Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

G Lojz, prosim ne izzivajte in ?alite drugih uporabnikov, ki imajo pa? druga?en pogled na vse tole, pa tudi ?e vam ni v?e?, vsak ima po svoje prav, nobeden nima 100% prav in prav tako noben nima 100% narobe tako, da prosim brez takih izjav, ker ne bomo pri?li nikamor. Tako se obna?ajo modeli v parlamentu, pa ?e to zato da jim ?as mine in mastno pokasirajo, mi pa seveda od tega nimamo ni?, razen ve?je luknje v denarnici.

 

pusti ga... naj ma vsaj eno zadovoljstvo ;)

razen da smo otroci in bedaki, nam itak no?e ni? hudega

fajn je, da ga skrbi, ?e se bomo kdaj spametovali in se za?eli vozit vsaj 30% pod omejitvijo ...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to pa presneto ni res... ;)

kako vem, da to ni res? enostavno, ?ivim blizu meje, ve?krat silom prilike sem se vozil po Avstriji, tudi po Mad?arskem, predvsem v obmejnem pasu se slovenskim ?oferjem razlike med vo?njo v SLO in A sploh ne opazijo, kdor je cepec doma, je cepec tudi v tujini

 

Kaalman, ok ne re?em, smo moje izku?nje so take, zato pa sem tudi tako vpra?al, mi je pa mare lahko ?iva pri?a, kako je bilo na furi v Krotendorf in nazaj, v avstriji vsi cca do 20 km/h na uro ?ez omejitev(na AC), gledali so v ogledala in pravo?asno dajali smerokaze in menjavali pasove tako koj je pravilno, pri povratku ?ez na?o mejo pa vsi po gasu, prehitevat v ?karje, smerokazov kot da noben nima, izsiljevat motorista(mene) me prehitet na vsak na?in(pa ?eprav je gu?va in ?a jaz vozim cca 10 km/h preve?), pa ?eprav se s takimi sploh ne ukvarjam, in si mislim svoje.

 

 

fajn je, da ga skrbi, ?e se bomo kdaj spametovali in se za?eli vozit vsaj 30% pod omejitvijo ...

 

In postanemo premi?ne ovire ? To pa ne !

Z to imamo voznike z GO tablicami. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,ker sem se pravkar vrnil iz dopusta po Italiji-(naredil tam prib. 1700 km),lahko potrdim,da se tudi tam odvija promet v ve?ini primerov veliko nad predpisano hitrostjo (prevsem na avtocestah).Ve?inoma se promet "dogaja" med 140-150/uro.

 

Probaj,moj dragi Lojz voziti 130Km/uro po avtocesti on Bologne proti Firencam in zanima me,koliko ?asa bo? vzdr?al -kolik?na kolona se bo nabrala za teboj.Namre?,na "normalnem" voznem pasu je 1500 kamionov,ki vozijo strnjeno eden za drugim in ?e se vr?e? vmes,ne pride? ve? ven na prehitevalnega.

In glej ga zlomka vse poteka v redu-ve?inoma brez nekih ve?jih nesre?.Seveda,?e ne "sko?i" ven kak kade? kamionist z 50km/uro in je le-ta resna in edina gro?nja na cesti.

 

Druga zanimivost tam je bila ta,da v 10 dnevih vo?nje po Italiji nisem videl ve? kot dveh policistov-pa ?e tej so skrbeli za red in varnost turistov na benzinskih ?rpalkah. ;) O kak?nih radarjih in postavljanju policistov ni bilo sledu.Pa? turisti?na sezona in no?ejo vznemirjati turistov z kazanjem mi?ic.

 

Sicer pa smo vozniki iz vseh dr?av vozili priblji?no enako-tisti z manj?imi vozili malo po?asneje(ne pod omejitvijo) tisti z malo ve?jimi in hitrej?imi makinami pa malo ali malo ve? nad omejitvijo-kar se mi zdi normalno na tropasovnicah.Videl nisem niti ene nesre?e-ne velike ne majhne.

 

No,in tam kjer sem bil na dopustu,je tudi eden voznik pono?i do smrti povozil pe?ca.Voznik avta je bil namre? pijan.In novinarji na TV so to tudi izrecno povedali,ne pa,da je bila kriva prevelika hitrost in podobni umotvori kot pri nas.In ?e nekaj so povedali-ime ?oferja,ki je vozil pijan.To pusti vtis.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

G Lojz, prosim ne izzivajte in ?alite drugih uporabnikov, ki imajo pa? druga?en pogled na vse tole, pa tudi ?e vam ni v?e?, vsak ima po svoje prav, nobeden nima 100% prav in prav tako noben nima 100% narobe tako, da prosim brez takih izjav, ker ne bomo pri?li nikamor. Tako se obna?ajo modeli v parlamentu, pa ?e to zato da jim ?as mine in mastno pokasirajo, mi pa seveda od tega nimamo ni?, razen ve?je luknje v denarnici.

