Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Lojz. Preber knjigo k sm jo omenu. S tem se nekteri duhovno, osebnostno tudi "vestno" (al kako nej napi?em) razvijamo in rastemo. Nekteri pa? ne rabmo vere, tak?ne ali druga?ne ...

 

Iti k spovedi je bedarija ... ceneje kot pla?ati kazen za nepravilno parkiranje ?e mene vpra?a?. Kaj ?ele ?e koga ubije?!

 

Mimogrede ... mam opravljeno sv. birmo ... in priblji?no vem kako stvari potekajo ...

 

V?asih so ?arovnice za?igal na grmadah ... Pol bi mogli tudi vsazga kristjana, ki pride k spovedi in se izpove za umor, ki naj bi bil najve?ji greh ... sam kdo bi pol k spovedi hodu. Ker navsezadnje ti ni treba it, niti ti ni treba, ?e ?e pride? vsega povedat ... Na sodnijo te pa privle?ejo, ?e je treba. In prav je tako!

 

Kazen mora bit vzgojna, ?e te koleni bolijo 10 minut po tistem, ko zmoli? 3 O?ena?e ni? ne zale?e. Je pa res da si olaj?a? vest. Kar pa ?e zdale? ni cilj!!! :jezicek:

 

Amen

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

YavarYe X6V6 kolk si ti pravzaprav star?

 

G Lojz imate sre?o da nisem ?enska(?eprav sem pitchka po srcu), druga?e nebi bilo lepo.

 

V kratkem bom dopolnil 22(upam :blush: ), je to greh ? ?zmeden?

 

Ostalega NEBOM komentiral, ker je tako al tako brezveze, samo ?e ve? ?undra bo, pa ?e ?ISTO off topic

smo-ste.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom probal kar vsem v enem postu odgovort.

@ Bos, ?e res da je v prometu zelo pomembno predvidevati, tud sam sem tega mnenja. Ampak ne bo? verjel, nesre?e se dogajajo glih zato, ker nekaj ni bilo predvideno ali ni bilo mo? predvideti. In v veliki meri se to nepredvidevanje lahko skompenzira glih z po?asnej?o vo?njo. Saj si najbr? ?e sli?al za "reklamo" ki prav zdaj kro?i po radiu. "Hitrej?i umirajo mlaj?i" Pa menda ja ne bo? trdu, da je hitra vo?nja varnej?a od po?asnej?e? Tud pri po?asnej?i vo?nji mora? predvidevat, ne samo pri hitri. In potem si ?e bolj varen voznik.

@Symon, teb se pa prav vidi da sem te s tem postom dregnu v tvojo ?ibko to?ko. Verjamem, da ti grem na ?ivce saj sem jaz samo opozoril na najpogostej?o napako, ki jo na cesti dela neresen, nevaren in slab voznik. Najbr? si se vidu v tem.

@Don, ti pa govori? totalne neumnosti. Sicer je pa tud Bos na za?etku povedal nekaj podobnega kot ti.

A ho?e? povedat, da ko nek veren ?lovek naredi kaznivo dejanje, gre potem v cerkev in mu je potem vse odpu??eno? A ho?e? povedat da vernemu ?loveku ni potrebno stopit pred sodnika? A se vernemu ?loveku ne napi?e kazen, ?e naredi prometni prekr?ek? A se tiste, ki hodijo v cerkev ne privede na silo pred sodnika ?e je treba, tako kot vas ateiste al kar koli ?e ste. A se tistih ki hodijo v cerkev ne zapira v areste?

Jaooo, kak?ne neumnosti se da tukaj prebrat.

 

Pha, iz tak?ne ?ivljenske teme, katera opisuje konkretno tragedijao in ki naj bi delovala vzgojno na vse nas, saj vsi dobro vemo (no vsaj vedet bi morali) da je najve? hudih nesre? ravno zaradi prevelike hitrosti, ste mojstersko pokozlali debato ter iz vsega tega naredili neko navadno sranje in pljuvanje po cerkvi in tistih, ki v cerkev zahajajo. Kaj ima va?a mr?nja ter nestrpnost do ?upnikov in vernikov veze s takimi in podobnimi tragedijami?

V vseh tak?nih avtomobilskih forumih se vse premalo govori prav o tak?nih tragedijah. To je ogledalo tistim, ki mislijo da so najbolj?i vozniki in da se njim ne more ni? naredit. Nedavna tragedija mladega fanta iz BMW foruma je dokazala prav to. Tako dober fant in kao "vrhunski ?ofer" pa se izka?e da je vse drugo, samo dober ?ofer ni. Pol pa vsi njegovi simpatizerji, ki se enako obna?ajo kot on, na veliko ?alujejo in pi?ejo RIP.

Realni in resni?ni avtomobilizem ni samo gas, bremza, mo? motorja, ?raufanje, driftanje, krancanje avtov z raznimi lu?kami ali lepimi feltnami, nalepkami in spojlerji, mitingi, dirke itd....avtomobilizem je tudi tesno povezan z umiranjem v avtu in prav zaradi avta. In to ?e kako.

In ?e sem vam zoprn, ker tak?ne vzgojne teme odpiram, saj dajo normalnemu ?loveku mislit, sem zadel prav. Potrkal sem na va?o vest, ki pa kot ka?e, pri nekaterih ni najbolj ?ista.

