Skoči na vsebino

Novinec "ho?e" Miato. Prosim za pomo?!


hermelin

Priporočeno sporočilo

Lepo pozdravljeni!

 

Sem ljubljan?an, malo iz ?tudentskih let in ?e nekaj let sanjarim o malo bolj zabavnem RWD avtu. Ob zbiranju informacij vedno naletim na "odgovor je vedno Miata". Ker si ?e nekaj ?asa ne bom mogel privo??iti ?esa dra?jega sem se tako vdal v usodo. :)

 

Seveda sem in ?e bom pregledal pretekle teme o miatah, a sem moral novo narediti ?e zaradi trenutne avto.net ponudbe. Ve kdo kaj o teh treh, ki so trenutno na voljo? 

 

Ponudba 1, ponudba 2, ponudba 3.

 

 

NC varjanta niti ni na voljo, bi bila pa za "budget sports car" tako ali tako predraga. Sklepam, da je NB to kar i??em?

 

Poleg komentarja na zgornjo ponudbo imam ?e nekaj vpra?anj.

 

- NB1 vs NB2? Treba kaj paziti na opremo (npr. v ponudbi je tudi "base" model...)?

 

- Na kaj paziti pri nakupu? (Bom prebral ?e ostale teme, a ?e kdo ?eli kaj dodati..)

 

- Problemi? Bral sem, da ima letnik 2001/2002 te?ave z sklopko v ni?jih prestavah, sploh v hladnem vremenu ('01 and early '02: Clutch Chatter. Annoying, requires clutch replacement and flywheel grinding if you want to fix it.). Mo?no, da se ti 2001 modeli prodajajo ravno zaradi tega?

 

- Tip motorja? 1.6 vs 1.8? Prebral sem ?e cel kup komentarjev za in proti obema izvedenkama. Nekateri omenjajo tudi ostale zadeve kot so "torsen" diferencial itd. Komentar?

 

- Nisem ?e vozil avta brez ABS, tole zadevo bi si pa tudi kdo od doma?ih rad sposodil. Sklepam, da je pametno iskati miato z ABS? Kak?en argument proti? (Na primernih mestih se bi rad tudi poigral z driftanjem)

 

- Kilometrina. Koliko je preve?, da bi se izpla?alo kupiti?

 

- Gara?e trenutno nimamo (je mo?en nakup). Ima kdo miato kar zunaj, ne glede na vreme? Bi vsaj s pokritjem s kak?no "plahto" kaj dosegel pozimi? ?eprav bi jo verjetno tudi takrat vozil...

 

- Gre se mi predvsem za zabavno vo?njo. Nad kabriom niti nisem navdu?en in bi raje imel "hard top". Prebral sem, da ga je mo?no kupiti posebej. Se to izpla?a ali raje gledam ?e za tako ponudbo (ki je verjetno ne bi do?akal)?

 

- Avto bo nekaj ?asa ?e pred blokom zato me malo skrbi enostavnost kraje. Sploh ker je kabrio. Ima kdo kak?no izku?njo s tem oz me lahko kako pomiri? :)

 

- In ?e za zadnje vpra?anje... Imam 25kg psa. Imamo sicer ?e karavana a sklepam, da bom sam ve?ino ?asa pre?ivel kar v miati. Je kdo ?e tovoril psa v tak?nem avtu na kak?en "roadtrip"? Po netu je polno komentarjev na to temo, pa je ?e vedno lep?e sli?ati izku?nje od "doma?ih". :)

 

 

Upam, da nisem pretiraval z vpra?anji in najlep?a hvala komurkoli, ki mi je pripravljen namenit kak?en komentar! Bo v veliko pomo?!

 

Hvala in lepo pozdravljeni!

hermelin

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

- Tip motorja? 1.6 vs 1.8? Prebral sem ?e cel kup komentarjev za in proti obema izvedenkama. Nekateri omenjajo tudi ostale zadeve kot so "torsen" diferencial itd. Komentar?

 

- Nisem ?e vozil avta brez ABS, tole zadevo bi si pa tudi kdo od doma?ih rad sposodil. Sklepam, da je pametno iskati miato z ABS? Kak?en argument proti? (Na primernih mestih se bi rad tudi poigral z driftanjem)

 

 

ABS nima z driftanjem nobene veze, samo pri zaviranju, LSD pa ogromno! Na kratko: Vzemi 1,8 ker ?e ima LSD, na 1,6 ga bo? te?ko dal ker je treba par zadev menjati, ne samo diferencial.

To?no tako ?rno 1,8 s ?estimi prestavami kot si dal link ima prijatelj (OK, on ima ?e hardtop, lep?e feltne itd...) Na kratko: avto je igra?ka, menjalnik ima res kratka prestavna razmerja, diferencial dela svoje, avto je gokard.

 

Kilometrina je pa ?isto odvisna, na?eloma tudi 200.000 km ni drame, ?e je lepo negovan avto. Saj nimajo neke hudo navite ma?ine. Mene bi po videnih miatah bolj skrbela rja. Poglej vse skrite koti?ke podvozja, tudi pri motorju spodaj kjer je vpet anti roll bar, kaj ve? bo pa ?e kdo napisal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s Symonom ;) pa dodajam ?e svoje:

 


NC varjanta niti ni na voljo, bi bila pa za "budget sports car" tako ali tako predraga. Sklepam, da je NB to kar i??em?

 

NC ?e se bo pojavila kak?na na trgu, bo stala okrog 7.000-10.000? (pa? odvisno seveda od serije in letnika). Seveda bo? moral po?akati, ko se pojavijo tam okrog jeseni in pomladi. Med sezono redko. NB bo? najla?je dobil. Bo pa z njimi zaradi starosti nekoliko ve? problemov.

 

Poleg komentarja na zgornjo ponudbo imam ?e nekaj vpra?anj.

 

- NB1 vs NB2? Treba kaj paziti na opremo (npr. v ponudbi je tudi "base" model...)?

