Skoči na vsebino

Selitveno-zaposlitvena tema


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Hej Mazda?i!

 

Ker vem, da marsikoga mika it "s trebuhom za kruhom" in v bolj?i jutri, sam pa sem ?e v nekih dogovorih glede selitve in zaposlitve, kar naj bi se zgodilo ?e pred leto?njim poletjem, vam zato odpiram novo temo, ki utegne komu pomagati pri njegovi odlo?itvi ali pa jo olaj?ati.

 

Pred ?asom sem v ?asniku Finance zasledil tudi ?lanek, ki podrobno opisuje kako naj se nekdo loti zaposlitve preko meje, ?e tam gor nima nobenih poznanstev in podobnih zadev. Pa sem zadevo kar fotografiral in jo bom kot fotko prilepil na forum (mogo?e bi jo bilo dobro le ?e obrnit s strani admina).

 

Skratka, ne vem zakaj bi samo jamrali v tej na?i Koko?ki, ?e lahko vsak posameznik vzame svojo zaposlitev v svoje roke in naredi nekaj zase.  :cheers:

 

DOBRODO?LE so vse sorte informacije, ki se nana?ajo na navedeno tematiko, razen ?aljivi komentarji pa seveda niso za?eleni in bodo izbrisani.

 

Lep pozdrav in sre?no!

 

Borut oz. Zmaj, z ?e drugim, nem?kim imenom; Ludwig   :danzoman:

post-185-0-91604100-1426155271_thumb.jpg

post-185-0-67958500-1426155294_thumb.jpg

post-185-0-45234700-1426155341_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi imamo ve? sorodnikov na stajerskem, ki se ?e redno poslu?ujejo dela v tujini, 2 strica sta malarja oziroma znata tudi vgradnjo oken in podobno. Preden sta dobila delo so preverili koliko znata nem?ko. Bratranec pa kar ?e nekaj ?asa ?ivi gor in dela, prej je ?e preko teh njihovih zaposlitvenih portalov, zdaj ima slu?bo, se je celo na svoje preselil, pa mislim da niti nazaj nima namena se vrniti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Novembra leta 1989 sem vzel nahrbtnik, 1000 DEM, kupil avtobusno karto do Ob?in, na meji izstopil, in iztegnil palec - smer ?vica. Slu?ajno pristal v Luzernu, brez znanja nem??ine, odprl stotine vrat, obupaval - in vendar se je na?el nekdo, ki je rekel pridi ?ez dva dni, da ?e nekaj preverimo. Nato pridi jutri in nato pridi naslednji torek. Ko sem mislil, da bo v torek ?e en razgovor, so rekli naj grem v delavnico... Delal na ?rno, dobil dovoljenje za 5 mesecev - nato ugotovil, da tujina morda ni zame, v Sloveniji so se za?ele spremembe in sem pri?el nazaj.

 

Ni bilo interneta, ne mobilnih telefonov, domov sem klical iz govorilnice.... vse je bilo treba ugotoviti "na noge".

 

Torej: ?e se ho?e, se da, ?e se no?e se i??e izgovore. Nih?e pa naj ne pri?akuje, da bo kdorkoli zanj urejal slu?bo oz. delo, niti naj ne pri?akuje, da bo lahko... Se pa da

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12 let sem delal v tujini in lahko recem samo da ni samo sistem vecje place ampak si tudi v drzavi ki veliko vec vzame (hrana, steeha nad glavo...)

 

Ker smo v eu se lahko zaposlis kjerkoli v eu s stalnim prebivaliscem v slo. Trapasti so le neki dogovori med drzavami ki jih moras preveriti da slucajno ne delas zastonj kar se tice penzije v slo. Za vsak drek (zavarovanje, penzija...) ima slovenija. Vsako drzavi posebej dogovor - ali pa celo nima)

Ce kdo isce delo v tujini naj vzame v zakup da mora biti celotna familija pripravljena na to, to pomeni bodisi loceno zivljenje bodisi premik naroda (jezik, sola, mama verjetno gospodinja) in zadeve lahko poleg denarja prinesejo zasuk pricakovanj.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

Sam ?e skoraj 3.leta delam v Avstriji in vam povem da nazaj nikoli ve?.?ivim"zaenkrat ?e v Slo" in se dnevno kot moji sodelavci vozim na delo v Avstrijo. Resda imam to sre?o da ?ivim direktno na meji"?entilj" ampak tudi kot vsepovsod za?etek je vedno te?ak.

