Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Ne odgovarjam nobenemu posebej, ampak meni ?e ogromno pove prvo na?elo drugega ?lena ZACP:

Na?ela cestnega prometa

2. ?len

(1) Udele?enec oziroma udele?enka (v nadaljnjem besedilu: udele?enec) cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

Ostalo so le ?e detajli, da se natan?no dolo?ijo pravila igre, na?elo pa vedno ostaja nespremenjeno. ?e komu to ni jasno, naj vr?e vozni?ko v kanto za smeti.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, men se na da nalo?it tolk enih brezveznosti kot si jih ti. Ja, ?al, govori? brezveznosti in otro?arije. Jaoooo, kaj vse si naplozal.

Pravi? da te ne poznam. Res je, pozmam te tolko kar napi?e?. Pa ti mene tud. In ?e sodim po tvojem pisanju si ?e zelo otro?ji in neodgovoren. Poooolno takih izgovorov si napisal, kot da si se jih od otrok, ki ?pilajo ra?unalni?ke igrice nau?u. In to je tud eden poglavitnih vzrokov za te?ke nesre?e. Teorija ra?unalni?kih igric prene?ena v realnost.

Po tvojih izjavah sode?, si ti en starej?i otrok, ki razmi?lja? po otro?je. Polno enih izgovorov in vzrokov si natipkal, samo glavnega vzroka ne. To pa? pove, da si samo ?e eden od mno?ice, ki za svoje neumnosti krivi vse drugo, samo sebe ne. Oh kako tipi?no za slabe voznike. In dokler bo tako, se stanje na slovenskih cestah ne bo izbolj?alo.

Pravi? da la?em, ker sem enkrat napisal dekle, drugi? pa mama. Pha, nisem vedu, da ti je ta definicija pri vsej zgodbi tolk pomembna. Dekleta pa? rodijo in potem jim re?emo matere. ?udno a ne?

Jasno, in tebe moti ?lender, ker ho?e na cesti naredit red, razne ti?e, ki pa delajo sranje po cesti, pa malo za mo?nji?ek potipat. Kaj pa ?lender lahko naredi takim, ki no?ejo ?migavcev pri?igat, pa dobre gume imet na avtu? Kaj pa ?lender lahko naredi takim, ki izsiljujejo? Kaj naj ?lender naredi tistim, ki vozjo avto s slabimi amortizerji. Kaj naj ?lender naredi tistim, ki poslu?ajo glasno musko? Itd...itd....a ti sploh bere? kaj napi?e?? A vidi? kak?ne otro?arije pi?e?? In pol pravi?, da ?lender dela ne?ivljenske ukrepe? A vidi? kako ne?ivljenski si ?ele ti?

 

In spet tipi?na otro?arija nekoga. Tokrat DOn-a, ki pi?e kako je neka pun?ara malo avto prtislna. Za vas je najhuj?e to, ?e nekdo zaradi svoje nerodnosti ali okornosti na parkingu malo va? ali kak drug avto popraska. Uh kako je to smrtno nevarno, a ne?

Mah saj se mi ne da ve? odgovarjat takim otro?arijam. Mogo?e kdaj drugi?.

Sami otro?ji izgovori.

 

 

Smrtno nevarno je to, da spustijo v promet pun, ki nima blage veze. Niti o tehniki vo?nje niti ni? drugega! Prav rad bi jo vidu, kako se bo odzvala, ko ji bo na cesto sko?u otrok na kolesu. ?e mene vpra?a? se bojim, da ne bo vedla al pritiska gas al bremzo! JA, tak?ni so najbolj nevarni!

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje vsi preve? kompliciramo, na vpra?anje se da odgovoriti v dveh(2) besedah.

 

Moj odgovor je NE. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje vsi preve? kompliciramo, na vpra?anje se da odgovoriti v dveh(2) besedah.

 

Moj odgovor je NE. :ne vem:

 

YavarYe X6V6, no, ti si vsaj po?tenio povedal in priznal. Tud to je nekaj, ?eprav kaj dosti ne pomaga. Ostali pa samo neke otro?je izgovore i??ejo, samo, da bi ?e naprej lahko vozili prehitro, vzroke za nesre?e pa iskali nekje drugje.