Sploh ne bom presene?en ?e me boste zaradi tega res pospravli s foruma. Sem se pa? zmotu o karakternosti tukaj prisotnih foruma?ev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar, 22, na kolk osnove? :D

 

Lojz, mben ti 0 no?e, tko da debate gredo pa? enkat v to smer, enkat v drugo, generalno gledano se pa zlo okej zastopmo tle gor! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar, 22, na kolk osnove? :D

 

Lojz, mben ti 0 no?e, tko da debate gredo pa? enkat v to smer, enkat v drugo, generalno gledano se pa zlo okej zastopmo tle gor! :)

 

?ist lepo in prav da se zastopte. Apak v?asih je treba pogledat resnici v o?i. Pa tud prav je da vsak pove kar misli, ne glede kak?en ?in ima.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Objavljena slika

Realni in resni?ni avtomobilizem so samo gas, bremza, mo? motorja, ?raufanje, driftanje, krancanje avtov z raznimi lu?kami (to sploh! :ouje: ) ali lepimi feltnami, nalepkami in spojlerji, mitingi, dirke itd Objavljena slika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Objavljena slika

Ne, sploh se ne zavedamo, da je vo?nja avta nevarna Lojz, sploh ne. Vsaki?, ko se usedem(o) v avto vem(o), da je na cesti polno nevarnosti in to ?e brez hitre vo?nje. Kdor se pa niti po nesre?i ne zamisli ga pa ni? ne bo spametovalo. Tako, da ne vem kak?en smisel ima tvoja tema? Da bo? trkal na na?o vest? Kdor ima v glavi po?liftan ima tudi brez tvoje teme.

 

Lojz si pomislil, da gredo debate v tako smer zaradi tvojega odnosa? Objavljena slika Ko mora? v vsaki temi najti prepir? A ne bi bilo bolj pametno, da bi medtem, ko si v slu?bi naredil kaj koristnega za va?e podjteje kot pa, da tu na forumu pi?e? samoumnevne zadeve?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"""Tako, da ne vem kak?en smisel ima tvoja tema?"""

Symon, ?e se ti zdi moja tema teko nesmiselna, se pa? ne rabi? vtikat vanjo. Ignoriraj jo. Men se opozarjanje na nesre?e ne zdi brezvezna debata. Zame je to najva?nej?e v prometu in avtomobilizmu. Varnost. Je pa res da so tak?na opozarjanja in tak?ne teme najve?krat brezvezne za tiste, ki se jih najbolj ti?ejo. ?e?, kaj bo? ti men pamet solil. Jaz sem najbolj?i voznik in znam ter vem vse. Otro?je in objestno razmi?ljanje pa?.

Res je tud, da je na tem forumu vsaj 70% bolj brezveznih debat kot je tale. In jaz se vanje ne vtikam. Pustim da u?ivate v nakladanju in svoji brezveznosti ter nesmiselnosti. Komot to lahko naredi? tud ti, ?e ti je moja tema brezvezna.

In jaz ne i??em prepira. I??e? ga ti in tisti, ki se z mano ne strinjajo. Vam pa? ne pa?e, ?e vam kdo (v tem primeru jaz) ogledalo nastavi in ?e se ne strinja z vami, potem za?nete pa mene v cerkev in vinjete vpletat.

Na za?etku debate je nekaj pametnih fantov prav lepo z mano razmi?ljo in repliciralo o takih primerih in smrtnih nesre?ah. Kar preberi temo na za?etku! Pol ste pa vi zakamuflirani divjaki, ki ne priznate da ste divjaki, sko?ili vame. Tipi?no.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Erm, po pravic povedan nisam bral teme, samo da ogovorim na vpra?anje teme:

 

Po pravici niti ne. Sam mislim da ve? ali manj vozim po pameti in zato se ljudje kar radi vozijo z mano.

 

Bolj me ob pogledu na nesre?o poplavi naval besa, ker vsi hudi?evga firbca pasejo, pa se cjazijo mimo. Kot da bi u?ival ob pogledu na tujo nesre?o....Sploh pa na avtocesti, kjer se nesre?a zgodi na drugi strani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh ne bom presene?en ?e me boste zaradi tega res pospravli s foruma. Sem se pa? zmotu o karakternosti tukaj prisotnih foruma?ev.

 

Zakaj ? :aaaaa:

 

Res je tud, da je na tem forumu vsaj 70% bolj brezveznih debat kot je tale. In jaz se vanje ne vtikam. Pustim da u?ivate v nakladanju in svoji brezveznosti ter nesmiselnosti. Komot to lahko naredi? tud ti, ?e ti je moja tema brezvezna.

 

Kolk je brezevezni in kolk je uporabnih , mislim da ne bo dolo?il nih?e, sploh pa ne nekdo ki spremlja zadevo cca 0,5 leta ali manj. ?e te motijo brezvezne pol sam pozna? re?itev, ignororaj jih pa bo mir in bodo zate ostale 100% pomembne, tako kot delam jaz. :ne vem:

 

Cerkev si ?e v vsaki temi sam privlekel in smo se pa? razjasnili da nam do cerkve ni in ti ni prav, lje 100 ljudi 100 ?udi, 100 ?ena 200 sisa. :danzoman:

 

Vinjeta pa pa? tebe "?uli" vsak ima svoje stvari ki jih ne mara (js makarnov in ?pagetov), kam pa pridemo ?e bi vsem bla v?e? ista stvar, isto mesto, iste feltne, iste NALEPKE, isti avto,.... ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ? :aaaaa:

 

Bom bil jaz pametnej?i in bom za raziko od tebe probal cerkev in vinjeto tokrat presko?it.

