Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

 

To je pa itak klasika. Premajhna varnostna razdalja. Spet prekr?ek v samem vrhu v statistiki prekr?kov in pogost vzrok za hude prometne nesre?e

?e malo pobrska? po forumu, bo? lahko najdu debato, kjer sem opisoval prav ta problem, ko se objestne?i popajo na rit tistim, ki vozijo pred njimi.

In ne, ti Boss-a skurcaj kar po forumu. Da bomo vsi vidli, ?e ga bo? res. Saj smo pred zakonom vsi enaki, kali?

 

Pa ne bo dr?alo, ker varnostna razdalja JE bila ve? kot primerna, recimo moja NI bila pa vseeno sem z lahkoto zmanj?al brez pomo?i ABS-a.

G.Lojz vam povem kje je bila napaka, jaz sem imel 14 let staro Xedosko6 z 280 kkm, gospa pa Polota starega 7 let z 38 kkm, vzrok pa je bil da so ble gume stare prav tako 7 let, kdaj bodo za?eli kaznovati take ki so ?e boj nevarni kot "dirka?i-alonzoti", ker ti vsaj vedo sa ?e ga ?e serjejo po cesti so najprej gume in zavore pol pa vse ostalo vklju?no z gasom. Glede na gume ki jih je imela, bi po moje sploh ne smela na cesto, kaj da bi ?ele imela ?e ve?jo varnostno razdaljo, ker ona itak ve samo da so gume okrogle in da jih avto rabi, da pa so po MAX treh sezonah z v kanto, neglede al majo 30 kkm ali 80 kkm.

 

Lahko kak link do statistik, prosim ?

 

Zakaj bi Boss-u tipkal ker mu v istem ?asu lahko povem vsaj 3X ve?(pa danes mi ?e pobegnit nau mogu :hudicek: ), samo on ima vsaj en kembelj med nogama in se upa prit pokazat, kar pa ne velja za ...

Samo ne mi sedaj postavljat vpra?anja, "zakaj bi pa pri?el, kaj bi pa blo ? ipd "

 

Pa ni? nebom brskal, ker vem katera tema je to in tudi vem kako se losat takih "psihopatov" za mano, pa ni finta v gasu. sramezljiv .

 

Pa dost o tem, mam pa en predlog, kaj ?e se Boss in G.Lojz, dobita in napi?eta nov zakon o varnosti cestnega prometa in v parlamentu predlagata nove primerne kazni, da nam bodo policaji pisali-po?iljali polo?nice ? :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, kaj me pa pol spra?uje? ?e ve? kaj je bil vzrok, temu, da te je baba "nasko?ila"?

Kot bi jaz teb zastavu uganko, da mi povej, zakaj mene boli povsod kamor se primem. Ti bi pol streljal v prazno, da me boli zaradi gripe, pa ker imam prehlajena kolena, pa ker je vreme tak?no itd....pol bi ti pa jaz povedal, da me boli zato, ker imam na prstu s katerim prijemam, bole?o rano.

YavarYe X6V6, ?udno uganko si mi zastavu.

Statistike pa ima? na linku od "policija si". Ampak men ta link danes ne dela, zato ti ga, ?al, ne morem napopat. Probaj sam najt al pa ti ga bom jaz napopal ko bo delalo.

Pa ?e tvoj odgovor, na kurcanje Bossa, ko pravi?, da on ima jajca. Mogo?e jih on res ima, jih pa nima? ti, da bi ga tukaj javno opozoril, tako kot si javno opozoril mene.

 

PS: kot ka?e ima policija prenovljeno internetno stran. Ker sem jo zdajle videl prvi?, ?e ne vem kje imajo "locirane" statistike o vzrokih prometnih nesre?. Zdaj nimam ?asa niti se mi ne da brskat. Mogo?e kdaj pozneje. Al se pa sam potrud, saj bojda si priden in delaven fant.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, kaj me pa pol spra?uje? ?e ve? kaj je bil vzrok, temu, da te je baba "nasko?ila"?

Kot bi jaz teb zastavu uganko, da mi povej, zakaj mene boli povsod kamor se primem. Ti bi pol streljal v prazno, da me boli zaradi gripe, pa ker imam prehlajena kolena, pa ker je vreme tak?no itd....pol bi ti pa jaz povedal, da me boli zato, ker imam na prstu s katerim prijemam, bole?o rano.

YavarYe X6V6, ?udno uganko si mi zastavu.

Statistike pa ima? na linku od "policija si". Ampak men ta link danes ne dela, zato ti ga, ?al, ne morem napopat. Probaj sam najt al pa ti ga bom jaz napopal ko bo delalo.

Pa ?e tvoj odgovor, na kurcanje Bossa, ko pravi?, da on ima jajca. Mogo?e jih on res ima, jih pa nima? ti, da bi ga tukaj javno opozoril, tako kot si javno opozoril mene.

 

PS: kot ka?e ima policija prenovljeno internetno stran. Ker sem jo zdajle videl prvi?, ?e ne vem kje imajo "locirane" statistike o vzrokih prometnih nesre?. Zdaj nimam ?asa niti se mi ne da brskat. Mogo?e kdaj pozneje. Al se pa sam potrud, saj bojda si priden in delaven fant.

