Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Ampak taka vo?nja v kontra smer je pri nas na ?alost stalnica. :whatever:

 

Ni samo pri nas ampak tudi drugje... Kadar se vozim recimo po Nemciji, je dnevno po radiju vsaj eno obvestilo o "geisterfahrerju", kar je nemski izraz za tiste, ki vozijo po napacni strani AC ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?3 radio Avstrija ima VSAJ 2 gajsterfareeja na dan!!!!!!!!!!!!!!

 

Zanimivo pa da nisem se za nesreco sli?al.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, ali bo iz te moke kaj kruha? Upam, da vstrajajo in da kon?no za?nemo z demonizacijo alkohola za volanom in da so pijani vozniki resni?en problem dru?be in splo?ne varnosti.

 

http://24ur.com/novice/slovenija/to-ni-pre...oj.html#comment

 

Je pa zanimivo, ko ?lovek prebere komentarje na to temo in ugotovi koliko je raznoraznih Lojzev, ki na vse mogo?e na?ine posku?ajo zmanj?ati vpliv alkohola na to nesre?o oz. na nesre?e nasploh. Notri najdete tudi komentarje v stilu, da so ?rtve celo same krive, ker so na AC prehitevale tovornjake, da so baje vozile 160km/h. Neki bebasti nedono?en 18 letni celjan pa je celo izjavil, da je glavni krivec kamionar, ki je povozil avto teh nesre?nikov navkljub temu, da verjetno ni mogel storiti ni?, saj je avto odbilo direktno v kamion. ?e je takih kretenov na celjskem ve?, potem sploh ni ve? ?udno zakaj se tam dogaja toliko hudih nesre?.

 

Te kar srh spreleti koliko tolerance nekateri namenjajo povzro?itelju in o?itno marsikoga rata strah, ?e bodo uspeli dose?i spremembo v zakonu. ?lovek se resno vpra?a kaj ima prednost a pravica, da se ga na?ge? in potem sede? za volan (zavestno ali ne zavestno) ali ima prednost pravica do ?ivljenja in varnosti na cestah.

 

O?itno pri kar velikem procentu pravica do alkoholne omame nadvlada vse ostale... ?alostno in strah vzbujajo?e. Na koncu bom ?e celo razumel ?irjatsko pravo in muslimane, kjer jim vera prepoveduje u?ivanje alkohola :ouje:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po bitki je pametno biti general.

 

Pa vendar.

 

Postavlja pa se vpra?anje, kaj je delal profesionalni voznik tovornjaka, ali je sploh ustrezno sledil prometni situaciji. To kar bom napisal ni zato, da bi voznika tovornjaka obto?eval, saj ni kriv za nesre?o. Vendar pa bi z malo iznajdljivosti in tistega, kar vedno poudarjam, predvidevanja mo?nih situacij in njihovih re?itev, mogo?e (???), tragedijo lahko prepre?il, oziroma vsaj ustvaril pogoje, da se prepre?i.

 

Po prikazani situaciji mislim, da bi on moral prvi zagledati nasproti voze?e vozilo in nemudoma odreagirati z umikom na odstavni pas. Tako bi nesre?nemu fantu dal mo?nost so?asnega umika na vozni pas in morda bi se tako izognili nesre?i, ali vsaj zmanj?ali posledice, ki so zaradi ?elnega trka in bo?nega udarca v kamion zaradi sile slednjega prevrnilo.

 

To je moj na?in razmi?ljanja v prometu pa tudi reagiranja. Menim, da bi na na?in, ki sem ga opisal, ubogi ?tudent in njegovi sopotnici tako imel ?e dolo?ene mo?nosti in, da bi bili ?e med nami, tako pa.....

 

So?alje dru?inam umrlih.

 

Zgoraj je del mojega komentarja, ki ste ga nekateri spregledali.

 

Nisem ga napisal zato, da bi opravi?eval alkoholiziranega voznika, marve? me je k takem razmi?ljanju spodbudila ?alostna smrt mladostnikov, ki bi lahko bili tudi moji in niso z ni?emer zakrivili svojo smrt. In to dejstvo me je pretreslo.

 

Veliko vpra?anje je, ali res kot vozniki, tudi profesionali, naredimo vse v dani situaciji, da prepre?imo nesre?e s tak?nimi posledicami.

Zanimivo je, da tega mojega razmi?ljanja ni skoraj nih?e opazi.

 

Graja in obsodba alkoholiziranih ne bo veliko pomagala, ali pa le toliko, da bomo na tragedijo pozabili in vozili mirno dalje.