 

Bolj ali manj samo kozmeti?ne spremembe. Nekje se pi?e tudi o oja?ani ?asiji pri NB2, kar se za moje pojme kar pozna. Itak je pa odvisno od milijon faktorjev. Najve?je spremembe so res samo kozmeti?ne. To?no o modelni ponudbi rekdo kdo ve, se pa predvsem razlikujejo samo po tem da imajo ene klimo, ene ABS, ene oboje...pri 2003 letnikih se nato pojavi ?e lu?ka za gorivo in opozorilo za nepripet pas (:D)

 

- Na kaj paziti pri nakupu? (Bom prebral ?e ostale teme, a ?e kdo ?eli kaj dodati..)

 

V ostalih temah pi?e  veliko. Predvsem RJA je glavni problem. Na pragovih ter na prtlja?niku se rada pojavi. Potem alternator rad gre, zadnji zavorni cilinder prav tako. Ostali sicer omenjajo cin?pule, ?eprav med nami Miatarji tega ?e ni bilo tako pogosto. Radi gredo tudi konektorji na lu?eh, ko zamenja? (cca. 8? stro?ek) ni ve? problema.

 

- Problemi? Bral sem, da ima letnik 2001/2002 te?ave z sklopko v ni?jih prestavah, sploh v hladnem vremenu ('01 and early '02: Clutch Chatter. Annoying, requires clutch replacement and flywheel grinding if you want to fix it.). Mo?no, da se ti 2001 modeli prodajajo ravno zaradi tega?

 

Na?eloma niti ni nekih problemov s sklopko. Samo potresava rada, pa sli?i se kot da bi imel dizla :) Ni pa to razlog da se prodajajo ti modeli. Samo to da jih je na na?em trgu teh najve?.

 

- Tip motorja? 1.6 vs 1.8? Prebral sem ?e cel kup komentarjev za in proti obema izvedenkama. Nekateri omenjajo tudi ostale zadeve kot so "torsen" diferencial itd. Komentar?

 

Sploh ni izbire. ?e ima? mo?nost kupiti 1.8 potem vzame? to. 1.6 je podhranjen brez dodatnega rihtanja in to se hitro naveli?a? ?e rad vozi? kak?ne hribe. Je pa avto zabaven z obema motorjema. To pa ja. Diferencial je prav tako plus pri 1.8. verziji ;)

 

- Nisem ?e vozil avta brez ABS, tole zadevo bi si pa tudi kdo od doma?ih rad sposodil. Sklepam, da je pametno iskati miato z ABS? Kak?en argument proti? (Na primernih mestih se bi rad tudi poigral z driftanjem)

 

Kot je Symon povedal, ni problemov. V vsakem primeru mora? pa paziti v de?ju.

 

- Kilometrina. Koliko je preve?, da bi se izpla?alo kupiti?

 

Tu mislim da ni problemov, ker so to zelo vzdr?ne ma?ine. Poznam miate tudi s 300.000km pa so bile BP :)

 

- Gara?e trenutno nimamo (je mo?en nakup). Ima kdo miato kar zunaj, ne glede na vreme? Bi vsaj s pokritjem s kak?no "plahto" kaj dosegel pozimi? ?eprav bi jo verjetno tudi takrat vozil...

 

Problem pozimi je rja. Zelo rada se ?iri ?im nima? gara?e ali nadstre?ka. Plahta ne verjamem da bo kaj re?ila.

 

- Gre se mi predvsem za zabavno vo?njo. Nad kabriom niti nisem navdu?en in bi raje imel "hard top". Prebral sem, da ga je mo?no kupiti posebej. Se to izpla?a ali raje gledam ?e za tako ponudbo (ki je verjetno ne bi do?akal)?

 

Hardtop se spla?a, ?e posebej se spla?a ?e ga kupi? ?e z nakupom avta. Potem ga je nekoliko te?je dobiti, sploh za solidno ceno. Zabavna vo?nja bo pa s hardtopom ali brez :D

 

- Avto bo nekaj ?asa ?e pred blokom zato me malo skrbi enostavnost kraje. Sploh ker je kabrio. Ima kdo kak?no izku?njo s tem oz me lahko kako pomiri? :)

 

Miate ne kradejo :D se jim ne spla?a :D najbolj dobi?konosen avtomobil je Golf ali Clio :)

 

- In ?e za zadnje vpra?anje... Imam 25kg psa. Imamo sicer ?e karavana a sklepam, da bom sam ve?ino ?asa pre?ivel kar v miati. Je kdo ?e tovoril psa v tak?nem avtu na kak?en "roadtrip"? Po netu je polno komentarjev na to temo, pa je ?e vedno lep?e sli?ati izku?nje od "doma?ih". :)

 

Mislim da ne bi bilo problemov, ?e sem sam vozil 120kg te?kega kolega, potem bo? tudi ti 25kg psa brez problema :D Je pa bolj malo prostora v avtu, tako da bo bolj ali manj moral biti pri miru.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je Wankel napisal sem tudi sam imel te?ave z konektorjem pri lu?i, menjal alternator, in saniral rjo. Drugih te?av pa avto nima. Je pa en pa ena pomanjkljivost pri 1,8, ker je motor 1840 ccm pade? z cestnino v vi?ji razred ~60? zraven (?e te to kaj gane). druga?e pa vse govori v prid 1,8 motorju. Sam imam 1,6 pa se jo da tudi po asfaltu vrteti  :vesel:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdi kak?no gledat in peljat, ?e miate ?e nikoli nisi vozil, bo? hitro zasvojen in bo? ?e prvo domov pripeju :D Poizkusi pa vseeno najti kak?no ohranjeno in vzdr?evano, da bo manj dela kasnej.

 

Aja pa sre?no pri nakupu :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

D se jst dodam svoje mnenje kot dokaj frisni lastnik mx5ke... me je isto rajcala ze od otrostva in tocn tko sm se tud jst "vdal v usodo" in jo kupu?

 

Meni osebo je NC miloreceno neprivlacna oz.nima tistga sarma malega preprostega roadsterja... pac osebno mnenje. Plus d je za vikend fun car cist predraga. Vsaj za zdaj. Zato kej druzga kot NB nisem gledal.

 

1,8 ali 1,6 pri meni ni bilo dileme... 1,6 sem izbral zaradi nizje reg.,vecje izbire in predvsem ker mi vec kot zmogljivosti,pomeni lagodno krizarjenje brez strehe...