 

G.Lojz vi ste res fenomen :notworth: , sem lahko va? prjatu, pa n? ne pijem, tako da bo cvi?ek ostal vse za vas ?

 

Vse veste, NIKOLI pa ne upo?tevate ostalih mo?nih vzrokov in ker va? vzrok ni bil pravi sem js butl ker sem vpra?al, ker sem pa? vedel-na?el vzrok za nesre?o, po va?em je vedno samo en vzrok za nesre?o, ja itaq. :zvizga:

 

Men se NE da bossa tle kurcat, tako kot se vam ne da popat linkov, pa se pojdiva kot 3-5 (?eprav jih imate vi veliko ve?, jaz pa malo manj)let stara mularija. :ne vem:

 

Boss ti se pa le pazi !! :hudicek:

 

 

PS. Pa prosim ne trosite okrog la?i da sem priden in delaven fant, me bo katera ?e o?ent hotla. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po va?em je vedno samo en vzrok za nesre?o, ja itaq. :zvizga:

 

 

Kje sem to napisal?

Sem ti pa ?e povedal, da ti SI ?e itak moj prjatu. ?koda ker ?e jaz nisem tvoj prjatu.

In ti pravi? da bo? Boss-a raje v ?ivo okurcal, mene pa po forumu in to zato, ker no?em na ta va?a sre?anja hodit.

Saj bi pr?u na te va?e partije, samo kaj, ko si ti men zabi?al, da si ti zame samo in zgolj YavarYe X6V6.

Kako te bom pa v o?tariji klical, ko pa ima? tako zajebano ime, da si bom jezik zlomu, ko ga bom izgovarjal.

Hmmm, ne predstavljam si da bi moral jaz tebe za mizo klicat nekako tako: hej prjatu YavarYe X6V6 a bo? spil ?e en pir ali sok, kafe, a bo? ene vampe al pa pasulj zgrizu itd...al pa; hej YavarYe X6V6 a si ga kaj namo?u sino?i, pa zakaj ne? itd...vidi?, ne gre.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje sem to napisal?

Sem ti pa ?e povedal, da ti SI ?e itak moj prjatu. ?koda ker ?e jaz nisem tvoj prjatu.

In ti pravi? da bo? Boss-a raje v ?ivo okurcal, mene pa po forumu in to zato, ker no?em na ta va?a sre?anja hodit.

Saj bi pr?u na te va?e partije, samo kaj, ko si ti men zabi?al, da si ti zame samo in zgolj YavarYe X6V6.

Kako te bom pa v o?tariji klical, ko pa ima? tako zajebano ime, da si bom jezik zlomu, ko ga bom izgovarjal.

Hmmm, ne predstavljam si da bi moral jaz tebe za mizo klicat nekako tako: hej prjatu YavarYe X6V6 a bo? spil ?e en pir ali sok, kafe, a bo? ene vampe al pa pasulj zgrizu itd...al pa; hej YavarYe X6V6 a si ga kaj namo?u sino?i, pa zakaj ne? itd...vidi?, ne gre.

 

Ok vse v redu in prav, od kdaj sem js pol za vas TI ?

 

Pa ?e ne zna? prebrat YavarYe, evo vam pomo? probaj takole Javarje, vam dovolim spusti X6V6(kar je v?asih pomenilo Xedos6 V6) je la?je ?

 

Kar se pa kurcanja ti?e imamo pa itak live prenos na forum tako da se bo? na lastne o?i prepri?al, ?e ma? doma internet seved, ker zadeva se bo dogajala po 4. uri popoldne, objavljal in pedenal bo pa Jures :danzoman: .

 

Link do dogajanja.

 

Pa ?e bolj smo off kot prej. sramezljiv

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... @BOSS:

 

daj nehaj ?alit pa kurcat vse okrog sebe, ker se to tak ne dela, dajmo forum ohranit na enem nivoju vsaj tisti, ki smo ?e nekaj ?asa tule !

 

tole tvoje izzivalno pisarjenje pa tudi ne bo ni? prineslo v tej temi, ki je ?al ?isto skrenula v brezvezen besedni dvoboj....

 

p/s: danes dobi? zaradi tvojega neprimernega obna?anja samo ?nicl brez ?evapov :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... @BOSS:

 

daj nehaj ?alit pa kurcat vse okrog sebe, ker se to tak ne dela, dajmo forum ohranit na enem nivoju vsaj tisti, ki smo ?e nekaj ?asa tule !

 

tole tvoje izzivalno pisarjenje pa tudi ne bo ni? prineslo v tej temi, ki je ?al ?isto skrenula v brezvezen besedni dvoboj....

 

p/s: danes dobi? zaradi tvojega neprimernega obna?anja samo ?nicl brez ?evapov :P

 

Kaj zdej ga bodo vsi kaznovali ne sam js, spet zgleda da mam komando nad vsemi na forumu, kar seveda ni res.

