Skoči na vsebino

efica 323 1.5 16v problem z elektriko


Priporočeno sporočilo

Vsem en lep pozdrav! Na moji mazdi ?e vedno ostaja problem ko imam med vo?njo pri?gan avtoradio,lu?i takrat avto v prostem teku pri semaforju ali kri?i??u te?e normalno pri obratih med 600-800,ko pa recimo ?e zraven vklopim ventilacijo in pa gretje zadnjega stekla pa obrati v prostem teku padejo pod 500. kaj bi lahko bil vzrok te napake? v vozilu je popolnoma novi akomulator in pa pregledav sem ?e kar se ti?e elektri?ne napeljave pri motorju in nisem opazil nobene vidne napake. prosim za pomo?.

 

Lp Peter

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enostavno si dvigni motorne obrate z izvija?em (?raufencigerjem) in jih nastavi? na ?eleno ?tevilo, pa bo verjetno problem re?en. Razen ?e ti nagaja motor?ek prostega teka ali kako ima ta motor to narejeno, ?e ima kaj druga?e. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vsak slu?aj preglej cev med ohi?jem zra?nega filtra in loputo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce se je ze v ?tartu prenizko nastavilo prosti tek. Za nastavitev strojnega prostega teka je treba v link konektorju narediti ?lus med dvema dolo?enima pinoma, da avtu poves kaj ho?e? od njega in potem nastavljat vijak prostega teka na loputi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cev med ohi?jem zra?nega filtra ter loputo je popolnoma cela sem ?e pregledav.

saj pravim ?e imam med vo?njo pri?gane lu?i in pa radio takrat tudi avto deluje normalno pod obrati 600-800.

ko pa ?e zraven vklopim ventilacijo takrat pa ?e nastane problem in v prostem teku obrati nihajo,glih toliko da avto ne ugasne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cuka kaj pri rahlem pospe?evanju ?

 

Kaj pa ko ga pohodi? do daske ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje ti "fov?" luft vle?e, ena cevka, al pa je kaj od?raufano na sesalni strani motorja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom med vikendom ?e enkrat pregledav vse cevke in pa vse okoli lopute ter sesalnega kolektorja.

?e te zanima kako ugotovi? kje pu??a-?e pu??a sesalna stran motorja mi pi? na ZS. :hudicek:  :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da sporo?im sedaj sem ugotovil da ko poleg lu?i ter avtoradia vklopim ?e stikalo gretja zadnjega stekla takrat obrati kar mo?no padejo,ko pa to stikalo zadnjega stekla izklopim takrat pa avto v prostem teku te?e normalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

:hudicek:  :hudicek:  :hudicek:

 

Maxi Brill !!!

 

aaaaaaa, to je tisto s ?imer se dizle (pardon, smrdljivce sm mislu :hudicek: )?tarta, ?e nafta pade :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtoelektri?ar mi je omenil da kljub temu da alternator polni da bo verjetno potrebna menjava reglerja na alternatorju.

Pa sta zmerla kolk polni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj se ti pa dogaja z obrati pri 11.5V? Padejo ali so isti kot pri 14V?

?e padejo obrati na motorju se tud alternator ne vrti dovolj hitro da bi lahko dal od sebe kaj ve? kot je treba. Akomulator je v kak?nem stanju?

Masa aku. na ?asiji preverjeno brez korozije in o?i??ena?

Sponke na aku. in priklju?kih na kablih o?i??ene?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z vklju?enimi porabniki alternator polni med 11.5v-13v takrat tudi obrati padejo pod 500 in nihajo,ko te porabnike izklopim pa alternator polni 14v in takrat so obrati tako kot treba 600-800. Akomulator je nov exide 55 amperski. Mase akomulatorja so brezhibne!.Ko obrati padejo in nihajo je vidno kako tudi alternator upo?asni delovanje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.