Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

hmmm, no ja... glej no, tista cesta ni ni? posebnega in ?isto ni? bolj nevarna kot katera koli druga dvosmerna cesta. Je dovolj ?iroka in nima nekih ostrih ovinkov ali pa nepreglednih odsekov.

 

Najve?ji problem te ceste so predvsem velika gne?a in prenalo?eni kamioni, ki ne zmorejo nekaterih klancev. Potem pa zgleda tako, da se na cesti kjer je omejitev 100km/h vozijo kamioni z 20km/h (to ni pretiravanje, to se tam skoz dogaja).

 

Nato pa ljudje v svoji ?iv?nosti, ko je moral nekaj km voziti k pol? po?asi za?nejo s prehitevanji in karamboli so neizbe?ni.

 

6 let sem se skoraj vsak dan vozil na tej cesti in edini resni problem je preobremenjenost te ceste. Ve?ji problem je psihofizi?no stanje nekaterih udele?encev pa naj si bo to utrujenost al pa cvi?ek v krvi. Ko bo tam AC bo seveda to precej izbolj?alo stanje ampak samo zato, ker pa? avti ne bodo drveli nasproti s se?tevkom hitrosti 200km/h.

 

Kaj ho?em povedat, da ?e bi vsak vozil po svojem pasu se ne bi ni? zaletavali in tukaj cesta ni dosti kriva. Je pa ?alostno to, da policija na tej cesti je bistveno premalo prisotna... dokler AC-ja ni je pa? to edini ukrep, sploh pa v ?asu turisti?ne sezone.

 

s tem ko sem napisal cesta ni blo misljeno na cesta kot asfalt ampak vse skupaj s prometom vred...se mi je zdelo da je logicno...

in dokler ne bo tukaj avtoceste bo vsak mesec kaka nesreca z mrtvimi

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ma kdo njegov mail, da mu napi?em naj se neha zajebavat pa naj stvar resno vzame v roke, ker to ni koncert pa brenkanje po strunah ampak je zadeva stra?no resna.

 

 

http://www.patrick.si/index.php?option=com...=3&Itemid=6

 

patrick.vlacic@fpp.uni-lj.si

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madona, takale nesre?a pa ni hec, je pa na AC se zgodla! <_<

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/od-tov...skoraj-nic.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madona, takale nesre?a pa ni hec, je pa na AC se zgodla! <_<

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/od-tov...skoraj-nic.html

 

Tega tud AC ni "re?ila" ker ?e nekdo zaspi, je pijan ali pa je kaj drugega narobe z njegovim psihofizi?nim stanjem tega ne re?i nobena cesta.

 

Sre?a je edino, da se je sam zvrnil in nikogar ni potegnil s sabo.

 

Se je pa to zgodilo to?no na mestu kjer je pred letom dni pijan kamionar od Euroteka tr?il v pokvarjen avto, ki je stal na po?asnem pasu. O?itno je ta klanec rahlo zaklet.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nemogo?e...

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/razpad...-avtocesti.html

 

verjetno sta se prehitro peljala...

 

saj mi je ?al, da sta morala umreti... ampak ni mi jasno, zakaj prvi vzrok ni neprilagojena hitrost...

 

kvragu... moral sem :)

 

p/S: danes sem si ?el delat novo vozni?ko, da bom frajer s ?e ve? karticami v denarnici... in glej ga zlomka, pri?el je prileten gospod, ?al ?e s pomo?jo dveh bergel, ampak, je vpra?al gospo, kaj naj naredi, da bi rad pa? oddal svoje vozni?ko dovoljenje, ker ne more vozit, saj ne vidi ve? dovolj dobro.

 

eden od mnogih, ki je sam priznal, da ni ve? sposoben vozit...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O Lojz... tebe sem pa ?e prav pogre?al. :blush:

 

A se ti zdi, da so tele tri reklame resno povezane s hitrostjo? V prvi mogo?e ?e najbolj saj je sicer ?lo za izsiljevanje prednosti in kurji refleksi, bi pa posledice pri manj?i hitrosti bile verjetno bistveno manj?e.

 

Drug pa s samo hitrostjo nima nobene veze ampak je mis?ljena kot to da naj bi bili pozorni med vo?njo. Mo?ak je namre? drkal po radiju, kolesar pa mu je zavil iznenada na levo. Hitrost je tukaj samo posredni krivec, ?e bi bila manj?a (?eprav ni zgledala visoka) bi ga mogo?e zgre?il, kar velja tudi v primeru, da bi bila ve?ja saj bi bil ?e davno mimo. Tale zadnji stavek ni bil mi?ljen ?isto resno ampak bolj kot poanta pri nekaterih situacijah.