Veste kako je s tem: Pametni se u?ijo na nesre?ah, ki se zgodijo drugim in to je za njih dobra ?ola. Manj pametni probajo na sebi in ?e imajo sre?o jih dolo?ena neprijetna izku?nja ?e pravi ?as izu?i in potem vozijo previdneje. Za pametne je dovolj opozorilo, morda pogled na tragedijo drugih. Bedak pa ostane bedak. Bedaka ne izu?i ni?, ker misli, da je sanm najbolj pameten in da je po?rl vse vozni?ko znanje s tem, ko na gas ti??i. Tak bedak ii??e svojo ?rtev toliko ?asa, dokler jo ne najde. ?e je sre?i zado??eno se tak osel ubije sam. Ampak ?al ni zmeraj tako. Velikokrat umirajo tisti, ki niso ni? krivi.

In tak bedak si zaslu?i, da mu nek podoben bedak, kot je sam, da lekcijo, ki si jo zaslu?i. Cesta ni igri??e niti dirkali??e. Cesta ni cirkus. Cesta ni ?pital za zdravljenje manjvrednostnih kompleksov.

 

Pha, in zdaj se tukaj delate norca iz reklam, ki zadnje ?ase kro?ijo in ki ho?ejo potrkat na vest divjakom... Da vas ni sram. Jasno, to je za vas neumnost. To se vas ne ti?e. Vi znate, vi obvladate.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Da niste Vi gospod ?lender undercover? :dudek:?zmeden?

 

In kaj ?e bi bil? A ma? kaj proti ?lendru?

Zanimivo kolk vam gre ta ?lender na ?ivce. Zanimivo je tud, da po va?em, nih?e v dr?avi ne zna prometne politike prav re?evat. Samo tukaj na tem forumu vas je pa vsaj za en avtobus takih, ki se spoznate na vse in poznate re?itev. Zakaj ne naredite ?love?tvu dobro in greste ?lendru pomagat? Ker vi znate in veste, kaj je glavni vzrok za dogajanje tragedij. Saj verjetno nebi imeli slabe pla?e. Pejte pa zrihtajte! Sej pravte da vi znate in veste. Kaj ?akate?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem js ?e vedno spadam med norce, pa ?e prznam al pa tud ne. :D

 

G.Lojz a imate vi v va?i mazdi rde?e prevleke na sede?ih ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam rde?ih prevlek, imam pa na moji mazdi rde?o zadnjo ?top lu?.

?migavc je pa rumen.

Kak?ne barve jer pa tvoja mazda?

 

Ma sem v soboto na dolenjskem vidu eno lu?tno z mazdo 6 pa je imela ?ez sede?e rde?e prevleke, pa sem mislu da je ktera od va?ih. :ne vem:

 

Moja ima 6 ?migavcev, je va?a invalid ? ?zmeden?

 

Druga?e me pa moja ?e na zemlo navaja, ?e druga?e ne pa vsaj z barvo. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mojo mazdo tud prodajam. Ena mazda bo ?e ostala pri hi?i, jaz grem pa z mazde dol. Bom pa ostal zvest Japonski tehniki.

 

Na bol?e lahko greste samo ?a ubodete Toyoto.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bo glih Toyota, bo pa precej Toyotinih delov noter.

 

Benti ?lovk je pr dnarju bo ?ou na Lexus. :notworth:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, men se na da nalo?it tolk enih brezveznosti kot si jih ti. Ja, ?al, govori? brezveznosti in otro?arije. Jaoooo, kaj vse si naplozal.

Pravi? da te ne poznam. Res je, pozmam te tolko kar napi?e?. Pa ti mene tud. In ?e sodim po tvojem pisanju si ?e zelo otro?ji in neodgovoren. Poooolno takih izgovorov si napisal, kot da si se jih od otrok, ki ?pilajo ra?unalni?ke igrice nau?u. In to je tud eden poglavitnih vzrokov za te?ke nesre?e. Teorija ra?unalni?kih igric prene?ena v realnost.