Da ne bomo temo samo brezveze smetil, YavarYe X6V6 pa vseeno povej, kaj o zastavljeni temi (saj ni res tako slabo zastavljena) in priznej, kaj ti ob pogledu na tragedijo roji po glavi. A si tolk iskren sam do sebe in takrat kadar vidi? prometno nesre?o pomisli? na PRAVI vzrok nesre?e? Ve?ina povzro?iteljev nesre?e te?ko prizna svoj greh. Ve?ina povzro?iteljev, potem ko naredi sranje, obto?uje vse drugo samo sebe ne. Vse drugo je krivo...... cesta, pa vreme, pa policaji, pa nekdo, ki je vozil po?asneje od njega, pa slab avto nasprotnega voznika, pa neumno zastavljene omejitve, pa napa?no postavljeni radarji, znaki, bankine, slab asvalt, baba v avtu itd....

A si kdo upa priznat, ko vidi, da bi se navkljub pomanjklivostmi na cesti, pa vendarle s po?asnej?o vo?njo dalo nesre?o prepre?it? A si priznate da ga v?asih res serjete in vozite prehitro ter s tem ogro?ate sebe in druge?

Moj primer: Sicer nikoli nisem vozil kaj dosti ?ez omejitve, pa vendar, sem svojo neumnost spoznal in se streznil, ko sem s celo familijo v avtu prehiteval tam kjer nebi blo treba. Zaradi slabe vidljivosti (megla) sem letel v ?karje in za las u?el nesre?i. Potem sem spoznal kako bedast sem takrat bil in zakaj je tisti pred mano vozil tako po?asi. A mi je res blo treba ogo?at moje otroke, ?eno in tiste, ki so bli takrat na cesti in okol mene?

Zame je bla to velika ?ola. K sre?i se je kon?ala sre?no. In ob vsaki nesre?ii, ki jo vidim si obljubim in posku?am bit ?e previdnej?i. Tako u?im tudi svoje otroke. U?itek in adrenalin, ki jo nudi hiter avto, NI vreden tveganja. U?ivat se da tud na drug bolj varen na?in. Sploh pa mi ni nih?e dal pravice, da bi zaradi mojega u?itka in adrenalina, ogro?al njih.

To je bil moj point tega posta, vi ste me pa napadli kot pes lisico.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom bil jaz pametnej?i in bom za raziko od tebe probal cerkev in vinjeto presko?it.

Da ne bomo temo samo brezveze smetil, YavarYe X6V6 pa vseeno povej, kaj o zastavljeni temi (saj ni res tako slabo zastavljena) in priznej, kaj ti ob pogledu na tragedijo roji po glavi.

 

Pamet pusti tle pri miru, mojo al pa svojo.

 

Priznam vam, g. Lojz lahko smo to da bi se takrat, ?e in ko grem mimo nesre?e, ustavil povzro?itelja "prezra?il" ker drugi vozniki zaradi njega stojijo v koloni in so ?iv?ni in to samo pelje ?e naprej v nasleden kre? in to je za?aran krog.

 

Na?eloma si krajev in nesre? ne ogledujem, ker imam bolj pametno delo in to je vo?nja naprej, o tem se ?e se ?e razmi?lja potem ko se spokam z avta-mopeda. Preve? razmi?ljanja te pripelje do tega da v?asih ?lovek pomisli da se sploh cesti nebi pribli?al niti pe?, zato enostavno to ?imprej pozabim.

 

Koliko prekora?ena hitrost je zate divjanje?

 

Jaz osebno zase lahko mirne du?e re?em, da ga dobro teram, ampak samo ?e so pogoji pravi, cesta prazna, pregledna in da ssem samv avtu, ko pa ujamam kolono se lepo peljem naprej na repu kolone, ?e je seveda hitrost vsaj blizu omejitve, da mi pa psihopat, vozi 60-70 km/h (mimogrede takim re?em premi?ne ovire, ki so v?asih vzrok za kre?) pri omejitvi 90km/h, ga pa sigurno nebom gledal pred sabo, kdo bo ga?

 

Naselja in drugi nevarni odseki pa so cca 5-8 km/h prekora?eni, sem s tem postal morilec? :ne vem:

 

A je zdej ok?

 

?akam pripombe.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj nisem reku da si jaz nesre?e ogledujem. ?e pripeljem do mesta nesre?e, jo pa? gledam. A naj mi?im takrat ko v koloni stojim?

zato enostavno to ?imprej pozabim.
No in po mojem mnenjeu je to narobe.

Jaz osebno zase lahko mirne du?e re?em, da ga dobro teram, ampak samo ?e so pogoji pravi, cesta prazna, pregledna in da ssem samv avtu, ko pa ujamam kolono se lepo peljem naprej na repu kolone, ?e je seveda hitrost vsaj blizu omejitve, da mi pa psihopat, vozi 60-70 km/h (mimogrede takim re?em premi?ne ovire, ki so v?asih vzrok za kre?) pri omejitvi 90km/h, ga pa sigurno nebom gledal pred sabo, kdo bo ga?
Ne bo? verjel, ampak tako pravi vsak preden postane cestni morilec. Vsak pravi, jaz pritisnem, ker vem kdaj lahko pritisnem, pa kadar sem sam na cesti, pa kadar je dobra cesta itd....pol pa taisti modeli v isti sapi pravjo ; pismo sem prletu na radar, pa me je polcaj ustavu itd...ja zakaj te je polcaj ustavu, ?e pa pravi? da ni blo nikogar na cesti. Kje je bil pa policaj takrat? Aja, vidu ga nisi? Torej? Na cesti nikoli nisi sam.

