Skoči na vsebino

Selitveno-zaposlitvena tema


Z M A J

Priporočeno sporočilo

In tako potem ?enska z diplomo iz fizike doma goji koko?i in prodaja jajca...

 

Sploh ne i??em ve? slu?be, ker sem v enem letu poslala toliko pro?enj, da sem samo za po?tnino porabila nekaj preko 500?. Dobila pa dva razgovora, od tega imam ob?utek, da je bil eden bolj zato, da vidijo, kak?en je fizik v ?ivo - ?e kaj spominjam na Einsteina... Drugi je bil pa za pou?evanje fizike na osnovni ?oli, ki je od nas oddaljena okoli 80 km. U?ila naj bi pa en dan eno ?olsko uro, en dan dve ?olski uri in ?e en dan eno ?olsko uro. Torej ?tiri ?olske ure v celem tednu. V takem primeru mi je bolj?e, ?e doma gojim koko?i... Pa ?e ve? ?asa imam za otroke...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In tako potem ?enska z diplomo iz fizike doma goji koko?i in prodaja jajca...

 

Sploh ne i??em ve? slu?be, ker sem v enem letu poslala toliko pro?enj, da sem samo za po?tnino porabila nekaj preko 500?. Dobila pa dva razgovora, od tega imam ob?utek, da je bil eden bolj zato, da vidijo, kak?en je fizik v ?ivo - ?e kaj spominjam na Einsteina... Drugi je bil pa za pou?evanje fizike na osnovni ?oli, ki je od nas oddaljena okoli 80 km. U?ila naj bi pa en dan eno ?olsko uro, en dan dve ?olski uri in ?e en dan eno ?olsko uro. Torej ?tiri ?olske ure v celem tednu. V takem primeru mi je bolj?e, ?e doma gojim koko?i... Pa ?e ve? ?asa imam za otroke...

Vem kako je to. Jaz sicer zaenkrat vedno nekaj ?tukam za dolo?en ?as....sem si tudi delno sama kriva, ker ne spacam strokovnega izpita:) Je pa itak top kombinacija - mlada mamica, ki bo mogo?e kmalu ?e 1x nose?a...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja v Sloveniji je kr tezko dobiti sluzbo, ce nisi pri koritu..seveda govorim o sluzbi ki je dostojo placana, ne o suzenjstvu ki se dogaja. 

 

Meni je bivsi sef, ko sem ze bil pri diplomi za inzenirja, reku:  " kje pa pise da bom opravlju delo za katerega sem se solal", ter mi je z tem dal tak zagon da sem v kratkem spakiru v tujino. 

 

Tercu se moram zahvalit :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 11 mesecev kasneje...

S 1.5 grem v Francijo, znotraj obstojecega delodajalca se pomikam na sedez. K sreci ne Pariz ampak francosko silicijevo dolino Grenoble, mesanica Provanse in Alp.

Flat sem ze nasel, logistika je pa se izziv....predvsem je problem Slovenija ki je izolirana s prevozom....

 

Iz Grenobla mam z vlakom urco do treh 3 letalisca v Benetke, Pulo, Celovec....Ljubljana pozabi. To pomeni avto in ga puscati na letaliscu...ne hvala.

Iz Grenobla imam tram + Vlak do Trsta preko Torina...do Ljubljane potem zgolj BIS zeleznic - 3 ure.....spet problem kako v SLO.

 

Kot kaze ne bo druge kot zajahat avto vsaj 4x mesecno. Tu pa dilema - nov komforten dizel ali mogoce zapliniti Barchetto, razlika zaradi cen goriva v ITA in FRA je taka da je povracilo v treh mesecih....

Samo 6 ur pod platneno streho brez tempomata na AC...? Po drugi strani pa samo 70km do francoskih alp in prelazov...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? proti tvoji Barchetti sam jaz bi to mo?nost takoj opustil. Barchetta je za u?ivat, ko si frej.

 

?e se bo? sam vozil bi na tvojem mestu res vzel enega dizla srednje velikosti recimo Golfov razred ampaka si ziher, da pride? v 6 urah? Jaz bi prej rekel, da ?e ti rata v 8-ih, da bi bil kar oreng dose?ek. ?e smo takrat do Monze rabli skoraj 5 ur, Grenobel je pa ?e vsaj 350km naprej.

 

Kaj pa kak?en GoOpti iz letali??a v Celovcu recimo? ?e pa kdaj ne znese te pa ?e vedno lahko pride kdo iskat, ker je relativno blizu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 ur sem mislil na AC. V Franciji ne mislim hoditi ?e ?ez Frejus tunel pa AC, se da razbiti z Col de Lautaret pa malo ovinkov

 

Brez veze kupovat se en avto, mam novega dizla, ampak stvar ni zgolj v benzu. 5000km mesecno je:

 

Leto star dizel z 150.000km zgubi vsaj 5k vrednoati

Barchetta iz 180.000 na 280k zgubi par 100?

To je en komplet letnih in en komplet zimskih gum, 15 vs 18 col

3je servisi

 

Itd

 

Vsekakor se iscem optimalne opcije, mogoce se bo dalo kombinirati s sluzbenimi potovanji da se vracam na Lj. Ampak jurja na mesec ne gine za hodit domov.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce zeli kdo delo na letaliscu v Munchnu, tudi lahko dam neposreden kontakt za zaposlitev. Iscejo za zelo razlicna dela, pogoj pa je nekaznovanost in dokazilo v tujem jeziku (Apostille). Skratka, ne jamrat, akcija! :)

A rabijo tudi pilote?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ni to zacasno (se pravi te peljejo tja za mesec ali dva) pol se bo cela druzina tja preselila.

Vse druge kombinacije so brezveze. Vem kaj govorim :-)

V prvi fazi ne, je se osnovna sola. Potem pa ne reci ne, jaz grem dolgorocno, Grenoble je eno najvecjih univerzitetnih mest.

 

Vlak Trst - Grenoble je 80? med drugim...malo spis, malo surfas, kava v Milanu med prestopom :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej Jures, predno gre?... a lahko jaz prej dobim un no? za plo??ice nazaj :lol: Ga bom letos rabu pa je brez veze, da te po Grenoblu jagam zanjga :lol::lol:

:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Forget it....danes sem na klicu dobil presenetljivo novico....poti so pla?ane in bivanje tam!.....kapo dol, citroen gre na cesto.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.