Lej takole narediva js bom njegovo hrano po?ru, da bo la?en, kazen mora bit vzgojna. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj zdej ga bodo vsi kaznovali ne sam js, spet zgleda da mam komando nad vsemi na forumu, kar seveda ni res.

Lej takole narediva js bom njegovo hrano po?ru, da bo la?en, kazen mora bit vzgojna. <_<

 

OK...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e vo?nje v kontra smeri po AC,bi jaz takemu odvzel vozni?ko za vedno pa ?e kazen bi mu nalo?il,

da bi vedel naslednja leta za kaj dela. :angry2:

Se pa strinjam,da ponavadi taki,ki radi "dirkajo" tam nekje 138-142 km/uro po avtocesti imajo po?lihane

gume in zavore v nulo...

...za razliko od nekaterih po?asne?ev,ki vozijo poleti z zlizanimi zimskimi gumami in zamenjajo zavorne plo??ice le takrat,ko jim le-te odpadejo zaradi izrabljenosti.No,tej ta zadnji vsekakor vozijo po predpisih,a ne Lojz? ;)

Zaradi hitrosti nihogar ne ogro?ajo,a ne?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo da v par besedah povzamem kaj ste iz resnega in za normalnega ?loveka pou?nega in tragi?nega slu?aja naredili.

Izpostavu sem primer, kjer je blo popolnoma jasno, da je smrt zagre?ila norost norca, ki je divjal in zaradi prevelike hitrosti ubil svojo lastno mater. Vi pa ste iz vsega tega naredili totalno ?talo, ne priznate da je to naredila prevelika hitrost, za?eli ste iskat 100 in 1 izgovor samo, da bi opravi?ili norca in norenje, mene ste o?igosali s pijancem, popljuvali ?lendra, policijo, statistiko in vse kar omenja preveliko hitrost, kot GLAVNEGA krivca za NAJVE? (pazi, najve?, ne vse) smrti na cesti. S prstom pa nezrelo, neodgovorno in otro?je ka?ete na vse druge manj pogoste, manj pomembne in manj nevarne vzroke nesre?. To jasno ka?e na to, da se vi z vso mo?jo oklepate ravno na ta NAJPOGOSTEJ?I vzrok smrti saj ga sami najraje delate. Hitrost je najpogostej?i vzrok za smrt zato, ker vas je tudi najve?, ki ta vzrok po?nete in ga zagovarjate in opravi?ujete. Jasno vi ste face ker, kao znate hitro vozit.

Jaz sem vas najdu, vi z vso mo?jo sekate po men, pol pa pravte da bi radi obdr?ali nek ustaljen nivo foruma. Ja res lep nivo. Zagovarjate prekr?ek, ki botruje najhuj?im nesre?am, za gre?nega kozla krivite pa tiste, ki se trudijo in red delajo in, po va?em, napa?no statistiko.

In glej ga hudi?a kako ste vsi slo?ni. Niti eden ni potegnu z mano, pa ne zagovarjam ni? druzga kot to, kar pravi tudi stroka. Jasno, po va?em je vsa na?a stroka zani?, je sama sebi namen, vi tukaj pa ste najbolj pametni in veste ve? kot strokovna slu?ba, ki se vsakodnevno ukvarja s tem problemom umiranja na cestah. Le kako hudi?a da ni kdo od vas, ki se tako hudi?evio spoznate na sr? cestnega problema, v tak?ni slu?bi, da bi re?evali probleme pobijanja na cesti. Tam kjer ta slu?ba obstaja so vsi kadri zani?, vas pa je tukaj vse polno, ki to?no veste kaj je narobe in ki se na tezadeve odli?no spoznate. ?udno res, da ni kdo od vas zalezu v ?lendrovo slu?bo.

Trenutna stroka res ni idealna kot ni idealen nih?e, ampak tako zani?, kot bi jo pa radi prikazali vi, pa spet ni. Ta debata je jasno pokazala da statistike ne la?ejo. Ni statistika kriva da ste vi tak?ni kot ste. Vi ste krivi, da je statistika tak?na kot je. Ta debata je briljanten dokaz da to dr?i..

Zdaj pa spet vsi skupaj usekajte po men, saj vi dr?ite skupaj, ker nivo foruma to zahteva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... @BOSS:

 

daj nehaj ?alit pa kurcat vse okrog sebe, ker se to tak ne dela, dajmo forum ohranit na enem nivoju vsaj tisti, ki smo ?e nekaj ?asa tule !

 

tole tvoje izzivalno pisarjenje pa tudi ne bo ni? prineslo v tej temi, ki je ?al ?isto skrenula v brezvezen besedni dvoboj....