 

da mi pa psihopat, vozi 60-70 km/h (mimogrede takim re?em premi?ne ovire, ki so v?asih vzrok za kre?) pri omejitvi 90km/h, ga pa sigurno nebom gledal pred sabo, kdo bo ga?
Spet tipi?na neumnost.

Premi?na ovira, kot jim ti pravi?, NIKOLI ni kriva za nesre?o. ZMERAJ je krivec nesre?e tisti, ki ne ve kdaj je treba in kdaj je varno tak?no premi?no oviro prehitet. Kaj pa, ?e bi namesto te premi?ne ovire tam peljal traktor, kamion itd....?

Ti si ?e eden tistih, ki sem jih na?tel. Ti, kao, obvlada?, ostali so pa papki in nimajo pojma.

Tebe sem ?e najdu. Naslednji!

 

Aja ?e to.

Naselja in drugi nevarni odseki pa so cca 5-8 km/h prekora?eni, sem s tem postal morilec?
Dokler nikogar ne ubije? ?e nisi. Si pa na dobri poti da to postane?. Zakaj 5 ali 8 hitreje kot sme?? Pa pejd raj? kak?en km manj kot najve? sme?!

 

?e ta film?ek si lahko pogleda?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom bil jaz pametnej?i in bom za raziko od tebe probal cerkev in vinjeto tokrat presko?it.

Da ne bomo temo samo brezveze smetil, YavarYe X6V6 pa vseeno povej, kaj o zastavljeni temi (saj ni res tako slabo zastavljena) in priznej, kaj ti ob pogledu na tragedijo roji po glavi. A si tolk iskren sam do sebe in takrat kadar vidi? prometno nesre?o pomisli? na PRAVI vzrok nesre?e? Ve?ina povzro?iteljev nesre?e te?ko prizna svoj greh. Ve?ina povzro?iteljev, potem ko naredi sranje, obto?uje vse drugo samo sebe ne. Vse drugo je krivo...... cesta, pa vreme, pa policaji, pa nekdo, ki je vozil po?asneje od njega, pa slab avto nasprotnega voznika, pa neumno zastavljene omejitve, pa napa?no postavljeni radarji, znaki, bankine, slab asvalt, baba v avtu itd....

A si kdo upa priznat, ko vidi, da bi se navkljub pomanjklivostmi na cesti, pa vendarle s po?asnej?o vo?njo dalo nesre?o prepre?it? A si priznate da ga v?asih res serjete in vozite prehitro ter s tem ogro?ate sebe in druge?

Moj primer: Sicer nikoli nisem vozil kaj dosti ?ez omejitve, pa vendar, sem svojo neumnost spoznal in se streznil, ko sem s celo familijo v avtu prehiteval tam kjer nebi blo treba. Zaradi slabe vidljivosti (megla) sem letel v ?karje in za las u?el nesre?i. Potem sem spoznal kako bedast sem takrat bil in zakaj je tisti pred mano vozil tako po?asi. A mi je res blo treba ogo?at moje otroke, ?eno in tiste, ki so bli takrat na cesti in okol mene?

Zame je bla to velika ?ola. K sre?i se je kon?ala sre?no. In ob vsaki nesre?ii, ki jo vidim si obljubim in posku?am bit ?e previdnej?i. Tako u?im tudi svoje otroke. U?itek in adrenalin, ki jo nudi hiter avto, NI vreden tveganja. U?ivat se da tud na drug bolj varen na?in. Sploh pa mi ni nih?e dal pravice, da bi zaradi mojega u?itka in adrenalina, ogro?al njih.

To je bil moj point tega posta, vi ste me pa napadli kot pes lisico.

 

Tole mi je pa v?e?... kon?no si priznal, da ga zna? oziroma si ga znal tud polomit pri svoji oceni prometne situacije in da te je samo gola sre?a re?ila karambola.

 

Tvoj primer je recimo tipi?na napaka, ki jo naredi 90% voznikov vsaj enkrat v ?ivljenju nekaterim pa ?al ni pomo?i saj imajo spomin zlate ribice in te napake ponavljajo non stop. Slaba vidljivost (megla, de?, sneg, ipd) in pri marsikomu slabe lu?i onemogo?ajo normalno hitro vo?njo. Tisti, ki pa vozi zadaj pa je ?e ?ist znerviran saj se mu zdi, da je vidljivost dobra saj lepo vozi za spredaj z lu?mi ozna?enim avtom in misli, da bi lahko vozil hitreje. In pol se zgodi prehitevanje in se situacija obrne. Saj zdaj ta ne more voziti hitro, ker je vidljivost slaba un, k je bil spredaj pa je zdaj prilima zadaj in za?ne pizditi zakaj se ne pelje spredaj voze?i hitreje, ?e je ?e tolk moral prehitevat.

:hohoho:

To situacijo sem v moji "karieri" ?ivljenja na Dolenjskem videl ne?tetokrat, da mi je blo na konc ?e ?ist sme?no, kako so ljudje smotani.

 

 

Lojz zdaj pa ponavljam vpra?anje na katerega mi nisi odgovoril in ?e si fer bo? povedal po pravici. Ali se vedno vsede? za volan popolnoma trezen, zdrav, spo?it in nedrogiran (nedovoljene droge in zdravila)?

 

 

Pa ?e drugo vpra?anje zate? Kak?na je zate primerna hitrost oziroma koliko naj bi po tvoje vozili po?asneje, da bo varnosti zado??eno?

