Skoči na vsebino

Letne gume 2015


SpEkTr

Priporočeno sporočilo

ja morn re?t, da sem zadovoljen z njimi

 

Celo na cesti vrhnika -> smre?je -> ?iri (natan?no podlipa -> smre?je), kjer je res gladka cesta so se dobro dr?ale (kdor pozna to cesto ve o ?em govorim :) ).

Jaz bi se verjetno ?e enkrat odlo?il za njih, oz. bi imel te?ave izbrati druge. Ne vem zakaj bi izbral drugo ?e sem s temi zadovoljen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo pozdravljeni ?e v mojem imenu.

 

Odlo?am se za nakup letnih gum dimenzij 205/50/R17.

 

Gre se za Mazdo 3, 2010 letnik.

 

Zanima me razlika med gumama pripetima v povezavama.

 

http://www.gumax.si/index.php/default/pirelli-cinturato-p7-blue-205-50r17-93w-xl.html

http://www.gumax.si/index.php/default/continental-contiecocontact-5-205-50r17-89v.html

 

Gume bi rad imel za 4 sezone za cca prevo?enih 50.000 km minimalno. Mese?no se naredi cca 1.500 - 2.000 km. Od tega je polovico avtoceste, polovice ostalo.

 

Rad bi imel gumo z nizko obrabo in porabo goriva. Zanima me kako je z glasnostjo obeh gum.

 

Odlo?il pa se bom za en komplet izmed obeh gum.

 

Prosim za va?o pomo?, ker ne ?elim kupiti ma?ka v ?aklju:).

 

Najlep?a hvala

 

p.s. Kaka je razlika med Continental conti premium 2 in Continental conti eco contact 5?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa hitrostni razred in nosilnost gume? Tudi ?rke za dimenzijo gum so pomembne...tiste ki na homologacijskem karton?ku pi?ejo...

 Preko 200 km na uro dekle nikoli ne gre, ker ve?inoma ona vozi avto. Vidim pa, da imajo Continentalke nosilnost 89, Pirelli pa 93, to je verjetno oboje dovolj za Mazdo 3?

 

Homologacijo pogledam, ko bo avto doma...trenutno me zanima katero izmed obeh gum mi priporo?ate.

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgolj moje mnenje ampak Nexen N Eco blue 205 50 17 furam na Mazdi 5 sedaj jih ravno obuvam nazaj po prvih 25.000km. Guma izjemna, cena ?e bolj.

sodelavec jih je po mojem priporo?ilu dal na A6 in po eni letni sezoni tudi navdu?en.

 

Edit - ?e spremlja? moje objave bo? opazil da so te gume stalno zelo obremenjene - dolge poti, polna mazda 5 s trugo, kolesi, tudi prikolicam. Profil je ?e popolnoma cel.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj name??ate na zadnjo ?estico v dimenziji 225/45 R19?

 

A si originalne ze zvozil? Moje naj bi bile se za eno sezono ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si originalne ze zvozil? Moje naj bi bile se za eno sezono ... 

 

Ja, ko sem jih lani zamenjal za zimske, so bile ?e precej na meji, pa tudi sicer nisem bil ravno navdu?en nad njimi. So pa Bridgestonke. Aja, avto ima pa okoli 30.000km, ?e se ne motim, si nekje omenjal, da jih ima? ti precej ve?. Kako ti uspe gume ohraniti toliko ?asa?

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima slede?e...

 

Na koliko ?asa menjate gume in ali menjate vsako sezono sprednje in zadnje? Jaz sem dal letos gor gume po dveh sezonah in se mi zdi da mi malo trese volan predvsem v zavojih. So pa kar precej stopni?asto obrabljene. Mislite da je ?as za menjavo? Gre se pa za Toyo R32, 205/50/17, serijske na Mazdi 3.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ko sem jih lani zamenjal za zimske, so bile ?e precej na meji, pa tudi sicer nisem bil ravno navdu?en nad njimi. So pa Bridgestonke. Aja, avto ima pa okoli 30.000km, ?e se ne motim, si nekje omenjal, da jih ima? ti precej ve?. Kako ti uspe gume ohraniti toliko ?asa?

