Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Jaz tudi :) Pa verjetno ?e 95,6666% ostalih udele?encev v prometu, ker ga skoraj ni ?oferja, ki bi se VEDNO peljal po omejitvah. No, mogo?e kak?en, ki ima tempomat na 50km/h nastavljen (ala oni ?i?a v AX-u s ciglom na gasu). Pa vendar... izjemno malo nesre? glede na tempo, ki ga vozniki dr?imo. ?e od vseh teh nesre? izlo?im tiste, ki so imeli neko "neprilagojeno hitrost" (ki je ?ele na 5. mestu po vseh vzrokih za nesre?e), potem... potem bo moral Lojz najti neko drugo ?rtveno jagnje. Recimo one, ki sekajo ovinke. Mislim, da je vo?nja po napa?ni strani cesti??a na 3. mestu.

 

Men se ne zdi tako malo nesre?. Glede na ?tevilo prebivalcev je slovenija procentualno v vrhu po ?tevilu nesre?. Denimo, v Angliji je 50 mrtvih na miljon voznikov. V Sloveniji je pa 150 mrtvih na miljon voznikov.

Vsaj 70% nesre? se zgodi zarad divjanja. Raje ve?. Mariborski radarji so to dokazali. In ti spra?uje? zakaj ni ?e ve? nesre? kot jih je?

Sicer je pa to nakako tako;

Da ni ?e ve? nesre? kot jih je ?e, se je treba za to zahvalit izklju?no tistim, ki vozji/mo po predpisih in po pameti. Tisti, ki vozimo pametno in po predpisih, vsakodnevno re?ujemo nevarne situacije katere delate in katere povzro?ate divjaki. To je nekako tako, kot z otroci doma ali v vrtcu. ?e na otroke, ne bi pazili star?i ali vzgojitelji in jih re?evali iz nevarnih situacij, bi se otroci v parih dnevih vsi pobili.

Torej tisti, ki ?e sicer vozijo/mo previdno, morajo/mo vozit ?e toliko bolj previdno, da kolikor se da, re?ujemo ?e nevarne situacije, ki jih zaradi objestnosti in norosti povzro?ate divjaki.

Tak?na je resnica, ve? Tomacuki!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lojz, tisti ki ste ?e poprej vozili previdno, pa ste zdej ?e previdnej?i, mislim da bi svojo previdnost OKRONALI z uporabo javnega prevoza! :cheers:

 

V nedeljo smo med potjo iz Kr?kega naleteli na kar nekaj previdne?ev, ki ob omejitvi 50 na poti vzdol? reke Savinje niso uspeli razviti ve? kot cca. 35kmh. :rispekt:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lojz, tisti ki ste ?e poprej vozili previdno, pa ste zdej ?e previdnej?i, mislim da bi svojo previdnost OKRONALI z uporabo javnega prevoza! :cheers:

 

V nedeljo smo med potjo iz Kr?kega naleteli na kar nekaj previdne?ev, ki ob omejitvi 50 na poti vzdol? reke Savinje niso uspeli razviti ve? kot cca. 35kmh. :rispekt:

 

To?no to, Lojz se pa ?udi, da je tolk nesre?, ker nas taki vozniki delajo ?iv?ne.... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

V nedeljo smo med potjo iz Kr?kega naleteli na kar nekaj previdne?ev, ki ob omejitvi 50 na poti vzdol? reke Savinje niso uspeli razviti ve? kot cca. 35kmh. :rispekt:

 

Ja in? A so se pobili? A mogo?e niso pri?li tja kamor so ?eleli?

 

To?no to, Lojz se pa ?udi, da je tolk nesre?, ker nas taki vozniki delajo ?iv?ne.... :whatever:

 

Boga ti? A ?iv?en si pol?

Poba, do psihiatrije stopi, pa jim razlo?i tvoj problem. Mogo?e rabi? samo kak?no pomirjevalo? Bodo povedali.

To, da pa mogo?e divjaki delate ?iv?ne une normalne voznike, pa ni mo?no?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se ne zdi tako malo nesre?. Glede na ?tevilo prebivalcev je slovenija procentualno v vrhu po ?tevilu nesre?. Denimo, v Angliji je 50 mrtvih na miljon voznikov. V Sloveniji je pa 150 mrtvih na miljon voznikov.

Vsaj 70% nesre? se zgodi zarad divjanja. Raje ve?. Mariborski radarji so to dokazali. In ti spra?uje? zakaj ni ?e ve? nesre? kot jih je?

 

Ja, po tvoji logiki bi jih moralo biti. Ker, ?e cela Slovenija tako divja, kot prikazuje Mariborski primer, potem bi dejansko vsak kr?itelj bil tudi bodo?i krivec za neko prometno nesre?o ZARADI neprilagojene hitrosti. ?e se pa regijsko opredelim, ni pa Podravska regija v nobeni prednosti po ?tevilu nesre? pred ostalimi.

 

"?e primerjamo podatke o ?tevilu vseh nesre? in podatke o ?tevilu nesre? s smrtnim izidom med regijami, vidimo, da je bil ta kazalnik najslab?i v zasavski regiji: povpre?no na 67 nesre? se je zgodila ena smrtna. Sledile so jugovzhodna Slovenija (tam je bila smrtna vsaka 73. nesre?a), nato gorenjska (vsaka 79. nesre?a) in notranjsko-kra?ka regija (vsaka 80. nesre?a). V celotni Sloveniji je bila v opazovanem letu smrtna povpre?no vsaka 134. cestno prometna nesre?a. Najmanj pogoste so bile nesre?e s smrtnim izidom v podravski regiji (vsaka 209. nesre?a)." VIR: http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?id=3329

 

Tukaj pa ?e malo vizualnih hekerskih u?inkov: http://www.mzip.gov.si/fileadmin/mzip.gov...._junij_2010.ppt

 

In vpra?anje; v ?em je zdaj problem oziroma zahteva po ve?ji prometni varnosti? Teh nekaj par nesre? in nekaj desettiso?e kr?iteljev? Golo posplo?evanje. In definitivno 30 milijonska investicija ni bila mi?ljena za ve?jo varnost pa? pa za to, da se denar obrne. Ker roko na srce, obstoja precej ve? nevarnih odsekov kot je ve?ino teh to?k, kamor so postavili te sisteme.