 

p/s: danes dobi? zaradi tvojega neprimernega obna?anja samo ?nicl brez ?evapov :P

 

Mea Culpa.... ups, spet na RKC ciljam, ne bom ve?. Obljubim, da ne bom ve? ?alil ne cerkve, ne politikov, ne ?lendra, ne pijanih za volanom in da bom udrihal samo po tistih, ki vozijo par km prehitro. :hohoho:

 

Bom samo pozitivne misli pisal in se strinjal z vsakim pa bo to en big happy family... yeeeeeahhh :ouje:

Moram pa re?t, da sem nehote kar "u?ival" na tem nivoju komunikacije, si nisem mislil, da zna bit tko zabavno ampak zdele me je pa res malo sram tako, da bom ?el se mal spove.... mislim napit... ne to tud ne. Sekiral se bom... ja to bo pomagalo. :bravo:

 

Se pa kr bojim danes, da me bo Javarje, celo pot do MS, pral mo?gane pa ?e brez ?evapov bom ostal... kr na jok mi gre.

 

Ej, hecam se, da ne bo kdo resno jemal. :hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

G. Lojze, malo nizka ok, prav ima?, samo je to blo potrebno prej?nji post off line napisat ? <_<

 

Mea Culpa.... ups, spet na RKC ciljam, ne bom ve?. Obljubim, da ne bom ve? ?alil ne cerkve, ne politikov, ne ?lendra, ne pijanih za volanom in da bom udrihal samo po tistih, ki vozijo par km prehitro. :hohoho:

 

Bom samo pozitivne misli pisal in se strinjal z vsakim pa bo to en big happy family... yeeeeeahhh :ouje:

Moram pa re?t, da sem nehote kar "u?ival" na tem nivoju komunikacije, si nisem mislil, da zna bit tko zabavno ampak zdele me je pa res malo sram tako, da bom ?el se mal spove.... mislim napit... ne to tud ne. Sekiral se bom... ja to bo pomagalo. :bravo:

 

Se pa kr bojim danes, da me bo Javarje, celo pot do MS, pral mo?gane pa ?e brez ?evapov bom ostal... kr na jok mi gre.

 

Ej, hecam se, da ne bo kdo resno jemal. :hohoho::hohoho:

 

Samo stari v?eraj sem res kvihtal, tako da se pazi, pa danes nabom malcal tolk kot ponavad, sam da te bom lahko kaznoval pri hrani, pit pa itaq ne sme? ker bo? vozil. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej takole narediva js bom njegovo hrano po?ru, da bo la?en, kazen mora bit vzgojna. <_<

 

Potem bo la?en, nezbran in bo poraba prevelika. :P

 

...saj vi dr?ite skupaj...

A ni to lepo? Mogo?e bo to zato ker se ve?ina pozna v ?ivo in vemo kak?ni smo v resnici. ?zmeden? Se ne ocenjujemo le po pisanju na forumu.

 

Problem pa razumemo ker smo menda (po va?ih besedah) na forumu sami divjaki. Kdo bo bolje vedel o te?avi kot te?ava sama? :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo da v par besedah povzamem kaj ste iz resnega in za normalnega ?loveka pou?nega in tragi?nega slu?aja naredili.

Izpostavu sem primer, kjer je blo popolnoma jasno, da je smrt zagre?ila norost norca, ki je divjal in zaradi prevelike hitrosti ubil svojo lastno mater. Vi pa ste iz vsega tega naredili totalno ?talo, ne priznate da je to naredila prevelika hitrost, za?eli ste iskat 100 in 1 izgovor samo, da bi opravi?ili norca in norenje, mene ste o?igosali s pijancem, popljuvali ?lendra, policijo, statistiko in vse kar omenja preveliko hitrost, kot GLAVNEGA krivca za NAJVE? (pazi, najve?, ne vse) smrti na cesti. S prstom pa nezrelo, neodgovorno in otro?je ka?ete na vse druge manj pogoste, manj pomembne in manj nevarne vzroke nesre?. To jasno ka?e na to, da se vi z vso mo?jo oklepate ravno na ta NAJPOGOSTEJ?I vzrok smrti saj ga sami najraje delate. Hitrost je najpogostej?i vzrok za smrt zato, ker vas je tudi najve?, ki ta vzrok po?nete in ga zagovarjate in opravi?ujete. Jasno vi ste face ker, kao znate hitro vozit.

Jaz sem vas najdu, vi z vso mo?jo sekate po men, pol pa pravte da bi radi obdr?ali nek ustaljen nivo foruma. Ja res lep nivo. Zagovarjate prekr?ek, ki botruje najhuj?im nesre?am, za gre?nega kozla krivite pa tiste, ki se trudijo in red delajo in, po va?em, napa?no statistiko.

In glej ga hudi?a kako ste vsi slo?ni. Niti eden ni potegnu z mano, pa ne zagovarjam ni? druzga kot to, kar pravi tudi stroka. Jasno, po va?em je vsa na?a stroka zani?, je sama sebi namen, vi tukaj pa ste najbolj pametni in veste ve? kot strokovna slu?ba, ki se vsakodnevno ukvarja s tem problemom umiranja na cestah. Le kako hudi?a da ni kdo od vas, ki se tako hudi?evio spoznate na sr? cestnega problema, v tak?ni slu?bi, da bi re?evali probleme pobijanja na cesti. Tam kjer ta slu?ba obstaja so vsi kadri zani?, vas pa je tukaj vse polno, ki to?no veste kaj je narobe in ki se na tezadeve odli?no spoznate. ?udno res, da ni kdo od vas zalezu v ?lendrovo slu?bo.