Po tvojih izjavah sode?, si ti en starej?i otrok, ki razmi?lja? po otro?je. Polno enih izgovorov in vzrokov si natipkal, samo glavnega vzroka ne. To pa? pove, da si samo ?e eden od mno?ice, ki za svoje neumnosti krivi vse drugo, samo sebe ne. Oh kako tipi?no za slabe voznike. In dokler bo tako, se stanje na slovenskih cestah ne bo izbolj?alo.

Pravi? da la?em, ker sem enkrat napisal dekle, drugi? pa mama. Pha, nisem vedu, da ti je ta definicija pri vsej zgodbi tolk pomembna. Dekleta pa? rodijo in potem jim re?emo matere. ?udno a ne?

Jasno, in tebe moti ?lender, ker ho?e na cesti naredit red, razne ti?e, ki pa delajo sranje po cesti, pa malo za mo?nji?ek potipat. Kaj pa ?lender lahko naredi takim, ki no?ejo ?migavcev pri?igat, pa dobre gume imet na avtu? Kaj pa ?lender lahko naredi takim, ki izsiljujejo? Kaj naj ?lender naredi tistim, ki vozjo avto s slabimi amortizerji. Kaj naj ?lender naredi tistim, ki poslu?ajo glasno musko? Itd...itd....a ti sploh bere? kaj napi?e?? A vidi? kak?ne otro?arije pi?e?? In pol pravi?, da ?lender dela ne?ivljenske ukrepe? A vidi? kako ne?ivljenski si ?ele ti?

 

In spet tipi?na otro?arija nekoga. Tokrat DOn-a, ki pi?e kako je neka pun?ara malo avto prtislna. Za vas je najhuj?e to, ?e nekdo zaradi svoje nerodnosti ali okornosti na parkingu malo va? ali kak drug avto popraska. Uh kako je to smrtno nevarno, a ne?

Mah saj se mi ne da ve? odgovarjat takim otro?arijam. Mogo?e kdaj drugi?.

Sami otro?ji izgovori.

 

A se ga ti nalije?, da take pi?e? pa tako z lahkoto zmerja? ljudi z bedaki in osli in ne vem ?e s ?em? Najprej se zamisli sam nad sabo in se vpra?aj kako kaj tvoja funkcionalna pismenost oz. raje bi rekel nepismenost. Ne vem no a ti je civ?ek ?e tolk mo?ganskih celic po?rl, da nisi sposoben prebrat enga malo dalj?ega razmi?ljanja in doumet kaj je napisano.

 

Mo?no dvomim, da je tukaj na forumu nekdo, ki je prebral ve? od mene o prometni varnosti, pregledal ve? statistike po svetu, ki jo delajo v dr?avah, kjer je varnost na vi?jem nivoju kot pri nas. Ampak ker ti ni? od tega ne razume? niti te v cerkvi o tem ?upnik ne zna podu?iti pa? v svojo obrambo napi?e?, da so moji prispevki brezveznosti, neumnosti in otro?ja plozanja.

 

Nau?i se brati stavek po stavek in ?e ima? vsaj malo pameti bo? razumel kaj ti ho?em povedati. ?e pa kljub temu ?e vedno misli?, kak?en divjak sem pa mogo?e samo to v razmislek, da kljub 40-50.000 prevo?enih kilometrih na leto moja zadnja kazen (vklju?no z nepravilnim parkiranjem) sega v leto 2001, ko sem na dvopasovni Tr?a?ki v Lj peljal 68km/h (18km/h prehitro). Danes na tem mestu stoji znak, ki dovoljuje 70km/h navkljub temu, da je danes cesta enaka tudi pred osmimi leti. Se pravi pred osmimi leti sem bil divjak, danes pa z isto hitrostjo varen voznik, ki vozi celo pod omejitvijo :ne vem: .