 

Tretja reklama je pa itak samo en d?ouk in prvo kot prvo pomeni, da ko vozimo se ukvarjamo samo z vo?njo, a ne? ?eprav ne re?em, da tole ne bi pasal :ouje:

 

 

Tele reklame so ?al preve? nedirektne, ?e se ho?e prikazat problem hitrosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O Lojz... tebe sem pa ?e prav pogre?al. :blush:

 

A se ti zdi, da so tele tri reklame resno povezane s hitrostjo? V prvi mogo?e ?e najbolj saj je sicer ?lo za izsiljevanje prednosti in kurji refleksi, bi pa posledice pri manj?i hitrosti bile verjetno bistveno manj?e.

 

Drug pa s samo hitrostjo nima nobene veze ampak je mis?ljena kot to da naj bi bili pozorni med vo?njo. Mo?ak je namre? drkal po radiju, kolesar pa mu je zavil iznenada na levo. Hitrost je tukaj samo posredni krivec, ?e bi bila manj?a (?eprav ni zgledala visoka) bi ga mogo?e zgre?il, kar velja tudi v primeru, da bi bila ve?ja saj bi bil ?e davno mimo. Tale zadnji stavek ni bil mi?ljen ?isto resno ampak bolj kot poanta pri nekaterih situacijah.

 

Tretja reklama je pa itak samo en d?ouk in prvo kot prvo pomeni, da ko vozimo se ukvarjamo samo z vo?njo, a ne? ?eprav ne re?em, da tole ne bi pasal :ouje:

Tele reklame so ?al preve? nedirektne, ?e se ho?e prikazat problem hitrosti.

 

No saj tle ti dam delno kar prav. .Jaz sem samo napopal prve tri film?ke, ki jih vr?e ven iskalnik, da bi ti pokazal, da se da take in podobne film?ke, ki jih ti tukaj kar naprej popa?, popat v nedogled. Tud ti tvoji film?ki z drogo itd... so milo re?eno, malo za lase privle?eni in hecni. Se ti ne zdi? Kadar se zgodi resni?na nesre?a zaradi brzine, se povzro?itelj ali pa ?rtev, po navadi ne snema s kamero. Razen na kak?nih dirkah ali obcestnih kamerah. Kaj prav??

Bolj bedno pri vsem tem je dejstvo, da se ti in cestni divjaki tako radi primerjate s pijanci in drogera?i. Na njih, ?e prav po otro?je kar naprej s prstom ka?ete za kontra vzgled, ?e? poglejte jih , ti so ?e slab?i od nas, ?e bolj ogro?ajo, so ?e slab?i od nas itd... namesto da bi se primerjali in imeli za vzgled tiste, ki vozijo lepo in po predpisih.

Dejte najprej spucat svoj prag, ki je ?tevil?no najbolj usran. To je bil tud point mojega za?etnega posta. Jaz nisem ra?unal da tukaj prevladujete pijanci in drogera?i, (razen ?e sem se zmotil) ampak, da tukaj prevladujejo/te prehitri vozniki, (kot ka?e se nisem zmotu) kateri ?tevil?no najpogosteje sejete smrt na cesti. To ve ves svet. Nastavu sem vam ?pegu in vas vpra?al, ?e vam ob pogledu na nesre?o, ki se zgodi zaradi va?e najpogostej?e napake, kaj klikerji zalaufajo. Pa kot vidmo vam ne. Zato je stanje tak?no kot je. Ampak ti in ostali ste namest sebe v ?peglu, raje gledali drugam in tiste, ki so ?e slab?i, vendar, na sre?o, manj ?tevil?ni gre?niki od vas.

Si pa tisti stavek, ki ga v film?ku re?e ?enska; Da je vozila tako kot ostali in samo malo prehitro in hitreje od dovoljenega, komot zapomni?. Ni neumno povedan, verjem.

In reklama ki je bla pravkar na radiu, da prehitri vozniki umirajo mlaj?i, tud ni slaba. A jo sli?i? kdaj? Ta reklama tud trka na vest prehitrih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa smo spet na za?etku.