 

Kilometri mislim da niso problem... je bla to zadnja stvar na kiro sm biu pozoren,lhk je zgonjena pr 100t km,lhk je pa negovana tudi pri 250t km... mene bi nekje pri 250t km verjetn tok zmotil d zarad tega nebi sel v nakup...

 

Tud jst zivim v bloku... prva stvar je bla d sem najel box v garazi. Ne zarad kraje,to mislm d te nima kej skrbet. Vandalizem,ko se kakemu debilu zdi zabavno zarezat v platno in pa predvsem trgalo bi se mi srce ce bi ga kdo ruknu na parkingu... plus zarad rje... ti svetujem da ce mas moznost jo dej v garazo. Pr takem avtomobilu je velik vredno da mirno spis.

 

Abs... dobre gume,pamet v roke pa ne bo panike... pac se je treba zavedat d nima absa in prilagodit voznjo... se 1x,dobre gume... raj glej d ma klimo.

 

Pes na sedezu... jst sm mal alergicen na to,zrd varnosti,ampak ok,to je pac moje mnenje?

Glede placa ni panike,jst sm sodelavca 195cm,120kg pelou?

 

Hardtopa nimam,niti ga ne rabim,avto je garaziran,vozen v lepem vremenu. Ce ga mas namen vozit pozimi pa ni druge k d ga kupis...

 

Skratka,avto je top in verjemi,ne bo ti zal,ce ga bos kupu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ABS nima z driftanjem nobene veze, samo pri zaviranju, LSD pa ogromno! Na kratko: Vzemi 1,8 ker ?e ima LSD, na 1,6 ga bo? te?ko dal ker je treba par zadev menjati, ne samo diferencial.

To?no tako ?rno 1,8 s ?estimi prestavami kot si dal link ima prijatelj (OK, on ima ?e hardtop, lep?e feltne itd...) Na kratko: avto je igra?ka, menjalnik ima res kratka prestavna razmerja, diferencial dela svoje, avto je gokard.

 

Kilometrina je pa ?isto odvisna, na?eloma tudi 200.000 km ni drame, ?e je lepo negovan avto. Saj nimajo neke hudo navite ma?ine. Mene bi po videnih miatah bolj skrbela rja. Poglej vse skrite koti?ke podvozja, tudi pri motorju spodaj kjer je vpet anti roll bar, kaj ve? bo pa ?e kdo napisal.

 

Ok. Bom gledal le 1.8. Tole, da je gokard je lepo sli?at! :)

Za rjo pa tudi delam spisek kaj vse pogledati...

 

 

 

NC ?e se bo pojavila kak?na na trgu, bo stala okrog 7.000-10.000? (pa? odvisno seveda od serije in letnika). Seveda bo? moral po?akati, ko se pojavijo tam okrog jeseni in pomladi. Med sezono redko. NB bo? najla?je dobil. Bo pa z njimi zaradi starosti nekoliko ve? problemov.

 

V ostalih temah pi?e  veliko. Predvsem RJA je glavni problem. Na pragovih ter na prtlja?niku se rada pojavi. Potem alternator rad gre, zadnji zavorni cilinder prav tako. Ostali sicer omenjajo cin?pule, ?eprav med nami Miatarji tega ?e ni bilo tako pogosto. Radi gredo tudi konektorji na lu?eh, ko zamenja? (cca. 8? stro?ek) ni ve? problema.

 

Na?eloma niti ni nekih problemov s sklopko. Samo potresava rada, pa sli?i se kot da bi imel dizla :) Ni pa to razlog da se prodajajo ti modeli. Samo to da jih je na na?em trgu teh najve?.

 

Tu mislim da ni problemov, ker so to zelo vzdr?ne ma?ine. Poznam miate tudi s 300.000km pa so bile BP :)

 

Problem pozimi je rja. Zelo rada se ?iri ?im nima? gara?e ali nadstre?ka. Plahta ne verjamem da bo kaj re?ila.

 

Hardtop se spla?a, ?e posebej se spla?a ?e ga kupi? ?e z nakupom avta. Potem ga je nekoliko te?je dobiti, sploh za solidno ceno. Zabavna vo?nja bo pa s hardtopom ali brez :D

 

Miate ne kradejo :D se jim ne spla?a :D najbolj dobi?konosen avtomobil je Golf ali Clio :)

 

Mislim da ne bi bilo problemov, ?e sem sam vozil 120kg te?kega kolega, potem bo? tudi ti 25kg psa brez problema :D Je pa bolj malo prostora v avtu, tako da bo bolj ali manj moral biti pri miru.

 

 

7k+ je ze kar malo ve?ji zalogaj... Upam, da to ne pomeni, da je z NB toliko ve? problemov, da bi se bolj spla?alo pla?ati premium za NC?

Stro?ki okoli alternatorjev in kar si omenjal na prvi pogled tudi ni nekaj groznega. Lepo. Sem pa mislil to potresavanje pri speljevanju, ?e je bilo to mi?ljeno. Baje kar problem po?timat. 

Bom kar model z ABS iskal, glede na to, da so doma?i ?e pristavili svoj lon?ek...

 

Pri kilometrini je zelo odvisno od avta... Na? karavan jih ima skoraj 400k pa ?e vedno te?e. Upam, da so te miate res tako vzdr?ljive.

 

Za pozimi pa sicer ne vem kaj naj naredim. ?e nebom uspel dobiti gara?e, upam da ne pomeni to da bo avto v dveh letih zarjavela piksna.

 

Pa se hardtopov sploh kaj dosti prodaja? ?e ne, ne bi rad ?akal 3 leta na prilo?nost...

 

Okoli psa sem sli?al od nekega heroja, da je kar sovoznikov sede? vrgel ven, samo to najbr? ni ravno legalna zadeva, ?e me ustavijo s psom na tleh? :D

 

Kot je Wankel napisal sem tudi sam imel te?ave z konektorjem pri lu?i, menjal alternator, in saniral rjo. Drugih te?av pa avto nima. Je pa en pa ena pomanjkljivost pri 1,8, ker je motor 1840 ccm pade? z cestnino v vi?ji razred ~60? zraven (?e te to kaj gane). druga?e pa vse govori v prid 1,8 motorju. Sam imam 1,6 pa se jo da tudi po asfaltu vrteti  :vesel:

 

Tak?ni stro?ki me niti ne skrbijo. Najbolj me je strah platnene strehe (brez gara?e) in stro?kov kot bi bila menjava motorja ali kaj drasti?nega.