 

In ?e temu dodava ?e to tabelo:

http://e-uprava.gov.si/ispo/cestnavarnost/zacetna.ispo

 

Kaj ugotoviva? Da v?asih neprilagojena hitrost sploh ne prednja?i. Torej, bi lahko zgolj kak?na 1/3 vzrokov prometnih nesre? odpadla na neprilagojeno hitrost, kaj pa ostalo? :o Odvzemi prednosti? Nenakazovanje smernikov? Neopazovanje ogledal? Da ne govorim, da skoraj vsak 2-gi govori po telefonu med vo?njo, kar lahko pove?e vse te vzroke na skupni imenovalec, saj nisi pozoren ne na ?tevec, ne na promet, ne na obna?anje v prometu... Isto je z vinjenimi.

 

Kar se pa tujine ti?e: z Anglijo, Nem?ijo in drugimi "varnej?imi" dr?avami je tako, da vozni?kega izpita pa? ne more dobiti vsakdo. Marsikdo ga sploh nima. Delno je razlog v bolj?em javnem prevozu, delno pa v tem, da so malo bolj striktni glede izdaje vozni?kih dovoljenj. Pri nas je pa vozni?ki izpit neka pravica, ki si jo vsak jemlje. In ?e ne naredi? v 1-vo, pa? naredi? lahko tudi v 20-to. Enkrat ti ?e uspe, ne? :ne vem:

 

Iz lastnih izku?enj ti povem, da so vsaj v zgornjem delu Velike Britanije tako kulturni, da sploh nisem nikjer videl policije. Ker je verjetno sploh ne rabijo. Je sicer precej opozoril za kamere, ki jih zaradi barve in velikosti vidi? ?e na 500m, ?eprav mnogi tudi ne spo?tujejo hitrostnih omejitev in isto kot pri nas, zavirajo pred njimi in za njimi pospe?ujejo. Ampak ni nobenih problemov. Recimo kolona stoji pred semaforjem in zavija v levo, ti se zmoti? in da? smerokaz, da bi se vanjo vklju?il nekje na polovici pa ti za?enjo vsaj trije mahat iz avta, da zapelji pred njih. Ja! Celo nazaj gledajo. In tu je bistvo re?itve. Znajo vozit. Kakorkoli ?e.

 

Sicer je pa Slovenija popolnoma v nekem zlatem povpre?ju. Ne zagovarjam trenutnega stanja kot idealnega, samo ?elim povedat, da tako slabi spet nismo in da vsi, ki peljejo malo ve?, avtomatsko niso bodo?i krivci za prometne nesre?e.

 

Za leto 2011: http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/m...nal_Version.pdf

 

Sicer je pa to nakako tako;

Da ni ?e ve? nesre? kot jih je ?e, se je treba za to zahvalit izklju?no tistim, ki vozji/mo po predpisih in po pameti. Tisti, ki vozimo pametno in po predpisih, vsakodnevno re?ujemo nevarne situacije katere delate in katere povzro?ate divjaki. To je nekako tako, kot z otroci doma ali v vrtcu. ?e na otroke, ne bi pazili star?i ali vzgojitelji in jih re?evali iz nevarnih situacij, bi se otroci v parih dnevih vsi pobili.

Torej tisti, ki ?e sicer vozijo/mo previdno, morajo/mo vozit ?e toliko bolj previdno, da kolikor se da, re?ujemo ?e nevarne situacije, ki jih zaradi objestnosti in norosti povzro?ate divjaki.

Tak?na je resnica, ve? Tomacuki!

 

Naslavljaj koga drugega. Jaz sem dinamik :P In tudi sam sem ?e re?il marsikatero tujo situacijo, medtem ko drugi mojih niso rabili. In pridru?ujem se Bossovemu komentarju, da tudi moje gume zdr?ijo nekje toliko kot njegove. Kar verjetno pri divjakih ne. Tudi sam vozim pametno in po predpisih (v?asih se pa? kje peljem malo ve?) pa ?e predvidevam za nekaj sekund naprej. Sicer pa je analogija podobna kot jo navaja? z otroci. Vsaj modernimi. V?asih smo se igrali cele dneve po dvori??ih brez spremstva star?ev, po?eli najrazli?nej?e nevarne stvari pa se vseeno nikomur ni ni? zgodilo. Danes pa je pretirano zavijanje v vatico povzro?ilo ravno kontra u?inek. Ampak to je ?e druga tema.

 

Od kje si sploh dobil ta "Tomacuki"? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Ker roko na srce, obstoja precej ve? nevarnih odsekov kot je ve?ino teh to?k, kamor so postavili te sisteme.

 

 

 

Potrpi, saj bo! Uh, neu?akanost neu?akana...... Ne da se vsega na enkrat. Lepo po vrsti. Celo slikco bo? lepo dobil domov.

Tomacuki, na tak "radarski" na?in so u?timali divjake, v Britaniji, Franciji, Nem?iji, Monte Carlu itd....Na vsak hi?ni vogal so na?raufal radar s kamero, in divjaki zdaj vozijo lepo ko bubice. V Ameriki, Kanadi itd....so pa to ?e davno napravli. Zato tam tud ne vidi? veliko polcije, ker na divjake pa? pre?ijo radarji. Pa vozni?ka kultura je tam tud taka, da polcije sploh ne rabi bit na cesti, ker tam so se vozniki ?e davno civilizirali.

Tud ti se bo? moral, n? bat, samo potrpi malo!

Z va?im divjanjem bodo omejitve samo ?e stro?je. Ne bodo milej?e.

 

O PRIMITIVNOSTI divjakov si pa lahko tud prebere?.