 

S kaznovalno politiko takih tragedij ne bomo re?ili. Ta je namre? ?e sedaj tako huda, da bi jo lahko edino ?e zamenjalo ?erijatsko pravo. ?al imamo na cestah vedno prisotne alkoholike, ki so dejansko bolniki, katerim tudi ve?kratni odvzem vozil, denarne kazni in tudi uklonilni zapori ne pomagajo. Pomagalo bi lahko edino ?e dolo?ilo o prisilnem zdravljenju.

 

Tudi temu, ki je nesre?o povzro?il, ne bi bil rad v ko?i. Ni re?eno, da je alkoholik. Mogo?e se mu je zalomilo in je ?alost utapljal v alkoholu in tako izgubil "kompas", ki ga bo za vedno zaznamoval. Najhuje pa je, da je s svojo veliko napako potegnil za sabo tri mlada, nedol?na ?ivljenja.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj vse bi lahko pomagalo, da se tragedija ne bi zgodila:

 

- kot pravi sirius pametna reakcija voznika prvega tovornjaka,

- vmesna visoka ograja oz. nasad bi takoj omogo??al razpoznavo nasproti voze?ega vozila, kakor tudi omogo?al varno vo?njo z dolgimi lu?mi na svoji strani vozi??a,

- preden prehiteva? po AC preveriti ali ti kdo nasproti pripelje (najbojlje pridejo skozi tisti, ki skozi vozijo po levi ?puri saj tako vidijo dale? naprej),

- in seveda kot osnova ?e bi se geisterfahrer obrno v pravo stran na AC

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius ne vem, ?e ve? ampak ni jih povozil prvi ampak drugi kamion, ki mu je na?eloma prvi zastiral pogled. Problem je namre? v tem, da se je nesre?a zgodila med prehitevanjem spredaj voze?ega tako da je avto v bistvu silovito odbilo v smer vo?nje drugega kamiona.

 

Ne vem ampak mislim, da bi drugi kamionar lahko sploh odreagiral saj je avto naenkar bil pod njim. Edino stvar kar lahko kamionarjema sploh o?itamo je to, da je drugi verjetno vozil s premajhno varnostno razdaljo, prvi bi pa se lahko odmaknil na odstavni pas in dal minimalno mo?nost umikanja tudi tem ?tirim nesre?nikom v citroenu.

 

Ampak, da pa nekdo vso krivdo zvra?a na vse druge razen na alkoholi?arja, ki vozi v nasprotno smer je pa mislim, da nekaj najbolj skrajno ostudnega (ciljam na izjavo tistega celjana).

 

To je prbli?no tako kot ?e porine? nekoga direktno v kuharja, ki je ravno takrat stal tam z no?em. O?itno je slovenistan pa? taka dr?ava, da o?itne krivce ??itimo in branimo na vse mo?ne na?ine ter razpr?ujemo krivdo vsenaokrog ter tudi ?rtvam obe?amo del krivde. En lep tak primer je recimo tudi Lipa, kjer se sploh ni poiskalo direktnih krivcev za smrt mladih deklet, se pravi tistih, ki so objestno in v zajebanci porivali mno?ico, ki je nato stisnila nesre?na dekleta ob ograjo. Na?li so le enega krivca in to je lastnik, kot da bi jih on umoril - indirektna krivda mogo?e, ne pa neposredna in spet so se pravi krivci hihitajo?e izmuznili (o?itno osebe z zelo velikim vplivom).

 

S takim razmi?ljanjem, in revitalizacijo alkohola delamo ?kodo samo sebi in svojim sodr?avljanom... Tisti z dvocifernim IQ-jem imaj pa potem te?ave in ne vidijo realne slike ter obto?ujejo vse druge samo sebe in svojih dejanj ne.

 

Jaz se zavzemam, da se najhuj?e kr?itve obravnavajo po zakonu o kaznivih dejanjeih. Se pravi, da je te?a povzro?itve nevarnosti premosorazmerna z vi?ino kazni in ne a je vi?ina kazni premosorazmerna s pogostostjo prekr?ka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

S kaznovalno politiko takih tragedij ne bomo re?ili. Ta je namre? ?e sedaj tako huda, da bi jo lahko edino ?e zamenjalo ?erijatsko pravo. ?al imamo na cestah vedno prisotne alkoholike, ki so dejansko bolniki, katerim tudi ve?kratni odvzem vozil, denarne kazni in tudi uklonilni zapori ne pomagajo. Pomagalo bi lahko edino ?e dolo?ilo o prisilnem zdravljenju.

 

 

Precej posplo?uje?, saj ne more? re?i, da so kazni na splo?no previsoke. Za nekatere prekr?ke so absolutno previsoke za druge celo veliko bolj nevarne pa absolutno prenizke. To je ta problem, ki smo ga pred dobrim letom dni kritizirali ravno zaradi nesorazmernosti kaznovanja.