 

Upam da mi bo? ti al pa ti?ki tipa ?lender znali pojasniti, da je za varnost potrebno kaznovati ljudi tako, da smrtno nevarni prekr?ki (vo?nja po AC v nasprotno smer - se pravi proti smeri prometa) niso niti pribli?no tako visoko kaznovani kot prehitra vo?nja po isti AC v pravo smer. Da so kazni alkoholiziranih profesionalnih voznikov (tisti, ki morajo imeti 0,0) ni?je pri isti stopnji alkohola kot kazni za neprofesionalne voznike in da je ?e podobnih neumnosti v ZVCP-ju malo morje.

 

Da so na?e kazni za vo?njo pod vplivom alkohola bistveno ni?je kot drugod po razviti EU, po drugi strani pa so prekora?itve hitrosti pri nas kaznovane bistveno vi?je kot drugod po EU pa smo ?e vedno na repu varnosti. A se ti to ne zdi vsaj malo ?udno al je bolj enostavno kot ovca blejat v tisto smer, ki ti jo ponuja politika in raznorazni mojstri tipa ?lender, ki jim za varnost ni niti malo mar ampak vse skupaj gledajo skozi finan?ne koristi (tako dr?avne kot svoje).

 

Zakaj se razni strokovnjaki iz AMZS-ja, ?ol varne vo?nje, uredniki avto revij zgra?ajo nad predlogi, ki jih podaja dr?ava in kjer je razvidno, da dr?avo boli kurac za varnost v prometu in jo samo zanima kolk evr?kov bo nakapljalo iz naslova kazni v dr?avni bud?et.

 

Dokler bo tako razmi?ljanje bodo ?rtve, bodo mrtvi in bodo tragedije... ti pa ?e vedno sanjaj v svojem pravlji?nem svetu s ?krati, lepimi vilami in dobrimi ?arovnicami s severa in si ?e naprej dopoveduj, da bo samo zmanj?anje hitrosti re?ilo vse probleme v prometu.

 

Pa ?e to bom dejal na koncu, ker o?itno edino v tem kontekstu sploh kaj razume? ali pa vsaj misli? da razume?

 

Blagor ubogim na duhu kajti njih je bo?je kraljestvo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Pravi? da la?em, ker sem enkrat napisal dekle, drugi? pa mama. Pha, nisem vedu, da ti je ta definicija pri vsej zgodbi tolk pomembna. Dekleta pa? rodijo in potem jim re?emo matere. ?udno a ne?

 

 

A ti moram ?e 1x re?t, da nehaj lagat in se zapletat v svojo zgodbico. ?e je sine vozil (vsaj 18 let) potem je to dekle/mamica stara blizu 40 let ali pa tudi ?ez, razen ?e se ne pi?e Brajdi?. Mater ampak da ?enski pri 40 letih re?e? dekle se spet vpra?am s kolk "motnimi" o?mi si tole opazoval, ?e je sploh kej resnice v celotni zgodbi.

 

Pa dej prosim, za?ni se enkrat tako obna?at za kar se ma? in se razgla?a? tukaj po forumu - za eno odgovorno odraslo osebo, ki bo nam otro?jim lulkom pokazala kaj je modrost pa za?ni za spremembo na argumente odgovarjat z dobrimi proti argumenti - da vidmo ?e si zmo?en tega?

 

Mater k te berem je glih tako kot bi poslu?al kalimerota z inicialkami JJ, ki ko mu zmanjka argumentov za?ne robantit v to?no takem stilu kot ti - brez argumentov a s spreobra?anjem besed, zmerjanjem druga?emisle?ih pa ?e ?e to ne pali pa v jok kak?na krivice se mu godijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Benti ?lovk je pr dnarju bo ?ou na Lexus. :notworth:

 

Boh vse povrne...(?elje) sam par 100? je treba dat u pu?co...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sric, kaj ?e bi ?e eno protikadilsko akcijo nardil? :whatever:

 

Moj odgovor je tut ne! ?e nekdo umre za cirozo jeter, ali plju?nega raka, ?e ne pomen da morm jst nehat pit oz. kadit. Po moje je tko tut pri vas. :blush:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se ga ti nalije?, da take pi?e? pa tako z lahkoto zmerja? ljudi z bedaki in osli in ne vem ?e s ?em? Najprej se zamisli sam nad sabo in se vpra?aj kako kaj tvoja funkcionalna pismenost oz. raje bi rekel nepismenost. Ne vem no a ti je civ?ek ?e tolk mo?ganskih celic po?rl, da nisi sposoben prebrat enga malo dalj?ega razmi?ljanja in doumet kaj je napisano.