 

A je to maksimalno dovoljena hitrost, 10% manj 20% manj? To bi res rad vedel, ker nisi prvi niti edini, ki pridiga o zmanj?anju hitrosti ampak nih?e mi ?e ni znal povedati kolik?no je to zmanj?anje. :ne vem:

 

 

 

 

Pa ?e ena zanimivost - pred par leti sem peljal za avtomobilom, ki je vozil ?isto po?asi in ?udno vijugal po cesti. Na enem ovinku je samo odpeljal naravnost v koruzo, kjer se je skoraj brez po?kodb ustavil. Mo?akar je bil pijan kot ?ep in komaj pokreten. Ker nismo vedeli ali je to od pijanosti al si je kaj naredil smo poklicali re?evalno slu?bo , ki pa je obvestila tudi policijo. Policaj je na licu mesta ugotovil, da je do nesre?e pri?lo zarad neprilagojene hitrosti (pri 30km/h na odprti cesti izven naselja ?zmeden?:hohoho::hohoho: ) in da je sekundarni vzrok alkohol.

 

Statistika pa to nato bele?i kot previsoko hitrost in zaradi tega je prometna varnostna problematika tako izkrivljena. Razumem policaja, da je moral napisati nek primarni vzrok (taka imajo navodila in tako vodijo statistiko nesre?, ?al) in neprilagojena hitrost je edini sploh mo?ni v takem primeru. Dokler ne bo nekdo kon?no premaknil pijanost za volanom med primarne vzroke bomo imeli tako izkrivljeno sliko in takrat se bo precej bolj izkristaliziralo kje so glavni vzroki za nesre?e in mrtve. Ja v Sloveniji imamo ?e vedno od 35-40% mrtvih v prometu zaradi alkohola za volanom vsako leto... :( zame je to najve?ja katastrofa in dale? ve?ji problem kot sama hitrost (ne zagovarjam divjanja da ne bo pomote).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spet bo treba odpret zavoj?ek pokovke, komaj sem preletel celo temo, ki ima zanimiv naslov

 

evo, pa da ne smetim s cerkvijo (zame je brez posebnega pomena kljub opravljeni ve?ini zakramentov) in vinjetami ( ki mi ustrezajo tudi sedaj, ko so cene vi?je), bom povedal, kaj sem nazadnje za?util, ko sem videl nesre?o, ki je k sre?i bila brez ?rtev, sem jo pa ?e opisal na forumu:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...mp;#entry150004

 

v prvem trenutku me je spreletel srh, kaj ?e je komu kaj hudega, zato sem tudi ustavil... vo?njo sem nadaljeval v ve?nem strahu pred takimi, kot sem ga sre?al takrat, saj sem sklepal, da je on ?ofiral vozilo, in da bi lahko na njegovi poti prekri?al mojo, ki se je tisti dan odvijala v vsej svoji zglednosti in prijetnosti kulturne vo?nje ;)

 

OFF T.: Lojz, malo pa me vseeno ?ulji tvoje ve?no ocenjevanje tako foruma kot njegovih ?lanov, in mi ni jasno, zakaj si ti toliko bolj?i od nas, da nas lahko ocenjuje? vedno in povsod, ?e pa dobi? kritiko ali komentar, ki ti ni po volji in ne sovpada s tvojim mnenjem, potem pa takoj omenja?, kak?ni smo, in da vedno mi tebe napadamo ? Aja, ne rabi? mi pisati odgovora...

 

da mi pa psihopat, vozi 60-70 km/h (mimogrede takim re?em premi?ne ovire, ki so v?asih vzrok za kre?) pri omejitvi 90km/h, ga pa sigurno nebom gledal pred sabo, kdo bo ga?
Spet tipi?na neumnost.

Premi?na ovira, kot jim ti pravi?, NIKOLI ni kriva za nesre?o. ZMERAJ je krivec nesre?e tisti, ki ne ve kdaj je treba in kdaj je varno tak?no premi?no oviro prehitet. Kaj pa, ?e bi namesto te premi?ne ovire tam peljal traktor, kamion itd....?

Ti si ?e eden tistih, ki sem jih na?tel. Ti, kao, obvlada?, ostali so pa papki in nimajo pojma.

Tebe sem ?e najdu. Naslednji!

 

 

jaz sem eden tistih... v?asih...

 

ampak vseeno me zanima, ?e ma? ti resni?no tako ?isto vest, da samo druge i??e?, ali pa bo? enkrat z nami skup potegnil ?zmeden?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak vseeno me zanima, ?e ma? ti resni?no tako ?isto vest, da samo druge i??e?, ali pa bo? enkrat z nami skup potegnil ?zmeden?

 

tud mene mo?no zanima, ?e bo po?teno odgovoril na moje vpra?anje o treznosti za volanom... :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da malo potrdim moja pisanja si poglejte tole novico

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pijan-...-policiste.html

 

predvsem komentarje nekaterih, ki celo zagovarjajo pijance za volanom in povrhu ?e brez izpita (odvzet verjetno zaradi alkohola ?e prej)... to je katastrofa slovenske dru?be in dokler bomo uj?kali alkoholike za volanom bomo mrtve pre?tevali v stotnjih. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da malo potrdim moja pisanja si poglejte tole novico

 

http://www.mazda-si.net/index.php?act=post...f=13&t=6120

 

predvsem komentarje nekaterih, ki celo zagovarjajo pijance za volanom in povrhu ?e brez izpita (odvzet verjetno zaradi alkohola ?e prej)... to je katastrofa slovenske dru?be in dokler bomo uj?kali alkoholike za volanom bomo mrtve pre?tevali v stotnjih. :(

 

ka ma? to za en link ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bo? verjel, ampak tako pravi vsak preden postane cestni morilec. Vsak pravi, jaz pritisnem, ker vem kdaj lahko pritisnem, pa kadar sem sam na cesti, pa kadar je dobra cesta itd....pol pa taisti modeli v isti sapi pravjo ; pismo sem prletu na radar, pa me je polcaj ustavu itd...ja zakaj te je polcaj ustavu, ?e pa pravi? da ni blo nikogar na cesti. Kje je bil pa policaj takrat? Aja, vidu ga nisi? Torej? Na cesti nikoli nisi sam.