 

OK. Upam da bo? tolko po?ten in tudi Boss-u napisal tak?no opozorilo kot si ga men. On namre? tudi mene ?ali, ko mi pi?e, ?e sem pijan in ?e so mi mo?gani zaradi cvi?ka skisali, pa da mi je ?upnik pri ma?i naro?u, kaj naj govorim in kaj naj mislim, pa da la?em in sem si zgodbico o smrti izmislil itd...to je tudi izzivanje in ?alitev. Kaj pravi? na to? Bo? opozoril Boss-a?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

.

 

No,in tam kjer sem bil na dopustu,je tudi eden voznik pono?i do smrti povozil pe?ca.Voznik avta je bil namre? pijan.In novinarji na TV so to tudi izrecno povedali,ne pa,da je bila kriva prevelika hitrost in podobni umotvori kot pri nas.In ?e nekaj so povedali-ime ?oferja,ki je vozil pijan.To pusti vtis.

 

Ne vem kje ste prinesli trdidev, ker trdite, da v na?ih statistikah pi?e za vrok prometnih nesre? ZMERAJ neprilagojena hitrost. To ni res. Pi?e pa da je NAJVE? nesre? zaradi neprilagojene hitrosti. In povedal sem vam, da je na drugem mestu pa najve?krat alkohol kot drugi najpogostej?i vzrok za nesre?e. Tako da je ?e skrajni ?as da nehate traparije klatit.

In pravi? da objava imena ?oferja, ki pijan naredi nesre?o, pusti vtis? Komu pa? Tukaj pravijo da jim celo smrt ob cesti ne pusti nobenega vtisa in da to kar kmalu pozabijo. Pa bo potem pustil vtis priimek in ime pijanca? dvomim. Sicer pa jaz nimam ni? proti, ?e bi se objavljalo ime povzro?itelja nesre?. Mogo?e bi blo pa res potem kaj sram tazga pijanca ali norca.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pravo nasprotje pa so strnjena naselja, kjer je po ve?ini hitrost omejena na 30km/h, razen po glavnih ulicah, in to se meni zdi pametno in pravilno, saj v vasi, kjer sem doma, vsak dan po na?i ulici naleti? na divjake, ki po tisti zaviti cesti vozijo verjetno kar ve? kot 50km/h, in pozabijo, da so okrog njih majhni otroci na dvori??ih...

 

No vidi?. Tako tud jaz mislim. Vsi ka?ejo samo na tiste znake in jih dajejo za vzgled, kjer je omejitev ve?ja. ?e?, glejte, tam se pa lahko vozijo hitreje kot pri nas. Ko pa se v Avstriji pojavijo znaki 30, jih pa kar ignorirajo. No?ejo kazat na te znake.

Do zdaj ?e nisem na tem forumu prebral, da bi se kdo prito?eval nad previsokimi omejitvami. Zmeraj se prito?ujejo samo nad prenizkimi. Tukaj?njim foruma?em gre vse prepo?as in se jim zmeraj mudi. ?e nih?e tukaj ni reku; ej tam bi blo treba omejitev zmanj?at, ker je previsoka in se prehitro ljudje vozijo.

?udno ne, da se postavljalci prometnih znakov, po mnenju tukaj?njih foruma?ev, zmotijo zmeraj samo takrat, ko dajo nizko omejitev. Nikol ni ta omejitev previsoka, da bi jo blo treba zni?at.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidi?. Tako tud jaz mislim. Vsi ka?ejo samo na tiste znake in jih dajejo za vzgled, kjer je omejitev ve?ja. ?e?, glejte, tam se pa lahko vozijo hitreje kot pri nas. Ko pa se v Avstriji pojavijo znaki 30, jih pa kar ignorirajo. No?ejo kazat na te znake.

Do zdaj ?e nisem na tem forumu prebral, da bi se kdo prito?eval nad previsokimi omejitvami. Zmeraj se prito?ujejo samo nad prenizkimi. Tukaj?njim foruma?em gre vse prepo?as in se jim zmeraj mudi. ?e nih?e tukaj ni reku; ej tam bi blo treba omejitev zmanj?at, ker je previsoka in se prehitro ljudje vozijo.

?udno ne, da se postavljalci prometnih znakov, po mnenju tukaj?njih foruma?ev, zmotijo zmeraj samo takrat, ko dajo nizko omejitev. Nikol ni ta omejitev previsoka, da bi jo blo treba zni?at.

 

?e ti je vse prehitro,ker o?itno nisi sposoben malo hitreje vozit in razmi?ljat,si kupi starega spa?ka,odpri streho,dej gor ZZ Top in lepo po?asi po stari cesti proti morju.Pa brez prehitevanj po?asnej?ih,prosim. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti je vse prehitro,ker o?itno nisi sposoben malo hitreje vozit in razmi?ljat,si kupi starega spa?ka,odpri streho,dej gor ZZ Top in lepo po?asi po stari cesti proti morju.Pa brez prehitevanj po?asnej?ih,prosim. :D

 

V tej zgodbi se ne gre zato, da nekdo ni sposoben hitreje vozit. Tukaj se gre zato, da nekdo ni sposoben peljat po?asneje in zato hitreje ustavit.