 

Prekora?itev za 31km/h ni enaka ali jo naredi? na ozki cesti sredi naselja po mo?nosti mimo ?ole ali pa to naredi? na neki odprti pregledni cesti, kjer je edini znak, da gre za naselje tabla z imenom le tega. Kazen pa je enaka v obeh primerih pa je evidentno, da ne gre za enako te?o prekr?ka.

 

?e celo vo?nja pod vplivom alkohola te pride"ceneje" od tega prekr?ka in to je samo pri nas. V nem?iji gre kazen v tiso?e evrov, ?e te dobijo pijanega za volanom saj se zavedajo, da je to eden izmed najbolj pere?ih problemov v prometu.

 

V Slo pa se kar nekako trudimo, da smo alkoholu za volanom prijazna dr?ava, da je alkohol olaj?evalna okoli??ina in ne ote?evalna in da povratnikom ?e vedno pu??amo, da se vozijo po cestah pa ?etudi brez izpita. A je to smiselno, da se takim pacientom odvzema avtomobile za 50-100? in samo ?aka, da bo tak neko? nekoga ubil. V vsaki normalno civilizirani dr?avi se neprilagojence odmakne iz ?ivljenja in omogo?i vsem ostalim, da ?ivimo v neki normalno urejeni skupnosti. Pa to velja tudi za objestne?e in druge te?ke neprilagojence, da ne bo pomot.

 

Kaj je narobe, ?e se take ljudi "umakne" v zato primerne in?titucije in jih v nekaj leti posku?a o?istiti odvisnosti (to delamo z vsemi drugimi odvisniki kot so recimo mamila?i) in omogo?iti tako njemu kot predvsem ostalim, da si izbolj?a ?ivljenje in ostalim pove?a varnost.

 

Sorry guys ne gre druga?e, res ne gre... neke drasti?ne ukrepe bo treba potegnit, ?e nas res zanima varnost, ?e pa je cilj varnosti le polnjenje prora?una iz naslova kazni potem naj pa ostane tako kot je in naj nam ?e vedno zakone pi?ejo alkoholiki in ljudje, ki jih je ?e davno povozil ?as in bi svoja jesenska leta ?ivljenja veliko bolje izkoristili v penzionu kot pa da sestavljajo neumne zakone.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo na kratko, ker se mi mudi.

Ne vem ?e sem vse na hitro razbral kar si napisal.

 

Jaz govorim o prvem kamionu, ki je bil prehitevan, ta bi lahko na tem delu ceste, ki je koliko toliko pregledna lahko ustvaril pogoje za re?itev prometne situacije z manj?imi posledicami. In ob tem primeru se vidi tudi kako pomembna je varnostna razdalja drugega kamiona, ki bi lahko omilila posledice nesre?e. Za kamion prav gotovo ne velja razdalja 2 s. Torej bi moral imeti razdaljo 70-100m. Vendar drugi ni tako pomemben, ?e prav bo tudi on najverjetneje kaznovan zaradi varnostne razdalje.

 

Drugo, alkohol in hitrost nista enako obravnavana. Prekora?itev hitrosti v naselju za 30 km/h je 900 ? kazni in 6 mesecev prepovedi vo?nje. Preko 50 km/h pa je poleg denarne kazni ?e prenehanje.

 

Za alkohol pa je kazen 1000-5000 ? in prenehanje.

Torej alkohol in hitrost nista enako obravnavan in ni res, da je na AC enaka kazen, ker je za 30 prekora?itve 350 ? in nekaj to?k.

 

Dozdevalo se mi je da je osnovni krivec za to nesre?o ?lovek, ki ni alkoholik. Danes so na TV povedali, da ga je dva dni pred dogodkom zapustila ?ena. Tisto no? je iskal tola?bo v alkoholu, o?itno totalno razo?aran. Ne bi me ?udilo, ?e bi se ugotovilo, da je namerno za?el na AC v nasprotno smer v delno nepri?tevnem stanju. Skrajno obupan in pijan ?lovek je vsega zmo?en. ?al je s v svojem brezupu vzel tri mlada ?ivljenja. V svojih navedbah sem se vpra?al, ali ne bi profesionalni voznik lahko prepre?il, ali omilil to tragedijo. Res je, da za drugega nisem vedel, ker sem gledal skico prehitevanja prvega.

 

Ali je za to tragedijo kriva kaznovalna politika. Mislim, da ne. In tudi ostreje kaznovanje takih situacij ne bo re?ilo.

 

?e je kdo, ki bo pla?al za povzro?eno, je povzro?itelj nesre?e, svoj relativno mali problem (odhod ?ene) je dokon?no re?il z uni?enjem treh mladih ?ivljenji in lastnega, ?e ima kaj vesti. Te?ko si, namre?, prestavljam ?ivljenje s tremi du?ami na vesti.