Da so divjaki res neumni, dokazuje ?e to, ker so na radarje vsi opozorjeni, pa vseeno vozijo hitreje kot je dovoljeno. Vsi vedo, pa ne ?livijo 5%. In pol tukaj plozate, da je ta radar nastavljen samo za kasiranje. Ja, za bedake je najbr? res. Kdor je pameten in opozorilo upo?teva, ne rabi pla?at NI?. Kdor no?e, pa? no?e. Naj tak pla?uje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ooo LOJZ kdaj si se pa to konektal nazaj na forum ,kod si divjal da te ni bilo ni? prisotnega v temah katere so ti dostopne :hohoho:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja in? A so se pobili? A mogo?e niso pri?li tja kamor so ?eleli?

Boga ti? A ?iv?en si pol?

Poba, do psihiatrije stopi, pa jim razlo?i tvoj problem. Mogo?e rabi? samo kak?no pomirjevalo? Bodo povedali.

To, da pa mogo?e divjaki delate ?iv?ne une normalne voznike, pa ni mo?no?

 

psiholog bo pomoje potrdil, da pri takih voznikih vrjetno tut on ?iv?en rata!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se ne zdi tako malo nesre?. Glede na ?tevilo prebivalcev je slovenija procentualno v vrhu po ?tevilu nesre?. Denimo, v Angliji je 50 mrtvih na miljon voznikov. V Sloveniji je pa 150 mrtvih na miljon voznikov.

Spet la?e? in zavaja? pa ?e ne vem kolikokrat smo ti povedali, da to ni res ti pa vedno eno in isto. Tipi?en desni?arski cerkvenjak, ki konstantno ponavlja eno in isto la? v upanju, da postanejo resnica.

 

V Sloveniji smo imeli lani 141 mrtvih in kar nas je dva milijona to pomeni 70,5 mrtvega na milijon prebivalcev. Slovenija je tranzitna dr?ava kar Velika Britanija nikakor ni, zato za znatni del mrtvih je tudi krivda tranzitarjev tako med Slovenskimi dr?avljani kot med samimi tujci. ?e bi lahko odstranili ?e ta faktor bi bili na nivoju Velike Britanije ali pa celo na nivoju skandinavskih dr?av zato vseeno ni tako slabo

 

 

Vsaj 70% nesre? se zgodi zarad divjanja. Raje ve?. Mariborski radarji so to dokazali. In ti spra?uje? zakaj ni ?e ve? nesre? kot jih je?

 

Tudi to je la? - po zelo konzervativni metodi, kjer vsaki?, ko ne najdejo vzroka to pripi?ejo neprilagojeni hitrosti je takih bilo lani 32% (45 mrtvih) zaradi neprilagojene hitrosti.

 

Da ni ?e ve? nesre? kot jih je ?e, se je treba za to zahvalit izklju?no tistim, ki vozji/mo po predpisih in po pameti. Tisti, ki vozimo pametno in po predpisih, vsakodnevno re?ujemo nevarne situacije katere delate in katere povzro?ate divjaki. To je nekako tako, kot z otroci doma ali v vrtcu. ?e na otroke, ne bi pazili star?i ali vzgojitelji in jih re?evali iz nevarnih situacij, bi se otroci v parih dnevih vsi pobili.

Torej tisti, ki ?e sicer vozijo/mo previdno, morajo/mo vozit ?e toliko bolj previdno, da kolikor se da, re?ujemo ?e nevarne situacije, ki jih zaradi objestnosti in norosti povzro?ate divjaki.

Tak?na je resnica, ve? Tomacuki!

 

To je tvoja resnica in ne realno stanje. In to "resnico" razgla?a? to?no ti, ki si v preteklosti prehiteval v megli v ?karje ter skoraj povzro?il ?elno sre?anje. :whatever:

 

Tomacuki, na tak "radarski" na?in so u?timali divjake, v Britaniji, Franciji, Nem?iji, Monte Carlu itd....Na vsak hi?ni vogal so na?raufal radar s kamero, in divjaki zdaj vozijo lepo ko bubice. V Ameriki, Kanadi itd....so pa to ?e davno napravli. Zato tam tud ne vidi? veliko polcije, ker na divjake pa? pre?ijo radarji. Pa vozni?ka kultura je tam tud taka, da polcije sploh ne rabi bit na cesti, ker tam so se vozniki ?e davno civilizirali.

Tud ti se bo? moral, n? bat, samo potrpi malo!

Z va?im divjanjem bodo omejitve samo ?e stro?je. Ne bodo milej?e.

 

A dej nehi no ... se pravi bi morali v teh dr?avah izkoreniniti smrtne ?rtve na cestah (vsaj po tvoji teoriji, da je hitrost kriva za skoraj vse) pa so ostale na nivoju kot jih imamo pri nas. nekaj ne ?tima pol v tej teoriji "radarje na vsakem koraku". O?itno so torej ?e neki drugi vzroki, ki jih pa? nekateri vidimo drugi jih pa zavestno zanikate.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss-an?ek, ti si en velik la?niv?ek ve?!

Jaz sem napisal ?tevilo mrtvih na miljon voznikov ne na miljon prebivalcev. To ni isto. In cifra 150 je ena okrogla cifra iz povpre?ja nekaj let. Kak?no leto ve?, kak?no pa celo manj.

Ve? Boss-an?ek, to si nisem jaz izmislil, to sem sli?al pri v?eraj?njem dnevniku 24kur.

Tisto moje prehitevanje v megli si se pa spet zlagal. Kar pejd brskat po smeteh za par let nazaj!

Ti Boss si en la?njivi kljukec. A teb zadnje ?ase kaj nos raste?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno so torej ?e neki drugi vzroki, ki jih pa? nekateri vidimo drugi jih pa zavestno zanikate.

 

Boss, a nisem jaz teb ?e vsaj miljav?entkrat povedal, da seveda obstajajo tudi drugi vzroki? Ampak prevelika hitrost je NAJPOGOSTEJ?I vzrok. Vsaj 70% nesre? pri nas, V SLOVENIJI, ?e ne celo ve?, se definitivno zgodi zaradi PREVELIKE hitrosti. Nekje 30% so pa ?e drugi vzroki.

In res ne vem, zakaj tukaj zmeraj ka?ete in primerjate najpogostej?e vzroke nesre?, katere se dogajajo v drugih razvitej?ih dr?avah, kjer je kultura vo?nje na MNOGO MNOGO vi?jem nivoju kot pri nas.