 

Ma? prav. Dolga in trnova pot je prevzgajanje tipi?nega slovenskega cestnega fijakerja - divjaka. Spreminjanje mi?ljenja in obna?anja na cesti je dolg proces. Je treba kar naprej ponavljat eno in isto banalno stvar....?al se prevzgoja pozna ?ele skozi generacijo. Balkanska mentaliteta ne popusti zlepa.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pa mi nismo tako slabi kot misli?.

lp

 

Saj nisem reku da ste slabi. Le dolo?ene stvari si narobe predstavljate in dolo?enih stvari no?ete priznat, ker vam to bolj ustreza in si ?elite, da bi blo na svetu in cesti enostavno tako kot si ?elite da bi blo. Ampak resni?nost ni zmeraj tak?na kot si jo ?elimo. Cestne omejitve in predpise jemljete kot, da vam nekdo s temi predpisi in omejitvami ho?e nekaj slabega, ne dobrega. Drga? pa niste slabi pobje. Jaz bi reku, da ste neodgovorni, mogo?e nezreli, neprilagojeni itd....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K te takole berem Lojz imam resno dilemo. A si ti res tak cestni angel?ek in nikoli v ?ivljenju nisi naredil nobene prekora?itve hitrosti. OK, to je provokativno vpra?anje, bom raje vpra?al ali nisi naredil nobene prekora?itve v zadnjem tednu.

 

Jaz jo ?al skoraj vsak dan saj dajo omejitev 60km/h na avtocesti kar 400m pred samimi cestninskimi hi?icami. Mejdu? 400m, pri avtih, ki nam zabremzajo od 100-0km/h v manj kot 50m.

 

?e bi ?elel to?no upo?tevati predpis in zmanj?ati na 60km/h bi tvegal nesre?o v obliki naleta od zadaj in to ne od divjakov ampak ?isto od obi?ajnih ljudi, ki vozijo po predpisih.

 

 

Aja pa ?e nekaj Lojz, tisti link na video, ki sem ga prlimal je zajebancija in me prav ?udi kako si ti, ki si po lastnem prepri?anju tak ?aljivec, v tem videu videl resno poanto. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ne se mu?it, ?koda zdravja. Lojz je nepopustljiv, mi pa se bomo ?e naprej tako vozli kot do zdaj.

 

Saj vem, ampak mi je vseeno ?al Lojza, saj si kmal ?e na cesto ne bo upal ve?, ker ga ?e ?isto vsi ogro?ajo - ceste so namre?, po njegovo, polne divjakov in morilcev :ne vem:

 

Jaz sem pa? prijazna du?ca in mu ho?em na tak ne?en na?in razlo?it, da tolk hudo pa spet ni kakor on vidi celo situacijo in da svet ni samo ?rno bel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

?e bi ?elel to?no upo?tevati predpis in zmanj?ati na 60km/h bi tvegal nesre?o v obliki naleta od zadaj in to ne od divjakov ampak ?isto od obi?ajnih ljudi, ki vozijo po predpisih.

 

 

Hmmm, tole pa malo objasni prosim! Zakaj bi ti ?e tvegal nesre?o od ljudi, ki za tabo vozijo po predpisih?

 

Boss, tisto tvoje vpra?anje ?e jaz NIKOLI ne naredim prekora?itve hitrosti je pa spet, ?al, kot po navadi otro?je. Ve?, to je nekako tako kot bi cigan vpra?al "civila", ?e ni nikoli ni? ukradu. In razlika med ciganom in "civilom" je ta, da cigan krade kar naprej, ?e se le ponudi prilika in le v?asih kaj tudi po?teno kupi. "Civil" pa po?teno kupuje kar naprej in le v?asih kak?no malenkost sune, ali bolje re?eno, zamol?i morebitno zmoto tistih, ki so se zmotili v svojo ?kodo....

Sicer pa kaj se sploh spreneveda?? Va?ih debat, kjer se hvalite kolk ste ?li s svojim avtom hitro in kolk vse ste prekora?ili hitrost itd...je tukaj na forumu kot to?e. Jaz res ne vem kaj bi zdaj ti rad povedal v svojo obrambo? Saj se sami izdajate in celo hvalite tukaj.

Poglej, va? klju?ni greh je ta, da bi za svoje grehe, prekr?ke in prekora?itve, radi obdol?ili nekoga, ki ni ni? kriv za va?o neumnost. Za vas je dr?ava, ?lender, policija itd... sovra?nik ?t.1. Pol pa s prstom ka?ete na druge gre?nike, namesto da bi se vase zazrli.

No, ne re?em, da dr?ava ni po?re?na, ampak tako ?leht kot jo ho?e? ti in ostali tukaj prikazat pa spet ni. Predpisi in omejitve so zato, da nas na cesti varujejo in predvsem zato, da varujejo ?ibkej?ega. Predpisi in omejitve niso zato da bi nam ?kodili.

