Skoči na vsebino

Mazda 3, 2015, 2.2 dizel... IZKUSNJE?

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Ker ?akam kaj bo z lizingom ?e gre skos me zanima ?e ima kdo izku?nje s tem motorjem?? 2.2 dizel, 150 konjev bi naj mel... Zanimam se pa za Revolution opremo, revolution top ima ?e usnje in aktivni tempomat ki pa ne rabim je navadn kul, usnja pa no?em... Ma pa ?e Bose, spredi zadi senzorje, bixenon, kamero, headup display nad ?tevcem, navigacija, 2x USB, blurtooth, gretje sede?ev, 19 col felge,... Pa paket podalj?kov, distan?nikov, spojlerja in ni?jih mazdinih fedr bi vzel.

 

Opreme je fuuul tako da ja me zanima izku?nje ker bo avto pol ostal lep ?as :)

If in doubt, flat out... 

Napisano

Ker ?akam kaj bo z lizingom ?e gre skos me zanima ?e ima kdo izku?nje s tem motorjem?? 2.2 dizel, 150 konjev bi naj mel... Zanimam se pa za Revolution opremo, revolution top ima ?e usnje in aktivni tempomat ki pa ne rabim je navadn kul, usnja pa no?em... Ma pa ?e Bose, spredi zadi senzorje, bixenon, kamero, headup display nad ?tevcem, navigacija, 2x USB, blurtooth, gretje sede?ev, 19 col felge,... Pa paket podalj?kov, distan?nikov, spojlerja in ni?jih mazdinih fedr bi vzel.

 

Opreme je fuuul tako da ja me zanima izku?nje ker bo avto pol ostal lep ?as :)

 

 

Jaz imam v sestici podoben motor (2.2 dizel 175 KS ... in Revolution opremo ... ) ... Radarski tempomat je ena boljsih zadev pri tem avtu... vsaj meni ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Jaz imam v sestici podoben motor (2.2 dizel 175 KS ... in Revolution opremo ... ) ... Radarski tempomat je ena boljsih zadev pri tem avtu... vsaj meni ...

 

Ej...kaj pa cena...si se dobro zmenil ?si dobil kaj popusta in itd...lp:-):-):-):-)

Napisano

Ej...kaj pa cena...si se dobro zmenil ?si dobil kaj popusta in itd...lp:-):-):-):-)

 

 

To vprasanje leti na qwertyja?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

 

 

To vprasanje leti na qwertyja?

ja ja to je blo namenjeno qwerty-u:-):-):-)lp
Jest se opravi?ujem:-):-):-)lp
Napisano

Aktivni tempomat je res nekaj najbolj?ega, kar so lahko izumili na vozilih :)

 

Imam Mazdo 3, Revolution Top in to?no ta motor, po kateremu spra?uje?.

 

V praksi je zelo tih (ni tisti tipi?en dizel, kot se ga sli?i recimo na VW), sli?i se skoraj tako kot bencinar.

 

Realna povpre?na poraba je 5.0 do 5.2, pri meni se je ustavilo na 5.1 in na temu sem ?e nekje 2 meseca (imam pa ve?ino mestno vo?njo).

 

V?e? mi je tudi iStop funkcija, ko se avto lepo ugasne na semaforju...se pa tudi zelo hitro pri?ge ko pritisne? na sklopko ;)

 

Pelje se zelo lepo, dokaj tiho na AC in ?e bo? vzel dizla si lahko prepri?an, da bo narejen na Japonskem, kajti bencinarje od januarja letos proizvajajo v Mehiki (al kje ?e?) in je kvaliteta v sami izdelavi (baje) slab?a.

 

Dve vpra?anjci: kje bo? pa dobil 19 col za Mazdo 3 - je to mi?ljeno kot original dodatna oprema? Omenja? tudi kamerco - misli? kot dodatno opremo?

Napisano

Vprasanje je ce se mi.radar tempomat splaca ce se vozim 1x na mesec po AC... Vecinoma relacija... Plus to da vozim kak se mi zljubi ker mi je dolgcas skos isto... med 120-200 vozim kak mi je... Se v avtodomu ko peljem 8/10ur v kosu ne vzgem oziroma zelooo redko...

 

Sedaj kolebam med revolution in top... Bose se zacne v revolution tako da manj nocem... me pa jezijo usnje...

 

Je rekel ce pocakam par mesecev pride kombinacija alcantara usnje pa bi vzel pol revolution pa dodal elektro memory zice pa te sedeze... aktivni tempomat se kar ne vem...

 

Bi jo pa dopolnil s tem sport paketom... podaljski odbijacev, 18 ali 19" crne felge, spojler, crna streha, distancniki in 3cm nizji mazdini fedri...

 

Razmisljam ce bi res pocakal na one zice da mam.avto kot ga res hocem... ceno pa sma prisla malo pod 20 okroglih... za revolution z kamero in memory sedezi... paket sport pa.bi bil 1700? se zraven

felge in kamera je original oprema... kamera se na original.ekran prikljuci ker so ze vsi kabli...

If in doubt, flat out... 

Napisano

Sploh ni vpra?anje kaj se spla?a..isti voz ima? zdj ?e cele 4 mesec, tko da je skrajni ?as da menja? :bravo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Radarski tempomat jaz uporabljam vsakodnevno... Ko se peljem na siht... Pa tudi nimam AC iz Medvod do Kranja... Tako da tisto, da je tempomat samo za na AC ni ravno tapravo razmsiljanje... Vsaj ori meni je tako...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Vprasanje je ce se mi.radar tempomat splaca ce se vozim 1x na mesec po AC... Vecinoma relacija... Plus to da vozim kak se mi zljubi ker mi je dolgcas skos isto... med 120-200 vozim kak mi je... Se v avtodomu ko peljem 8/10ur v kosu ne vzgem oziroma zelooo redko...