?e ti tukaj na?teva? najpogostej?e nesre?e iz drugih civiliziranih dr?av, potem tudi vozi tako. Ti bi rad vozil po balkansko, primerjal bi se pa z civiliziranimi skandinavci.

Ve? Boss, ni slovenska statistika napa?na, napa?ni so/ste slovenski divjaki.

 

Jaz res ne vem, a se vi tle iz svojih lastnih mo?ganov delate norca al kaj? Mariborski radarji so tako o?iten dokaz, koliko slovenskih voznikov ne upo?teva omejitev, pol tle se pa iz sebe budale delate.

Aja, vi sicer vozite prehitro in ve? kot je dovoljeno, samo nesre?a se pol zgodi pa zaradi grdih stri?kov s klobuki, ki vozijo prepo?asi. Tako gre to po tvojem, k ne de Boss?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako zelo kulturni so vozniki na zahodu je te?ko re?i. Sem se letos peljal 150km/h skozi Stuttgart (OK pri semaforjih smo mal po?akal) na dalj?em odseku z omejitvijo 80. Na zadnjem sede?u taksija seveda.

Ne niti pod razno ni bilo ob?utka da bi bili ?vabski vozniki po?asnej?i od na?ih, prej nasprotno. Je pa res, da tam ni golfov II na cvi?ek, kar je sploh bilo videt ljudskega voza so bili GTI - torej zmogljivej?e zavore.

Bil je pa druga?en ob?utek kar se ti?e kulturnega zahoda, namre? da je prometna signalizacija prilagojena razmeram na cesti, kar pa se za na?e ceste ne da re?i.

 

Ne Lojz ne, ne morem se strinjat s tvojo trditvijo, da je previsoka hitrost v 70% vzrok nesre?, pa? pa je to vzrok za 100% nesre?. Namre? ?e je nekdo pijan ali nesposoben voznik je tudi 5km/h previsoka hitrost.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss-an?ek, ti si en velik la?niv?ek ve?!

Jaz sem napisal ?tevilo mrtvih na miljon voznikov ne na miljon prebivalcev. To ni isto. In cifra 150 je ena okrogla cifra iz povpre?ja nekaj let. Kak?no leto ve?, kak?no pa celo manj.

Ve? Boss-an?ek, to si nisem jaz izmislil, to sem sli?al pri v?eraj?njem dnevniku 24kur.

Tisto moje prehitevanje v megli si se pa spet zlagal. Kar pejd brskat po smeteh za par let nazaj!

Ti Boss si en la?njivi kljukec. A teb zadnje ?ase kaj nos raste?

 

No kdo la?e glede prehitevanju v megli lahko vsak preveri sam, a ne Lojzek. Baje si to napisal sam pa noben Boss ti ni dr?al pi?tolo na glavi.

 

Moj primer: Sicer nikoli nisem vozil kaj dosti ?ez omejitve, pa vendar, sem svojo neumnost spoznal in se streznil, ko sem s celo familijo v avtu prehiteval tam kjer nebi blo treba. Zaradi slabe vidljivosti (megla) sem letel v ?karje in za las u?el nesre?i. Potem sem spoznal kako bedast sem takrat bil in zakaj je tisti pred mano vozil tako po?asi. A mi je res blo treba ogo?at moje otroke, ?eno in tiste, ki so bli takrat na cesti in okol mene?

Zame je bla to velika ?ola. K sre?i se je kon?ala sre?no.

 

Toliko o la?nivcu pa pejmo naprej.

 

Vsi statisti?ni podatki, ki jih navajam za Slovenijo so uradni in pobrani iz www.policija.si. Ni? se nisem zmislil kot namiguje? in ni? nisem potvarjal, kot to dela? ti. Preveri sam, ?e ne verjame?. ?tevilo mrtvih v prometnih nesre?ah se na globalni ravni vedno meri na ?tevilo prebivalcev in ne na ?tevilo voznikov, ker je tukaj cel kup nesre? s krivdami pe?cev, kolesarjev, mopedistov, motoristov, ki ni nujno, da sploh imajo vozni?ka dovoljenja.

 

To je zato, da lahko rumeni mediji tipa 24ur bolj dramati?no kri?avo razlagajo kaka kako grozno je. In ker se gleda vedno leto za leto in se ocenjuje izbolj?anja je jemanje nekih povpre?ij ?ez dalj?a obdobja ?ista neumnost oziroma le v igri navajanja slab?ega stanja kot je v resnici.

 

Sicer pa najbolj?o sliko dobi? iz letnega poro?ila IRTAD, kjer si lahko podrobno za vsako dr?avo in regijo prebere? kako in kaj in bo? kot zanimivost ugotovil, da v regiji imajo skoraj enako varnost Avstrija, Italija, Slovenija, malce slab?a je Mad?arska in ?e slab?a Hrva?ka.

 

http://internationaltransportforum.org/irt...IrtadReport.pdf

 

Da, ne bo kdo preve? iskal, so podatki o Sloveniji na strani 280 primerjalni grafi pa od strani 14 naprej.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, a nisem jaz teb ?e vsaj miljav?entkrat povedal, da seveda obstajajo tudi drugi vzroki? Ampak prevelika hitrost je NAJPOGOSTEJ?I vzrok. Vsaj 70% nesre? pri nas, V SLOVENIJI, ?e ne celo ve?, se definitivno zgodi zaradi PREVELIKE hitrosti. Nekje 30% so pa ?e drugi vzroki.

In res ne vem, zakaj tukaj zmeraj ka?ete in primerjate najpogostej?e vzroke nesre?, katere se dogajajo v drugih razvitej?ih dr?avah, kjer je kultura vo?nje na MNOGO MNOGO vi?jem nivoju kot pri nas.

?e ti tukaj na?teva? najpogostej?e nesre?e iz drugih civiliziranih dr?av, potem tudi vozi tako. Ti bi rad vozil po balkansko, primerjal bi se pa z civiliziranimi skandinavci.

Ve? Boss, ni slovenska statistika napa?na, napa?ni so/ste slovenski divjaki.