Trenutna stroka res ni idealna kot ni idealen nih?e, ampak tako zani?, kot bi jo pa radi prikazali vi, pa spet ni. Ta debata je jasno pokazala da statistike ne la?ejo. Ni statistika kriva da ste vi tak?ni kot ste. Vi ste krivi, da je statistika tak?na kot je. Ta debata je briljanten dokaz da to dr?i..

Zdaj pa spet vsi skupaj usekajte po men, saj vi dr?ite skupaj, ker nivo foruma to zahteva.

 

Ok, prevzamem krivdo statistike nase in v prihodnje obljubim, da bom manj nesre? naredil in pobil manj ljudi zaradi moje krivde. Od danes naprej vozim 80km/h po AC, ker vse kar je ve? je divjanje tako, da bom z lahkoto dosegel porabo na Cx-7 tud pod 9 litrov. :D Ne mi zamerit, ?e bom kdaj zapeljal v napa?no smer al pa govoril po telefonu in vijugal po cesti saj teh prekr?kov ne delam namensko.

 

ok, ?alo na stran, ker niti ni sme?na... : <_<

 

Ampak vseeno je najbolj sme?no pri vsem tem, da v bistvu bi vsi radi vi?jo varnost na cestah razlika je le v tem, da eni vidimo ?e kaj drugega kot vzrok in ne samo hitrost. ?tos je v tem, da ?e bi za vse prometne prekr?ke policija uspela ukrepat potem bi se varnost bistveno pove?ala.

 

In da se nave?em na eno tvoje prej?nje razmi?ljanje - prekr?ki, ki jih delamo nezavestno so med najbolj nevarnimi saj mislimo da delamo vse prav in po predpisih v resnici pa ogro?amo vse po spisku. In ?e se ne zavedamo tega po?etja take prekr?ke ponavljamo v nedogled, dokler se ne zgodi tragedija ali pa nas k sre?i prej ustavi policija in s kaznijo prepri?a, da delamo narobe.

 

 

Predlagam, da dana?njo pot v MS in nazaj udele?enci malo spremljamo in si zapisujemo prekr?ke, ki jih po?nejo ostali udele?enci in pa tudi sami. Pa da vidimo kolk je recimo divjanja, kolk pa je izsiljevanja, pa ?migavcev pa upam, da ne bomo koga videli v nasprotno smer pelat ?zmeden?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, prevzamem krivdo statistike nase in v prihodnje obljubim, da bom manj nesre? naredil in pobil manj ljudi zaradi moje krivde. Od danes naprej vozim 80km/h po AC, ker vse kar je ve? je divjanje tako, da bom z lahkoto dosegel porabo na Cx-7 tud pod 9 litrov. :D Ne mi zamerit, ?e bom kdaj zapeljal v napa?no smer al pa govoril po telefonu in vijugal po cesti saj teh prekr?kov ne delam namensko.

 

ok, ?alo na stran, ker niti ni sme?na... : <_<

 

Ampak vseeno je najbolj sme?no pri vsem tem, da v bistvu bi vsi radi vi?jo varnost na cestah razlika je le v tem, da eni vidimo ?e kaj drugega kot vzrok in ne samo hitrost. ?tos je v tem, da ?e bi za vse prometne prekr?ke policija uspela ukrepat potem bi se varnost bistveno pove?ala.

 

In da se nave?em na eno tvoje prej?nje razmi?ljanje - prekr?ki, ki jih delamo nezavestno so med najbolj nevarnimi saj mislimo da delamo vse prav in po predpisih v resnici pa ogro?amo vse po spisku. In ?e se ne zavedamo tega po?etja take prekr?ke ponavljamo v nedogled, dokler se ne zgodi tragedija ali pa nas k sre?i prej ustavi policija in s kaznijo prepri?a, da delamo narobe.

Predlagam, da dana?njo pot v MS in nazaj udele?enci malo spremljamo in si zapisujemo prekr?ke, ki jih po?nejo ostali udele?enci in pa tudi sami. Pa da vidimo kolk je recimo divjanja, kolk pa je izsiljevanja, pa ?migavcev pa upam, da ne bomo koga videli v nasprotno smer pelat ?zmeden?

 

Prnesem sab blok, al kar napi?em tabelo pa pol samo ?rtice delamo ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam, da dana?njo pot v MS in nazaj udele?enci malo spremljamo in si zapisujemo prekr?ke, ki jih po?nejo ostali udele?enci in pa tudi sami. Pa da vidimo kolk je recimo divjanja, kolk pa je izsiljevanja, pa ?migavcev pa upam, da ne bomo koga videli v nasprotno smer pelat ?zmeden?

 

fantje, pazite, pri nas v na?ih okrajih ?e nismo ?isto vajeni avtocest, in zlahka kdo nehote spregleda 3 (TRI) prometne znake, ki ka?ejo na to, da vo?nja v nasprotni smeri po AC ni dovoljena!