 

----

 

Hvala za komentarje! Sam, kot vidite, nisem ravno ve?? DIY avtomobilizma, tako da upam da se to da privadit... :D

 

Imam pa seveda ?e nekaj vpra?anj/pro?enj. 

 

- Gredo vse prodaje preko avto.net, ali imate kak?ne insajderske informacije tudi med sabo tukaj? ?e ne, mi torej ne preostane drugega kot spra?evati ?e kdo pozna kaj od trenutne ponudbe (o?itno noben ne pozna tiste ?rne 1.8)?

 

- ?e bi prodajana miata bila blizu koga od vas ekspertov, bi bil kdo pripravljen se pripeljati pa vre?i oko na zadevo? Kljub branju nisem preve? gotov. Seveda v zameno za kak?en 6pack. :D

 

- Kak?en je stro?ek sanacije rje? Sem videl Wanklov post o prenovi njegove bumblebeejevke... Noro. 

 

- Tole je verjetno blasphemy, ampak kolegi se ne pustijo prepri?ati in spra?ujejo zakaj nebi ?lovek za isti denar (do 5k) kupil BMW1 in je glede strehe itd mirna bosna? 

 

 

Skratka, ?e kdo v bli?nji prihodnosti izve za kak?no po va?em mnenju ohranjeno 1.8 miato in (?im ve? v tem vrstnem redu) ima ABS, hard top, po mo?nosti klimo, usnje in ni ?rne barve, imate kupca takoj. :D

 

Najlep?a hvala vsem za pomo?!

hermelin

 

----

 

 

D se jst dodam svoje mnenje kot dokaj frisni lastnik mx5ke... me je isto rajcala ze od otrostva in tocn tko sm se tud jst "vdal v usodo" in jo kupu?

 

Meni osebo je NC miloreceno neprivlacna oz.nima tistga sarma malega preprostega roadsterja... pac osebno mnenje. Plus d je za vikend fun car cist predraga. Vsaj za zdaj. Zato kej druzga kot NB nisem gledal.

 

1,8 ali 1,6 pri meni ni bilo dileme... 1,6 sem izbral zaradi nizje reg.,vecje izbire in predvsem ker mi vec kot zmogljivosti,pomeni lagodno krizarjenje brez strehe...

 

Kilometri mislim da niso problem... je bla to zadnja stvar na kiro sm biu pozoren,lhk je zgonjena pr 100t km,lhk je pa negovana tudi pri 250t km... mene bi nekje pri 250t km verjetn tok zmotil d zarad tega nebi sel v nakup...

 

Tud jst zivim v bloku... prva stvar je bla d sem najel box v garazi. Ne zarad kraje,to mislm d te nima kej skrbet. Vandalizem,ko se kakemu debilu zdi zabavno zarezat v platno in pa predvsem trgalo bi se mi srce ce bi ga kdo ruknu na parkingu... plus zarad rje... ti svetujem da ce mas moznost jo dej v garazo. Pr takem avtomobilu je velik vredno da mirno spis.

 

Abs... dobre gume,pamet v roke pa ne bo panike... pac se je treba zavedat d nima absa in prilagodit voznjo... se 1x,dobre gume... raj glej d ma klimo.

 

Pes na sedezu... jst sm mal alergicen na to,zrd varnosti,ampak ok,to je pac moje mnenje?

Glede placa ni panike,jst sm sodelavca 195cm,120kg pelou?

 

Hardtopa nimam,niti ga ne rabim,avto je garaziran,vozen v lepem vremenu. Ce ga mas namen vozit pozimi pa ni druge k d ga kupis...

 

Skratka,avto je top in verjemi,ne bo ti zal,ce ga bos kupu?

 

Mi je u?el tvoj post ker sem toliko ?asa pisal... :D

 

?e sem prav razumel, ni stvar le v ve?ji mo?i, ima tudi druge zadeve bolj?e. Nameravam avto tudi driftati. Zaradi tega rinem v RWD, sicer bi enega hatchbacka kupil a-la focus, impreza itd, pa je.

 

Zame bo verjetno nekaj ?asa kar daily, zato tudi malo ve? spra?ujem. Da bom gotov, da je izvedljivo.

 

Ma najem gara?e je okoli 60? na mesec kar je precej debilna cena za tistih 11m^2. Je varjanta sicer kupit, ampak nevem ?e ?e v roku pol leta. Pa jao kaj me stra?i? z norci ki re?ejo strehe... :o:D

 

?e vas bo dovolj svetovalo, da brez gara?e ni muzike, bom moral krepko premislit kaj naredit.

 

Ma abs sem kar ziher, da ho?em. Niti ne zaradi sebe, ampak doma?ih. Da nebo te?av in skrbi, ko bo kdo drug za volanom. ?e kar upam, da mi je usojena miata, ki ima oboje! :D

 

Pes na sede?u je pripet z oprsnico. Sem pa pozabil vpra?at, kako enostavno je en/disablat airbag pri sopotniku?

 

Nameravam tudi pozimi ja, zna bit zabavno na kak?nem parkiri??u... 

 

 

Vem, da mi nakupa nebo ?al, bolj me skrbi da ga bom pri vzdr?evanju/gara?iranju polomil... ?e imate kak?en miata/mazda klub kjer novincem razlo?ite/poka?ete kaj okoli vzdr?evanja, se takoj prijavim! :D Sicer pa roadtripi... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

7k+ je ze kar malo ve?ji zalogaj... Upam, da to ne pomeni, da je z NB toliko ve? problemov, da bi se bolj spla?alo pla?ati premium za NC?

 

Ne pomeni to. Ni toliko problemov, vse je pa odvisno kako si ob?utljiv :)

 

Za pozimi pa sicer ne vem kaj naj naredim. ?e nebom uspel dobiti gara?e, upam da ne pomeni to da bo avto v dveh letih zarjavela piksna.