 

Ni res Lojz, dobesedno ni res in nehaj ?e kon?no navajat neko svojo resnico, ki je nastala v tvoji betici. ?e enkrat z virom, ker tole tvoje budaljenje gre pa res ?ez vse meje. Neprilagojena hitrost je vzrok za 32% vseh mrtvih lani. Alkoholiziranih povzro?iteljev je bilo recimo 20% za primerjavo.

 

http://www.policija.si/images/stories/Stat...jan-dec2011.pdf

 

Je pa bilo letos v prvi polovici leta 10 ?rtev manj. kar pomen 11% zni?anje je pa zaskrbljujo?e, da Lojzevi varni alkoholiziranci so povzro?ili 9 nesre? s smrnim izzidom ve? kot lani v istem obdobju, kar pomeni 53% pove?anje!!!!

 

http://www.policija.si/images/stories/Stat...jan-avg2012.pdf

 

Pa Lojz, kon?no bi lahko dojel, da je razlika v tem, da ti navajam podatke iz relevantnih virov ti pa bluzi? nekaj na pamet, kar si slu?ajno sli?al za ?ankom ali pa v rumenih bombasti?nih medijih zraven se pa ?e ves ?as la?e? in zavaja?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaj 70% nesre? pri nas, V SLOVENIJI, ?e ne celo ve?, se definitivno zgodi zaradi PREVELIKE hitrosti. Nekje 30% so pa ?e drugi vzroki.

 

Loj Z, a si ti malo nepismen ali ignorantski ali oboje? :dudek: Za koga boga se mi matramo z linki? Hitrost je med top 5 vzoki, ker je pa? vsaka hitrost, ko se zgodi prometna nesre?a NEPRILAGOJENA, ampak, ?e pa pogleda?, samo poglej... ?e bi ?impanzu pokazal zgornjo statistiko, bi znal povedat, kere barve je ve?... poglej zadevo in bo? videl, da od vseh vzrokov za prometne nesre?e, neprilagojena hitrost ni niti 1/3 vseh vzrokov! Lahko je kateri mesec na prvem mestu, kateri drugi mesec ni pa niti med prvih 3. Tak, da ne tumbat nekaj na pamet, ker smo ?e vsi ugotovili, da si trd ko ri?.

 

In res ne vem, zakaj tukaj zmeraj ka?ete in primerjate najpogostej?e vzroke nesre?, katere se dogajajo v drugih razvitej?ih dr?avah, kjer je kultura vo?nje na MNOGO MNOGO vi?jem nivoju kot pri nas.

?e ti tukaj na?teva? najpogostej?e nesre?e iz drugih civiliziranih dr?av, potem tudi vozi tako. Ti bi rad vozil po balkansko, primerjal bi se pa z civiliziranimi skandinavci.

 

Slovenski vzroki so. In to na uradni statisti?ni strani. Iz tujine ima? samo ?tevilo prometnih nesre? s smrtnim izzidom. To kar si ?elel vedet oziroma mlel nekaj po svoje brez podatkov, kak je Slovenija v samem vrhu itd.

 

Ve? Boss, ni slovenska statistika napa?na, napa?ni so/ste slovenski divjaki.

 

Vbistvu ?e dobro, da je divjak Boss prilepil tvojo izjavo z meglo, ker tako la?je pre?itam tvoj psiholo?ki profil. Skratka, take pheesdarije pa res delajo divjaki. In ti si imel sre?o, da se je vse vredu kon?alo. Zdaj pa misli?, da vsi, ki kdaj peljemo prehitro (in celo sam si priznal, da to po?ne?) s tem delamo tak?ne nespametnosti po cesti kot si jo naredil sam? In neke izjave o predvidevanju? A meni to malo smrdi po neki predavateljski nadpomembnosti starih veteranov? Sicer super, da te je tak?na lekcija izu?ila, ampak mnogi med nami je niti ne bi ?elel izkusit.

 

Jaz res ne vem, a se vi tle iz svojih lastnih mo?ganov delate norca al kaj? Mariborski radarji so tako o?iten dokaz, koliko slovenskih voznikov ne upo?teva omejitev, pol tle se pa iz sebe budale delate.

 

Ne, iz tvojih. Glede omejitev; Borut bi rekel: "So what?!" Smo ti ?e nalepili dokaze, da se s tem ne spremeni ni? in da ?etudi gre za kr?itve hitrosti, potrebe po neki ve?ji varnosti ni bilo. Sploh pa ne na teh odsekih. Je pa bilo jasno, da se pri ve?ini teh to?k hitreje vozi, kot je dovoljeno. In vse je potekalo po na?elu: "Ne diraj lava kad spava." Zdaj pa imajo. In 1000x sem ti ?e povedal razmerje nesre? in razmerje kr?iteljev. In da ni vsak kr?itelj povzro?itelj nesre?e, ampak je to zgolj kak?en promil, ?e ne manj. In ti ?e kar tumba? svoje ko neki stari radio.

 

In za finale: Loj Z, bodi malo hekerja pa si poglej YOUTUBE... pa bo? videl, da drugod po svetu celo ilegalne dirke uprizarjajo med prometom. Ja, celo v Ameriki, Avstraliji in zgledni Japonski. Ne more? verjet, ha!? Tak, da ne ti nam tu pridigat, ko ?e nisi prestopil meja, kako balkanski smo Slovenci... Balkanski so tisti vozniki, ki ne razmi?ljajo 5 sekund naprej. Vse ostalo je postranskega pomena.

 

A kdo ve kolk ma tale forum prostora na disku?

 

:lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hjaoooo....kolk sta spet naklofala ta dva modela...... Isus kristus, kolk mata cajta tadva....

Kje naj zdaj za?nem odgovarjat? Mah nikjer.... Ne da se mi.....

Al pa naj bo par besed okol alkohola. Vem da Boss in Tomacuki itak ne bosta ni? zastopila ampak probat ni greh...

Da ne bo kdo mislu, nisem jaz noben advokat alkoholikov, kot me ho?e Boss prikazat v tej lu?i, ampak, ker ta Boss kar naprej lapa, da je za najve? nesre? kriv alkohol itd....