 

Mo?no dvomim, da je tukaj na forumu nekdo, ki je prebral ve? od mene o prometni varnosti, pregledal ve? statistike po svetu, ki jo delajo v dr?avah, kjer je varnost na vi?jem nivoju kot pri nas. Ampak ker ti ni? od tega ne razume? niti te v cerkvi o tem ?upnik ne zna podu?iti pa? v svojo obrambo napi?e?, da so moji prispevki brezveznosti, neumnosti in otro?ja plozanja.

 

Nau?i se brati stavek po stavek in ?e ima? vsaj malo pameti bo? razumel kaj ti ho?em povedati. ?e pa kljub temu ?e vedno misli?, kak?en divjak sem pa mogo?e samo to v razmislek, da kljub 40-50.000 prevo?enih kilometrih na leto moja zadnja kazen (vklju?no z nepravilnim parkiranjem) sega v leto 2001, ko sem na dvopasovni Tr?a?ki v Lj peljal 68km/h (18km/h prehitro). Danes na tem mestu stoji znak, ki dovoljuje 70km/h navkljub temu, da je danes cesta enaka tudi pred osmimi leti. Se pravi pred osmimi leti sem bil divjak, danes pa z isto hitrostjo varen voznik, ki vozi celo pod omejitvijo :ne vem: .

 

Upam da mi bo? ti al pa ti?ki tipa ?lender znali pojasniti, da je za varnost potrebno kaznovati ljudi tako, da smrtno nevarni prekr?ki (vo?nja po AC v nasprotno smer - se pravi proti smeri prometa) niso niti pribli?no tako visoko kaznovani kot prehitra vo?nja po isti AC v pravo smer. Da so kazni alkoholiziranih profesionalnih voznikov (tisti, ki morajo imeti 0,0) ni?je pri isti stopnji alkohola kot kazni za neprofesionalne voznike in da je ?e podobnih neumnosti v ZVCP-ju malo morje.

 

Da so na?e kazni za vo?njo pod vplivom alkohola bistveno ni?je kot drugod po razviti EU, po drugi strani pa so prekora?itve hitrosti pri nas kaznovane bistveno vi?je kot drugod po EU pa smo ?e vedno na repu varnosti. A se ti to ne zdi vsaj malo ?udno al je bolj enostavno kot ovca blejat v tisto smer, ki ti jo ponuja politika in raznorazni mojstri tipa ?lender, ki jim za varnost ni niti malo mar ampak vse skupaj gledajo skozi finan?ne koristi (tako dr?avne kot svoje).

 

Zakaj se razni strokovnjaki iz AMZS-ja, ?ol varne vo?nje, uredniki avto revij zgra?ajo nad predlogi, ki jih podaja dr?ava in kjer je razvidno, da dr?avo boli kurac za varnost v prometu in jo samo zanima kolk evr?kov bo nakapljalo iz naslova kazni v dr?avni bud?et.

 

Dokler bo tako razmi?ljanje bodo ?rtve, bodo mrtvi in bodo tragedije... ti pa ?e vedno sanjaj v svojem pravlji?nem svetu s ?krati, lepimi vilami in dobrimi ?arovnicami s severa in si ?e naprej dopoveduj, da bo samo zmanj?anje hitrosti re?ilo vse probleme v prometu.

 

Pa ?e to bom dejal na koncu, ker o?itno edino v tem kontekstu sploh kaj razume? ali pa vsaj misli? da razume?

 

Blagor ubogim na duhu kajti njih je bo?je kraljestvo.

 

Sem hotu ?e nehat govort o za?etni temi, ker ste jo totalno zasrali, pa vidim, da ti rabi? dodatne razlage ker o?itno zelo slabo kapira?. Enim pa? slabo vle?e zato rabite ?e in ?e razlag.