 

Toliko se spet ne sekiraj. Ne bo totalno zarjavela piksna, bo pa verjetno po parih letih rja vdarila ven, ampak ?e lepo skrbi? za avto to niti ni tak problem.

 

Pa se hardtopov sploh kaj dosti prodaja? ?e ne, ne bi rad ?akal 3 leta na prilo?nost...

 

Nekaj se jih prodaja, ampak ne spet toliko. Pa tudi kak?ni radi nabijejo ceno v nebo.

 

 

 

 

Imam pa seveda ?e nekaj vpra?anj/pro?enj. 

 

- Gredo vse prodaje preko avto.net, ali imate kak?ne insajderske informacije tudi med sabo tukaj? ?e ne, mi torej ne preostane drugega kot spra?evati ?e kdo pozna kaj od trenutne ponudbe (o?itno noben ne pozna tiste ?rne 1.8)?

 

Tudi na temu forumu se najde kak?na naprodaj, pa tudi med nami ?e se kaj ve, samo trenutno je bolj su?a :) Te na avto.netu pa so nam tudi bolj nepoznane.

 

- ?e bi prodajana miata bila blizu koga od vas ekspertov, bi bil kdo pripravljen se pripeljati pa vre?i oko na zadevo? Kljub branju nisem preve? gotov. Seveda v zameno za kak?en 6pack. :D

 

Meni osebno ni problem, pa tudi tu se najde veliko prijaznih lastnikov k prisko?ijo na pomo? :)

 

- Kak?en je stro?ek sanacije rje? Sem videl Wanklov post o prenovi njegove bumblebeejevke... Noro. 

 

To pa ?isto varira od resnosti ''po?kodbe'' ?e ti vseka ven, da ima? luknjo na pragu lahko ra?una? da je nadomestni pleh okoli 120? (za eno stran), potem zadnji pritlja?nik je okrog 300/400?, potem pa ?e delo pa barva. Sam sem pobarval celo, ker rumena ima res probleme z odtenki. Skupaj je bilo 3300?. No?em delati reklame, samo moj postopek prenove je opisan tule: http://slo-roadster.mojforum.si/slo-roadster-about34.html , ker imam tam slike ki ti bodo bolj v korist (tu sem jih odstranil).

 

- Tole je verjetno blasphemy, ampak kolegi se ne pustijo prepri?ati in spra?ujejo zakaj nebi ?lovek za isti denar (do 5k) kupil BMW1 in je glede strehe itd mirna bosna? 

 

Lahko gre? na BMW1, samo u?itka, ki ti ga daje Mx-5 ne bo nikoli dosegel. Pa ko se tam kaj pokvari lahko razmi?lja? kar o nekoliko ve?jih cenah rezervnih delov. Da pa ne bo pomote, BMW je verjetno zakon avtomobil?ek, ampak ?ista druga smer kot je MX-5.

 

Upam da sem vsaj kaj v pomo?, pa se opravi?ujem vnaprej ker pi?em s krepko pisavo ;)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst ti res priporocam d nej ti bo klima nujen del opreme... bolj kot abs,ce se bos mogu odlocat med tema dvema kosoma opreme..

 

Sred najvecje vrocine ti ne bo vedno zabavno met strehe dol,ker te bo sonce zapeklo in ko bos dvignu platno ti bo prvo sekundo zal da ni klime. Crno platno par cm nad glavo naredi svoje in ceprav nisem fan klime in se v xsari vecinoma vozim z odprtimi sipami,si ne predstavljam da je v miati nebi imel..

 

Plus to d se avto takoj ampak res takoj zarosi ce dezuje in ti je AC v ogromno pomoc pri temu. Sploh ce mas namen tud pozimi uporablat avto.

 

Una 1,8 iz avtoneta je bla gor ze ko sm jst kupoval miato...torej vsaj 4mesece...

 

Sicer si ze vozil kaksno mx5ko?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? iskal hardtop, vem za enega ki se prodaja.

 

Za klimo pa malo premisli kje in kdaj bi se vozil, koliko bo res pri?la v upo?tev. Js jo imam pri svoji, ampak jo v 4ih letih in pol nisem pri?gal ve? kot 5krat, od tega je bilo ve?inoma zaradi jamranja koko?ke na sovoznikovem sede?u in jo bom po vsej verjetnosti odstranil ?ez zimo. ?e tko avto ne da velik od sebe, ko zalavfa kompresor klime je pa bol da gre? kr pe? :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ne pomeni to. Ni toliko problemov, vse je pa odvisno kako si ob?utljiv :)

 

Hja... Ob?utljiv sem v smislu, da nimam izku?enj z avtom kjer bi lahko/moral sam si roke prekomerno umazati. Se pa ?elim nau?iti na miati, preden z leti na kaj dra?jega presko?im. 

 

Toliko se spet ne sekiraj. Ne bo totalno zarjavela piksna, bo pa verjetno po parih letih rja vdarila ven, ampak ?e lepo skrbi? za avto to niti ni tak problem.

 

Ok, potem ni tako grozno. Nameravam najti stalno gara?o, ko se kaj dra?jega pripelje domov, ampak ne gre kar na vrat na nos kupiti prvo luknjo, ki je na voljo... :D

 

Nekaj se jih prodaja, ampak ne spet toliko. Pa tudi kak?ni radi nabijejo ceno v nebo.

 

Potem pa upam, da se da za zgledno ceno dobiti streho posebej. Dokler ni prehuda cena bi ?e lahko opravi?il stro?ek.

 

Tudi na temu forumu se najde kak?na naprodaj, pa tudi med nami ?e se kaj ve, samo trenutno je bolj su?a :) Te na avto.netu pa so nam tudi bolj nepoznane.

 

Ok. Saj ni panike po?akati na lepo prilo?nost. Naj vam te?im vsake toliko, ali se javno pogovarjate o tem na forumu? No, pa?, kupca imate... :D

 

Meni osebno ni problem, pa tudi tu se najde veliko prijaznih lastnikov k prisko?ijo na pomo? :)

 

Superca! Lepo sli?ati! Sem videl tudi va?e roadtripe itd... Noro. Upam, da ste odprti do novincev. :)

 

To pa ?isto varira od resnosti ''po?kodbe'' ?e ti vseka ven, da ima? luknjo na pragu lahko ra?una? da je nadomestni pleh okoli 120? (za eno stran), potem zadnji pritlja?nik je okrog 300/400?, potem pa ?e delo pa barva. Sam sem pobarval celo, ker rumena ima res probleme z odtenki. Skupaj je bilo 3300?. No?em delati reklame, samo moj postopek prenove je opisan tule: http://slo-roadster.mojforum.si/slo-roadster-about34.html , ker imam tam slike ki ti bodo bolj v korist (tu sem jih odstranil).