 

 

Tale odstavek pa si mirno lahko za klobuk zataknete g.Lojz, ker ZAENKRAT ?e NISEM imel nobene od na?tetih te?av, zdej al zbiram prave kraje za ?ganje al pa mam sre?o ta skor 4 leta odkar imam izpit, kaj bo ? ?zmeden?

 

Pa ?e jih jaz nisem videl pol tud oni niso mene al kako ? :ne vem:

 

Pihal sem pa ?e tolikokrat da ne ?tejem ve?, samo guess what, vedno je bla ?ista 0, ker ?e v lajfu nisem poizkusil akohola, je to prav al tud delam narobe ? ?zmeden?

 

Lej g.Lojz aka mister perfect, nebom ve? sploh odgovarjal na va?e poste, ker o?itno vsak dan za zajtrk prelistate enciklopedijo, zakon o varnosti cetnega prometa in pravila varne vo?nje in upam da vas ne dobim nikol na cesti, ?e pa ?e pa prosim po omejitvi, pa bo vse fino fajn. :ouje:

 

Zdej pa akcija, plin je pocen. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji? so na FT vesoljnega Franceta (beri: finan?nega ministra) z njegovim predlogom o obdav?enju "tistih brez otrok" ozna?ili kot uber-ultimativno pametnega oz. citiram:

"vesoljc presega ze meje univerzuma. galaksija njegovih umotvorov pac ne more razumeti"

matr, a sm se re?u pol ure skup :hohoho::lol:

 

...pa brez zamere :rozico: , sam v?asih se nekateri ne znajo spustit na zemljo :glare: oz. kak ?e, ...mislijo, da so boga za jajce zgrabl :bravo::whatever:

 

vsekakor pa je res, da smo pr nas preve? prepotenten, ?iv?en, nesamozavesten in ?e "kak" narod... tud sam nism nevemkaka izjema :ne vem: ...?e pa kaj nuca, vsaj zavedam se :P

 

?eprov se sicer zadnje ?ase posku?am mirit na cesti od vseh omenjenih, sm zan? nazajgrede z morja po AC v nedeljo zve?er res orng znerviran gratu in prov veselo na Vrhnki dol na staro zapelu, k se je zastoj za?el <_<

sej poznate tiste dirkalne razmere, ko te kir bedak v BMW tud po odstavnem prehiti!?! ne bi se ravno smatru za najbolj nenadarjenega voznika, sam ej res, kolk bedakov na cest... dejansko te prakti?no prsiljo, da ?iv?no vozi? oz. se "vklopi?" v skupinski na?in vo?nje, ki je ... :angry:

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz zdaj pa ponavljam vpra?anje na katerega mi nisi odgovoril in ?e si fer bo? povedal po pravici. Ali se vedno vsede? za volan popolnoma trezen, zdrav, spo?it in nedrogiran (nedovoljene droge in zdravila)?


Pa ?e drugo vpra?anje zate? Kak?na je zate primerna hitrost oziroma koliko naj bi po tvoje vozili po?asneje, da bo varnosti zado??eno?

A je to maksimalno dovoljena hitrost, 10% manj 20% manj? To bi res rad vedel, ker nisi prvi niti edini, ki pridiga o zmanj?anju hitrosti ampak nih?e mi ?e ni znal povedati kolik?no je to zmanj?anje.

Boss, na taka vpra?anja se mi na?eloma ne da odgovarjat, ker taka vpra?anja so neumna, nezrela, skratka otro?ja, zato zahtevajo dolgo razlago, pa ?e tisti, ki bi rad tak?en odgovor, po navadi ni preve? pameten, da bi zastopil.. Tak?na vpra?anja zastavljajo izklju?no tisti, ki i??ejo izgovore za svoje prekr?ke in neumnosti.

Pa naj ti bo vseeno, ?e bo? zastopu.

U bistvu so si tvoja tri vpra?anja povezana.

Poglej; cestni predpisi so zastavljeni nekako tako, da bi naj jih zastopili povpre?no normalni in prisebni ter odrasli ljudje. Torej, vsem nam je znana hitrostna omejitev na cesti. Omejitev pomeni MEJO. se pravi ?EZ to mejo ne sme?. Lahko pa gre? DO meje.

In ?e si naredu izpit, ter ima? zdravni?ko potrdilio, da si dovolj zdrav, pomeni, da ima? tudi ?utila primerno zdrava. In ?e to ima?, bi moral znat presodit kolk mora? ti svojo hitrost prilagodit razmeram na cesti, svoji psihi?ni in telesni sposobnosti, ter svojemu avtu. Ampak pazi, kot sva rekla, hitrosti se ne sme prilagajat ?EZ mejo. Samo DO mje. Torej manj, kot je NAJVE? dovoljeno. Se pravi manj lahko, ve? ne.

In greva dalje.