 

Pozivi v stili lin?a, ne re?ijo takih hudih ?ivljenjskih situacij.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest nikol ne bom ra?unal, da bo ker kamijonar, kot profesionalni voznik naredil kako pametno potezo, ?e bi bil kej hudo pameten, bi delal v ?tefanu ne pa za kamijonom (zdej sem se sigurno komu zameril). Najve?krat fuke zganjajo glih kamijonarji, samo to je druga zgodba. Pri nas niso "P" od Profesionalni vozniki.

 

 

Ampak, da ne obra?amo krivde, kriv je idiot, ki je vozil v napa?no stran.

 

Tej Sloveniji manjka kulture, bontona, zdrave pameti... ?e ne bi bil tak drek v tem ?asu s slu?bami, bi ?e v?eraj spakiral s te frdamane slovenije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga?e pa ?e ?e kdo dela samomor naj vzame malo manj?i in starej?i avto ter poi??e velik kamijon....

 

Mislim, sedaj so pa vsi drugi krivi za njegovo dru?insko tragedijo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozivi v stili lin?a, ne re?ijo takih hudih ?ivljenjskih situacij.

 

ne gre se za lin? tega kreljota ampak za to, da se posku?a prepre?iti morebitne druge take tragedije al se pa? raje sprijaznimo s tem, da bodo ljudje osebne stiske re?evali z alkoholom in jemali drugim pravico do ?ivljenja. Le kaj so krivi tisti trije nesre?niki? Kdo bo njih za??itil al pa? nanje pozabimo in pouj?kamo povzro?itelja?

 

Pa dejmo raje druga?e re?t: kaj pa vsi tisti povratniki, ki so ?e davno izgubili dovoljenje pa ?e kar naprej vozjo naokrog. Koliko ?asa bomo to dovoljevali? A toliko, dokler ne naredijo spet tragedijo ali bi bilo vseeno pametno, da to pravo?asno prepre?imo? Jaz glasujem za to, da vsaj posku?amo prepre?iti pa ?etudi to pomeni drasti?na kaznovanja za nepobolj?ljive povratnike.

 

 

Glede ZVCP-ja je pa takole:

 

nad 30km/h v naselju je 1000? kazni + 9 kazenskih to?k

nad 50km/h v naselju je 1000? kazni +18 to?k in odvzem vozni?ke

 

nad 50km/h na AC je 300? + 9 kazenskih to?k

vo?nja v nasprotno smer po AC je 300? + 6 kazenskih to?k ?zmeden?

 

alkohol nad 1,10 promila v krvi je 950? + 10 to?k

alkohol nad 1,50 promila v krvi je 950? + 18 to?k in odvzem vozni?ke

 

Sicer je govora o kaznih od te cifre naprej samo glede na to, da v zakonu ni izrecno napisano metodologije vi?anja kazni bo vsak normalen odvetnik tako "vi?anje" brez te?av spodbil tako, da ostanejo tele cifre, kot jih navajam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Glede ZVCP-ja je pa takole:

 

nad 30km/h v naselju je 1000? kazni + 9 kazenskih to?k

nad 50km/h v naselju je 1000? kazni +18 to?k in odvzem vozni?ke

 

nad 50km/h na AC je 300? + 9 kazenskih to?k

vo?nja v nasprotno smer po AC je 300? + 6 kazenskih to?k ?zmeden?

 

alkohol nad 1,10 promila v krvi je 950? + 10 to?k

alkohol nad 1,50 promila v krvi je 950? + 18 to?k in odvzem vozni?ke

 

Sicer je govora o kaznih od te cifre naprej samo glede na to, da v zakonu ni izrecno napisano metodologije vi?anja kazni bo vsak normalen odvetnik tako "vi?anje" brez te?av spodbil tako, da ostanejo tele cifre, kot jih navajam.

 

Hitel sem in naredil napako za 50 ?, ki ni bistvenega pomena. Lahko bi rekli, da je kazen 300? za nasprotno smer premajhna vendar obstaja ?e en zakon ZP (Zakon o prekr?kih), ki dolo?a zgornjo mejo kazni za tovrstne prekr?ke v vi?ini 5000?. Tako da ne more? trditi, da je kaznovalna politika na psu. Tisti, ki se zana?a na odvetnike, ko gre za prekr?ke, me?ejo denar stran, saj lahko bore malo naredijo na sodi??u.

O zgornjih prekr?kih odlo?ajo okrajna sodi??a in ne bodi preve? prepri?an, da te odvetnik lahko izvle?e (ve?ina ljudi odvetnike iz nevednosti kuje v zvezde in mislijo, da so vsemogo?i). Pa tudi ve?ino teh sodi?? skorajda nimajo zaostankov. Tako, da se vsakemu ki ga ulovijo dokaj slabo pi?e.