 

Ufa.. 3300? samo sanacija? Brez cene avta? To je pa ?e kar zalogaj! :/ Sem pa direkt ta post gledal. Nora zadeva! :D

 

Lahko gre? na BMW1, samo u?itka, ki ti ga daje Mx-5 ne bo nikoli dosegel. Pa ko se tam kaj pokvari lahko razmi?lja? kar o nekoliko ve?jih cenah rezervnih delov. Da pa ne bo pomote, BMW je verjetno zakon avtomobil?ek, ampak ?ista druga smer kot je MX-5.

 

Ma ja.. Saj to. Bom se zapeljal z obema pa se la?je za miato odlo?il. :D

 

Upam da sem vsaj kaj v pomo?, pa se opravi?ujem vnaprej ker pi?em s krepko pisavo ;)

 

Bom pa ?e jaz! :D Hvala za iz?rpne odgovore!  

 

 

 

Jst ti res priporocam d nej ti bo klima nujen del opreme... bolj kot abs,ce se bos mogu odlocat med tema dvema kosoma opreme..

 

Resno? Me je res strah, ker smo vsi navajeni ob sili se vre?i po bremzi. Avto bodo vozili tudi doma?i in bi me preve? skrbelo. No.. Upam, da se najde kak?na, ki ima oboje, ?e ?e hard topa nebom do?akal. 

Sred najvecje vrocine ti ne bo vedno zabavno met strehe dol,ker te bo sonce zapeklo in ko bos dvignu platno ti bo prvo sekundo zal da ni klime. Crno platno par cm nad glavo naredi svoje in ceprav nisem fan klime in se v xsari vecinoma vozim z odprtimi sipami,si ne predstavljam da je v miati nebi imel..

 

Plus to d se avto takoj ampak res takoj zarosi ce dezuje in ti je AC v ogromno pomoc pri temu. Sploh ce mas namen tud pozimi uporablat avto.

 

To pa je good point ja. Hmm.. 

Una 1,8 iz avtoneta je bla gor ze ko sm jst kupoval miato...torej vsaj 4mesece...

 

Torej nekaj "bazdi"? :D

Sicer si ze vozil kaksno mx5ko?

 

Ne. U?ivam ?e v razhajkanem renaultu, kako bo ?ele v miati... No?em pa samo iz razloga, da se malo zapeljem jit te?it prodajalcem.  ?e pa bi kdo od vas rad videl nasmejanega novinca za volanom pa le na dan z besedo! :D

 

 

?e bo? iskal hardtop, vem za enega ki se prodaja.

 

Za klimo pa malo premisli kje in kdaj bi se vozil, koliko bo res pri?la v upo?tev. Js jo imam pri svoji, ampak jo v 4ih letih in pol nisem pri?gal ve? kot 5krat, od tega je bilo ve?inoma zaradi jamranja koko?ke na sovoznikovem sede?u in jo bom po vsej verjetnosti odstranil ?ez zimo. ?e tko avto ne da velik od sebe, ko zalavfa kompresor klime je pa bol da gre? kr pe?  :D

 

Haha :D Jah v mislih sem imel tudi kak?en roadtrip. Jaz za volanom, kolega in kolegica z motorji, pa se gre po evropi. Klima bi bila verjetno vredna, ?e bi kdaj psa sabo vla?il. Ampak kolikokrat se bo to realno zgodilo na dalj?e relacije pa kdo ve. Se bom verjetno moral odlo?iti, ko bo avto pred mano.

 

Aha super, upam samo, da se bo hardtop obdrzal do takrat, ko bom si jaz kak?no miato prilastil. V naprej kupovat se mi zdi pa malo riskantno.

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce si resen kupec nevem zakaj bi ti blo nerodno poklicat npr.unga k prodaja 1.8. Vzames koga k se mal spozna na mehaniko,pogledata,nardis en krog,razmislis,zbijes mal ceno in kupis...

 

Jst sm tud prvic pelou miato na tak nacin pa mam 2levi roki kar se tice mehanike...

 

Itk d je treba pazit pr nakupu,ne it z glavo skozi zid,ampak za prvi vtis je pa to najboljsi nacinmd pac tko sprobas a ti odgovarja kot avto... verjemi , ko jo bos 1x pelou, se bos zaljubu v miato... vsi smo se ?

 

Dilema abs ali ne abs... itk d je abs zakon, omogoca hkratno zavijanje in zaviranje s polno mocjo...

Sam pravim da bos tezko nasel NB z absom.

 

Skratka,pogumno pejt pogledat pa bos prec vedu kaj pa kako?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce si resen kupec nevem zakaj bi ti blo nerodno poklicat npr.unga k prodaja 1.8. Vzames koga k se mal spozna na mehaniko,pogledata,nardis en krog,razmislis,zbijes mal ceno in kupis...

 

Mislil sem bolj v smislu, da nebi izkoristil nekoga od kogar ?e vem, da ne mislim kupit. 

 

Jst sm tud prvic pelou miato na tak nacin pa mam 2levi roki kar se tice mehanike...

 

No kul. Se bomo ?e navadli. :)

 

Itk d je treba pazit pr nakupu,ne it z glavo skozi zid,ampak za prvi vtis je pa to najboljsi nacinmd pac tko sprobas a ti odgovarja kot avto... verjemi , ko jo bos 1x pelou, se bos zaljubu v miato... vsi smo se ?

 

Sem kar ziher, da bo tako...

 

Dilema abs ali ne abs... itk d je abs zakon, omogoca hkratno zavijanje in zaviranje s polno mocjo...

Sam pravim da bos tezko nasel NB z absom.

 

Pomoje bom gledal samo, da je ?imve? to?k pokritih (1.8, abs, klima, streha...) pa vzel takoj, ko nekaj ustreza trem zahtevkom. 