Nisem tebe konkretno imenoval bedak, ampak si se o?itno ti sam na?el v zgodbi in opisanih bedakih in se tako nehote sam proglasil za bedaka. Mislim da si se imenoval prav in potrdil svojo funkcionalno nepismenost.

Mo?no dvomim, da je tukaj na forumu nekdo, ki je prebral ve? od mene o prometni varnosti, pregledal ve? statistike po svetu, ki jo delajo v dr?avah, kjer je varnost na vi?jem nivoju kot pri nas. Ampak ker ti ni? od tega ne razume? niti te v cerkvi o tem ?upnik ne zna podu?iti pa? v svojo obrambo napi?e?, da so moji prispevki brezveznosti, neumnosti in otro?ja plozanja.
Mogo?e si ti res veliko bral o prometni varnosti ampak zapomnil si nisi ni?. Tako kot se ne zapomni? ni? kar ti napi?em jaz. In drugje po svetu niso statistike bolj?e od na?ih, ampak so vozniki bolj?i kot pri nas. Ve? majster, vozniki so tisti, ki delajo drugje po svetu statistiko druga?no, ne sama statistika. Pri nas so glavni in prvi vzrok za hude nesre?e norci, drugje po svetu so pa druga?ni vzroki na prvem mestu. To je vsa kun?t, ki pa jo tvoji mo?gani niso sposobni sprocesirat. V Indiji je zelo veliko nesre? zaradi krav, pri nas pa zaradi norcev. Torej drugje po svetu je vozni?ka kultura tista, ki je na vi?jem nivoju kot pri nas. Ne statistika.

In ?e je zdaj na Tr?a?ki znak 70, prej je biil pa 50, to pomeni, da je ?as in stanje pokazalo, da je mo?no tam peljat tudi toliko brez prevelikega tveganja. Kaj ti tle ni jasno? Ve? ljudi in pristojne, ki znake postavljajo, ?ivljenje nekaj nau?i. Niso vsi taki kot ti, ki skozi ?ivljenje ne pogruntate ni?. Nekje situacija in ?as poka?e, da se lahko vozi tudi hitreje, nekje pa situacija in ?as poka?e, da je bolj varno peljat pa ?e po?asneje. Kapi??

 

In naprej spet lapa? totalne kontradiktornosti in otro?je bedarije.

Pravi?, da se ?lendru in ostalim jebe za varnost in da so tam samo zato, da polnijo dr?avni mo?nji?ek....pol pa napi?e?, da bi blo treba ostreje kaznovat tiste, ki vozijo kontra po AC. A misli?, da z ve?jo kaznijo potem ne bodo vozili kontra? Ve? majster, kontra po AC nih?e ne vozi nala??, tako kot nala?? divja po cesti. Kontra nekdo vozi zato, ker se je zajebal in je nekaj spregledal. Takih napak ne more? prepre?it s huj?im kaznovanjem, ker napake, ki se naredijo zaradi spregledanja ali nevednosti se bodo ravno tako dogajale, ne glede kolik?na kazen bo. lahko pa prepre?i? z vi?jim kaznovanjem take napake, ki se delajo vede in nala??. In prehitra vo?nja se dela nala?? in zavestno, zato je treba divjake streznit tako, da se jih po mo?nji?ku useka. In ker so pri nas nesre?e zaradi prehitre vo?nje na prvem mestu, bi blo prav, da so tudi kazni za ta prekr?ek na prvem mestu. Na drugem mestu po vzroku za nesre?e mislim, da je pri nas pa alkohol. Torej? Kaj ti tle ne ?pila?

Ja ti majster, ti ki si tolko o varnosti prebral, tako je to ve?. Kaj ko bi ti prebral ?e kak?no odraslo literaturo o varnosti, tako, ki jo pi?ejo odrasli, zreli in pametni ljudje, da nebi tak?ne otro?arije pisal tukaj? Pust ti razno otro?je pisanje po raznih blogih, fejsbukih, in forumih kot je "IRC". Tam je mo? prebrat to?no tak?no razmi?ljanje kot ga ima? ti. Ampak ti si ?e malo prestar za take traparije. Pejd po informacije k odraslim ljudem!