Nekega dne sem se v slovenski firmi skregal z ?efom tako dale? da sem ?e isti dan od?el iskati mo?nost zaposlitve v Avstriji.Brez informacij kako in kaj.Ker sem vedel da bo zadeva trajala nekaj ?asa sem si vzel nekaj dni prosto in pri?el z aktivnim "letanjem od vrat do vrat" .Prijavil sem se na najmanj 5 lizing firm . In potem ti v vsaki firmi pomolijo pod nos obrazec za prijavo na delovna mesta.Ko ga izpolni? je s tem kon?ana prva stopnja tvojega znanja branja in delno pisanja v Nem?kem jeziku.Kasneje sledi pogovor pri svetovalcu , ki je hkrati tudi prikrito prevarjanje pogovorno razumevalne stopnje nem??ine in s tem vidijo ali si sposoben voditi pogovor ali samo neumno prikimava?.?e si pri?el tukaj skozi in ti re?ejo da bodi od zdaj naprej vedno dosegljiv na telefon potem si ?e skoraj na konju.

Aja da ne pozabim najhitrej?a mo?nost da bo? hitro dobil prvo zaposlitev v Avstriji da se prijavi? kot delavec brez poklica.Odvisno pa je tudi od va?ih osebnih ambicij in ciljev.

No potem pa sem firmi v kateri sem opravil najdalj?i razgovor in po mojem mnenju pri?el najdalje , pustil 3 dni ?asa preden sem jih pri?el gnjaviti ?e ?e imajo kaj zame in to sem po?el vsaki 2 ali 3. dan. In po 14 dnevih sem dobil ponudbo za delo . Ima? mo?nost 1 krat odklonit potem je gotovo te ne kli?ejo ve? in ti ne i??ejo dela.No po 14. dneh sem pri?el z delom in od takrat ?e zdaj vesel in zadovoljen delam v Avstriji.Aja navadno je lizing firma najla?ji za?etek za vstop na trg dela v Avstriji in navadno te firma v katero si napoten navadno po 6 do 12. mescih prevzame(malo more? v firmi kjer izvaja? delo ?efe gnjavit).Pa tudi to ko te v prvem informativnem pogovoru vpra?ajo ali si pripravljen delati tudi pono?i...bodite odkriti(jaz sem rekel da delo pono?i ni zame) .

Tako malo sem opisal za?etek kako do dela v Avstriji. Upam da sem komu kaj pomagal,?elim vam dosti uspeha pri iskanju dela..

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Stojan, hvala za tole obrazlo?itev. 

 

Sicer pa sem ?e velikokrat sli?al, da odsvetujejo iti delat v Avstrijo preko SLO podjetja, ker se je na ta na?in zgodilo ?e obilo nategancij. ?e podpi?e? pogodbo o zaposlitvi z avstrijskim podjetjem, naj bi bila marsikatera bojazen popolnoma odve?, saj so tam zadeve po?timane nekoliko bolj striktno kot pri nas.  :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Stojan, hvala za tole obrazlo?itev. 

 

Sicer pa sem ?e velikokrat sli?al, da odsvetujejo iti delat v Avstrijo preko SLO podjetja, ker se je na ta na?in zgodilo ?e obilo nategancij. ?e podpi?e? pogodbo o zaposlitvi z avstrijskim podjetjem, naj bi bila marsikatera bojazen popolnoma odve?, saj so tam zadeve po?timane nekoliko bolj striktno kot pri nas.  :cheers:

 

Ne da so bolj striktno po?timane, tudi miselne vzorce imajo precej druga?ne. Tam te zaposlijo, ker te potrebujejo, ne ker te ho?ejo nategniti. Sicer so tudi pri nas nateguni v veliki manj?ini, a ?e vedno veliko bolj pogosti kot so ?ez Karavanke (kar ne pomeni, da jih tam ni).

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

Sam ?e skoraj 3.leta delam v Avstriji in vam povem da nazaj nikoli ve?.?ivim"zaenkrat ?e v Slo" in se dnevno kot moji sodelavci vozim na delo v Avstrijo. Resda imam to sre?o da ?ivim direktno na meji"?entilj" ampak tudi kot vsepovsod za?etek je vedno te?ak.

Nekega dne sem se v slovenski firmi skregal z ?efom tako dale? da sem ?e isti dan od?el iskati mo?nost zaposlitve v Avstriji.Brez informacij kako in kaj.Ker sem vedel da bo zadeva trajala nekaj ?asa sem si vzel nekaj dni prosto in pri?el z aktivnim "letanjem od vrat do vrat" .Prijavil sem se na najmanj 5 lizing firm . In potem ti v vsaki firmi pomolijo pod nos obrazec za prijavo na delovna mesta.Ko ga izpolni? je s tem kon?ana prva stopnja tvojega znanja branja in delno pisanja v Nem?kem jeziku.Kasneje sledi pogovor pri svetovalcu , ki je hkrati tudi prikrito prevarjanje pogovorno razumevalne stopnje nem??ine in s tem vidijo ali si sposoben voditi pogovor ali samo neumno prikimava?.?e si pri?el tukaj skozi in ti re?ejo da bodi od zdaj naprej vedno dosegljiv na telefon potem si ?e skoraj na konju.