Kot sem ?e ne?tetokrat napisal. Ni problem peljat hitro, to zna vsak bedak, celo v cirkusu nau?ijo opice peljat avto. Dandanes je, in to tudi na ra?un bolj?ih avtov in bolj?ih cest, problem vozit po?asi in hitro ter pravo?asno ustavit. Kaj pa je la?e kot ti??at nogo na pedalu za gas?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tej zgodbi se ne gre zato, da nekdo ni sposoben hitreje vozit. Tukaj se gre zato, da nekdo ni sposoben peljat po?asneje in zato hitreje ustavit.

Kot sem ?e ne?tetokrat napisal. Ni problem peljat hitro, to zna vsak bedak, celo v cirkusu nau?ijo opice peljat avto. Dandanes je, in to tudi na ra?un bolj?ih avtov in bolj?ih cest, problem vozit po?asi in hitro ter pravo?asno ustavit. Kaj pa je la?e kot ti??at nogo na pedalu za gas?

 

Ogromna razlika je med dinami?no,hitro,varno vo?njo in "pritiskanjem" na gas in zdraven delati ?e en kup neumnosti (se pogovarjati po telefon?ku,se ?minkati,ne uporabljati smerokazov (kaj je ?e to??),vozit skozi rde?o,driftat po kro?nih,vozit pijan in dajat gas...)

Prepri?an sem,da se bom prej zaustavil z Mazdo pri hitrosti 150/uro kot pa nekdo z kakim starim cliom,ki gre 120/uro.Pa? moderni avti niso zastonj "moderni". ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogromna razlika je med dinami?no,hitro,varno vo?njo in "pritiskanjem" na gas in zdraven delati ?e en kup neumnosti (se pogovarjati po telefon?ku,se ?minkati,ne uporabljati smerokazov (kaj je ?e to??),vozit skozi rde?o,driftat po kro?nih,vozit pijan in dajat gas...)

Prepri?an sem,da se bom prej zaustavil z Mazdo pri hitrosti 150/uro kot pa nekdo z kakim starim cliom,ki gre 120/uro.Pa? moderni avti niso zastonj "moderni". ;)

 

Ne sme se voziti dinami?no. Vo?nja mora biti umirjena in defenzivna, potem je najbolj varna.

In ?e ima? ti bolj?i avto, to pomeni da si pri istih pogojih in enaki hitrosti, pa? bolj varen od tistega, ki ima slab?i avto. In ?e potem ti zaradi bolj?ega avta potem vozi? hitreje, nisi za svojo in tudi splo?no varnost, naredu prav ni?.

Torej ti v mazdi pri ve?ji hitrosti enako ogro?a? sebe in ostale, kot un ki se z ni?jo hitrostjo vozi v cliotu.

Simpelj kot pasulj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne sme se voziti dinami?no. Vo?nja mora biti umirjena in defenzivna, potem je najbolj varna.

 

...kot,da bi res poslu?al unega "prometnika" z televizije. :(

...ali pa mojo nono.(babico).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...kot,da bi res poslu?al unega "prometnika" z televizije. :(

...ali pa mojo nono.(babico).

 

Dr?i, jaz pa, ko berem va?e "umotvore" kot bi poslu?al pred?ol?ke, ki na ra?unalnikih "need for speed" ?pilajo.

Le poslu?aj in ubogaj ti mene, unga prometnika iz TV-ja in svojo nono, dokler je ?e ?as.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i, jaz pa, ko berem va?e "umotvore" kot bi poslu?al pred?ol?ke, ki na ra?unalnikih "need for speed" ?pilajo.

Le poslu?aj in ubogaj ti mene, unga prometnika iz TV-ja in svojo nono, dokler je ?e ?as.

 

o.k,o.k,obljubim,da se bom pobolj?al in ne bom ve? ?opal po avtocesti z vratolomnih 138 km/uro. :P

 

...psst,pa le povej unim tvojim gor,da me ve? ne zaustavljajo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

obstaja funkcija foruma...

 

You have chosen to ignore all posts from: Lojz.

 

· View this post

· Un-ignore Lojz

 

po ?elji nadomestite "Lojz" s katerimkoli uporabni?kim imenom ?lana foruma ;)

 

?e je komu te?ko brat kogarkoli izjave

 

pa da ne bo spet karkoli narobe, se opravi?ujem Lojzu, saj nisem namenoma uporabil njegovega uporabni?kega imena, ampak slu?i zgolj za prikaz opcije na forumu ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o.k,o.k,obljubim,da se bom pobolj?al in ne bom ve? ?opal po avtocesti z vratolomnih 138 km/uro. :P

 

...psst,pa le povej unim tvojim gor,da me ve? ne zaustavljajo. ;)

 

?e se bo? res pobolj?al in bo to opazila tudi tvoja nona (babica) ti bo v znak hvale?nosti in za pla?ilo ziher skuhala veliko skledo vanilijevega pudinga in zraven te ogromne sklede pristavila ?e pol litra frutka s koren?kovim in breskovim sokom, da bo? lahko posplaknil vanilijev puding v svoj siti in napolnjeni ?elod?ek.

