Skoči na vsebino

Potovalni ra?unalnik m6


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Mesec nazaj sem kupil model M6 letnik 2007, dizel 2.0, 120km. Avto ima 160.000 prevo?enih in vse na njemu je top..razen potovalni ra?unalnik.

 

Vsake tolko cajta se mu zme?a malo in mi ka?e 10l porabe, kjer bi moralo biti 4,5. Drug dan ka?e normalno. 4.0 do 6.5l. Naslednji dan se mu spet malo zme?a in ka?e 10-14l.  Z avtom sem naredil 780km za 54l relativno mestne vo?nje in sem z porabe zadovoljen. Torej avto normalno pije. Ima kdo kak?en nasvet kako odpravit to napako?

 

Hvala za odg.

 

Lp

 

Goran

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Mesec nazaj sem kupil model M6 letnik 2007, dizel 2.0, 120km. Avto ima 160.000 prevo?enih in vse na njemu je top..razen potovalni ra?unalnik.

 

Vsake tolko cajta se mu zme?a malo in mi ka?e 10l porabe, kjer bi moralo biti 4,5. Drug dan ka?e normalno. 4.0 do 6.5l. Naslednji dan se mu spet malo zme?a in ka?e 10-14l.  Z avtom sem naredil 780km za 54l relativno mestne vo?nje in sem z porabe zadovoljen. Torej avto normalno pije. Ima kdo kak?en nasvet kako odpravit to napako?

 

Hvala za odg.

 

Lp

 

Goran

govori? o trenutni? Ker ?e ja je to normalno - med regeneracijo na cca 200-250km

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ignorora? ga pa je, meni je edini merodajni podatek kolk ?e imam dometa z gorivom, ostalo me BK(boli kurac) ker la?e kot pes.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to pojava se vsem dogaja? Zanimivo..

 

Je mo?no kaj nastavit, da ra?. nebi kazal tak?ne porabe med to regeneracijo?

Predvidevam pa tudi da je najmajn 10 tem ?e odprtih o tem ne? :huh:

Seveda se da....preklopi, da ka?e kaj drugega.....recimo uro  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to pojava se vsem dogaja? Zanimivo..

 

Je mo?no kaj nastavit, da ra?. nebi kazal tak?ne porabe med to regeneracijo?

Predvidevam pa tudi da je najmajn 10 tem ?e odprtih o tem ne? :huh:

avto ti ka?e dejansko porabo...tok takrat ?re, ?e te moti preklopi na range :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trenutna poraba na potovalnem ra?unalniku je brez zveze. Mene mine vozit, ko to gledam, zato...... tega ne gledam ve? in si nastavim kaj drugega :P  :jupiii:

Tudi ti naredi tako. Va?n je, da je kon?na poraba OK. 

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trenutna poraba na potovalnem ra?unalniku je brez zveze. Mene mine vozit, ko to gledam, zato...... tega ne gledam ve? in si nastavim kaj drugega :P  :jupiii:

Tudi ti naredi tako. Va?n je, da je kon?na poraba OK. 

Samo res.?e ima? nastavljeno na trenutno porabo rata? hitro en tak psihi? in pri?ne? vozit ?udno (ne ve? dinami?no) ampak samo "lovi?" ?im manj?o porabo. Jaz imam nastavljeno skozi na uro. Vsaj vem, koliko je ura zdej. :rolleyes:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, da poro?am malo kaj sem ugotovil.

 

Po objavi tu na forumu sem sel do svojega mehanika. Avto je sam vozu in mi svetoval, da naj grem na AC si dat mal "du?ka". Mehanik mi je svetoval, da naj se ne "jajcam" z tem avtom in mu naj dam dihat. Zapeljal sem se na AC in ga steral kot je svetoval...po nekje cca 15-20 min voznje je avto zacel obcutno bolje vle?t med pospe?evanjem in ra? je za?el kazat normalno porabo...sedaj tudi ra? spreminja povpre?no porabo veliko bolj pogosto..niha pa nekje med 5,5 do 8,1. odvisno od vo?nje. Trentna poraba pa vedno ka?e nekje med 3,9 do 30+ odvisno od pospe?evanja. ko avto nastavim na tempomat nekje 55kmh avto ka?e 4,1 porabe. Danes semm tankal polnega (nisem pretiraval z dolivanjem..prvi klik. in pla?at).Not je ?lo 50l neki je ?e blo in mi range ka?e 890km..Zdej bom z malo bolj dinami?nim stilom vo?nje videl koliko bo avto porabil. Skalibriral sem ra? na "0"%. zej bomo pa vidli :ne vem: 

 

Hvala za pomo? in nasvete.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.