Aja da ne pozabim najhitrej?a mo?nost da bo? hitro dobil prvo zaposlitev v Avstriji da se prijavi? kot delavec brez poklica.Odvisno pa je tudi od va?ih osebnih ambicij in ciljev.

No potem pa sem firmi v kateri sem opravil najdalj?i razgovor in po mojem mnenju pri?el najdalje , pustil 3 dni ?asa preden sem jih pri?el gnjaviti ?e ?e imajo kaj zame in to sem po?el vsaki 2 ali 3. dan. In po 14 dnevih sem dobil ponudbo za delo . Ima? mo?nost 1 krat odklonit potem je gotovo te ne kli?ejo ve? in ti ne i??ejo dela.No po 14. dneh sem pri?el z delom in od takrat ?e zdaj vesel in zadovoljen delam v Avstriji.Aja navadno je lizing firma najla?ji za?etek za vstop na trg dela v Avstriji in navadno te firma v katero si napoten navadno po 6 do 12. mescih prevzame(malo more? v firmi kjer izvaja? delo ?efe gnjavit).Pa tudi to ko te v prvem informativnem pogovoru vpra?ajo ali si pripravljen delati tudi pono?i...bodite odkriti(jaz sem rekel da delo pono?i ni zame) .

Tako malo sem opisal za?etek kako do dela v Avstriji. Upam da sem komu kaj pomagal,?elim vam dosti uspeha pri iskanju dela..

Daj mi povej katere so pa agencije, ki so najbolj?e?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo po mojih izku?njah so najbolj po?tene firme naslednje

www.mls.at potem je tu hoffman,integer in tudi pcp ni slab oz. ni zaslediti kakr?nih posebnih te?av samo da se pcp ukvarja predvsem za zaposlovanje za podro?je graza oz. Magna styer...

 

hoffman ima tudi najve?ja izpla?ila ...sicer pa tu gre za razliko 50 ?

Jaz sem pri?el z firmo MLS ki mi je vedno stala ob strani .

IZOGIBAJTE se pa lizing firmam kot npr. personal 25 in mps ker niso najbolj uporabniku prijazne mps je celo ?e enkrat propadel(2013)

in so delavci ostali dva mesca brez pla?e .Sicer jim je pa v tem ?asu pla?o krila firma v katero si bili napoteni.Tak da za pla?o ni straha...

l.p. Stojan ?.

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Razmeroma zanimiv prispevek kar se ti?e zaposlovanja v tujini;

 

http://cekin.si/clanek/nemcija-bo-zaposlitev-nudila-tujcem.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Firbcam mal za zaposlitvami v tujini in me kot pravega ljubitelja planin/hribolazca totalno privla?i ?vica, pa ?e cekini so tam malo druga?ni kot v na?i Koko?ki (ali Avstriji), ki sem je na fertig naveli?an. Tisti mo?ic, ki mi je kokr nekih rihtal v Schladmingu, je zdej menda v arestu in o?itno sem preve? polagal upe nanj, pa ra?unal, da ga itak ?mego pozna in je fajn mo?akar. Kurc kej  :zvizga:  :hohoho: Pa? lopovski nategun na kubik in patolo?ki la?nivec, ki je obljubal vsem in vse kar se je utegnil spomnit. ?e bi mu izrazil ?eljo, da si ?elim delati v Nasi, bi mi odgovoril; "?uj Zmaj, ni problema, imam jaz enega so?olca, ki je po rodu Kanad?an in je zdaj taglavni v vesoljskem centru v Houstnu. Ti javim v ponedeljek kdaj za?ne?!" (se ne hecam, ker zdej ko razmi?ljam za nazaj so bile vse sorte zgodbice). To je nek Andrej Debeljak, da ne bomo ostali le pri izmi?ljeni osebi. :hudicek:  

 

Uglavnem, trenutno zbiram informacije z vseh koncev in me zanima, ?e kdo pozna katerega od teh iskalnikov zaposlitev oz. morda priporo?a kaj tretjega?