 

Za mnoge alkoholike je ?e sedanji sistem "drama", vendar si ne morejo pomagati. Alkohol jih venomer znova zvle?e v past. Ponavadi so to ljudje, ki so prispeli na dno dru?bene lestvice, brez slu?be in pomembne lastnine. Zasvojenost je huda bolezen, ki je ne more? re?evati z obglavljanjem. Dr?ava mora uzakoniti prisilno zdravljenje za povratnike, ker druge re?itve ni. Kot so povedali na TV so nekaterim povratnikom odvzeli tudi do 6 avtomobilov in ko nima ve? ?im v promet si pri sosedu "sposodi" BCS kosilnico in se preva?a, samo da gre.

 

Kak?na bo kazen za tega nesre?ne?a, ki mu je dejstvo, da ga je zapustila ?ena bilo tako pomembno, da je v alkoholni tola?bi moral vzeti tri ?ivljenja.

Mogo?e 10 let zapora.

Povrnitev nastale ?kode zaradi nesre?e, od?kodnina za izgubljena ?ivljenja svojcem (ki je ?al relativno nizka v na?i sodni praksi). Od?kodnina pre?iveli.

?e ima kaj vesti bo najte?ja tista, ki jo bo nosil vse ?ivljenje, odgovornost za tri mlada ?ivljenja in eno pohabljeno.

Vse zaradi tola?be v obupu. In vpra?anje je, ali je sedaj sploh sposoben odgovora na vpra?anje, ali je bilo vredno tako hudih posledic.

 

Torej kak?na kazen bi bila primerna?? Kak?en sistem? Mogo?e zob za zob, torej smrtna

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz glasujem za to, da polovici prebivalstva odvzamejo izpit za avto, in vse te avte prodajo pa naredijo boljsi javni prevoz, ker je cist adijo da je kakih 80% prebivalstva v slo. odvisnih od avta (primer: vlak LJ-KP pelje samo 5x dnevno, katastrofa)

vzgoja v druzini/solah pa tudi mora biti v duhu, da se uporablja javni prevoz ali pa vsaj da se vec ljudi pelje v en avto in ne kot je primer po nasih cestah, en avto en clovek noter

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem moje mnenje je da bi morali biti uvozi in izvozi na AC loceni ... pa poglejmo primer v Domzalah:

krizisce, semafor - z lahkoto zavijes v nasprotno smer AC ali pa v Krtini uvoz na AC v smeri LJ ... celo na celovski lahko to izvedes ... pa se bi lahko nasteval ...

sicer ne vem kako je bilo v temu primeru "nesrece" tko da...

 

:(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz glasujem za to, da polovici prebivalstva odvzamejo izpit za avto, in vse te avte prodajo pa naredijo boljsi javni prevoz, ker je cist adijo da je kakih 80% prebivalstva v slo. odvisnih od avta (primer: vlak LJ-KP pelje samo 5x dnevno, katastrofa)

vzgoja v druzini/solah pa tudi mora biti v duhu, da se uporablja javni prevoz ali pa vsaj da se vec ljudi pelje v en avto in ne kot je primer po nasih cestah, en avto en clovek noter

 

Ce bi blo po moje bi jih vzel 90%-ov. Jaz bi ze vozil z javnim prevozom, ?e bi bil kaj vreden. Tko pa ga vodijo kreteni, idioti, majmuni in zato je v kurcu.

 

Samo par primerov:

-ko sem zjutraj hodil v ?olo, faks, so dali ob najve?ji gu?vi, najkraj?i bus. ?ivina, ki jo pejejo v zakol, se je vozila bolje kot jaz. Natla?eni smo bli huje ko ribice v konzervo.

 

-po voznem redu sem ?el an avtobus, ki naj bi bil ?tartal 12:40 (pri meni bi bil ob 12:50). Avtobusa od nikjer, ?akam pol ure, ko kon?no pride in ga stara mama, ki je ?akala z mano na postaji, vpra?a kje so bli in on hladno odvrne, da se mu ni spla?alo vozit.

 

-ko je zamuda vlaka za 10-15 minut ?isto logi?na, je nekaj hudo narobe, bi blo treba na?e poslat v Japonsko na kako lekcijo al pa v ?vico.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hitel sem in naredil napako za 50 ?, ki ni bistvenega pomena. Lahko bi rekli, da je kazen 300? za nasprotno smer premajhna vendar obstaja ?e en zakon ZP (Zakon o prekr?kih), ki dolo?a zgornjo mejo kazni za tovrstne prekr?ke v vi?ini 5000?. Tako da ne more? trditi, da je kaznovalna politika na psu. Tisti, ki se zana?a na odvetnike, ko gre za prekr?ke, me?ejo denar stran, saj lahko bore malo naredijo na sodi??u.

