Skoči na vsebino

Mazda 5 (letnik 2011 -2012)


double_r

Priporočeno sporočilo

Pozdrav vsem!

 

Trenutno sem lastnik Mazde 6 (1 gen. 136KM).

Ker familija to zahteva (otroci) bo po?asi treba zamenjat avto, sem nekako za?el gledat o Mazdi 5. 

Glede na to, da je na voljo samo en dizel motor 1,6, 116KM me zanimajo va?e izku?nje z njim. Poraba, servisi, vozne lastnosti...  

Avto bo vsak dan naredil 50km avtoceste, zato me mo? motorja rahlo skrbi.

Kako je z porabo na AC?

Kaj si mislite o tem avtu?

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10553920&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%201.6%20CDi%20SHIZUKA%20MZ-CD%20NAVY%20...

 

 

LP Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupuje? famiY wagen zato naj te mo? ne skrbi.....nima? kaj divjati ha ha.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas imamo starej?o verzijo s 143 KM. Glede na to, da nas je 6, je ?isto v redu. Motor je za normalno vsakodnevno rabo ?e premo?an, je pa malo pre?voh takrat, ko gremo na po?itnice, pa se nas v avto usede vseh 6, zadaj pa pripnemo po?itni?ko prikolico, ki tehta okoli 1200 kg, pri?gemo klimo in krenemo po Rebrnicah gor. Sicer vle?e stotko vse do vrha, a kazalec za temperaturo motorja pa tudi pride vse do vrha... 

 

Za normalno vsakodnevno vo?njo po ravnini (se pravi da na cesti ni dalj?ih vsaj 10% vzponov) je pa povsem dovolj mo?an in tudi navora ima dovolj. In kot je ?e Uklopko omenil, to ni voz za dirkanje. Niti podvozje niti nadgradnja nista niti podobna kak?nemu super-?portniku...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem!

 

Trenutno sem lastnik Mazde 6 (1 gen. 136KM).

Ker familija to zahteva (otroci) bo po?asi treba zamenjat avto, sem nekako za?el gledat o Mazdi 5. 

Glede na to, da je na voljo samo en dizel motor 1,6, 116KM me zanimajo va?e izku?nje z njim. Poraba, servisi, vozne lastnosti...  

Avto bo vsak dan naredil 50km avtoceste, zato me mo? motorja rahlo skrbi.

Kako je z porabo na AC?

Kaj si mislite o tem avtu?

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10553920&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%201.6%20CDi%20SHIZUKA%20MZ-CD%20NAVY%20...

 

 

LP Rok

Zadnja skrb je avtocesta, ker tam ne rabi? veliko za 130. Bolj je problem pri kakem prehitevanju, klancu, kolesih na strehi, se kar pozna. Zaradi tega je poraba lahko tudi ve?ja kot pri CD143 tam okoli 7-7,5 ali celo ve?, odvisno spet od okoli??in, ker ?e fura? pa samo avtocesto lepo bo pa 6-6,5

 

Tukaj je enako od slabih 6 pa do slabih 9

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/27-Mazda/833-5.html?powerunit=2

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pozdrav vsem!

 

V?eraj sem bil na ogledu tele mazdice:

 http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10344089&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%20CD116%20Bussines-7SED%20NAVI%20VE...

 

za katero pi?e, da je ravnokar narejen veliki redni servis na 170kkm (menjano jermen, vodna pumpa, napenjalci...) kako pa je pri teh motorjih z visokotla?nimi ?obami? proizvajalec, vzdr?ljivost?

in pa seveda menjava bakrenih podlo?k (injektorji). Se to menja redno na velikem servisu ali ne?

 

Koliko kkm naj bi ta motor zdr?al, glede na to da je iz PSA grupe?

So ?e kak?ne druge malenkosti na katere je treba paziti pri tem motorju? 

 

LP Rok

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem

 

Naj si sposodim temo o zadnji 5-ki

 

Kako da ni nihce gledal tega in kaj je narobe, da se prodaja od jeseni lani:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10274188&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%20CD116%20TX

 

Je kriva cena? Prodajalec? Zgodovina?

moram re?i,da notri ni najlepse ohranjena, ima pa malo na stevcu..

 

Ostale omenjene so pa iz uvoza?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem

 

Naj si sposodim temo o zadnji 5-ki

 

Kako da ni nihce gledal tega in kaj je narobe, da se prodaja od jeseni lani:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10274188&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%20CD116%20TX

 

Je kriva cena? Prodajalec? Zgodovina?

moram re?i,da notri ni najlepse ohranjena, ima pa malo na stevcu..

 

Ostale omenjene so pa iz uvoza?

 

?ivjo!

 

Sem si tudi jaz ogledoval tudi tole 5-ko. 

Vendar pa, ko sem si ogledoval njej podobno (max oprema) sem ugotovil, da Mazda 5 ?al ni konkuren?na S-maxu. ?al. Kljub temu, da trenutno vozim Mazdo 6. Razlika je ogromna (oprema, sede?i, materiali). ?e ti to ne igra vloge oz. se ti zdijo drsna vrata ve?ji faktor od na?tetega potem mislim, da je to prava stvar.

 

Glede cene pa nism 100% samo nekje imam v spominu da je bila 15.900?... tako, da sedaj je cena primerna.

 

Glede mene... jaz spet gledam karavana (vozi?ek bo itak samo ?e eno leto v uporabi).

 

 

LP Rok 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, prva generacije mazde 5 je bila v redu. Zdej zadnja pa..ssangyong stile. Ne vem no, spredaj v redu, zadetk mimohod. Ampak dobro, vsake o?i imajo svojega malarja :) ?koda, ker nimajo ambicij po kakem dru?inskem vagnu tam pri mazdi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, prva generacije mazde 5 je bila v redu. Zdej zadnja pa..ssangyong stile. Ne vem no, spredaj v redu, zadetk mimohod. Ampak dobro, vsake o?i imajo svojega malarja :) ?koda, ker nimajo ambicij po kakem dru?inskem vagnu tam pri mazdi.

 

Ni problem v zunanji obliki... problem je v materialih v notranjosti. Tam je ?isto nasprotje z S-max-om. V Mazdi 5 se po?uti? kot bi se vsedu v kangoo-ja, ne pa v enoprostorca. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

L.p. Danes sem postal lastnik tudi jaz Mazde 5 2.0 diesel 110km 230.000 km. Ko sem pripeljal domov je v prostem teku za?elo cel avto tresit kot bi laufal po dveh cilindrih in bi glih zdaj crknil.. Ko sem ga enihparkrat vgasnil in sturiral je za?el normalno laufat. Kaj bi to lahko bilo. Hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.