 

http://www.jobs.ch/en/?gclid=CPjxtZ_e78kCFcE_GwodaaIDsQ

 

http://www.arbeit-schweiz.eu/

 

Vsaka informacija je dobrodo?la in tega ne spra?ujem le zato, ker bi mi blo dolgcajt ampak planiram neki naredit okrog tega.  ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?countryId=CH&acro=lw&parentId=0&catId=0&regionIdForAdvisor=&regionIdForSE=&regionString=CH0|%20:&lang=sl&app=0.7.1p2-build-0&pageCode=switzerland

 

Moj je imel mo?nost odhoda v ?vico v ?asu nose?nosti pa se nisem strinjala:) Je pa dr?ava res lepa (sem bila par dni pri ?vicarsko-slo dru?ini),

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Firbcam mal za zaposlitvami v tujini in me kot pravega ljubitelja planin/hribolazca totalno privla?i ?vica, pa ?e cekini so tam malo druga?ni kot v na?i Koko?ki (ali Avstriji), ki sem je na fertig naveli?an. Tisti mo?ic, ki mi je kokr nekih rihtal v Schladmingu, je zdej menda v arestu in o?itno sem preve? polagal upe nanj, pa ra?unal, da ga itak ?mego pozna in je fajn mo?akar. Kurc kej  :zvizga:  :hohoho: Pa? lopovski nategun na kubik in patolo?ki la?nivec, ki je obljubal vsem in vse kar se je utegnil spomnit. ?e bi mu izrazil ?eljo, da si ?elim delati v Nasi, bi mi odgovoril; "?uj Zmaj, ni problema, imam jaz enega so?olca, ki je po rodu Kanad?an in je zdaj taglavni v vesoljskem centru v Houstnu. Ti javim v ponedeljek kdaj za?ne?!" (se ne hecam, ker zdej ko razmi?ljam za nazaj so bile vse sorte zgodbice). To je nek Andrej Debeljak, da ne bomo ostali le pri izmi?ljeni osebi. :hudicek:  

 

Uglavnem, trenutno zbiram informacije z vseh koncev in me zanima, ?e kdo pozna katerega od teh iskalnikov zaposlitev oz. morda priporo?a kaj tretjega?

 

http://www.jobs.ch/en/?gclid=CPjxtZ_e78kCFcE_GwodaaIDsQ

 

http://www.arbeit-schweiz.eu/

 

Vsaka informacija je dobrodo?la in tega ne spra?ujem le zato, ker bi mi blo dolgcajt ampak planiram neki naredit okrog tega.  ;)

js mislim, da je najbol? ?e nemca (qertya) po tem povpra?a? un ma zihr kake veze na ?vicarskem ministrstvu tud pa bo ?e to ti u?timu :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?countryId=CH&acro=lw&parentId=0&catId=0&regionIdForAdvisor=&regionIdForSE=&regionString=CH0|%20:&lang=sl&app=0.7.1p2-build-0&pageCode=switzerland

 

Moj je imel mo?nost odhoda v ?vico v ?asu nose?nosti pa se nisem strinjala:) Je pa dr?ava res lepa (sem bila par dni pri ?vicarsko-slo dru?ini),

Mogo?e vam bo enkrat ?al, ali pa tudi ne. Jaz samo to vem, da Janez (ali kak?en drug tujec) ne sme biti preve? izbir?en pri prvem delovnem mestu in mi ne bo ?lo nekaj blazno izpostavljat univerzitetne izobrazbe, pa? pa se lotit posla. Fuul me mika recimo turizem, pa sem s tem namenom ?e za?el tudi ITA trenirat, poleg NEM :)

 

@Panda, jah Qwerty bi verjetno na to temo take (samopromocijske) naklobasal, da mu niti omenjeni g. Debeljak ne bi uspel sledit vsem njegovim nakladancijam.  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Prebujam tole temo :)

 

Ce zeli kdo it delat na Nizozemsko, naj mi javi!

 

Ena opcija so logisticne zadeve, druga pa razna nezahtevna opravila, za napram domovini, precej dober denar!

 

Ne zelim pa si dopisovati glede tega s sanjaci in pa zmedenci! :P

 

Angleski jezik bo za zacetek popolnoma zadosti za komunikacijo tule gor, brez skrbi! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam  po 10 letih dela v Sloveniji enostavno obupal nad domacim sistemom, kjer ti ne dovolijo da bi se osebnostno, karijerno razvijal ter pri tem zivel dostojno, odlocil da odidem iz Slovenije

 

 

Kratek nasvet od mene!  Posiljaj prosnje vsepovsod, kje se ti zdi zaposlitev zanimiva oziroma podjetje. Js sm osebno spakiru kufre nedalec od slovenske meje,  v Celovec. Je pa res Da je ta Koroska regija nekako najslabsa za zaposlitev, ker je najmanj razvita!  Ce bi se se enkrat selil, bi verjetno izbral Stajersko, oziroma Graz. 