 

Kolikor sem gledal pri dimenziji 225/45R19 kaj dosti izbire ni. Ve?inoma so v tej dimenziji bolj ?portne gume, ?e ti je Turanzo tako hitro pobralo, ti bo druge verjetno ?e prej - dr?ale bodo najbr? bolj?e.

Moj avto ima prav tako 30.000km (10.000 na zimskih) in ?e ni potrebe po zamenjavi letnih (ve?inoma se vozim po AC).

 

V petek se odpravim ?e na zadnjo leto?njo smuko, v soboto pa letne...  :danzoman:

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ti je bla KU39 dobra, nimas kaj menjat

Drugac v tej dimenziji so lepe vene za fuldo sportcontrol...

Dobra je tud Uniroyal rainsport3

Bridgestone RE002 je najbolj sportna

Neku vmes pa Goodyear F1 Assymetric2

Labi, nevem za katero gumo naj se odlo?im, dimenzije so 235/45 R17. Ne rabim gume za dirkat, mi je pa pomembno da dobr dr?i pa da je dobra na mokrem! ?e vnaprej hvala za odgovor ;)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ko sem jih lani zamenjal za zimske, so bile ?e precej na meji, pa tudi sicer nisem bil ravno navdu?en nad njimi. So pa Bridgestonke. Aja, avto ima pa okoli 30.000km, ?e se ne motim, si nekje omenjal, da jih ima? ti precej ve?. Kako ti uspe gume ohraniti toliko ?asa?

Jaz imam trenutno prevozenih skupno okoli 59.000 km v dobrih dveh letih... In kot sem govoril jeseni z vulkanizerjem, pravi, da bodo letne za eno sezono se komot... Bi pa moral malo preracunati, koliko kilometrov je narejenih z letnimi in koliko z zimskimi... Vsekakor z letnimi vec, sa so na vozilu priblizno 8 mesecev, zimske pa samo ene 4 mesece... Te dni gredo zimske dol... ;) sem imel v panu vceraj, pa je nekaj vmes prislo... Upam, da mi danes uspe skocit do vulkanizerja...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj naro?il in pla?al za Fuldo Sportcontrol, pa da vidimo kako in kaj. :)

ej...sem jo imel na prej?nem Avtu....dobra  :prstgor:  ..lp B)  :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam trenutno prevozenih skupno okoli 59.000 km v dobrih dveh letih... In kot sem govoril jeseni z vulkanizerjem, pravi, da bodo letne za eno sezono se komot... Bi pa moral malo preracunati, koliko kilometrov je narejenih z letnimi in koliko z zimskimi... Vsekakor z letnimi vec, sa so na vozilu priblizno 8 mesecev, zimske pa samo ene 4 mesece... Te dni gredo zimske dol... ;) sem imel v panu vceraj, pa je nekaj vmes prislo... Upam, da mi danes uspe skocit do vulkanizerja...

 

Ali uporablja? run-flat gume?

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali uporablja? run-flat gume?

 

Gor so tiste, ki so bile ob nakupu ... Bridgestone Turanza T001 225/45 R19 92W

 

http://goo.gl/80rZCy

 

Pomoje to niso "Run flat" ... vsaj nikjer nisem zasledil tega podatka ... 

 

Vceraj sem jih dal premonitrat in je vulkanizer rekel, da za letos bodo se komot... za naslednjo sezono pa bo treba verjetno razmisliti o drugih... :) 

IMG_4562-20150313-104857.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej kupujem letne v dim 195-65-15 V

Kandidati: GY efficient grip perf., Dunlop SPT Blueresponse in Fulda Ecocontrol HP

Glede cen je tako da prvi dve dobim za 59? in fuldo za 51?

Imate kak?ne izku?nje?

Testi:

http://www.motorevija.si/cms/controls/warehousehandler.ashx?path=/Galerije/2014/April/Test_pnevmatik__tabele/2868

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.