O zgornjih prekr?kih odlo?ajo okrajna sodi??a in ne bodi preve? prepri?an, da te odvetnik lahko izvle?e (ve?ina ljudi odvetnike iz nevednosti kuje v zvezde in mislijo, da so vsemogo?i). Pa tudi ve?ino teh sodi?? skorajda nimajo zaostankov. Tako, da se vsakemu ki ga ulovijo dokaj slabo pi?e.

 

Za mnoge alkoholike je ?e sedanji sistem "drama", vendar si ne morejo pomagati. Alkohol jih venomer znova zvle?e v past. Ponavadi so to ljudje, ki so prispeli na dno dru?bene lestvice, brez slu?be in pomembne lastnine. Zasvojenost je huda bolezen, ki je ne more? re?evati z obglavljanjem. Dr?ava mora uzakoniti prisilno zdravljenje za povratnike, ker druge re?itve ni. Kot so povedali na TV so nekaterim povratnikom odvzeli tudi do 6 avtomobilov in ko nima ve? ?im v promet si pri sosedu "sposodi" BCS kosilnico in se preva?a, samo da gre.

 

 

In kaj je narobe z zaporom predvsem za povratnike. V zaporu ga pa? na silo lo?i? od alkohola in kaj je tukaj tolk nehumanega.

 

Najve?ji problem so povratniki saj jih ujamejo pa dajo kazen, ki jo seveda ne pla?ajo ker kao ni? nimajo. Nato pa pa? le ti opogumljeni z dejstvom, da jim dr?ave po tej plati ne more ni? (ne s kaznijo 100?, ne s 1000? ne s 5000?) lepo spet vozijo po cestah in ogro?ajo vse ?ivo. Za vse ?love?ke norme jim ni mar, na zakone se po?vi?gajo in tudi razni rehabilitacijski programi jim ne bodo ni? pomagali - fla?a bo njihov edini in ve?ni prijatelj.

 

Zdaj sicer pi?e? tako lepo, da jih je treba pa? pouj?kat in re?it mizerije a kaj ko ve?ina teh luzerjev tega sploh no?e saj je la?je kot boriti se v ?ivljenju lepo v alkoholu utaplajat svojo nesre?o. ?al predobro poznam dva taka primere in zato sem toliko nastrojen proti popivanju in alkoholikom.

 

Za te ljudi resni?no ni re?itve, ?e sami ne bodo sklenili, da se morajo iz tega klob?i?a izviti ampak to so v ve?ini luzerji, ki v ?ivljenju i??ejo najla?jo in najkraj?o pot in ko je ne najdejo je cel svet kriv za njihovo katastrofo.

 

Tako, da kakr?nokoli finan?no kaznovanje resni?no nima nobenega smisla saj ga enostavno dr?ava pod temi v tem trenutku po zakonu ne more niti izvajat. In kaj je narobe z zaporno kaznijo? A ni smisel zapora, da dolo?eno osebo, ki ne upo?teva norm civiliziranega ?ivljenja za nekaj ?asa odstranimo in ji damo mo?nost, da se rehabilitira (v kolikor seveda ?eli).

 

Zakaj tistega Slovenjegra?kega in tistega Velenjskega povratnika, ki se pijana vozite brez izpita z neregistriranimi avtomobili ne vr?emo za nekaj let v ?uzo, kjer bosta imela ?as premisliti o svojih dejanjih. Vsaj za ta ?as pa ostale udele?ence v prometu zavarujemo vsaj pred tema dvema neprilagojencema.

 

?e bi bilo po moje bi ljudje v ?uzi morali tudi delati v delavnicah in zaslu?iti za odpla?ilo svojih prekr?kov in ?kode, ki so jo naredili ?rtvam njihovih dejanj. Dokler ne odpla?a? z delom ne gre? ven.

 

Res ne vem zakaj smo v slo tako so?utni do kriminalcev, barab, alkoholike celo zagovarjam kak?ni bo??ki so, ?e morilce spu??amo na prostost, da lahko ponovno morijo (Plut). Ne vem, ampak imam ob?utek, da je tak odnos zaradi na?e majhnosti v glavah in v tem, da je na?a nacionalna zavest prenizka in se ne upamo udariti z roko po mizi in re?i bobu bob saj se vse preve? bojimo kaj bodo rekli v tujini, da recimo v Slo kr?imo neke ?lovekove pravice.

 

Kaj pa na?e pravice? Kaj pa pravice po?tenih delovnih dr?avljanov, ki pla?ujemo davke in ?elimo ?iveti v varni dr?avi? Kje pa je to? Aja tega ne rabimo saj smo itak pridni in poni?ni ter s sklonjenimi hrbti rintamo naprej.