 

Je pa tudi odvisno od poklica in dela ki ga znas opravljati. 

 

Pa se eno moje kratko menje..ne isci dela kot delavec brez poklica, ce znas nekaj in si v tem dober, sploh pa ce znas nemsko dobro, oziroma zadovoljivo, ker marsikje pogledajo tudi skozi prste ce res obvladas svoje delo!  

 

Ce rabis se kaksne informacije pa kar pisi ;) 

 

LP 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edino prov.
Kar v Sloveniji delajo je meni komedija. Sem ze kar nekej cajta v tujini, in pred par mesci sm se odlocu siht menjat. Sem reku, nc, bom se v Sloveniji pogledov, in se prjavljam na razpise, cisto vsaka firma iz Slovenije mi je rekla da nisem dovolj kompetenten. No, se pa prjavem, za isti siht v Pragi, me klicejo po 2 dneh od kar sem poslal CV, za razgovor, in so mi ze med razgovorom dal jasno vedt da me bodo uzel.

In pol se clovek vprasa, a majo firme v tujini tolk nizke standarde, al so problem firm v sloveniji. Jest se bl nagibam na to drugo opcijo.

Da o dnarju sploh ne govorimo, ker poznam kar nekej ljudi v sloveniji s podobnim sihtom, ampak placa jim pa ne pride blizu moje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ce zeli kdo delo na letaliscu v Munchnu, tudi lahko dam neposreden kontakt za zaposlitev. Iscejo za zelo razlicna dela, pogoj pa je nekaznovanost in dokazilo v tujem jeziku (Apostille). Skratka, ne jamrat, akcija! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam  po 10 letih dela v Sloveniji enostavno obupal nad domacim sistemom, kjer ti ne dovolijo da bi se osebnostno, karijerno razvijal ter pri tem zivel dostojno, odlocil da odidem iz Slovenije

 

 

Kratek nasvet od mene!  Posiljaj prosnje vsepovsod, kje se ti zdi zaposlitev zanimiva oziroma podjetje. Js sm osebno spakiru kufre nedalec od slovenske meje,  v Celovec. Je pa res Da je ta Koroska regija nekako najslabsa za zaposlitev, ker je najmanj razvita!  Ce bi se se enkrat selil, bi verjetno izbral Stajersko, oziroma Graz. 

 

Je pa tudi odvisno od poklica in dela ki ga znas opravljati. 

 

Pa se eno moje kratko menje..ne isci dela kot delavec brez poklica, ce znas nekaj in si v tem dober, sploh pa ce znas nemsko dobro, oziroma zadovoljivo, ker marsikje pogledajo tudi skozi prste ce res obvladas svoje delo!  

 

Ce rabis se kaksne informacije pa kar pisi ;)

 

LP 

Tud jaz sem ?e razmi?ljala o u?enju nem??ine...ampak ne selitvi, ker je ta na? slavnostni tunel meni zelo blizu:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pa moram sicer strinjat z mazdasem 'Minimalac', da le zakaj bi nekdo z visoko izobrazbo zatajil vse svoje znanje in solanja ter se pretvarjal, da je dobesedno nepismen. :( Takemu je skrajni domet biti skladiscnik.

 

V tujini se npr. naziv moje izobrazbe prov lepo slisi; organizations? manager :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pa moram sicer strinjat z mazdasem 'Minimalac', da le zakaj bi nekdo z visoko izobrazbo zatajil vse svoje znanje in solanja ter se pretvarjal, da je dobesedno nepismen

 

 

Moji najdra?ji na razgovorih za slu?bo te?ijo zakaj kandidira za delovno mesto ki zahteva 2stopnji ni?jo izobrazbo kot jo ima ona. Seveda po tem ne dobi slu?be. 

 

Pri nas je vseskupi eno sra..., pa? zato, ker se na?i politiki zadnjih 25 let uspe?no trudijo da bi Slovenci spet postali narod be?kih konju?ara.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je kar problem za ?enske pri nas. Moja ?eli zamenjati slu?bo a nikakor ne pride zraven, ?eprav je ustrezna. 

 

Je pa problem v ljudeh, ker se bojijo zaposlovati vi?je izobra?ene kakor so oni sami, ker se bojijo za svoje slu?be. In potem imamo vodje in ?efe z srednjo ?olo, vi?je izobra?eni pa ne morejo niti za njih delati.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.