Dr?im pesti zate!

 

obstaja funkcija foruma...

 

You have chosen to ignore all posts from: Lojz.

 

· View this post

· Un-ignore Lojz

 

po ?elji nadomestite "Lojz" s katerimkoli uporabni?kim imenom ?lana foruma ;)

 

?e je komu te?ko brat kogarkoli izjave

 

Jaz no?em nobenega uporabnika foruma dat na ignore funkcijo, ker bi to pomenilo da se ga bojim, da sem besedno pregorel in da nimam proti argumentov. Pa? povem, kaj si mislim o pisanju dolo?enih uporabnikov. Saj je to dovoljeno, mar ne?

Saj debata ni dolgo?asna, priznaj....

Tebe moram pa pohvalit, ker ima? razen fijakanja z avtom, zanimive hobije. A zna? ?tumfe se?trikat in moder?ek skleklat, ter tangice nakva?kat?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo g.Lojz ?e en bombon?ek za vas, ?e mi lahko prosim odgovorite.

 

Lani septembra se peljem v hudem nalivu po ljubljanski obvoznici cca 110 km/h, tako kot cela kolona pred mano, a lej ga zlomka nenkrat se vse skupaj zaustavi, jaz z lahkoto zmanj?am na 30 km/h, kar pa za mano voze?i lastnici polota in jeni familiji ni pri?lo na pamet(oziroma ni jim ratal) in so mi skraj?al avto za cca 10 cm svojega pa za 30cm , kdo je imel "prilagojeno" hitrost, pa ?eprav sem bil jaz in vsi ostali pred mano cca 10 km/h prehitri ? ?zmeden??zmeden?

 

Boss-a bom pa jutr v ?ivo skurcal, on se vsaj upa prit pokazat. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa ne repliciram na nobenega, me pa zanima zakaj hudi?a pa znajo vsi slovenci upo?tevat predpise po drugih dr?avah, recimo avstrija, nem?ija, ko pa se vrnejo v slovenijo je pa huje kot v texasu, noben ne gleda v ogledala, ?migavce je prepovedano uporabljat al kaj ?

 

Mi zna kdo to razlo?it ? :ne vem:

 

 

Tudi v tujini se obnasanjo pobodno... to je le neka govorica, da se v tujini obnasajo drugace ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ne bo? verjel, ampak sem celo ?el iskat, in samo zate na?el ?lanek od te konkretne nesre?e.

KLIK

Seveda ti se bo? spet vtaknu v tej zgodbi na nepomemben detalj, ker sem napisal dekle in sin, namesto potnica in voznik.

Jaz sem pa? pripeljal nekaj minut po tragi?nem dogodku na kraj nesre?e, kjer so o?ividci povedali, kar so videli. Na tleh v grabnu je le?ala krvava mrtva ?enska, za katero so prisotni rekli, da je mama od voznika. Videl sem jo v hrbet in nisem hotel ve? gledat, da bi ugotavljal kolk je ?enska stara. Priznam, da sem po obleki sode? mislil, da je mlaj?a, zato sem napisal dekle.

In vsi so povedali, pa tudi ve? kot o?itno je bilo, da je avto ?el prehitro, ker je ?e prej vse po vrsti prehiteval. Tud v policijskem poro?ilu pi?e, da je voznik ?el prehitro. Kdor pozna tisti odsek ceste ve, da tam pogosto zelo mo?no piha. Vsi smo ?li po?asi, ker je konkretno pihalo, voznik v tej korsici pa je bil pametnej?i od nas in prehiteval vse pred sabo.

Ampak teb je bolj va?eno kako sem jaz to ?ensko poimenoval, kot pa razlog za to tragedijo. Pa ziher bo? reku, da je bil razlog za nesre?o veter in ne prevelika brzina.

Ejejjej Bosss, sori, ampak res si otro?ji.

 

Dej ?e milijonkrat napi?i, da sem otro?ji. Sej sem res, ker sem si dovolil, da se tukaj pregovarjam s tabo, ki si me zvlekel na svoj nizkotni nivo, kjer si me premagal z dolgoletnimi izku?njami. Kaj naj re?em, ?estitam ti za zmago in od zdaj naprej se bom vedno s tabo posvetoval, ko bom v dilemi.

 

Ampak glede na to, da nikakor no?e? odgovarjati direktno na moje argumente s kontrargumenti bi bilo nevljudno z moje stvari, da ti vrnem na enak na?in.

 

Torej vpra?al si me za razlog za to nesre?o. Pi?e? kako je tip?ek konstantno prehiteval in ti tudi na misel verjetno ni pri?lo, da se mu lahko kako prehitevanje ni iz?lo pa je odreagiral sunkovito in izgubil nadzor nad vozilom in tre??il v ogrado. Glede na to, da je sopotnico vrglo iz avta bi rekel, da ga je po?teno moralo zavrteti. Zakaj je ?enska umrla? Ti bo? rekel, da zaradi hitrosti jaz bom pa rekel samo to, da bi verjetno bila danes ?e ?iva, navkljub neodgovorneni vo?nji njenega sina, ?e bi bila privezana z varnostnim pasom.