 

da o vklju?evanju na AC ne govorim, saj se samo na priklju?ku Vu?ja Vas v smeri MS VSAK DAN vsaj eden od voznikov samo v tistem ?asu, ko grem jaz iz slu?be, vklju?i na vozni pas AC direktno brez pospe?evanja po pospe?evalnem, vklju?i pa se predvidoma z zelo nizko hitrostjo cca 60km/h, tako da tisti divjaki, ki po pravilih pripeljete po voznem pasu, pazite na uvozih AC, zmanj?ajte hitrost in se umaknite na prehitevalnega, saj meni je itak jasno, da pri uvozih na AC moramo tisti, ki smo ?e na AC, biti pazljivi in previdni, pa vendar...

pa da ne nakladam, da je tak?no po?etje npr. na nem?kih AC STROGO PREPOVEDANO, tako vsiljevanje v promet, kot umikanje na prehitevalni pas !

 

zakaj to pi?em, ne zato, da bi opravi?eval preveliko hitrost, ampak zato, ker sem v?eraj SPET na lastne o?i pred sabo imel takega padalca, ki so mu ogledala, ?migavci in CPP ?pansko selo, in evo, danes zjutraj spet... <_<:(

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj pa spet vsi skupaj usekajte po men, saj vi dr?ite skupaj, ker nivo foruma to zahteva.

 

Ampak tale stavek me pa spomne na en ?tos in sicer, k se Janez (naj bo Slovenski ime, da ne bo problemov ?e z nacionalizmom) pelje po AC in poslu?a radio, kjer opozarjajo, da se nekdo po AC vozi v napa?no semer. P akaj so zme?ani se razburi Janez, ne en vsi vozijo v nasprotno smer. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale prevelika oz. neprilagojena hitrost je zeloooo relativna stvar in tega se je treba zavedat.

Samo primer ki to potrjuje.....pred kakim tednom je bila na cesti pivka-il. bistrica (malo pred ribnico) prom. nesre?a in je bila nekaj ?asa zaprta celotna cesta. Normalno da se je takoj nabrala kolona, no in v mojem primeru je zadnji avto v koloni na pasu po katerem sem vozil stal ravno sredi nepreglednega desnega srednje hitrega ovinka. Imel sem hitrost cca. 80 km/h (omejitev je tam 90 ), uglaunem ko sem cca. 20 m pred seboj sredi ovinka zagledal stoje?e vozilo sem pohodil bremzo ko divji (abs ?opal kot nor) ter zgro?eno ugotovil da ni teorije da se ustavim do avta pred seboj ter nekako zvozil mimo avta in se ustavil na nasprotnem pasu vsaj 10 m naprej.

?e bi nebi zvozil mimo, bi priletel vanj in vzrok bi bil trikrat lahko ugibate kaj....neprilagojena oz. prevelika hitrost....pa ?eprav sem vozil cca. 10 km/h pod omejitvijo.

Toliko o no.1 vzroku za prom. nese?e pri nas!

 

Alkohol za volanom je dosti manj relativna zadeva, in po mojem mnenju tudi dosti bolj nevarna in se po tej plati kar strinjam z Boss-om.

 

Pri meni je za hitrost kar nekaj tolerance, za alkohol pa 0.....in za tem bom stal vedno!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah ja... kar se tele debate ti?e, oz. izvirnika, ki spra?uje, ?e se zamislimo, ko vidimo nesre?o,

seveda se zamislimo, ampak, ko vidimo nesre?no, ponavadi itak ne vemo vzroka, mene stisne, pa ?e vidim samo da je ma?ka povo?ena ali pa je?, kaj ?ele, ?e vidim, da je nastala ve?ja materialna ?koda ali celo po?kodovane ali smrtne ?rtve

 

veseli me, da se je debata tako razvnela, saj zdaj vsaj vidimo, da ima ve? ljudi druga?na razmi?ljanja, in da nam mora biti to tudi na cesti jasno, mogo?e niso vsi tak pametni kot mi, mogo?e so kateri malce pozabili CPP, mogo?e so kateri utrujeni, so pa tudi taki, ki so sve?i na cesti in polni znanja o CPP

 

zavedajte se nekaj !

 

VSI DELAMO NAPAKE, ja tudi Lojz jih dela, pa ?eprav se marsikdo od nas tega sploh ne zave, dokler se kaj ne zgodi...

