Skoči na vsebino

mazda 6 diesel 2007 1.gen neznana napaka


Priporočeno sporočilo

mazda 6 diesel 2007 1.gen 89kw  neznana napaka

 

omenjeno mazdo imam ?e eno leto, dela brezhibno razen ob?asnega cukanja, ki traja po moje ?e dlje ?asa. prodajalec mi je zamol?al hibo. ker je bil avto res maksimalno ohranjen v vseh drugih pogledih sem se odlo?il da ga obdr?im.

 

napako smo iskali na uradnem servisu pa je nismo na?li  (omenili so da bi lahko bilo EGR, DPF, ?OBE)

 

EGR- so mi kar tam spucali in nastavili

 

?OBE- mojster iz kamnika mi je zatrdil da ?e avto ne kadi ?obe ziher niso problemati?ne (avto res ni nikoli zakadil pri svojih 315.000 km sam sem jih od tega naredil 40.000)

 

DPF- predvidevam da tudi ni kriv ker mi je enkrat celo zasvetila lu?ka in po nekaj km AC je ugasnila.

 

avto se pelje brezhibno poraba od 7-8 me?ane vo?nje max hitrost cca 190kmh

 

 

zdaj pa me zanima ali imajo ti avti probleme za kako pumpo ali pa z kakimi senzorji za v?ig, zrak ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to cukanje pri 1500 obratih? ?e ja potem je to 'normalna' hiba teh avtov, da se jo za?asno re?iti z u?enjem ?ob, ampak bo spet pri?la nazaj

 

ha ha ha ta je dobra avto ne kadi...pa dpf ma

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po prebiranju foruma sem najprej na pelkota pomislil ampak trenutno manjka $$$, je pa 1. na vrsti,

 

druga?e pa avto z okvaro ?ob, ne glede na  DPF, kar fajn kadi. jaz bi v tem primeru imel kar dosti ve?jo porabo

 

kar se obratov ti?e, pa se ?uti v prostem teku kot nihanje obratov, v vo?nji pa od 1000 do 2500. te?ava pa je ?e celo leto  in vseh 40.000km enakomerna se ne poslab?uje (najbolj o?itno je ?e je zunaj okoli 5C) pri 20C zunaj pa se niti ne ?uti

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Iz lastnih izku?enj z istim modelom ti priporo?am, da najprej spusti? karter in o?isti? cedilnik, nato zamenja? bakrene obro?ke na diesel injektorjih. Za kaj ve? se javi na ZS pri ALFAinBMW, ki ti naredi ta pravo diagnostiko in tudi popravi, ?e bo? hotel. Meni je zrihtal kot se ?ika.

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

avto je bil pri Pelkotu, on pravi da je motor dober, naredil mi je servis in regeneracijo dpfja, situacija je eneka kot prej. prej?nji teden sem ga peljal na tehni?ni pregled plini so ?li gladko skozi.

 

skiposi- obro?ki so bili menjani 2013

 

najbolj mi je to zanimivo da ga zunanja temperatura tkole heca.

 

bli?a se pomlad tko da bo kmalu konec te?av  vsaj do naslednje zime :) :) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

A je to cukanje pri 1500 obratih? ?e ja potem je to 'normalna' hiba teh avtov, da se jo za?asno re?iti z u?enjem ?ob, ampak bo spet pri?la nazaj

 

ha ha ha ta je dobra avto ne kadi...pa dpf ma

Probi z antigripante 25. Mene je nekaj let trokiralo dokler nisem pred enim tednom to probal. Avto ne trokira ve? in deluje brezhibno... Je pa res da je ?ele en teden lahko da se trokiranje vrne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

te?ava odpravljena, kot sem predvideval senzor pretoka goriva, avto ne cuka ve?  :jupiii: poraba pa je manj?a za 1l, napako je na koncu odkril Burja v Kamniku, kamor sem ga peljal sicer bolj zato da preverim ?obe. malo me je oskubil ampak vsaj te?ava odpravljena. ?e bi vedel, bi ga sam zamenjal, ampak kaj ?e?. Mazda zdaj pri 330.000 laufa kot urca

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.