 

Zaklju?il bom samo takole, da je lahko bila kriva ali hitrost ali prehitevanje in tega ne veva ne ti ne jaz niti ne novinar, ki je napisal ?lanek saj za take nesre?e (smrtni izzid) se vedno vzame sodnega izvedenca prometne stroke, ki detaljno preu?i vzroke za nesre?o, ampak to traja nekaj tednov tako, da v tem primeru verjetno nikoli ne bomo izvedeli kaj je bilo najbolj krivo za tragedijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tej zgodbi se ne gre zato, da nekdo ni sposoben hitreje vozit. Tukaj se gre zato, da nekdo ni sposoben peljat po?asneje in zato hitreje ustavit.

Kot sem ?e ne?tetokrat napisal. Ni problem peljat hitro, to zna vsak bedak, celo v cirkusu nau?ijo opice peljat avto. Dandanes je, in to tudi na ra?un bolj?ih avtov in bolj?ih cest, problem vozit po?asi in hitro ter pravo?asno ustavit. Kaj pa je la?e kot ti??at nogo na pedalu za gas?

 

Nekter ne znajo niti kadar po?as vozjo hitro ustavit! Za to se gre. Temu se re?e nesposobnost. Je pa res, da se tudi tak?ni grejo dirka?e, ki niti sami, niti njihovi konji?ki niso na take hitrosti pripravljeni ...

 

Evo g.Lojz ?e en bombon?ek za vas, ?e mi lahko prosim odgovorite.

 

Lani septembra se peljem v hudem nalivu po ljubljanski obvoznici cca 110 km/h, tako kot cela kolona pred mano, a lej ga zlomka nenkrat se vse skupaj zaustavi, jaz z lahkoto zmanj?am na 30 km/h, kar pa za mano voze?i lastnici polota in jeni familiji ni pri?lo na pamet(oziroma ni jim ratal) in so mi skraj?al avto za cca 10 cm svojega pa za 30cm , kdo je imel "prilagojeno" hitrost, pa ?eprav sem bil jaz in vsi ostali pred mano cca 10 km/h prehitri ? ?zmeden??zmeden?

 

Boss-a bom pa jutr v ?ivo skurcal, on se vsaj upa prit pokazat. :angry2:

 

To mu ho?em tut jst dopovedat!

 

... V?asih pa se ti enostavno ne izide sramezljiv:jezicek:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kje ste prinesli trdidev, ker trdite, da v na?ih statistikah pi?e za vrok prometnih nesre? ZMERAJ neprilagojena hitrost. To ni res. Pi?e pa da je NAJVE? nesre? zaradi neprilagojene hitrosti. In povedal sem vam, da je na drugem mestu pa najve?krat alkohol kot drugi najpogostej?i vzrok za nesre?e. Tako da je ?e skrajni ?as da nehate traparije klatit.

 

Ti klati? traparije in govori? o stvareh kjer pojma nima?. ?e bi samo malo tale forum spremljal sem ?e dostikrat dal link do kakega dokumenta, kjer je lepo ?rno na belem napisano kako je na tej stvari.

 

Prilagam ti pa za poku?ino tale naslov

 

http://www.unece.org/trans/main/wp6/pdfdocs/RAS_2007.pdf

 

Poglej si tabelo na strani 20 in predzadnji stolpec v katerem pi?e, da je v Sloveniji 42% mrtvih na cestah zaradi alkoholiziranih voznikov. Sicer je to podatek za leto 2004, lani pa je bilo 36% mrtvih zaradi alkohola. Zdaj mi pa ti razlo?i kako je to ?ele drugi vzrok, pametnjakovi??

 

Daj da ti malo pomagam, da ne bo kaj bolelo od preve? razmi?ljanja. Alkohol se edino pri nas vodi kot sekundarni vzrok za nesre?e in s tem je Slo statistika izkrivljena do konca. Nesre?e vodijo po primarnem in sekundarnem vzroku tako, da je mrtvo pijan za volanom, ki pri 15km/h zapelje v reko in se utopi voden dvakrat - enkrat kot sekundarni vzrok alko in drugi? kot neprilagojena hitrost saj za mrtvo pijanega je vsaka hitrost neprilagojena ali prevelika.

 

Pred ?asom sem napisal in razlo?il izra?un po podatkih, ki jih je v?asih posredovala in objavljala policija na svojih straneh s tem, da sem naredil samo eno spremembo in sem prestavil sekundarni vzrok alko med primarne in vodil nesre?o samo 1x tako kot bi moralo biti pravilno. Rezultat je bil tak?en, da je 40% bilo alkohol, 25% neprilagojena hitrost, 20% nepravilna stran in smer vo?nje in 15% vsi ostali vzroki.