In ko si delal vozni?ki ispit, si se moral sprijazniti s temi predpisi, omejitvami in pogoji. ?e ti to omejevanje ni ustrezalo, zakaj si pa ?el delat vozni?ki izpit? Zakaj nisi svojmu in?truktorju reku; kurc vas gleda, jaz ne bom vozil tako po?asi kot tukaj pi?e na prometnih znakih in bi pred njegovimi o?mi pohodu gas.

Kolega, noben red ni popoln, ampak brez reda bi bla pa totalna ?tala. Saj sam pravi?, da se boji?, da te bo kdo pred cestninsko postajo nasadu. A potem predlaga?, da naj vsak pred cestnisko postajo pospe?i, da bo zbe?al zadaj voze?i budali, ki no?e vozit po omejitvah?

 

In ja prav ima?. Z vsakim dnem se bolj bojim pojavit na cesti. Mo?nej?i in hitrej?i avti, ki so jih v zadnji dobi dobili v roke balkanci in razni neprilagojenci, delajo iz ceste klavnico.

 

Boss ne se mu?it, ?koda zdravja. Lojz je nepopustljiv, mi pa se bomo ?e naprej tako vozli kot do zdaj.

 

Mogo?e pa ne. Mogo?e bo? pa tud ti kdaj odrasel. ?e ti ?e jaz ne morem, ti bodo mogo?e tvoji lastni otroci,(?e jih bo? kdaj imel) visoke kazni, al pa grenka izku?nja, ?e pravi ?as odprla o?i.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, tole pa malo objasni prosim! Zakaj bi ti ?e tvegal nesre?o od ljudi, ki za tabo vozijo po predpisih?

 

A zakaj, ker takih, ki bi to?no tam zmanj?ali na 60km/h ni pa je ve?ina prepri?ana, da vozi po predpisih. ?e pa je omejitev ne?ivljenska (ja obstajajo tudi take stvari kot so ne?ivljenski zakoni) in slu?i samo inkasantsko nabiralskim akcijam s strani policije potem verjetno le ni krivda na strani voznikov za kr?itev ampak nekje drugje.

 

In ravno pred temi cestninami 99,9% voznikov prekr?i omejitev hitrosti ampak ne zato ker so divjaki in neprilagojenci ampak zaradi zgoraj napisanega. Sicer pa ti te situacije itak ne pozna?, saj se ne vozi?/?lepa? po AC, ker nima? vinjete. :blush:

 

 

Da bo? bolje razumel absurdnost nekaterih akcij odgovornih ti povem ?e ta primer: Pred leti je bila na gorenjskem nesre?a na enem ovinku, kjer je bila omejitev 70km/h a se ga je dalo zvoziti brez te?av s hitrostjo 100km/h. En model je pa pa? priletel v ta ovinek ve? kot 120km/h in kon?al svoje ?ivljenej ob cesti. In kak?en je bil potem ukrep? Tablo 70km/h so zamenjali s tablo 50km/h in si ?estitali za dobro opravljeno delo ter odkorakali domov. Danes tam pa? ?isto vsi kr?ijo to omejitev, ki je ?isto ne?ivljenska in se vozijo s hitrostjo okrog 80km/h.

 

Kaj ho?em povedat... omejitve morajo biti samo je pa zelo pomembno, da so resni?no postavljene tako visoko, da vsak ve da so tam z namenom varnosti. ?e pa ima? tako nizke omejitve, da ni ni?emur podobno pa samo "nau?i?" ljudi, da jih ne upo?tevajo saj vsak potem kar ve, da ima nad omejitvijo ?e 20-30km/h "lufta" brez te?av in veliko se jih potem "nau?ilo"vozi po takem na?elu. To dela toliko ?asa dokler ne pride do omejitve, ki bi jo MORAL spo?tovati in ?e se vozi po na?elu +20-30km/h pa zleti s ceste.

 

Upam, da vidi? na kaj ciljam... na konsistentno postavljanje znakov in omejitev in to bi ve?ina najraje tudi imela. Da se znaki, omejitve postavijo zato, da so namenjeni VARNOSTI in ne zato, ker je to najla?ja re?itev ali pa da je namen zgolj v KASIRANJU.

 

 

In tukaj je ta konflikt, ki ga imamo z nekaterimi akcijami, dr?ave policije in prikoritnikom tipa ?lender (?e si zgre?il temo http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=6169 ti predlagam, da si jo prebere? in bo? videl zakaj imamo nekateri toliko proti ?lendru in podobnim ti?em).