Sedaj kolebam med revolution in top... Bose se zacne v revolution tako da manj nocem... me pa jezijo usnje...

Je rekel ce pocakam par mesecev pride kombinacija alcantara usnje pa bi vzel pol revolution pa dodal elektro memory zice pa te sedeze... aktivni tempomat se kar ne vem...

Bi jo pa dopolnil s tem sport paketom... podaljski odbijacev, 18 ali 19" crne felge, spojler, crna streha, distancniki in 3cm nizji mazdini fedri...

Razmisljam ce bi res pocakal na one zice da mam.avto kot ga res hocem... ceno pa sma prisla malo pod 20 okroglih... za revolution z kamero in memory sedezi... paket sport pa.bi bil 1700? se zravenfelge in kamera je original oprema... kamera se na original.ekran prikljuci ker so ze vsi kabli...

A dizel revolution te pride pod 20k?? To je super cena...

Napisano

Tudi jaz tako mislim :)

 

Glede tempomata pa bom videl... mogoce res sedeze pocakam pa grem na testno s tem tempomatom da vidim kak je

If in doubt, flat out... 

Napisano

Radarski tempomat jaz uporabljam vsakodnevno... Ko se peljem na siht... Pa tudi nimam AC iz Medvod do Kranja... Tako da tisto, da je tempomat samo za na AC ni ravno tapravo razmsiljanje... Vsaj ori meni je tako...

Men je tempomat najbolj v naseljih, da nisem bil prehiter

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

 

Je rekel ce pocakam par mesecev pride kombinacija alcantara usnje pa bi vzel pol revolution pa dodal elektro memory zice pa te sedeze... aktivni tempomat se kar ne vem...

 

 

 

Za mazdo 6 bo tudi kak?na mo?nost alcantara - usnje?

Napisano

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Napisano

Iz ?t. ?asije je razvidno v kateri dr?avi je bil avto narejen. Zaenkrat bi naj v Evropo prihajale ?e Japonske Mazde, ?ez ?as pa sigurno tudi one iz Mehike. Baje bo kvaliteta obojih enaka.

Napisano

Aktivni tempomat je res nekaj najbolj?ega, kar so lahko izumili na vozilih :)

Sploh, ?e ma ?e funkcijo "radar jammer" zraven  :hudicek:

34910_1.png

Napisano

Mazda has sold approximately 180,000 vehicles in Mexico since it entered the market in 2005. The brand is highly regarded, and in 2013 sold a record 33,000 units in the country. In addition to the USA, MMVO will produce the Mazda3 for other countries in the Americas and for Europe. Moving forward, Mazda intends to strengthen its production system in Mexico and expand the production model line-up to include the Mazda2 (Demio in Japan).

Napisano

Iz ?t. ?asije je razvidno v kateri dr?avi je bil avto narejen. Zaenkrat bi naj v Evropo prihajale ?e Japonske Mazde, ?ez ?as pa sigurno tudi one iz Mehike. Baje bo kvaliteta obojih enaka.

 

Jaz sem mazdo 3 dobil sredi decembra lani, narocil sem jo 3 mesece prej in je ?e pri?la iz mehike

Napisano
ziga.mazda

 

Meni so pa rekli, da nekatere Mazde 3 prihajajo iz Mehike, ene pa iz Japonske.

Baje se vidi po ?tevilki ?asije. ?e ima prvo ?rko J je narejena na Japonskem, ?e pa je prva ?tevilka 3, potem je iz Mehike.

?e pa je kako druga?e pa naj pove kdo, ki to obvlada.

Napisano

Ja je nekaj takega za J je 100%

to se spovnem ko mi je razlagal

je pa sigurno kar se zdaj naro?uje je iz mehike ker jaz narocil konec septembra lani dobil sredi decembra in je bila prva runda iz mehike ampak vse OK

Napisano

Qurc pol, bom kr na stari preverjeni japonski kvaliteti ostal. Vsaj za moj model vem da ?e je bila narejena v USA, so crkovali motorji kot v risanki, iz JAP pa nobenih problemov.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Napisano

V ?em je catch? A nimajo enakih strojev, al je ?love?ki faktor tok ?lampast?

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Napisano

24.000 je redna cena... ker je zaloga pa ima 180km se ne smatr vec kot novo vozilo ampak testno... ce pa zbiram alacantara usnje pa.bo cena 22.500-23.000 nekje ;) ker ne bo testna :)

If in doubt, flat out... 

Napisano

V ?em je catch? A nimajo enakih strojev, al je ?love?ki faktor tok ?lampast?

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

MATERIJAL je problem ne ljudje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • To si imel kar smolo. Verjetno si polnil na lokaciji in v času, ko je vse "delalo" na polno in lokalni trafo ni zmogel več kot to. Sicer polnilnice kar dajo od sebe toliko, kolikor so deklarirane. Nižanje polnilne moči v praksi zaznaš šele takrat, ko je posamezna lokacija polna ozr. blizu svoje meje. Npr. Tesla v Kopru je v poletni sezoni katastrofa, ker ko se 20 avtomobilov priklopi na vse razpoložljive priključke, dobi posamezen avto samo še kakšnih 40 kW ... In tako bo vse dokler ne bodo nadgradili trafo postaje ... 
    • Glede na to, da je Ford bolj igračka, smo mu priskrbeli še ustrezne predpražnike...    
    • In še to je študija vzela za primerjavo ICE bencinarje. Ker če bi dizle, ki so kompleksnejši in bolj onesnažujejo tekom uporabe, bi bil rezultat ICE zelo verjetno kar dvakratnik dobljenih številk ... #sampovem
    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.