 

Sirius ne preve? osebno vzet tega pisanja saj nisem ciljal nate ampak na celotno slo dru?bo in zakonodajo. Me pa vseeno zanima kako bi reagiral v odnosu do tega kretena, ?e bi bila ena od ?rtev tvoja ljubljena oseba. Mo?no dvomim, da bi mu sploh namenil kako besedico so?utja in zagovora. :( ?al je tako, da dokler se nas osebno ne dotakne taka izku?nja sploh ne vemo kako huda so taka dejanja.

 

In ?e nekaj, vsi imamo pravico obsojati taka dejanja, ampak edino sodi??e mu bo sodilo in dosodilo tisto kar si zaslu?i.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

In ?e nekaj, vsi imamo pravico obsojati taka dejanja, ampak edino sodi??e mu bo sodilo in dosodilo tisto kar si zaslu?i.

 

Ja ja v na?i pre?udovitopo?tenipo?rtidr?avi se verjet to ne bo zgodilo.

 

Vse nas bodo jagal ?e bomo ?li 10 ?ez omejitev tiste ki pa umorijo 1,2,3 ljudi pa bodo po rokah nosili, v marisikaterih drugih dr?avah, ki jih na?eloma ne maram, bi te za to samo zaprli za par let, tud vpra?al te nebi noben kaj si mislu. To bi blo edino prav. Ameri?ani te zaprejo tudi ?e dejansko ne naredi? prekr?ka samo da si dovolj pijan in za volanom, pol pa osde slu?ba, zavarovanje, avto in tega se najbolj bojijo, jebe? kazen, huje je ?e zgubi? đob.

Pa u lajfu ne dobi ve? vozni?kega, kar je edino prav.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgoraj je del mojega komentarja, ki ste ga nekateri spregledali.

 

Nisem ga napisal zato, da bi opravi?eval alkoholiziranega voznika, marve? me je k takem razmi?ljanju spodbudila ?alostna smrt mladostnikov, ki bi lahko bili tudi moji in niso z ni?emer zakrivili svojo smrt. In to dejstvo me je pretreslo.

 

 

 

Mogo?e si zgornji del mojega drugega komentarja na to temo spregledal. ?e kako me je ta tragedija spodbudila k razmi?ljanju, kaj ?e..., ker imam dva, ki se skupaj vozita na 100 km relacij 2x na teden..

 

Midva z Bossom prav gotovo ne bova re?ila tega gordijskega vozla. Ti si za zapor, jaz pa za prisilno zdravljenje in nekoliko bol?e spremljanje in predvidevanje nevarnih situacij v prometu ter popravljanje tujih napak.

V de?eli, v kateri je popiti nekaj kozar?kov vina in vr?kov piva "mo?ko", bi s tako kaznovalno politiko morali pozapreti 25-30 % prebivalstva. Ali bi tako re?ili problem? A so Ameri?ani s strogo kaznovalno politiko re?ili problem kriminala?

 

Sedaj je na udaru alkohol, ki je zasen?il vse druge vzroke za nesre?e. Kaj pa droga, ki se je v prometu razpasla veliko bolj kot se zavedamo. Kaj pa hitrost, ki ji mnogi ob?asno, nekateri pa stalo podlegamo in je tudi neka vrsta droge.

Nekdo je nedavno napisal, da ga je na AC pri 180 km/h prehitela "raketa". A ni tudi tako po?etje vredno razmisleka.

Pred leti je neumne? s kombijem na Dolenjki z nespamentnim prehitevanjem v nepreglednem ovinku spravil na oni svet 7 nedol?nih ?rtev. Ni bil pijan.

 

Torej, menim, da promet ni samo alkohol, ?eprav ta nekoliko izstopa. Je komleksno vpra?anje, ki zahteva ?ir?i pristop.

Da ne bom izpadel drugi Lojz. Nimam nobenih posebnih afinitet do alkohola. Ne pijem.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Nekdo je nedavno napisal, da ga je na AC pri 180 km/h prehitela "raketa". A ni tudi tako po?etje vredno razmisleka.

Pred leti je neumne? s kombijem na Dolenjki z nespamentnim prehitevanjem v nepreglednem ovinku spravil na oni svet 7 nedol?nih ?rtev. Ni bil pijan.

 

Torej, menim, da promet ni samo alkohol, ?eprav ta nekoliko izstopa. Je komleksno vpra?anje, ki zahteva ?ir?i pristop.

Da ne bom izpadel drugi Lojz. Nimam nobenih posebnih afinitet do alkohola. Ne pijem.

 

Hitrost je moja edina in najve?ja droga, ampak pod dolo?enimi pogoji, ne za vsako ceno, vem da ni prav ampak ?e ?e ogro?am raje samo sebe.