 

 

Pa ?e na hitro razlo?im zakaj nam gredo nekatere institucije toliko v nos

 

Problem No.1 - dr?ava: Nedodelani zakoni, ki jih ?al ne pi?ejo strokovnjaki ampak vsepreve?krat so pisani le z mislijo kolk se bo pokasiralo in ne kak?no varnost se bo zagotavljalo. Najla?je in najceneje je le zvi?ati kazni in odgovorni potem mislijo, da so naredili vse.

 

Problem 2 - policija in policijski ?efi: norme, ki jih nalagajo ?efi svojim operativcem so naravnane tako, da se bo policist postavil na nenevarno mesto, kjer bo v najkraj?em mo?nem ?asu nabral najve? kr?iteljev in pobral najve? denarja. Pred ?olami, vrtci na nevarnih odsekih pa policistov ni saj je kr?itev izredno malo in izplena ?e manj... ergo - policist ni dosegel norme in ne nagrade za ta mesec.

 

Problem 3. - sodstvo: ki ne zna s cest spraviti najte?je prekr?kovne povratnike brez izpitov in z ve? deset prekr?ki na glavi. Vsi taki neprilagojenci se vozijo brez vozni?kih, brez tehni?no izpravnih vozil in ponavadi ?e oreng prbasani pa jih z nobenim zakonom ne moremo spraviti s cest. Najve? kar lahko naredijo je to, da se jim zapleni 200-300? vredno vozilo. Kazni ne morejo pla?ati, ker so kao brez dohodkov in premo?enja a ?ez dva dni se naokoli vozi v drugi kripi za 200?.

 

Tole zadnje bi ti Lojz moral najbolje poznat, ker to?no na va?ih koncih imate s tem najve? te?av.

 

 

 

Saj vem, da tole kar sem napisal ti Lojz ne bo? posku?al razumeti ampak vseeno sem ti odgovoril, ker se spra?uje? zakaj ne maramo odlo?itev odgovornih, ki pod krinko govori?enja o na?i varnosti delajo vse drugo in ?e bo? nepristransko prebral "?lendrov" ?lanek bi ti moral obiti vsaj kan?ek dvoma, da ?lender le ni tak car in samaritan (kot ga ti ?isla?), ki ga skrbi le na?a varnost in ni? drugega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dejte no,a ne vidite,da fantina (Lojz) u?iva,?e vas nervira. :P

Jaz v?asih vozim po predpisih,v?asih pa malo ali malo ve? "spiham" auspuh.

Pa kaj,nobenega razen sebe ne ogro?am,ker se vse dogaja precej hitro in nimajo ostali ?asa niti bentit. :P

Mi je pa ?e precej sme?no to :jaz vam pravim,vozite kot pol?i,potem mi-vozimo varno,potem on:

vozite po?asi in bog vas bo obvaroval,pol mi-bog nima tukaj kaj opravit itd,itd. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zaklju?ek te teme je, da smo vsi, ki smo kakorkoli prijavljeni na kakr?enkoli forum, ki je tudi posredno povezan z avtomobilizmom, navadni divjaki, ki ogro?amo angel?ke, kot je avtor te teme...

 

ZCPP in vladne ustanove ter veljaki, ki so na mestih postavljanja zakonov in pravil, so vsemogo?ni, vse njihove poteze so pravilne in po?tene, mi pa smo neprilagojenci in nesposobne?i, ki samo i??emo izgovore...

 

svetujem vsem, ki prebirate to temo, da vozite pametno, in se vestno dr?ite predpisov in pravil, da ne boste po nepotrebnem ogro?ali sebe in drugih, pomislite na to, da va?a dejanja na cesti ne vplivajo samo na vas in va?e po?etje, ampak tudi na ostale udele?ence v cestnem prometu, pomislite tudi na to, da so nekateri udele?enci v prometu ?ibkej?i od vas, drugi spet mo?nej?i, vsi pa moram med seboj sodelovati, da bi promet potekal ?im bolj teko?e in nenevarno!

 

vozite znotraj dovoljenih meja, vendar vedno preudarno in previdno, ter predvidljivo in defenzivno, saj pravila in meje niso zato, da se jih kr?i, ampak so zato, da nam bo jasno, da so to zgornje meje, ki jih ne rabimo dosegati ali celo prekora?iti !

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hitrost tipkanja je kriva, ce bi hitreje pisala ne bi mela nesrece :)

tkoda odgovor je: hitreje je varneje. tako da samo gasa :P

 

itak,da bo vsak vozil tako,kot njemu pa?e...in upal,da ga ne "ulovijo" pri kriminalnem dejanju,ko bo

prekora?il hitrost.Lojz,dej predlagaj,da objavijo imena takih kriminalcev po TV. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.