 

nikakor pa ne gre prometa spremljati samo skozi ozkogledost enega vzroka za prometno nesre?o

 

petek, jutro ob pol sedmih sredi novembra... megla, spolzka cesta zaradi megle, na glavni cesti skozi vas ovire "delo na cesti", ter moj nasprotnik v megli zjutraj brez pri?ganih lu?i, vozil je h?erkin novi avto, pa mu verjetno ?e ni bilo jasno, kako se jih pri?ge:

jaz sem imel nesre?o, ker sem prevozil znak kri?i??e s prednostno cesto, ampak ni bilo nobenemu policaju, da bi zmeril zavorno pot ali pot drsenja vozila mojega "nasprotnika" ki je po vasi pripeljal z neprimerno hitrostjo, zame se je zadeva zaklju?ila s sodnikom za prekr?ke malusom pri zavarovalnici in odbitno fran?izo, pa ?eprav sem vsaj 2x pogledal v obe smeri kri?i??a, ki je bilo prazno v trenutku vklju?evanja, in ?e vedno trdim, da bi se ob prilagojeni hitrosti razmeram na cesti??u moj "nasprotnik" lahko varno zaustavil, in mi celo omogo?il normalno vklju?itev v promet... ah okoli??ine, le kdo bo te raziskoval...

policiste sem ve?krat opozoril na to, da ni imel pri?ganih lu?i, in da je pripeljal okoli??inam neprimerno hitro, od obeh policistov, ki sta nesre?o obravnavala, pa sem dobil odgovor, da je pa? jasno, da sem jaz znak prevozil in zanju se tu zadeva kon?a... niti v poro?ilu nista omenila karkoli v zvezi z mojim komentarjem na celoten potek nesre?e....

 

informativno naj povem, da sem po nesre? izmeril pot drsenja "nasprotnikovega" vozila, ki je bila ob vla?ni cesti 15 metrov, potem pa ga je odneslo v potok... res je... prevelika hitrost je bila eden od vzrokov za to nesre?o, pa vendar je nih?e ni priznal, ker se prometni prekr?ki obravnavajo enostavno in hitro zaradi polnjenja dr?avnega prora?una...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzrok

 

in

 

posledica

 

 

Kaj je krivo v tem smrtnem primeru? Hitrost ali nepravilno prehitevanje. Jaz bi rekel, da je veliko krivde na strani neprevidnega prehitevanja, ki pa ga je zvesto spremljala velika prekora?itev hitrosti in divjanje. In tukaj bi se strinjal z Lojzom, da je ?lo za divjanje preko razumnih mej. Ampak spet, ?e ne bi ?el neprevidno v prehitevanje bi verjetno danes bil ?e ?iv. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah ja... kar se tele debate ti?e, oz. izvirnika, ki spra?uje, ?e se zamislimo, ko vidimo nesre?o,

seveda se zamislimo, ampak, ko vidimo nesre?no, ponavadi itak ne vemo vzroka, mene stisne, pa ?e vidim samo da je ma?ka povo?ena ali pa je?, kaj ?ele, ?e vidim, da je nastala ve?ja materialna ?koda ali celo po?kodovane ali smrtne ?rtve

 

veseli me, da se je debata tako razvnela, saj zdaj vsaj vidimo, da ima ve? ljudi druga?na razmi?ljanja, in da nam mora biti to tudi na cesti jasno, mogo?e niso vsi tak pametni kot mi, mogo?e so kateri malce pozabili CPP, mogo?e so kateri utrujeni, so pa tudi taki, ki so sve?i na cesti in polni znanja o CPP

 

zavedajte se nekaj !

 

VSI DELAMO NAPAKE, ja tudi Lojz jih dela, pa ?eprav se marsikdo od nas tega sploh ne zave, dokler se kaj ne zgodi...

 

nikakor pa ne gre prometa spremljati samo skozi ozkogledost enega vzroka za prometno nesre?o

 

petek, jutro ob pol sedmih sredi novembra... megla, spolzka cesta zaradi megle, na glavni cesti skozi vas ovire "delo na cesti", ter moj nasprotnik v megli zjutraj brez pri?ganih lu?i, vozil je h?erkin novi avto, pa mu verjetno ?e ni bilo jasno, kako se jih pri?ge:

jaz sem imel nesre?o, ker sem prevozil znak kri?i??e s prednostno cesto, ampak ni bilo nobenemu policaju, da bi zmeril zavorno pot ali pot drsenja vozila mojega "nasprotnika" ki je po vasi pripeljal z neprimerno hitrostjo, zame se je zadeva zaklju?ila s sodnikom za prekr?ke malusom pri zavarovalnici in odbitno fran?izo, pa ?eprav sem vsaj 2x pogledal v obe smeri kri?i??a, ki je bilo prazno v trenutku vklju?evanja, in ?e vedno trdim, da bi se ob prilagojeni hitrosti razmeram na cesti??u moj "nasprotnik" lahko varno zaustavil, in mi celo omogo?il normalno vklju?itev v promet... ah okoli??ine, le kdo bo te raziskoval...

policiste sem ve?krat opozoril na to, da ni imel pri?ganih lu?i, in da je pripeljal okoli??inam neprimerno hitro, od obeh policistov, ki sta nesre?o obravnavala, pa sem dobil odgovor, da je pa? jasno, da sem jaz znak prevozil in zanju se tu zadeva kon?a... niti v poro?ilu nista omenila karkoli v zvezi z mojim komentarjem na celoten potek nesre?e....