To ni res! Najve? nesre? se zgodi zaradi PREVELIKE IN NEPRILAGOJENE hitrosti. Pika.

Razen, ?e prizna?, da divjajo/te uglavnem pijanci.

Ti ne more? trdit, da je nekdo divjal zato, ker je bil pijan. Eni pijanci vozijo celo prepo?asi. Ti tud ne more? trdit da je nekdo izsilil prednost zaradi tega, ker je bil pijan. Ne more? tega trdit. Izsiljujejo tud trezni modeli. Ne more? trdit, da je nekdo vozil s prekratko varnostno razdaljo zato, ker je bil pijan. Varnostne razdalje ne dr?ijo tud trezni. Ne more? trdit da je nekdo zapeljal v napa?no smer in stran vo?nje ker je bil pijan. Tud to po?nejo trezni. Ti tud ne more? trdit, da je nekdo zapeljal ?ez rde?o zato ker je bil pijan... ?ez rde?o vozjo tud trezni itd...itd..da ne na?tevam v nedogled....?e zastopi?, pijanci se porazdelijo na VSE vzroke nesre?, ne samo na hitrost. Ampak tebe motijo pijanci samo pri hitrosti, drugje kot ka?e, te ne motijo tolko.

Torej, vidva modela Boss in Tomacuki; Nekaj kar lahko z gotovostjo trdimo je to, da se najve? nesre? zgodi zaradi PREVELIKE IN NEPRILAGOJENNE hitrosti. To se da hitro ugotovit, ker se vidijo posledice nesre?e. vse ostalo pa so samo ?pekulacije ali pa la?i povzro?iteljev nesre?. ZAKAJ nekdo vozi prehitro je pa spet druga zgodba. In teh zgodb je spet ne?teto. Ena iz med njih je tud ta, da divjak postane nekdo zaradi tega, ker ima kompleks manjvrednosti, (najbolj verjetna teorija), ali pa nekdo divja, ker ma mogo?e majhnega lul?eka, pa pol po cesti divja zarad tega itd itd.itd....Zato pa pravim, da imate divjaki in pijanci mogo?e isto potrebo po brzini.

Torej Boss in tomacuki; Numero ena je: PREVELIKA IN NEPRILAGOJENA hitrost!!!!!!! Ni? druzga ni na PRVEM mestu kot omenjeni vzrok. O procentih pa lahko spet debatiramo. Jaz trdim, da jer nesre? zaradi prevelike brzine celo mnogo mnogo ve? kot prikazuje statistika, Saj zato ne rabi? bit dohtar da vidi?. Samo gledat je treba, ni? druzga kot gledat, pa vidi? kolk je divjakov po cesti. Je pa res, da je to, iz primera v primer, te?ko dokazvat, ker ni pri? in ostalega dokaznega materjala. Eden tistih, ki lahko doka?e je RADAR.

?e enkrat; Mariborski radarji so dokazali, da VE?INA voznikov vozi prehitro. In ?e ta greh po?ne VE?INA voznikov, je prav to tudi vzrok za ve?ino nesre?. Ne more druzga bit. Vse ostalo so zgolj in samo izgovori divjakov. Pika.

Pa dejta delat kraj?e spise, ker nimamo vsi tolko cajta kot vidva, da bi vama lahko odgovarjal na vsako vajino budala?tino.

Je pa res zanimivo ?e nekaj; Vidva mata tolko cajta brskat po internetu in tukaj klofat dolge bedaste zgodbice, na cesti se vama pa kar naprej mudi. Res zanimivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja in? A so se pobili? A mogo?e niso pri?li tja kamor so ?eleli?

Boga ti? A ?iv?en si pol?

Poba, do psihiatrije stopi, pa jim razlo?i tvoj problem. Mogo?e rabi? samo kak?no pomirjevalo? Bodo povedali.

To, da pa mogo?e divjaki delate ?iv?ne une normalne voznike, pa ni mo?no?

 

Se strinjam

 

Potrpi, saj bo! Uh, neu?akanost neu?akana...... Ne da se vsega na enkrat. Lepo po vrsti. Celo slikco bo? lepo dobil domov.

Tomacuki, na tak "radarski" na?in so u?timali divjake, v Britaniji, Franciji, Nem?iji, Monte Carlu itd....Na vsak hi?ni vogal so na?raufal radar s kamero, in divjaki zdaj vozijo lepo ko bubice. V Ameriki, Kanadi itd....so pa to ?e davno napravli. Zato tam tud ne vidi? veliko polcije, ker na divjake pa? pre?ijo radarji. Pa vozni?ka kultura je tam tud taka, da polcije sploh ne rabi bit na cesti, ker tam so se vozniki ?e davno civilizirali.

Tud ti se bo? moral, n? bat, samo potrpi malo!

Z va?im divjanjem bodo omejitve samo ?e stro?je. Ne bodo milej?e.

 

O PRIMITIVNOSTI divjakov si pa lahko tud prebere?.

Da so divjaki res neumni, dokazuje ?e to, ker so na radarje vsi opozorjeni, pa vseeno vozijo hitreje kot je dovoljeno. Vsi vedo, pa ne ?livijo 5%. In pol tukaj plozate, da je ta radar nastavljen samo za kasiranje. Ja, za bedake je najbr? res. Kdor je pameten in opozorilo upo?teva, ne rabi pla?at NI?. Kdor no?e, pa? no?e. Naj tak pla?uje.

 

Se strinjam

 

Boss-an?ek, ti si en velik la?niv?ek ve?!

Jaz sem napisal ?tevilo mrtvih na miljon voznikov ne na miljon prebivalcev. To ni isto. In cifra 150 je ena okrogla cifra iz povpre?ja nekaj let. Kak?no leto ve?, kak?no pa celo manj.

Ve? Boss-an?ek, to si nisem jaz izmislil, to sem sli?al pri v?eraj?njem dnevniku 24kur.

Tisto moje prehitevanje v megli si se pa spet zlagal. Kar pejd brskat po smeteh za par let nazaj!