?e si torej to osvojil, kar sem napisal, potem ve?, da na kraj nesre?e po navadi pridejo eni strici (mogo?e tudi tete) s kapo ali pa tud brez, ki jim pravinmo policisti, preizkovalci, kriminalisti, forenziki itd...in ti strici si ogledajo situacijo, ter mesto nesre?e. Pogledajo kak?no vreme je (de?, sneg, poledica, dan, no?, sonce, sluzast pol? na cesti itd...) pogledajo kako mo?no je avto razbit, ogledajo si morebitne zavorne sledi, malo v roke vzamejo meter in vse skupaj izmerijo, zasli?ijo morebitne pri?e, ki bodo povedali, ?e je bil v ?asu nesre?e udele?en mogo?e ?e kak drug avto, ki bi morda zakrivil nesre?o, pogledajo kolk je blo ljudi v avtu, dajo pihat vozniku, ?e je slu?ajno ?e ?iv, pogledajo prometni znak, ki ozna?uje mejo dovoljene hitrosti, ogledajo si konkretno cesto, ?e se je to zgodilo mogo?e v ovinku, ravnini itd...itd..... itd....itd....itd...uitd...in potem, na osnovi dejavnikov in okoli??in, ki sem jih na?tel in ki jih je ?e nisem in jih je ?e nebroj, vidijo, ?e je nesre?o zakrivila neprilagojena hitost ali morebitni meteorit iz vesolja. In pazi! Prilagojena hitrost NI dolo?ena v paragrafih in cifrah, ker zato se ji pa re?e prilagojena. Ta hitrost je teoreti?no mo?na tudi 1km/h ali pa polovica km/h.

Kot sem reku. ?e si normalen in zrel voznik, bo? vedel kolk je ta prilagojena hitrost, ker bo? upo?teval TRENUTNE dejavnike, ki takrat so, obstajajo in so prisotni. Kapi?? In najve?krat je situacija taka, da je ?e vsakemu otroku jasno in zna precenit, glede na posledice nesre?e, razbitin, sledi itd... al je neko vozilo ?lo hitro ali po?asi.

Kaj imava ?e?

Aja, govori? o utrujenosti, bolezni pijanosti zadrogiranosti itd...

Kot sem rekel. Omejitev hitrosti je ZGORNJA in NAJVI?JA meja, ki se ?e sme peljat. ?e si v slu?bi mo?no delal (kar dvomim) in si zmatran, mora? svojo vo?njo prilagodit svojim telesnim in psihi?nim sposobnostim. To spet pomeni, da mora? vozit DO meje in ne ?EZ mejo. Kolk je to DO meje, pa je odvisno kolk si zmatran ali, ?e si prehlajen, torej bolan.

100% varnosti NI. Je pa od nas odvisno kolk procentov manjka do teh 100%.

?e si pijan, zadrogiran itd... nima? za volanom kaj iskat. In ja, jaz NIKOLI ne vozim pijan. Zafiksan pa ?e manj. Do zdaj ?e nikoli nisem napihal, ker se zavedam nevarnosti alkohola. ?e sem pa zmatran ali prehlajen pa vo?njo prilagajam svoji utrujenosti ali bolezni. Sicer pa tudi invalidi lahko vozijo in na?eloma naredijo zelo malo nesre?, to pa zato ker prilagodijo vo?njo svoji telesni hibi.

Uhhh, kolk sem naklofal...A mava ?e kaj? A si zadovoljen? Bo? ?e zastavljal tak?na neumna in otro?ja vpra?anja?

V resnici je nesre? zaradi neprilagojene hitrosti ?e ve? kot pi?e v statistikah. Jaz to vem in ti to tud dobro ve?, le da no?e? priznat.

 

PS: Mogo?e ?e to, ker se tukaj tako alkohol omenja. Upam, da me ne boste narobe razumeli in za?eli lapat, ?e?, da pijance zagovarjam. Ne jih ne.?

A veste kaj je ?alostno? Da obstajajo celo pijanci, ki vozijo previdneje od treznih. Veliko je takih, ki se zavedajo da so pili, pa potem zaradi strahu pred policijo na cesti pazijo ?e bolj kot sicer.

In kot ste mogo?e ?e sli?ali.... Telefoniranje med vo?njo, neglede al je prostoro?no ali pa ?e telefon na u?esu dr?i?, je isto, kot ?e ima? v riti pol litra vina.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

ampak vseeno me zanima, ?e ma? ti resni?no tako ?isto vest, da samo druge i??e?, ali pa bo? enkrat z nami skup potegnil ?zmeden?

 

Dokler si boste tukaj?nji foruma?i, cestni red in predpise razlagali po svoje, ?al, ne morem z vami potegnit.

Zakaj v vseh avtomobilskih forumih uglavnem prevlladujejo samo dirka?i, prehitri vozniki, kr?itelji cestnih predpisov ter sovra?niki do radarjev, cestnega reda in policije? Sovra?ite vse, kar naj bi di?alo in pripomoglo k varnosti in redu v prometu.

A mogo?e pomeni, ?e ima? avto, mora? vozit hitreje od omejitev, dirkat, mrzit policaje, sovra?it radarje in ?e bolj pljuvat po hitrostnih omejitvah? Da ne omenjam kako je treba sovra?it vse tiste, ki vozijo mogo?e bolj po?asi in imajo avto samo zato, ker bi radi z avtom zdravi in celi pripeljali od to?ke A do to?ke B.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokler si boste tukaj?nji foruma?i, cestni red in predpise razlagali po svoje, ?al, ne morem z vami potegnit.