 

informativno naj povem, da sem po nesre? izmeril pot drsenja "nasprotnikovega" vozila, ki je bila ob vla?ni cesti 15 metrov, potem pa ga je odneslo v potok... res je... prevelika hitrost je bila eden od vzrokov za to nesre?o, pa vendar je nih?e ni priznal, ker se prometni prekr?ki obravnavajo enostavno in hitro zaradi polnjenja dr?avnega prora?una...

 

KAALman saj bi te moral skoraj pohvalit za to kar si napisal. Bil si celo iskren in priznal dolo?ene napake ki jih delamo. Tud jaz sem priznal svojo ?e davno storjeno napako, katere od takrat ne delam ve?, pol sem pa fasal pridigo, ?e? ti kar tiho bodi, ker v meglo prehiteva?.

Zdaj si tukaj povedal, da se policisti zmotijo celo v nasprotno smer. Ti si bil v tvojem primeru uradno kriv, ker si v kri?i??u, kao izsilil, ?eprav je bla stvar jasna da jo je un prehitro pripihal. Hmmmm, nevem, ?e bo tukaj?njim hitrim mojstrom v?e?, da so policisti napisali nekaj drugega kot neprilagojena hitrost. Do zdaj je tukaj?nja teorija nekako tak?na, ?e? da policisti napi?ejo ZMERAJ neprilagojena hitrost, ker se jim pa? ne da druzga pisat in ker je to fajn za prora?un filat. No zdaj pa tak preobrat na enkrat.

Pa ?e na to, ko pravi?, da si vesel, ker se je debata tolk razvnela in pokazala da ima ve? ljudi razli?na mnenja. Kot jaz lahko preberem tukaj imam druga?no mnenje samo jaz. Ostali vsi pribli?no enako govorijo. In kaj govorijo? Kar naprej mi tukaj plozajo, ?e? da jaz, policaji, ?lender in ne vem kdo ?e v se iz dr?ave, VEDNO za vzrok nesre?e pi?emo o neprilagojeni hitrosti. Zdaj ne vem al so tukaj res vsi tako neumni, da sploh ne vidijo kaj pi?em al kaj jemljejo. Jaz skoz in kar naprej pi?em, da je prevelika in neprilagojena hitrost vzrok za NAJVE? nesre?, tukaj mi pa kar naprej odgovarjajo in me?ejo pred nos, ?e? da jaz, policaji, ?lender, statistika itd...govorimo, da je prevelika in neprilagojena hitrost vzrok za VSE nesre?e. Ja pa kaj je z vami? A mogo?e kaj tazga ?udnega kadite al kaj, da sploh ne razlikujete termina NAJVE?, od termina VSE?

Pa pismo NAJVE? ne pomeni VSE. Kristus saj me je sram da vozim isto firmo avta kot vi. A res pripadam skupini, ki ne zna razmi?ljat in razlikovat preprostih besedic kot sta ve?ina in vse.

Skrajni ?as da menjam firmo avta. Pri BMW-ju je ve?ina (spet pi?em o ve?ini, ne o vseh) voznikov, milo re?eno, ?udnih, zato te firme avta ne maram, vi pa ste na dobri poti da se jim pridru?ite.

 

@KAALman ta odgovor ni namenjen konkretno v celoti tebi, ker se mi zdi, da si tukaj eden redkih, ki razmi?lja? tudi bolj zrelo, ampak tistim, ki mi itak odgovarjajo vsi skoraj do besedice enako.

 

 

 

 

Vzrok

 

in

 

posledica

Kaj je krivo v tem smrtnem primeru? Hitrost ali nepravilno prehitevanje. Jaz bi rekel, da je veliko krivde na strani neprevidnega prehitevanja, ki pa ga je zvesto spremljala velika prekora?itev hitrosti in divjanje. In tukaj bi se strinjal z Lojzom, da je ?lo za divjanje preko razumnih mej. Ampak spet, ?e ne bi ?el neprevidno v prehitevanje bi verjetno danes bil ?e ?iv. :ne vem:

 

Dej ti Boss povej, al pa kdo drug, saj itak vsi enako mislite; zakaj vas tako moti to, ?e je v statistikah napisano, da je neprilagojena hitrost vzrok za ve?ino nesre?, torej namber 1! Zakaj se ti in ostali po?utite zarad tega tolk u?aljeni in prizadeti? Zakaj se tolk sekirate ?e je, po va?em, statistika izkrivljena. Kaj bi blo druga?, ?e bi namesto neprilagojene hitrosti bil na prvem mestu kak drug vzrok, na primer, ne pri?iganje ?migavcev, ker se uglavnem v to skoz tako spotikate in vas tako grozno motijo ti uga?njeni ?migavci?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Zakaj se tolk sekirate ?e je, po va?em, statistika izkrivljena"

 

?zmeden?

 

Pa res ne vem ve?, al sm jst normaln al kaj, da tega ne zastopim... nevem kam spadajo takle izjave... hudo me spominjajo na politiko... katera me, kot sm ?e nakazu, dela "rahlo" ?iv?nega ?e leta

 

Why oh why? ...oz. kako to, da ne verjamem nobenemu politiku? :D

 

 

 

...pa ja imajo vse prov in vse vedo .....BEEEEEEE!

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.