Ti Boss si en la?njivi kljukec. A teb zadnje ?ase kaj nos raste?

 

Se strinjam

 

Boss, a nisem jaz teb ?e vsaj miljav?entkrat povedal, da seveda obstajajo tudi drugi vzroki? Ampak prevelika hitrost je NAJPOGOSTEJ?I vzrok. Vsaj 70% nesre? pri nas, V SLOVENIJI, ?e ne celo ve?, se definitivno zgodi zaradi PREVELIKE hitrosti. Nekje 30% so pa ?e drugi vzroki.

In res ne vem, zakaj tukaj zmeraj ka?ete in primerjate najpogostej?e vzroke nesre?, katere se dogajajo v drugih razvitej?ih dr?avah, kjer je kultura vo?nje na MNOGO MNOGO vi?jem nivoju kot pri nas.

?e ti tukaj na?teva? najpogostej?e nesre?e iz drugih civiliziranih dr?av, potem tudi vozi tako. Ti bi rad vozil po balkansko, primerjal bi se pa z civiliziranimi skandinavci.

Ve? Boss, ni slovenska statistika napa?na, napa?ni so/ste slovenski divjaki.

 

Jaz res ne vem, a se vi tle iz svojih lastnih mo?ganov delate norca al kaj? Mariborski radarji so tako o?iten dokaz, koliko slovenskih voznikov ne upo?teva omejitev, pol tle se pa iz sebe budale delate.

Aja, vi sicer vozite prehitro in ve? kot je dovoljeno, samo nesre?a se pol zgodi pa zaradi grdih stri?kov s klobuki, ki vozijo prepo?asi. Tako gre to po tvojem, k ne de Boss?

 

Se strinjam

 

Hjaoooo....kolk sta spet naklofala ta dva modela...... Isus kristus, kolk mata cajta tadva....

Kje naj zdaj za?nem odgovarjat? Mah nikjer.... Ne da se mi.....

Al pa naj bo par besed okol alkohola. Vem da Boss in Tomacuki itak ne bosta ni? zastopila ampak probat ni greh...

Da ne bo kdo mislu, nisem jaz noben advokat alkoholikov, kot me ho?e Boss prikazat v tej lu?i, ampak, ker ta Boss kar naprej lapa, da je za najve? nesre? kriv alkohol itd....

To ni res! Najve? nesre? se zgodi zaradi PREVELIKE IN NEPRILAGOJENE hitrosti. Pika.

Razen, ?e prizna?, da divjajo/te uglavnem pijanci.

Ti ne more? trdit, da je nekdo divjal zato, ker je bil pijan. Eni pijanci vozijo celo prepo?asi. Ti tud ne more? trdit da je nekdo izsilil prednost zaradi tega, ker je bil pijan. Ne more? tega trdit. Izsiljujejo tud trezni modeli. Ne more? trdit, da je nekdo vozil s prekratko varnostno razdaljo zato, ker je bil pijan. Varnostne razdalje ne dr?ijo tud trezni. Ne more? trdit da je nekdo zapeljal v napa?no smer in stran vo?nje ker je bil pijan. Tud to po?nejo trezni. Ti tud ne more? trdit, da je nekdo zapeljal ?ez rde?o zato ker je bil pijan... ?ez rde?o vozjo tud trezni itd...itd..da ne na?tevam v nedogled....?e zastopi?, pijanci se porazdelijo na VSE vzroke nesre?, ne samo na hitrost. Ampak tebe motijo pijanci samo pri hitrosti, drugje kot ka?e, te ne motijo tolko.

Torej, vidva modela Boss in Tomacuki; Nekaj kar lahko z gotovostjo trdimo je to, da se najve? nesre? zgodi zaradi PREVELIKE IN NEPRILAGOJENNE hitrosti. To se da hitro ugotovit, ker se vidijo posledice nesre?e. vse ostalo pa so samo ?pekulacije ali pa la?i povzro?iteljev nesre?. ZAKAJ nekdo vozi prehitro je pa spet druga zgodba. In teh zgodb je spet ne?teto. Ena iz med njih je tud ta, da divjak postane nekdo zaradi tega, ker ima kompleks manjvrednosti, (najbolj verjetna teorija), ali pa nekdo divja, ker ma mogo?e majhnega lul?eka, pa pol po cesti divja zarad tega itd itd.itd....Zato pa pravim, da imate divjaki in pijanci mogo?e isto potrebo po brzini.

Torej Boss in tomacuki; Numero ena je: PREVELIKA IN NEPRILAGOJENA hitrost!!!!!!! Ni? druzga ni na PRVEM mestu kot omenjeni vzrok. O procentih pa lahko spet debatiramo. Jaz trdim, da jer nesre? zaradi prevelike brzine celo mnogo mnogo ve? kot prikazuje statistika, Saj zato ne rabi? bit dohtar da vidi?. Samo gledat je treba, ni? druzga kot gledat, pa vidi? kolk je divjakov po cesti. Je pa res, da je to, iz primera v primer, te?ko dokazvat, ker ni pri? in ostalega dokaznega materjala. Eden tistih, ki lahko doka?e je RADAR.

?e enkrat; Mariborski radarji so dokazali, da VE?INA voznikov vozi prehitro. In ?e ta greh po?ne VE?INA voznikov, je prav to tudi vzrok za ve?ino nesre?. Ne more druzga bit. Vse ostalo so zgolj in samo izgovori divjakov. Pika.

Pa dejta delat kraj?e spise, ker nimamo vsi tolko cajta kot vidva, da bi vama lahko odgovarjal na vsako vajino budala?tino.

Je pa res zanimivo ?e nekaj; Vidva mata tolko cajta brskat po internetu in tukaj klofat dolge bedaste zgodbice, na cesti se vama pa kar naprej mudi. Res zanimivo.

 

Se strinjam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa naj bo par besed okol alkohola. Vem da Boss in Tomacuki itak ne bosta ni? zastopila ampak probat ni greh...

 

Kdo se méni... :hohoho: Nekdo, ki zavoljo svojega prepri?anja, sploh raje ne bere drugih postov. Ampak razumem; svojo krivdo je najte?je priznat.