In jaz ne trdim da si ti divjak. Jaz samo odgovarjam na tvoje pisanje, ki namiguje in vse ka?e na to, da ti zelo rad i??e? vzroke za nesre?e in svoje lastne neumnosti pri ?lendru, policiji, dr?avi, statistiki itd... pri sebi in pri morilskih divjakih si pa pozabu pogledat. ?eprav glih v tem grmu ti?i zajec.

In ti men pridiga? o debati z argumenti, pa kar naprej flanca? o cvi?ku, ?upnikih in cerkvi. Ja res argumentirana debata s tvoje strani. ?e na vinjeto si pozabu, da bi ?e bolj argumentiral odgovore.

Pa ?e uporabim Kristusov nauk kot si ga uporabil ti.

"Bog odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo!" In pi?ejo, ?e malo dodam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ne bo? verjel, ampak sem celo ?el iskat, in samo zate na?el ?lanek od te konkretne nesre?e.

KLIK

Seveda ti se bo? spet vtaknu v tej zgodbi na nepomemben detalj, ker sem napisal dekle in sin, namesto potnica in voznik.

Jaz sem pa? pripeljal nekaj minut po tragi?nem dogodku na kraj nesre?e, kjer so o?ividci povedali, kar so videli. Na tleh v grabnu je le?ala krvava mrtva ?enska, za katero so prisotni rekli, da je mama od voznika. Videl sem jo v hrbet in nisem hotel ve? gledat, da bi ugotavljal kolk je ?enska stara. Priznam, da sem po obleki sode? mislil, da je mlaj?a, zato sem napisal dekle.

In vsi so povedali, pa tudi ve? kot o?itno je bilo, da je avto ?el prehitro, ker je ?e prej vse po vrsti prehiteval. Tud v policijskem poro?ilu pi?e, da je voznik ?el prehitro. Kdor pozna tisti odsek ceste ve, da tam pogosto zelo mo?no piha. Vsi smo ?li po?asi, ker je konkretno pihalo, voznik v tej korsici pa je bil pametnej?i od nas in prehiteval vse pred sabo.

Ampak teb je bolj va?eno kako sem jaz to ?ensko poimenoval, kot pa razlog za to tragedijo. Pa ziher bo? reku, da je bil razlog za nesre?o veter in ne prevelika brzina.

Ejejjej Bosss, sori, ampak res si otro?ji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz....

 

od kje pa, ?e smem vpra?ati, ve? ti toliko o vozni?ki kulturi v tujini ? (Indija nikakor ni relevanten primer ;) )

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz....

 

od kje pa, ?e smem vpra?ati, ve? ti toliko o vozni?ki kulturi v tujini ? (Indija nikakor ni relevanten primer ;) )

 

Lahko vpa?a?, lahko. Zakaj pa ne? Ti samo vpra?aj.

Pri ma?i je ?upnik povedal. On je razgledan in izobra?en ?lovek, ki veliko bere o varnosti. Tako kot Boss.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa ne repliciram na nobenega, me pa zanima zakaj hudi?a pa znajo vsi slovenci upo?tevat predpise po drugih dr?avah, recimo avstrija, nem?ija, ko pa se vrnejo v slovenijo je pa huje kot v texasu, noben ne gleda v ogledala, ?migavce je prepovedano uporabljat al kaj ?

 

Mi zna kdo to razlo?it ? :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa ne repliciram na nobenega, me pa zanima zakaj hudi?a pa znajo vsi slovenci upo?tevat predpise po drugih dr?avah, recimo avstrija, nem?ija, ko pa se vrnejo v slovenijo je pa huje kot v texasu, noben ne gleda v ogledala, ?migavce je prepovedano uporabljat al kaj ?

 

Mi zna kdo to razlo?it ? :ne vem:

 

YavarYe X6V6, bravo za to vpra?anje!