 

Pa ?e to - letno na kontrolah alkohola ulovijo 10% vseh testiranih voznikov, kar pomeni, da vsak deseti ne vozi trezen in predstavlja tempirano bombo za karambol.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e si ti res veliko bral o prometni varnosti ampak zapomnil si nisi ni?. Tako kot se ne zapomni? ni? kar ti napi?em jaz. In drugje po svetu niso statistike bolj?e od na?ih, ampak so vozniki bolj?i kot pri nas. Ve? majster, vozniki so tisti, ki delajo drugje po svetu statistiko druga?no, ne sama statistika. Pri nas so glavni in prvi vzrok za hude nesre?e norci, drugje po svetu so pa druga?ni vzroki na prvem mestu. To je vsa kun?t, ki pa jo tvoji mo?gani niso sposobni sprocesirat. V Indiji je zelo veliko nesre? zaradi krav, pri nas pa zaradi norcev. Torej drugje po svetu je vozni?ka kultura tista, ki je na vi?jem nivoju kot pri nas. Ne statistika.

 

Seveda Lojz ti si itak najbolj?i in najpametnej?i ne samo za Slovenijo ampak za celi svet - matr mamo sre?o, da si se izvolil pridru?iti na tem forumu :rispekt:

 

Se pravi, statistike so kurac povsod po svetu in v Sloveniji si dolo?il, da so glavni vzrok norci na cestah, ki jih drugje o?itno nimajo.

 

Se pravi, politiki in odgovornim si dal odli?en izgovor, da ne ukrepajo saj se o?itno ne da, ker imamo pa? v slo preve? norcev in zaradi njih bo situacija ostala tak?na kot je - re?itve ni al kaj. Ne zakonodajalcem ne vzdr?evalcem ne ljudem, ki so pla?ani za razmi?ljanje kako izbolj?ati varnost ni treba storiti kaj dosti saj je ?e vse zavo?eno, ker smo v Sloveniji o?itno sami norci na cestah.

 

Sam to ti pravim, dokler bo ?lo pri celi zgodbi le za vi?anje kazni se ne bo zgodilo ni? revolucionarnega v prid izbolj?anju ampak je treba tukaj spremeniti nacionalno strategijo v kar pa pri na?ih politikih dvomim, da bo uspela saj je povezana s prevelikimi stro?ki tega pa politika no?e, a ne?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In naprej spet lapa? totalne kontradiktornosti in otro?je bedarije.

Pravi?, da se ?lendru in ostalim jebe za varnost in da so tam samo zato, da polnijo dr?avni mo?nji?ek....pol pa napi?e?, da bi blo treba ostreje kaznovat tiste, ki vozijo kontra po AC. A misli?, da z ve?jo kaznijo potem ne bodo vozili kontra? Ve? majster, kontra po AC nih?e ne vozi nala??, tako kot nala?? divja po cesti. Kontra nekdo vozi zato, ker se je zajebal in je nekaj spregledal. Takih napak ne more? prepre?it s huj?im kaznovanjem, ker napake, ki se naredijo zaradi spregledanja ali nevednosti se bodo ravno tako dogajale, ne glede kolik?na kazen bo. lahko pa prepre?i? z vi?jim kaznovanjem take napake, ki se delajo vede in nala??. In prehitra vo?nja se dela nala?? in zavestno, zato je treba divjake streznit tako, da se jih po mo?nji?ku useka. In ker so pri nas nesre?e zaradi prehitre vo?nje na prvem mestu, bi blo prav, da so tudi kazni za ta prekr?ek na prvem mestu. Na drugem mestu po vzroku za nesre?e mislim, da je pri nas pa alkohol. Torej? Kaj ti tle ne ?pila?

Ja ti majster, ti ki si tolko o varnosti prebral, tako je to ve?. Kaj ko bi ti prebral ?e kak?no odraslo literaturo o varnosti, tako, ki jo pi?ejo odrasli, zreli in pametni ljudje, da nebi tak?ne otro?arije pisal tukaj? Pust ti razno otro?je pisanje po raznih blogih, fejsbukih, in forumih kot je "IRC". Tam je mo? prebrat to?no tak?no razmi?ljanje kot ga ima? ti. Ampak ti si ?e malo prestar za take traparije. Pejd po informacije k odraslim ljudem!

 

Sej sem ?e hotel nehat ampak enostavno nemorem ker tolk BS-ja na kupu pa ?e dolg nisem videl.

 

Se pravi po tvoje je prekr?ek, ki ga ne naredi? zanala?? oz. ga naredi? iz nevednosti ali neznanja kar nekako opravi?ljiv ?etudi je 100x bolj nevaren kot nek drugi prekr?ek. Vo?nja v nasprotno stran po AC je neopravi?ljiv prekr?ek, kjer bi moral slediti odvzem vozni?kega dovoljenja in najvi?ja kazen.