 

To ni res! Najve? nesre? se zgodi zaradi PREVELIKE IN NEPRILAGOJENE hitrosti. Pika.

 

No, kaj sem rekel... -_- On pa? ne bere... PIKA. Tako je prav in tako mora bit. Loj Z je pa? prepri?an v svoj ultimativni prav. Pape? bi bil ponosen nate :ouje: Uh, Kangler ?e bolj.

 

Torej, vidva modela Boss in Tomacuki; Nekaj kar lahko z gotovostjo trdimo je to, da se najve? nesre? zgodi zaradi PREVELIKE IN NEPRILAGOJENNE hitrosti. To se da hitro ugotovit, ker se vidijo posledice nesre?e. vse ostalo pa so samo ?pekulacije ali pa la?i povzro?iteljev nesre?. ZAKAJ nekdo vozi prehitro je pa spet druga zgodba. In teh zgodb je spet ne?teto. Ena iz med njih je tud ta, da divjak postane nekdo zaradi tega, ker ima kompleks manjvrednosti, (najbolj verjetna teorija), ali pa nekdo divja, ker ma mogo?e majhnega lul?eka, pa pol po cesti divja zarad tega itd itd.itd....Zato pa pravim, da imate divjaki in pijanci mogo?e isto potrebo po brzini. Torej Boss in tomacuki; Numero ena je: PREVELIKA IN NEPRILAGOJENA hitrost!!!!!!! Ni? druzga ni na PRVEM mestu kot omenjeni vzrok. O procentih pa lahko spet debatiramo.

 

Haha, komedija :hohoho: Steni bi prej dopovedal kot Loj Zi-ju. Take stare pokvarjene vinjilke so v?asih stran metali... Te zaposlene na statisti?nem uradu pa morajo odpustiti. Ker...

 

Jaz trdim, da jer nesre? zaradi prevelike brzine celo mnogo mnogo ve? kot prikazuje statistika. Saj zato ne rabi? bit dohtar da vidi?.

 

... LOJ-ZI pa? tak re?e. On vidi in spremlja promet. On celo ve, kako se vozijo drugod po svetu. On je TATA MATA prometnih ureditev, zato mu je brezveze oporekat. In o?itno si lahko navaden kmet, da to opazi?.

 

Samo gledat je treba, ni? druzga kot gledat, pa vidi? kolk je divjakov po cesti. Je pa res, da je to, iz primera v primer, te?ko dokazvat, ker ni pri? in ostalega dokaznega materjala.

 

Zato prosim preberite 4. LOJ ZI-jev citat: "Jaz trdim, da jer nesre? zaradi prevelike brzine..."

 

Eden tistih, ki lahko doka?e je RADAR.

?e enkrat; Mariborski radarji so dokazali, da VE?INA voznikov vozi prehitro. In ?e ta greh po?ne VE?INA voznikov, je prav to tudi vzrok za ve?ino nesre?. Ne more druzga bit. Vse ostalo so zgolj in samo izgovori divjakov. Pika.

 

?aki, ?aki, ?aki... Spet smo tam pri steni :lol: Torej, tvoja trditev je, da so vsi prekr?karji tudi povzro?itelji nesre? ali to, da radar slika nesre?o, ki se je zgodila zaradi prevelike hitrosti? ?pekulacija LOJ ZI, ?pekulacija. Klicaj! Jan?a bi rekel: "To so samo va?e domneve."

 

Pa dejta delat kraj?e spise, ker nimamo vsi tolko cajta kot vidva, da bi vama lahko odgovarjal na vsako vajino budala?tino.

 

Kdo vsi? Sej samo ti odgovarja? na njih. Drugi pa na tvoje. Sploh pa ti ne odgovarja? na najine budala?tine, ampak si izmi?ljuje? svoje. Ker ?e bi bilo tako kot si napisal, bi te ?e vsi zakoli?ili do fundamenta. Zato, ker imamo mnogo argumentov, ti pa si ena navadna plasti?na Ara na ?etone, ki vsakemu prodaja? svoja jajca.

 

Je pa res zanimivo ?e nekaj; Vidva mata tolko cajta brskat po internetu in tukaj klofat dolge bedaste zgodbice, na cesti se vama pa kar naprej mudi. Res zanimivo.

 

No, vidi?. In po netu celo najdeva nekaj! Medtem, ko ti dela? povzetke iz svoje glave in nas ho?e? prepri?at, da je to edino prav? In v njej si ugotovil tudi to, da se nama na cesti mudi. Jah, ?e bi ti bil bolj pameten in naju ne bi okupiral z dolgimi spisi, bi vozila pa po?asneje in po tvoji logiki bistveno prispevala k izbolj?anju prometnih razmer ^_^

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ajej, Lojz tebe sm verjetn na cesti ?e ne?tetokrat prehitel, vrjetno sploh nisi dojel kaj te je doletel :P

 

PORO?AJ kak?en je bil ob?utek! :D

 

P.S. - kon?no 100-ta stran Lojzeve teme, se vidi da je mo?i?ek ?e star in senilen, da je ?ele do 100 prilezu. :jezicek::vino:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PORO?AJ kak?en je bil ob?utek! :D

 

P.S. - kon?no 100-ta stran Lojzeve teme, se vidi da je mo?i?ek ?e star in senilen, da je ?ele do 100 prilezu. :jezicek::vino:

 

Nimajo vsi sre?e da postanejo stari in senilni. Marsi kdo, ki je moral mlad umret zaradi divjaka ali zaradi svojega lastnega divjanja, bi se mogo?e tud raje postaral in postal senilen, kot pa mlad umrl.

V sosednji vasi ve?krat vidim fanta, ki sedi na balkonu in nemo gleda na cesto al pa kar nekam v daljavo. Fant je bil star 22let, ko se je s svojim golfomGTI, ZARADI PREVELIKE HITROSTI, skantal in prevrnil v enem grmovju. Fant je dobil te?ke po?kodbe glave in nikoli ve? ne bo vozil avta in tudi divjal ne bo ve?. Reve? je ?e v svojih rosnih letih postal senilen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.