 

Skratka,pogumno pejt pogledat pa bos prec vedu kaj pa kako?

 

Will do. ;)

 

 

Aja pa BabyViper, koliko bi me pa stal tale hardtop od kolega? Lahko na ZS, ?e ni navada to pisarit po forumu. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce bi sam to se dodal da glej da ima protivetrno mrezo... sicer kukr sm gledu jih velka vecina ma.pa zihr se jo da naknadno kje dobit,ceprov ponudba ni lih velka...

 

Je kr velka razlika a je postavljena al pa zlozena,tk da to kr " mora" bit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce bi sam to se dodal da glej da ima protivetrno mrezo... sicer kukr sm gledu jih velka vecina ma.pa zihr se jo da naknadno kje dobit,ceprov ponudba ni lih velka...

 

Je kr velka razlika a je postavljena al pa zlozena,tk da to kr " mora" bit.

?e se ne zlaga, potem nima? dostopa do zadnje police ko je streha zaprta, tam je pa kar veliko placa za kako dalj?e potovanje. NA primer ?otor, ruzak...:) been there ....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce bi sam to se dodal da glej da ima protivetrno mrezo... sicer kukr sm gledu jih velka vecina ma.pa zihr se jo da naknadno kje dobit,ceprov ponudba ni lih velka...

 

Je kr velka razlika a je postavljena al pa zlozena,tk da to kr " mora" bit.

 

Upam, da dobim hardtop nekje, ?e ne ravno zraven in bo kar ostal gor. Dvomim, da bom kabrio koristil kaj ve? kot za poku?ino ob nakupu... :D Ampak hvala za opozorilo!

 

 

?e se ne zlaga, potem nima? dostopa do zadnje police ko je streha zaprta, tam je pa kar veliko placa za kako dalj?e potovanje. NA primer ?otor, ruzak... :) been there ....

 

Sem ravno to opazil v?eraj. Nekdo je imel celo razbit pleh, tako da je imel pri straneh ?e ve? prostora za zadeve. Samo vpra?anje ?e je pametno tja zlagat kaj te?jega...?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da dobim hardtop nekje, ?e ne ravno zraven in bo kar ostal gor. Dvomim, da bom kabrio koristil kaj ve? kot za poku?ino ob nakupu... :D Ampak hvala za opozorilo!

 

 

Hermelin, v cem je poanta kupit cabria in potem ga ne uporabljat kot taksnega? Razen ce ti je oblikovno toook vsec kot noben drug avto recimo. :)

 

 

 

Sem ravno to opazil v?eraj. Nekdo je imel celo razbit pleh, tako da je imel pri straneh ?e ve? prostora za zadeve. Samo vpra?anje ?e je pametno tja zlagat kaj te?jega...?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je tud najprej padel na pamet , zakaj kupit cabria in se ne vozit brez strehe...

 

Ampak ja,ga ni druzga avta k bi biu tok ugoden,preprost,zabaven,uzivaski... med novimi mi tud sam toyota gt86 pade na pamet... pustmo razne minije pa bmw 1 na miru?

 

Tk d stekam,tud ce mu ni do vetra v laseh,da useen razmisla o mx5ki... ceprou mislim da ga bo useen ocarala voznja v miati brez platna ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to?n to je... Vo?nja. Za ta dnar je bolj malo opcij. Itak vsak pogleda gt86, samo to bo ?e trajalo preden cena pade. S streho te?im predvsem zaradi zime in pa dejstva, da bo vsaj nekaj ?asa avto parkiran pred blokom.

 

Seveda no?em z glavo skozi zid zato razmi?ljam tudi o alternativah kot so Impreza/WRX, Focus ST, Ibiza FR, samo to le v primeru, da enostavno ne najdem primerne miate.

 

 

Bi pa ?isto iz firbca vpra?al, ?e kdo ve koliko se dejansko razlikujejo stro?ki vzdr?evanja npr. BMW E46 proti miati? Kakor obrne? so BMW (kljub specfi?ni populaciji, ki gravitira k njim :D ) ?e vedno edina RWD alternativa v tem cenovnem rangu. Sem od dobavitelja sli?al, da so deli noro precenjeni, ampak nisem pa ?e iz prve roke sli?al cifre in izku?enj. Samo, da bom gotov, da sem vsaj pomislil na vse mo?nosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh Focus, Impreza, Ibiza, so vsi dosti dra?ji kot bo? dal za Miato. 

BMWji, ?e dobi? dobrega ne bo? mel veliko stro?kov. SIcer vsi pravijo, da so napram Audiju poceni deli ampak kakih cen ne poznam. In ?e nekaj. Povpre?en BMW 3 (tudi coupe) je krava proti Miati, verjemi, da je ?isto nekaj drugega za voziti. Pojdi ?e peljati kako Miato (sem prepri?an, da ti jo kak foruma? da z veseljem za en krog) in bo? hitro videl v ?em je ?ar. 
To o zaprtem cabriu mi je jasno. Kolikor sem dobil ob?utek je mogo?e z hardtopom mogo?e celo malenkost tr?a ?koljka. Prijatelj, ki jo ima je ve?krat rekel, da se malo pozna, ?e je res ne vem. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh Focus, Impreza, Ibiza, so vsi dosti dra?ji kot bo? dal za Miato. 

 

Vem, zato pa najprej Miato gledam. :) Je pa res, da jo le zato ker imamo ?e skupnega karavana. S ?im ve?sede?nim/prtlja?nim bi bil bolj neodvisen. No, ibiza je ista cena, ostalo ne.

 

BMWji, ?e dobi? dobrega ne bo? mel veliko stro?kov. SIcer vsi pravijo, da so napram Audiju poceni deli ampak kakih cen ne poznam. In ?e nekaj. Povpre?en BMW 3 (tudi coupe) je krava proti Miati, verjemi, da je ?isto nekaj drugega za voziti. Pojdi ?e peljati kako Miato (sem prepri?an, da ti jo kak foruma? da z veseljem za en krog) in bo? hitro videl v ?em je ?ar. 

