Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
Pred eno uro je Agerg napisal:

Čeprav je magnet, je dobro karter dol vzeti in vso svinjarijo iz magneta in karterja spucati stran, preden se novo olje nalije v menjalnik. Škoda bi bilo, da bj tisti drek od utekanja in obrabe v menjalnik šel. Še posebej pri avtomatikih.

Magnet je tam, da zmanjša možnost, da gre kaj naprej, ne pa da 100% prepreči.

Točno tako. 👍

Napisano
dne 24. 3. 2025 ob 7:09 je scania napisal:

Enak, programsko bi naj bil malo spremenjen, drugače zgradba je enaka.

 

Se pravi, da je tudi olje ostalo enako? 

Napisano
pred 4 urami je Deeyan napisal:

 

Se pravi, da je tudi olje ostalo enako? 

Koliko gledam specifikacije je enako, za 100% raje preko šasije na servisu preveri.

  • 1 leto kasneje...
Napisano (urejeno)

Ravnokar zamenjal pri 65k pri Selmarju v Celju. 
 

Naj bi odprli korito in tudi zamenjali filter ter očistili karter. Avto je sem pustil tam preko noči. Kako in kaj so napravili seveda ne vem – včasi me zgrabi nezaupanje in pomislim, da so samo zamenjali olje, ker komu pa se ljubi strgat staro tesnilno maso dol? Dokazat pa itak ne moreš nič. 

 

R.

Popravljeno od Hansha
  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Napisano (urejeno)
pred 17 urami je Hansha napisal:

včasi me zgrabi nezaupanje in pomislim, da so samo zamenjali olje, ker komu pa se ljubi strgat staro tesnilno maso dol? Dokazat pa itak ne moreš nič. 

Jaz sem nazadnje prosil za sliko oljnega sita, ko je karter dol šel.

 

Lahko tudi izraziš prošnjo, da ti stari filter izročijo.

Popravljeno od godlike
Napisano

Jaz sem naredil enako. Avto tam preko noči. Odpiranje karterja, čiščenje tesnilne mase, menjava filtra in čiščenje karterja in potem tesnilna masa, na koncu pa novo olje in test.

 

20250115_104931.jpg20250115_104810.jpg20250115_104757.jpg20250115_104734.jpg

 

Napisano (urejeno)
dne 23. 4. 2026 ob 21:25 je Janez007 napisal:

Koliko pa to stane (+odprli korito in tudi zamenjali filter ter očistili karter)

? Torej koliko stane samo menjava Mazdinega AT menjalniškega olja oziroma opcija dodatnega čiščenja korita in menjave filtra?

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 10 urami je 50keda napisal:

Ah torej so notr našli pri tebi @Agerg isto spužvo kot sem jo našel sam :D
Zanimivo, ti že kaj piska menjalnik med šaltanjem iz 3 v 4?

 

Nobenega piskanja še ne zaznam. Magnet so pa spucali pred menjavo olja.

Kaj pa pomeni to piskanje?

Napisano

No, potem pa dobro, da smo spucali karter in menjali olje.

Jebo Mazda, da dajo tole brez predpisane menjave.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Gologlavi jastreb me ima zelo rad in ker je videl, da sem kupil požrešnega bencinarja se prav trudi, da bi mi ugodil v upanju, da ne bom čez njega tolk udrihal. Hvala Jajo - nikol pozabil tvoje neskončne dobrote.   In kdo bi si mislil - v Bruselj je poslal prošnjo za možnost izrednega zmanjšanja trošarin. V razlog je navedel, da zaradi nepredvidljive situacije na BV. Mene je kar sezulo, ker Taubijeve krivde sploh ni omenjal.
    • Jaz že leta uporabljam Rain-X. Na cca 2-3 mesece obnovim in zadeva je res dobra. AC v dežju si skoraj ne morem več predstavljat brez tega. Aja pa cel postopek nanosa je cca 3-5min, tako da ni neke drame.
    • Najbolj ironično pri vsem tem je pa da so to plačali s prodajo nafte in zemeljskega plina. Se pravi oni so ekološki, ker njihovo nafto in plin kurijo v drugih državah. 
    • Sem že to opazil ponekod.   Drugače pa če gre malo čez črto razumem. Tak se bo tudi umaknil, ko bo avto v ogledalu.   Imel sem primer, ko je bil 1/3 preko in o tem pravim. Saj nima veze. Glede na to, da je določen procent čudakov v avtih, zakaj še ne bi bil v tovornjakih.
    • Tudi jaz se zahvaljujem gologlavemu jastrebu za podražitev dizla. 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.