za ponudbo. Res se da kaj poglihati okoli cene, samo ne toliko.  S prodajo se glih ne mudi, drugi avto je plačan.  Sicer je nekaj zanimanja za Mazdo, ampak kupca še ni.  Pa lp. 
    • 7.000 sem pripravljen plačat, mogoče ...  
    • Ja, no, okoli cene se da še kakšno reči.         
    • Bolj slabo veš.   Ravno pri mestni vožnji je EV najbolj varčen. Najmanj pa na AC.   ZOE je recimo ultra varčen tam do 50-60 km/h, relativno varčen pri 80 km/h in sorazmerno ok pri 100 km/h nad tem pa poraba skokovito naraste. Ker je pač tako dizajniran. Pri 130 km/h se namreč njegov elektromotor vrti z 90 % obratov, to je kot bi se Mazda bencinar vozil s 6.000 rpm.   Tesle so pa recimo tudi okoli 120 km/h še vedno zelo varčne - ker so pač tako dizajnirane.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.