Bo Boss odgovoru, ?eprav jaz ?e poznam njegov odgovor. On bo reku, da so tam predpisi bolj pametni in da slovenci v drugih dr?avah zarad tega bolj gledajo v ogledala in dajejo ?migavce.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa ne repliciram na nobenega, me pa zanima zakaj hudi?a pa znajo vsi slovenci upo?tevat predpise po drugih dr?avah, recimo avstrija, nem?ija, ko pa se vrnejo v slovenijo je pa huje kot v texasu, noben ne gleda v ogledala, ?migavce je prepovedano uporabljat al kaj ?

 

Mi zna kdo to razlo?it ? :ne vem:

 

to pa presneto ni res... ;)

kako vem, da to ni res? enostavno, ?ivim blizu meje, ve?krat silom prilike sem se vozil po Avstriji, tudi po Mad?arskem, predvsem v obmejnem pasu se slovenskim ?oferjem razlike med vo?njo v SLO in A sploh ne opazijo, kdor je cepec doma, je cepec tudi v tujini

 

vozni?ka kultura Nemcev in Avstrijcev ravno tako variira, kot vozni?ka kultura Slovencev

 

na SLO cestah so posebna skupina Italijani in Romuni, tem pa sledijo Mad?ari, ti se povsod obna?ajo enako...

 

posebni talenti so Nizozemci, ki v tujih dr?avah vozijo manj varno, kot doma (to so njihove lastne prometne raziskave)

 

@Lojz: a ti moram napisati, da si dal otro?ki odgovor, ali to ?e sam ve? ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

YavarYe X6V6, bravo za to vpra?anje!

Bo Boss odgovoru, ?eprav jaz ?e poznam njegov odgovor. On bo reku, da so tam predpisi bolj pametni in da slovenci v drugih dr?avah zarad tega bolj gledajo v ogledala in dajejo ?migavce.

 

itak vem, da bo? napak razumel, ampak, v Avstriji je primer omejitev hitrosti izven naselja 100km/h, po naseljih, kjer ni urejenih plo?nikov, je 50, vkolikor je na eni strani ceste urejen plo?nik ali kolesarska steza, hitrost tudi skozi ovinkasta naselja omejijo z vsaj 70km/h, kar potovanja po njihovi de?eli naredi bistveno bolj udobna in manj stresna kot pri nas, ko je na vsakih 30m razli?na omejitev hitrosti, njihove omejitve hitrosti so postavljene bolj v smeri teko?ega prometa kot polnjenja prora?una, saj oni promet povezujejo tako z izpusti plinov, kot s prihrankom ?asa potovanja, in ?e kaj...

 

zakaj je tako, je na enem od avtomobilisti?nih sre?anj v Avstriji utemeljil komandir ene od policijskih postaj iz Graza, ki "komandira" policiste ?e ?ez 20 let, v pribli?no 3-urni debati o varnosti v cestnem prometu

 

pravo nasprotje pa so strnjena naselja, kjer je po ve?ini hitrost omejena na 30km/h, razen po glavnih ulicah, in to se meni zdi pametno in pravilno, saj v vasi, kjer sem doma, vsak dan po na?i ulici naleti? na divjake, ki po tisti zaviti cesti vozijo verjetno kar ve? kot 50km/h, in pozabijo, da so okrog njih majhni otroci na dvori??ih...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

YavarYe X6V6, bravo za to vpra?anje!

Bo Boss odgovoru, ?eprav jaz ?e poznam njegov odgovor. On bo reku, da so tam predpisi bolj pametni in da slovenci v drugih dr?avah zarad tega bolj gledajo v ogledala in dajejo ?migavce.

 

G Lojz, prosim ne izzivajte in ?alite drugih uporabnikov, ki imajo pa? druga?en pogled na vse tole, pa tudi ?e vam ni v?e?, vsak ima po svoje prav, nobeden nima 100% prav in prav tako noben nima 100% narobe tako, da prosim brez takih izjav, ker ne bomo pri?li nikamor. Tako se obna?ajo modeli v parlamentu, pa ?e to zato da jim ?as mine in mastno pokasirajo, mi pa seveda od tega nimamo ni?, razen ve?je luknje v denarnici.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.