Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Groza res - k avtoodpad zgleda :(

 

 

Jaoooo, dva mrtva ker sta ?la ven iz avta in se nisto mogla izogniti drugim avtomobilom. :( ...videna tudi ena modra Mazda 3.

 

..danes ko sem se vra?al iz Vranskega na izhodu iz Dom?ale, plavi Peugeot postavljen po?ez ?ez prehitevalni pas z zadnjim delom v ograji. V tem primeru pa res ne vem kaj je ?enska po?ela v avtomobilu in telefonarila ker bi se ji lahko nekdo en dva tri v bok zaletel. Res ni nekega pametnega nasveta kdaj v avtu ostat in kdaj it ven. Pomoje da ?e je vidljivost dobra in vidi? ?e kdo leti proti tebi je bolje da se sam prime? in po?aka?, ?e res ni mo?nosti zbe?ati, v kolikor pa vidi? da je nekdo ?e dale? pa hitro ven pa za ograjo in seveda prej zavarovati avto. Zadnji? sem pa videl na dolenjski avtocesti kako je ?ofer avtobusa poslal vse potnike za ograjo in na hrib, sam in ?e nekdo pa sta menjala gumo na odstavnem pasu...tole je pa res pohvala za njega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bi prepovedal vo?njo pozimi z avtomobili ki nimajo ABS sistema...

 

Kokr vem u dolo?enih razmerah, ti ABS edino ?koduje, ne da te prej zaustavlja, je pa jasno veliko odvisno tudi od izku?enosti ?oferja! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bi prepovedal vo?njo pozimi z avtomobili ki nimajo ABS sistema...

 

ABS je uporaben le ?e ima ?ofer sposobnost manevriranja v kriznih situacijah

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta je malo huda. Ker, ?e se pelje? 50km/h po AC kjer v megli ne vidi? ve? kot 5 metrov ti noben ABS ne pomaga.

 

v takih razmerah ti lohk ABS v?asih ?e slab? nardi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v takih razmerah ti lohk ABS v?asih ?e slab? nardi

 

Ja res, ?e je na cesti 5cm snega in je megla srednje izku?en voznik v krizni situaciji in bo prvo kar bo naredil polno stopil na bremzo da bodo zablokirala vsa 4 kolesa in ga bo samo noslo...

 

situacij v katerih ABS ?kodi je procentualno tolikokrat manj da to ni noben argument da bi moral biti po?asi ?e obvezen

 

sej tut ESP ti v kak?ni situaciji naredi ve? ?koda, pa tudi airbag pa tudi varnostni pas.. pa so ?e vedno obvezni

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res, ?e je na cesti 5cm snega in je megla srednje izku?en voznik v krizni situaciji in bo prvo kar bo naredil polno stopil na bremzo da bodo zablokirala vsa 4 kolesa in ga bo samo noslo...

 

situacij v katerih ABS ?kodi je procentualno tolikokrat manj da to ni noben argument da bi moral biti po?asi ?e obvezen

 

sej tut ESP ti v kak?ni situaciji naredi ve? ?koda, pa tudi airbag pa tudi varnostni pas.. pa so ?e vedno obvezni

 

jp res je, ?ist odvisn od situacije

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res, ?e je na cesti 5cm snega in je megla srednje izku?en voznik v krizni situaciji in bo prvo kar bo naredil polno stopil na bremzo da bodo zablokirala vsa 4 kolesa in ga bo samo noslo...

 

situacij v katerih ABS ?kodi je procentualno tolikokrat manj da to ni noben argument da bi moral biti po?asi ?e obvezen

 

sej tut ESP ti v kak?ni situaciji naredi ve? ?koda, pa tudi airbag pa tudi varnostni pas.. pa so ?e vedno obvezni

 

 

ABS JE ze sedaj obvezen... menda za vsa vozila od letnika 2008 dalje ... ESP pa zaenkrat se NI obvezen, naj bi pa bil od 2012 dalje ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al se bo moralo zgoditi ?e nekaj tak?nih masovnih tr?enj, preden bodo na?i vrli profesionalci (uporabniki cest) ugotovili, da 2 m varnostne razdalje pri 120+km/h pa? ni dosti, da bi se ?lovek lahko sploh dotaknil zavore, kaj ?ele ustavil.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam je hatchback. ?zmeden? TIle avti so vsi totalka ampak me zanima koliko teh bo spet na cesti. :whatever:

 

Verjamem, da veliko, to bojo nekak skupaj sklamfal, ?e po mo?nosti kaj zaslu?il, nakonc bo avto spoliran in se bo kterga nategnil u smislu; nikoli po?kodovan, 1.lastnik itd.! :hudicek:<_<

 

P.S. - Simon, u bistvu je tista Laguna ?e bolj Hatchback kokr fabr?ko! :P:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al se bo moralo zgoditi ?e nekaj tak?nih masovnih tr?enj, preden bodo na?i vrli profesionalci (uporabniki cest) ugotovili, da 2 m varnostne razdalje pri 120+km/h pa? ni dosti, da bi se ?lovek lahko sploh dotaknil zavore, kaj ?ele ustavil.

 

Bom dal kar copy/paste svoje izjave iz drugega foruma:

Da ne bo kdo zdaj doktoriral iz tuje nesre?e no. ?e bi se zaletela 2 bi res lahko rekli, da je bil nekdo izmed niju bedak. Tule je pa ?ista bedarija kriviti vse. O?itno je bil splet okoli??in tak kot je bil in se je zgodilo kar se je. ?e mene vpra?ate nih?e izmed nas tule, ki komentiramo ne bi u?el tejle nesre?i, ?e bi bl nekje vmes ali pa zadnji. ?e bi se pa ?e kdo ustavil bi pa vanj priletel nekdo in porinil naprej v koga. Pomoje se nekateri ne zavedate kako je tole pokalo in najbr? se je zgodilo zelo hitro.