Zakaj v vseh avtomobilskih forumih uglavnem prevlladujejo samo dirka?i, prehitri vozniki, kr?itelji cestnih predpisov ter sovra?niki do radarjev, cestnega reda in policije? Sovra?ite vse, kar naj bi pripomoglo k varnosti in redu v prometu.

A mogo?e pomeni, ?e ima? avto, mora? vozit hitreje od omejitev, dirkat, mrzit policaje, sovra?it radarje in ?e bolj pljuvat po hitrostnih omejitvah? Da ne omenjam kako je treba sovra?it vse tiste, ki vozijo mogo?e bolj po?asi in imajo avto samo zato, ker bi radi z avtom zdravi in celi pripeljali od to?ke A do to?ke B.

 

spet bere? izven konteksta... moje vpra?anje je bilo striktno postavljeno, pa ?e par drugih te je isto zadevo vpra?alo...pa ?e vedno ni? od tebe, zgleda da si brezmade?en...

 

cestni red in predpise si razlagam tako kot so napisani, zato sem brez besed pla?al kazen in sprejel kritiko tako policista, kot dr?avnega organa, ?e sem naredil kaj v nasprotju z zakonom, samo zato, ker sem priznal, da se ob?asno pregre?im, pa ?e ne pomeni, da nisem za na cesto ;)

?al sem vmes nekajkrat do?ivel tudi popolno nepravico, in navkljub dokazom bil prisiljen pla?ati kazen, ker se je eden od organov tako odlo?il, denarja za prito?be v nedogled pa nisem mel, ampak, tega ti ni treba verjeti, ker sam ve? da se to ne dogaja...

 

tako kot obstajajo omejitve navzgor, tako obstjajajo tudi dolo?ila navzdol, ki dopovedujejo, katero po?etje je nevarno itd...

 

ampak, ker posplo?uje? na vse foruma?e, predlagam, da ?e je tule na forumu tako slabo, da si najde? forum enakomisle?ih, ki bodo kot ovce sledile tvojemu nezmotljivemu mnenju ;)

 

p/s: zakaj se mi zdi, da bo? moj zadnji stavek prebral tako, da te podimo iz foruma... kar pa ni res ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spet bere? izven konteksta... moje vpra?anje je bilo striktno postavljeno, pa ?e par drugih te je isto zadevo vpra?alo...pa ?e vedno ni? od tebe, zgleda da si brezmade?en...

 

cestni red in predpise si razlagam tako kot so napisani, zato sem brez besed pla?al kazen in sprejel kritiko tako policista, kot dr?avnega organa, ?e sem naredil kaj v nasprotju z zakonom, samo zato, ker sem priznal, da se ob?asno pregre?im, pa ?e ne pomeni, da nisem za na cesto ;)

?al sem vmes nekajkrat do?ivel tudi popolno nepravico, in navkljub dokazom bil prisiljen pla?ati kazen, ker se je eden od organov tako odlo?il, denarja za prito?be v nedogled pa nisem mel, ampak, tega ti ni treba verjeti, ker sam ve? da se to ne dogaja...

 

tako kot obstajajo omejitve navzgor, tako obstjajajo tudi dolo?ila navzdol, ki dopovedujejo, katero po?etje je nevarno itd...

 

ampak, ker posplo?uje? na vse foruma?e, predlagam, da ?e je tule na forumu tako slabo, da si najde? forum enakomisle?ih, ki bodo kot ovce sledile tvojemu nezmotljivemu mnenju ;)

 

p/s: zakaj se mi zdi, da bo? moj zadnji stavek prebral tako, da te podimo iz foruma... kar pa ni res ;)

 

Mogo?e je pa tukaj ?e skrajni ?as, da se pojavi nekdo, ki razmi?lja tudi druga?. Pravzaprav opa?am, da veliko tukaj?njih debat zgleda res tako kot, da se vsi o vsem strinjate. Pol pa samo ?e sme?ke popate gor pa govorite; tako je ja, strinjam se...prav ima? itd....A se bojite imet svoje mo?gane? A je to Centralni komite komunisti?ne partije Yugoslavije? Tam je govorec dal nek kvazi predlog na glasovanje, pol so pa vsi samo roke dvigovali. ?e jo kdo ni dvignil, so ga pa na Goli otok odvlekli.

Nikjer ne trdim da ste tukaj slabi pobje. Ampak va? hobi do brzine vas je zdru?il in tolk zaslepil, da vidite na cesti samo sebe in svoj avto. To pa ni zdravo.

In mogo?e res posplo?ujem napake na ve?ino foruma?ev. To pa zato, ker se mogo?e podobno misle?i foruma?i kot jaz, ne upajo oglasit, al pa so va?e prometne teorije, ki so ?al nekatere (ne vse), precej zgre?ene, vzeli za resnico.

Ampak kot sem reku. Podobne teorije kro?ijo na vseh avtomobilskih forumih. Na splo?nih forumih je debata precej druga?na, ker nekateri ljudje vedo, da avto ni sredi??e svetovnega dogajanja in edini smisel ?ivljenja.

Tud jaz imam rad dober avto. Ampak jaz avto jemljem kot orodje, stroj, ki mora delovat, mi odgovarjat in slu?it. ?ivljenje je pa nekaj druzga kot avto.

A je kaj narobe ?e bi jaz na cesti rad potoval varno, ?imbolj po predpisih in brez ogro?anja enih in drugih?

Mene na cesti za enkrat po?asni manj ogro?ajo kot pa hitri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.