 

Hja.. Kaj pa jaz vem kaj je "dober" bmw. :D Npr tole in tole je nekje tam tam s ceno. Sem jih pa s prve odpisal zaradi splo?nega mnenja, da je vzdr?evanje prehud zalogaj. 

Mi je jasno, da je ?isto nekaj drugega. Ni te?ava da nevem, ?e bi mi bilo v?e?. Kolebam med uporabnostjo in u?itkom. Na trgu ?e ni miate, ki bi mi po specifikacijah ustrezala, tako da si ?e lahko privo??im malo razgledovanja in izobra?evanja. :)

 

To o zaprtem cabriu mi je jasno. Kolikor sem dobil ob?utek je mogo?e z hardtopom mogo?e celo malenkost tr?a ?koljka. Prijatelj, ki jo ima je ve?krat rekel, da se malo pozna, ?e je res ne vem. 

 

Samo treba najt kak?no steho kje... Ne razumem kako bi se to ravno poznalo ampak ok, super. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi vpetja in tr?e strehe. Saj pravim, ni pa ne vem koliko opazno, lahko je placebo.

Prvi BMW ima lastnika, ki je rahlo nepismen, ima kopijo BMW felten, kako ima lahko 325i zvok od M3 tudi ne vem, deluje mi spu??en, pa tudi vzdr?evanje bo BISTVENO dra?je kot pri miati 1.8. Drugi je lep ?eprav 7000? za 11 let starega BMWja s skoraj naj?ibkej?im motorjem je spet rahlo veliko. Ampak kolikor poznam BMWje (in ker ga ima prijatelj, ki se dejansko spozna), se dobre E46 kar lepo pla?a.

Kot sem rekel (?e bi sedeli za mizo bi s pestjo u?gal po mizi), pojdi gledati, peljati, mogo?e ti bo v?e? in kupi?, mogo?e ne in bo? gledal drugam. Ve? kot to (in na kaj bodi pozoren, kar smo napisali na prvi strani) ti ne moremo napisati. 

Te pa razumem v tem, da ne ve? kaj bi kupil. Sam sem menjal nekaj ?isto razli?nih avtov pa ?e vedno ne vem kaj bo naprimer naslednji avto.  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi BMW ima lastnika, ki je rahlo nepismen, ima kopijo BMW felten, kako ima lahko 325i zvok od M3 tudi ne vem, deluje mi spu??en, pa tudi vzdr?evanje bo BISTVENO dra?je kot pri miati 1.8. Drugi je lep ?eprav 7000? za 11 let starega BMWja s skoraj naj?ibkej?im motorjem je spet rahlo veliko. Ampak kolikor poznam BMWje (in ker ga ima prijatelj, ki se dejansko spozna), se dobre E46 kar lepo pla?a.

 

Ima prvi kar lu?tnega lastnika ja. :D Sem vpra?al ?isto iz firbca, ker ne poznam nobenega, ki bi imel BMW. 

 

Kot sem rekel (?e bi sedeli za mizo bi s pestjo u?gal po mizi), pojdi gledati, peljati, mogo?e ti bo v?e? in kupi?, mogo?e ne in bo? gledal drugam. Ve? kot to (in na kaj bodi pozoren, kar smo napisali na prvi strani) ti ne moremo napisati. 

 

Mogo?e res spra?ujem malo preve? (in neumnosti), a do sedaj smo imeli bolj kot ne nove ali zelo malo rabljene avtomobile, ki se jih je potem gonilo tudi po 14 let. In ?e to bolj "dosegljive" znamke. Se bom ?e navadil... 

Pa druga?e je sli?ati iz prve roke, kot pa brati neke 10 let stare teme na ameri?kem forumu.

 

Te pa razumem v tem, da ne ve? kaj bi kupil. Sam sem menjal nekaj ?isto razli?nih avtov pa ?e vedno ne vem kaj bo naprimer naslednji avto.  :rolleyes:

 

Mislim, da vem kaj bom nabavil. Le, da se pojavi...

 

Pa hvala za vso pomo? in ?ivce! Upam, da boste vsi ?e pri volji, ?e se pojavijo kak?na nova vpra?anja... :D 

 

Lep dan!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Pogiju pristaja rožnata majica.
    • Men mal čudn zgleda, ampak važn, da si ti zadovoljen... 👍😉
    • A niso bli tut prej že? 🤔 Imam 2010 letnik. Sicer jih pa lahko zapiram samo na knof, niso avtomatsko, na zaklepanje avta. Sam čeljust je pa štekala očitno in je ploščico pobiral. Očitno ne vedno in ne čist, ampak vseen dovolj. Ploščice pa diski so ATE in sem jih menju Junija 2022, pa sem takrat fajn lepo spucu čeljust, vodila, podmazu... Slabi dve leti, pa sm pršu na želez, na zadnji desni. Sm pa biu na šihtu, zato sm mogu to hitr reševat in sprot. Potem sm gnjavu mehanika tam zraven, če mi lahko pogleda, kaj mi lahko še dans dobi, ker mu itak materjal vozjo dvakrat na dan, pa še popust ma, da grem jst lepo z avtom dons nazaj domov tut. Nisem prov velik kompliciral, naroču ATE, pa niso ble enake, vrnu ATE, potem sm vzel neke Optimal, ker je blo na zalogi in zadnjič je že nekdo spraševal na forumu o njih. Bom lahko s prve roke povedu 😄 Diska hvala bogu nism ferderbu. Za čeljust mi je pa reku, da načeloma ne rabim menjat obeh, na zalogi je bla pa samo ena za 123€, niti ne vem zdele katera, rabu sm jo tko al pa drgač. Dal jo je za 108€   Drugač pa ni nič vlekl avta, smrdel, tresl, karkol, tut zdej, k mam novo, nimam neki občutka, da bi avto bolj potegnu 😁 Dinozavrski motor, jebi ga Gledat sem šel pa, ker mi je pri namotanem volanu mal zaružilo, ko sm bremzu in sm mislu, da so verjetno opozorilni kontakti pr sprednjih ploščicah.
    • Za mostičke in praznike malo po Grožnjanskih enduro trailih.   18.1 km Mountain Bike Ride on April 30, 2024 by Edi Z on Strava WWW.STRAVA.COM Edi Z rode 18.1 km on Apr 30, 2024.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.