 

 

Jaz si pa upam staviti, da je ve?ina vozila 110 ali manj! Takole ko se vozim po AC in dam naprimer tempomat na 120km/h sem ?e vedno med najhitrej?imi. In 110km/h in 3s varnostne ti, ko naleti? na tako meglo bolj malo pomagajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom dal kar copy/paste svoje izjave iz drugega foruma:

 

 

Ne re?em, da nima? prav. ?al pa je na?a avtoestna kultura na nivoju ?obana, k ?e za nogavice ni sli?al. Povej mi, kdaj je v jutranjih gne?ah razdalja ve?ja kot za en avto? Nikoli, ker noben no?e, da mu kdo vmes zapelje. Taka kultura ostane tud, ?e pride? v meglo. In takrat poka. Ne, jaz se nikakor nebi ognil, priznam. To pa zato, ker bi me nabasali od zadaj. Samo upam lahko, da bi pre?ivel. Ampak majmunom od zadaj ne more? ni?esar prepre?it. 2 m je njim dovolj.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v takih razmerah ti lohk ABS v?asih ?e slab? nardi

 

To se pa tako moti? da se bolj nebi mogel, mora? ga pa znati uporabljati (da ne govorim koliko se jih je ustra?ilo ko je za?elo pokati pri kolesih). Tudi sam nisem vedel kaj vse se lahko pri?akuje od njega, da ne govorim o DSC-ju pri Mazdi. Na Vranskem je bil en brez ABS (razmere veste kak?ne so bile v?eraj) in je vozil z 10-15km/h manj na oviro in res te?ko te?ko kontroliral avto, zavorna pot kar dalj?a. Glede DSC-ja mi je in?truktor dovoli pri spodna?anju zadka (prekrmarjenju), ga grem pri 55 km/h z in brez, s tem da sem popravljal samo volan, brez brezme in brez gasa (ko je vklopljen bi moral oboje uporabljati da bi lovil avto). No in pri vklopljenem DSC sem avto skoraj brez problema ulovil...da pa ne govorim kako je bilo brez....cel lunapark, na za?etku sem ga ujel, potem je pa samo letel v tri krasne. Na koncu je nekako takole bil komentar da elektronika + pravilen odziv ?oferja je zmaga in se da marsikaj re?iti. Imam film?ke samo pomoje se jih ne da na forum prilepiti..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bravo. :bravo:

A ni bilo pri tanovem ferrariju tako da voznik ni mogel testnega kroga odpeljat brez elektronike tako hitro kot z elektroniko?

 

Jest: ja, mislil sem ABS kot del obvezne opreme po?asi, se pravi brez njega pozimi = no-no.

Oz obvezno opravljen te?aj varne vo?nje v vozilu brez ABSa.

Nikakor ne brez vsega.

 

 

Sej je lepo bit oldschool pa to samo po snegu jaz tut pogre?am kak sistem proti zdrsu...

Fotr gaje z volvotom zadni? izklopil pa se malo jajcal (pa ma 4x4, avtomatik) pa ga je kar hitro oddrsalo. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ABS je zakon, le zakaj je v moto?portu prepovedan :P

 

Zato ker se moto?port ne dogaja vsakodnevno na obi?ajni cesti in tam kot vidi? dejansko vozijo na meji zmogljivosti, da ne govorimo da je vse kontrolirano s strani voznika ki je profesionalec, sploh se pa ne da primerjati F1, rally-kjer avto kontrolirano spravi v prekrmarjenje da hitreje ovinke spelje ipd., z navadnimi avtomobili in ?oferji kot smo mi. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne re?em, da nima? prav. ?al pa je na?a avtoestna kultura na nivoju ?obana, k ?e za nogavice ni sli?al. Povej mi, kdaj je v jutranjih gne?ah razdalja ve?ja kot za en avto? Nikoli, ker noben no?e, da mu kdo vmes zapelje. Taka kultura ostane tud, ?e pride? v meglo. In takrat poka. Ne, jaz se nikakor nebi ognil, priznam. To pa zato, ker bi me nabasali od zadaj. Samo upam lahko, da bi pre?ivel. Ampak majmunom od zadaj ne more? ni?esar prepre?it. 2 m je njim dovolj.

 

Spet pluvanje ?ez vse Slovence pa sploh ne ve? zakaj se je tako mno?i?na nesre?a zgodila. ?lo je za pas izredno goste megle, ki so jo nekateri o?ividci opisali kot da bi prileteli nenadoma v bel zid. Pred leti sem tudi sam do?ivel tak pas goste megle na AC in lahko si ?e tako dober in predvidljiv voznik, verjemi, da bi se tako ti kot jaz ali pa kdorkoli na tem forumu zaletel v stoje?e avtomobile.

 

To s kulturo in varnostno razdaljo nima ?ist ampak ?ist nobene veze. Take nesre?e ali pa ?e huj?e se dogajajo v Nem?iji, Franciji, Veliki Britaniji, ZDA in vsepovsod, kjer misli?, da je kultura bistveno vi?ja. Mno?i?ni naleti v megli v pasovih se dogajajo pobsod in to je poleg nenadbe poledice najbolj nevaren vremenski dogodek.

 

V Slo smo lahko zelo sre?ni, da taka vremenska situacija ni glih pogost pojav in da se taki mno?i?ni naleti resni?no redki - mogo?e na 10 let eden.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.