 

Pa ne kadim(nikoli nisem niti probal), alkohol (ve? kot povohal ga v ?ivljenju nisem), droge, to naj jedo tisti ki ho?jo u lajfu samo"u?ivat", js grem raje ven na fri?en lut in se ga zadanem, al pa kak?no u?pi?im-o. :D

 

Ok druga droga je v zvezi z ?u?... :blush: , me manj stane.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Midva z Bossom prav gotovo ne bova re?ila tega gordijskega vozla. Ti si za zapor, jaz pa za prisilno zdravljenje in nekoliko bol?e spremljanje in predvidevanje nevarnih situacij v prometu ter popravljanje tujih napak.

V de?eli, v kateri je popiti nekaj kozar?kov vina in vr?kov piva "mo?ko", bi s tako kaznovalno politiko morali pozapreti 25-30 % prebivalstva. Ali bi tako re?ili problem? A so Ameri?ani s strogo kaznovalno politiko re?ili problem kriminala?

 

Sej to je ta problem... ker alkoholizirancev za volanom dru?ba ne obsoja ampak so neke vrste heroji in se nato ?e v dru?bi hvalijo kolk so bli zadeti, da so komi do doma pripeljali. A to so herojska dejanja?

 

In namesto, da bi takemu ostali sogovorniki takoj povedali da je kreten in budala, da je sploh pomislil na vo?njo v takem stanju ne pa da je celo dejansko peljal, ga v bistvu ta dru?ba celo tiho podpira v njegovih dejanjih.

 

Taka dejanja bi morala biti sramotna in bi takim primerkom ljudje morali obra?ati hrbet ampak ?al se ponavadi skupaj zbirajo dru?be, ki v tem najdejo skupno to?ko in en drugega potihem "spodbujajo" da je vse ok, ?e si pijan saj potem ve? da si in kao vozi? bolj previdno - ja smo videli kako je to zgledalo v zadnjem primeru.

 

Dejmo vspostaviti klimo, da so heroji tisti, ki se ne drogirajo, ne zadevajo, ne napijajo, ne kadijo, ?ivijo zdravo aktivno ?ivljenje. Da je heroj tisti, ki spo?tuje predpise, ki se ne obna?a egoisti?no, ki razume, da ima poleg pravic tudi dol?nosti.

 

?e bomo kdaj to dosegli smo zmagali na celi ?rti ampak trenutno je to ?ista utopija.

 

 

 

 

p.s.: da ne bo kdo zdaj imel slabo vest, ?e ob?asno malo ve? popije... dokler ve da je takrat treba domov pridt s taksijem in da ne dela drugih pizdarij na?eloma ni ni? narobe razen da pa? zdravje trpi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se tudi strinjam,da bi morali pri nas bolj strogo kaznovat(takoj zapor) neprilagojence-in to vseh sort,ne samo

pijanih za volanom. :angry:

Z bando ga v?asih res orenk za?uramo in konzumiramo kak?en kozar?ek.Nismo namre? nikakr?ni svetniki.V?asih v na?ih divljih letih je tega bilo ?e veliko ve?. sramezljiv In domov nas ponavadi peljejo na?e bolj?e polovice,ki ne konzumirajo alkohola.Se pravi,da se da,?e se ho?e lepo in varno pripeljat domov. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa kaj je z na?o dr?avo narobe ?????????????????????????

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/umrl-6...ni-kolesar.html

 

citat:

 

Policijski trak

(Foto: POP TV)

 

V?eraj okoli 23. ure se je na glavni cesti Pivka?Ribnica zgodila prometna nesre?a, v kateri je umrla ena oseba. 21-letna voznica osebnega avtomobila, doma iz okolice Ilirske Bistrice, je vozila iz Ribnice proti Pivki. Pri odcepu za Narin je tr?ila v 61-letnega kolesarja iz okolice Pivke, ki je pravilno pripeljal po svojem smernem vozi??u iz nasprotne smeri. Voznica ga v temi ni videla.

 

Policisti so sporo?ili ?e, da kolesar ni uporabljal kolesarska ?elade, na kolesu ni bilo odsevnih teles in lu?i.

 

Zaradi hudih po?kodb je mo?ki na kraju nesre?e umrl. Zoper voznico bodo policisti napisali kazensko ovadbo zaradi povzro?itve prometne nesre?e iz malomarnosti. Na kraju nesre?e sta bili tudi de?urna dr?avna to?ilka in preiskovalna sodnica iz Kopra.

 

konec citata...

 

ne morem verjeti... povzro??itev nesre?e iz malomarnosti ?

a naj se njej sanja, da se en pelje tam ob 23.00 brez lu?i ????

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.