 

Zanala?? ali pa ne zanala??, vi?ine kazni se ne bi smele izrekat po pogostosti ampak po stopnji nevarnosti - mislim pa kaj kle ni jasno. ?e smo ugotovili, da 90km/h skozi naselje za 1000? in odvzem vozni?ke potem mora biti vo?nja v nasprotno smer na AC vsaj toliko, ?e ne ve?.

 

Zakaj je kazen za pijanega nad 1,51 promila "cenej?a" kot 90km/h v naselju? A kdor se ga nalije in gre nato v avto ?ofirat je tud nevede naredil napako oz. nekaj zajebal ali pa spregledal, da ?e je pijan, da bo te?ko vozil?

 

Prehitra vo?nja pa je po tvoje vedno zanala?? in zavestno ?zmeden? A ?e nikoli v ?ivljenju nisi spregledal znaka za omejitev ali pa spregledal table za naselje, ki je stala 500m pred prvimi hi?ami ali pa ?e dlje. ?e te takrat dobi policaj si ob izpit pa ?eprav nisi divjak in bi se pred prvimi hi?ami zavedel, da si verjetno v naselju ampak takrat bi bilo prepozno. In koliko si takrat koga ogro?al, ?e je bila cesta prazna in pregledna z dobro vidljivostjo.

 

 

Same kazni so relativna zadeva, ?e niso premosorazmerne s te?o prekr?ka in ko bomo enkrat imeli proporcionalno vi?anje kazni za povratnike, prekvalificirali nekatere prekr?ke v kazniva dejanja in v?gali neprilagojence ?e po ?em drugem kot po denarju in ne tako kot zdaj ko se po odvzemu lepo vozijo brez izpita in jim lahko odvzamejo le 300? vreden avto saj drugega premo?enja nimajo. Ko bojo taki neprilagojeni osebki kon?ali za nekaj let v ?uzi se bo marsikdo prej vpra?al a ne bi spremenil slog vo?nje.

 

Kaj misli? Lojz bi ?el tak na?in al bi ti raje ostal le pri neskon?nem denarnem kaznovanju in upal na najbolj?e ter, da bo neprilagojencem 1x kon?no zmanjkalo denarja za pla?evanje kazni.

 

Bom sam ?e 1x povdaril, a ne bo sporazumov - ne bojim se ne radarjev, ne policajev ne kazni ker se ravnam tako po pravilih ZVCP, ?e bolj pa po lastni preventivni pameti tako, da mi je v bistvu vseeno kak?na je denarna vi?ina kazni. Ni mi pa niti najmanj vseeno, ker vidim, da dana?nji na?in kaznovanja ?al daje neustrezne rezultate v prometni varnosti pri nas in to je slabo, zelo slabo.

 

 

Pa ?e nekaj Lojz, ti ki bere? samo odraslo literaturo - kdaj si nazadnje prebral ZVCP in pogledal kako so se dolo?ena pravila spremenila?

 

Da vidimo ?e ve?? Ali lahko v kri?i??u prehitevamo? Lahko tudi ostali odgovarjate, da se ne bo samo Lojz po?util kot ogro?ena vrsta v donkihotovskem boju proti hitrosti. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, uglavnem spet en ?lepar neumnega in otro?jega plozanja, zato se mi ne da odgovarjat na to tvoje napisano sranje. Bom ti pa probal samo na to ?e enkrat odgovort in upal da bo? vsaj malo skapiral. Mogo?e bodo pa drugi bolj zastopili kot ti, zato zaradi njih.

Sej sem ?e hotel nehat ampak enostavno nemorem ker tolk BS-ja na kupu pa ?e dolg nisem videl.

 

Se pravi po tvoje je prekr?ek, ki ga ne naredi? zanala?? oz. ga naredi? iz nevednosti ali neznanja kar nekako opravi?ljiv ?etudi je 100x bolj nevaren kot nek drugi prekr?ek. Vo?nja v nasprotno stran po AC je neopravi?ljiv prekr?ek, kjer bi moral slediti odvzem vozni?kega dovoljenja in najvi?ja kazen.

 

Zanala?? ali pa ne zanala??, vi?ine kazni se ne bi smele izrekat po pogostosti ampak po stopnji nevarnosti - mislim pa kaj kle ni jasno. ?e smo ugotovili, da 90km/h skozi naselje za 1000? in odvzem vozni?ke potem mora biti vo?nja v nasprotno smer na AC vsaj toliko, ?e ne ve?.

 

 

Jaz nisem napisal, da je prekr?ek, ki ga nekdo naredi nevede in nenamerno, opravi?jliv. To pravi? TI. Jaz sem samo reku, da se taki prekr?ki ne dajo prepre?it z vi?ino kazni. Pravzaprav se tak prekr?ek ne da prepre?it z nobeno, v naprej zagro?eno kaznijo. Taki prekr?ki, ki se delajo zaradi spregledanja, se bodo zmeraj dogajali, ker to se dogaja nevede in nehote. Noben ne gre po AC vozit kontra zato, ker rad vozi kontra. Kontra, kot sem ?e napisal, nekdo vozi zato, ker se je v ne?em zajebal, zmotil in spregledal.

