Skoči na vsebino

Žarnica in servis


prlek86

Priporočeno sporočilo

Boss, pa se recimo na FRA avtih izjemno rade krepavajo zarnice, upam da je Fiat kaj boljsi v tej prvini :)

 

 

Pri prvi sestici so meni tudi crkavale zarnice glavnih zarometov... vsakih par mesecev je bilo treba manjat kaksno zarnico... Od druge sestice dalje, ko imam ksenonske zaromete, pa dosedaj se nisem nikoli menjal nobene zarnice ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zatole in podobne se spla?a ?e imeti AMZS ?lanstvo. Veliko storitev pokriva, jaz grem danes AKU pogledat kon?no

 

http://www.amzs.si/si/408/Popusti_v_AMZS.aspx

 

Ja ... ampak sej gre? v to z mislijo ... how hard can it be - pih, zamenjava ?arnice... paravi dec to naredi z levo roko. :lol:

 

Uff akumulator - a mi kdo verjame, da imam notri ?e vedno originalni aku iz leta 2008, ko je bil avto kupljen? :blink:

Boss, pa se recimo na FRA avtih izjemno rade krepavajo zarnice, upam da je Fiat kaj boljsi v tej prvini :)

?al ne... ?e je sre?a zdr?ijo pol leta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Mene pa zanima, ?e kdo ve do koliko kelvinov (K) naj bi bilo max. priporo?ljivo za ?arnico, da zadeva oz. temperatura ni ?kodljiva za le?e oz. lu? samo? Ker ni nobena znanost, da so mazdine lu?i v podnu sem zasledil, da se da dobiti tudi ?arnice z 6000K (klasi?na ?arnica in ne HID kit). Sem mnenja, da je to ?e vse skupi premo?no za to moje klasi?no halogensko ohi?je in znajo posledi?no nastopiti te?ave, katerih pa no?em :). Sklepam, da je neka razumna/varna meja tam do 4000k, vendar je to samo moja domneva. Sem tudi ?e kar nekaj prebral okoli HID xenon kit-a, vendar me nekako ne prepri?a in poleg tega ?e na tehni?nem znajo srat, ?e ga vidijo.  Zanima me, ?e ima kdo izku?nje z malo "bolj" mo?nimi ?arnicami, ker sem zamenjal ?e od phillips blue vision, night vision itd. in imajo use skp isto svetilnost. Trenutno imam notri ?ist klasi?ne osram za 4? pa svetijo isto, kot recimo night vision k so ble 25?. Vem, da z nara??anjem kelvina nara??a tudi barva snopa (bolj modra), vendar bi rad neki naredil, ker to res bogo sveti...sploh v primeru slabega vremena ali de?ja. Govora je pa o halogenskih ?arometih, kateri so bili slabo leto nazaj tudi spolirani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kelvini so oznaka za barvo svetlobe ne pa mo?. Tudi ?e da? 9000K ti nebo lu?i uni?ilo zaradi tega. Videl pa ravno tako ne bo? bolje zaradi ve? K.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kelvini so oznaka za barvo svetlobe ne pa mo?. Tudi ?e da? 9000K ti nebo lu?i uni?ilo zaradi tega. Videl pa ravno tako ne bo? bolje zaradi ve? K.

S tem se lih ne strinjam, da kelvini ne igrajo nic pri tem. Recimo pri 5000K je svetloba bolj bela in je posledicno tudi vecja preglednost na cesto (usaj meni), kot pa recimo tale poscana rumena svetloba k ma 2500-3000K. Se strinjam, da ne pripomore k temu da bi bila svetilnost daljsa, vendar pa definitivno pripomore k boljsemu pregledu na cesto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Isto kot zgoraj, se pravi w5w. Jaz sem dal od philipsa white vision.

Lahko pa das led, npr https://www.ebay.de/itm/5W5-White-bulbs-xenon-vision-Philips-8000k-daylight-efect-LED-12V-Brighter-/254404189612?nav=SEARCH

Oz kitajske precej cenejse, teh je kokr ces

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te ledice od philipsa pa od osrama so petarda in so vredne tok denarja. Svetloba je cist drugacna od npr. kitajskih. Poleg tega te kitajske ledice po hitrem postopku crknejo ali pa zacnejo utripat. Je pa drgac prepovedano imeti led pozicijo in je kazen 500?. Naceloma se v to ne vtikajo, ampak nikoli ne ves. Jest sem recimo imel vse led (parkirne, rikverc, registerska, zmigavci) in pa xenon kit pa nikoli problema :). Ce si slucajno iz gorenjskega konca ti lahko dam ene par ledic (kitajskih), da vidis kako izgleda. Prva generacija ima isto podnozje - W5W (pozicija, za registrsko, stropne...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to so potem take, da full mocno osvetlijo tablico in cesto za avtom in so vcasih kar malo motece, ker orevec svetijo... Na tablico se pa itak slabse vidi, ker so premocne ledice in prevec hladna svetloba... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to so potem take, da full mocno osvetlijo tablico in cesto za avtom in so vcasih kar malo motece, ker orevec svetijo... Na tablico se pa itak slabse vidi, ker so premocne ledice in prevec hladna svetloba... ;)

Te ki jih omenjam niso take. Vem pa kah mislis, tisto je res cesko

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne tisto omg. To normalno osvetli tablico in ni cel reflektor, da se registerska kar sveti. Te, katere ti mislis imajo mnogo vec led chipov in to ponavadi pase samo na bmwja :P

 

Saj zadnje luci so ugasnjene. Govorim za vzvratne luci, sepravi ko prestavis v vzvratno se je pri led zarnicah dobesedno naredil dan. Meni je to sploh prav prislo glede na to da sem imel zadnje sipe zatemnjene na max.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Žarnica in servis

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.