Divjaki PA divjajo zato, ker radi divjajo. In divjajo popolnoma zavestno in nala??. Za take prekr?ke pa obstaja zdravilo. In to je, denarno, ali pa tud kak?no drugo kaznovanje. Uglavnem, kaznovanje. To zale?e. Brez skrbi.

In to sem ti napisal samo zato, ker si TI trdil, da so kazni narejene ve?inoma zato, da polnijo dr?avno blagajno, ne pa zato da prepre?ujejo prekr?ke. In prav ta kazen, ki jo ti predlaga? za tiste, ki vozijo kontra po AC, ni ni? druzga kot samo polnjenje dr?avne blagajne, saj kaznovanje za tak prekr?ek, NE BO PRINESLO RE?ITVE in NE BO prepre?ilo delanje takega prekr?ka.

Se pa strinjam, da je tak ?prekr?ek (vo?nja kontra po AC) zelo zelo nevaren. Ampak nobena kazen tega prekr?ka ne bo prepre?ila. Prepre?il bi ga kve?jemu nek "proti povratni ventil" ki bi takemu kontra voza?u, fizi?no prepre?u vstop na izhodu AC. Nekje po svetu so imeli celo name??ene neke "je?e" ki so se spro?ili kadar je nekdo zapeljal na tak AC izhod in so mu ti je?i predrli gume. Ampak bojda se to ni obneslo najbol?.

A lahko upam, da bo? ti to kaj zastopu kar sem napisal, al bo? zdaj ti spet naprej lapal, ?e? da jaz opravi?ujem vo?njo kontra po AC?

 

In jasno. Ti itak spet naprej i??e? izgovore za konkretno nesre?o, katrero sem izpostavu v za?etnem postu, ?eprav je blo tam kup ljudi in pri?, ki so to?no videli kaj se je zgodilo. Na linku ki sem ti ga napopal tud pi?e, da je bil vzrok neprilagojena hitrost. Ampak ti ne verjame? ni?.

Ja, mogo?e tista ?enska res ni bla privezana in je zato padla iz avta. Sicer pa nikjer ne pi?e, da ni bla privezana. Vendar jaz mo?no dvomim, da bi ostala ?iva, ker je bil zadnji konec Corse, kjer je ona sedela, totalno zme?kan.

Ampak ne glede na to, al je ?enska bla privezana, ali ne, bi se nesre?a vseeno zgodila, ker je voznik pa? naredu to kar je naredu. Torej divjal.

In to se je zgodilo na Hrva?kem, ne pri nas v Sloveniji. Torej po tvojem, Hrva?ki policisti tud ne znajo pisat druzga kot neprilagojena hitrost in po tvojem je ta statistika tud izkrivljena kot na?a.

Sicer pa res ne vem koga bi ti rad farbal? A misli?, da smo vsi slepi? Jaz se vozim po omejitvah, pa mimo mene samo fr?ijo taki in druga?ni "pametnjakovi?i" ki mislijo da so najbolj pametni in lahko vozijo prehitro.

Pol se pa zgodi nesre?a, jasno, je pa vse drugo krivo samo brzina ne. Skoz se divja, ampak glih takrat ko pa po?i, se vozi pa s prilagojeno hitrostjo knede?

 

 

Evo g.Lojz ?e en bombon?ek za vas, ?e mi lahko prosim odgovorite.

 

Lani septembra se peljem v hudem nalivu po ljubljanski obvoznici cca 110 km/h, tako kot cela kolona pred mano, a lej ga zlomka nenkrat se vse skupaj zaustavi, jaz z lahkoto zmanj?am na 30 km/h, kar pa za mano voze?i lastnici polota in jeni familiji ni pri?lo na pamet(oziroma ni jim ratal) in so mi skraj?al avto za cca 10 cm svojega pa za 30cm , kdo je imel "prilagojeno" hitrost, pa ?eprav sem bil jaz in vsi ostali pred mano cca 10 km/h prehitri ? ?zmeden??zmeden?

 

Boss-a bom pa jutr v ?ivo skurcal, on se vsaj upa prit pokazat. :angry2:

 

To je pa itak klasika. Premajhna varnostna razdalja. Spet prekr?ek v samem vrhu v statistiki prekr?kov in pogost vzrok za hude prometne nesre?e

?e malo pobrska? po forumu, bo? lahko najdu debato, kjer sem opisoval prav ta problem, ko se objestne?i popajo na rit tistim, ki vozijo pred njimi.

Jaz trdim, ?e bi se po cestah vozilo po omejitvah in manj, ter ?e bi se vozilo s pravo varnostno razdaljo, bi blo na na?ih cestah sigurno za vsaj 80% manj nesre?. Pa telefonarjenje med vo?njo bi blo treba ?isto onemogo?it, tako prostoro?no kot navadno.

In ne, ti Boss-a skurcaj kar po forumu. Da bomo vsi vidli, ?e ga bo? res. Saj smo pred zakonom in pred mazda forumom vsi enaki, kali?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.