Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

drga? je pa tale mudel zanimiu ... hvala bogu je sam pleh ...

Na zavitih cestah v ameri?ki zvezni dr?avi Arizona je mladeni? po?teno "razbil" o?etov avtomobil. K sre?i se ni po?kodoval, mogo?e pa bo "sinko" po?kodbe dobil naknadno.

prva stvar k sm jo vidu je bla pa napa?na postavitev rok na volanu ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

me to :aaaaa::D

sorry lojz sm pozabu da ti hod? iz kuram spat ... tkole pozno zve?er al pa sred no?i bo sigurn kje sre?u kk?nega ... pa govorim zdej to za bl take stranske ceste ... ne mislm v mestu ... ampak nek v enih rovtah k grejo ob 10h usi spat ... ?e si tist cajt sam na cesti zakaj pa ne ... sej k prid? do ke k je fol lepo upo?asni? pa u izi ... a je to tok te?ko razumet ... pa kva mamo mi spet skupnga iz pjanci pa divjaki :ne vem: :ne vem: mazda?i do zdej nismo ?e nikol nobenga ogro?al ...

 

 

lojz, ?e ti vidi? ravninco pred sabo, kjer je na obeh straneh travnik in okol nobene ?ive du?ce nikjer si lohk da? du?ka in ga nakrivi? kolkr da pa nebo? nikogar ogro?u razen sebe :)

 

No, saj ravno tak?no razmi?ljanje, kot sta ga vidva zdaj tukaj naklofala, je sr? problema. Vsak divjak, ki naredi nesre?o TO?NO tako razmi?lja, kot sta vidva zdaj napisala; ?e?, zdaj lahko pritisnem, saj ni nobenga, saj je prazna cesta, saj je no?, saj sem v rovtah kjer ni nobenga, saj poznam cesto, itd.....FIGO!!!!! Vsak divjak, ki naredi nesre?o, TO?NO tako razmi?lja..... Dvomim, da tisti, ki naredi nesre?o, re?e; zdaj gre nekdo nasprot, zdaj bom jaz divjal...ali; zdaj, k gre en otrok na cesto, bom jaz stopu na gas itd.......dvomim, da povzro?itelj nesre?e, dela nesre?o nala??. Vsak divjak, ki je do zdaj naredil nesre?o zarad divjanja, jo je naredil to?no zato, ker se je zmotil v trenutku in ker se je zmotil presoji. A je kdo od vas nezmotljiv?

Kanon, ti, ko pravi?, da v rovtah hodijo zgodaj spat in da pol ti lahko pride? po deseti uri tja divjat....ja kaj pa ?e se je ?e en divjak, glih takrat kot ti, spomnu enake teorije kot ti, pa je tud pri?el isti ?as divjat v rovte kot ti? Kaj pa, ?e je v te rovte pri?el en dinamik z mesta k ljubici pono?i v vas? Kaj pa pol?

 

Majstori "dinamiki"! V tem je problem, ker je divjak tako preklemano siguren vase, ?e?, saj ni nikjer nobenga, zdaj lahko divjam..... Pa pride zmeraj kdo! Hudi?evo rado se zgodi, da nekdo pride nasprot glih takrat, ko smo najbolj sigurni da ga ne bo. Pol pa poka, te?e kri in pokajo lobanje.

Na cesti mora? zmeraj malo dvomit v svoj prav in v tisto kar takrat trenutno vidi?. Zato mora? zmeraj vozit z dolo?eno rezervo. Ne sme? vozit na limitu. In ?e vozi? z rezervo, to ne pomeni, kot vi divjaki radi o?itate, da cinca?, da me?ka?, da caga? itd.....?e vozi? z dolo?eno rezervo, pomeni da si previden.

Zdaj bodo sigurno padale "bistroumne" besede dinamikov, ?e? ali si jaz sploh upam pono? ven iz hi?e stopit itd...pha, klasi?na divjakova obramba zna?ilna za neumne?e....

Seveda obstajao tudi pretirani cestni skeptiki, ampak teh je zelo malo in jim sploh ni za zamerit, ker o?itno so taki zato, ker imajo za sabo kak?no zares bridko in te?ko ?ivljensko izku?njo. A bi bli tud vi "dinamiki", zaradi svoje lastne bridke ?ivljenske izku?nje, radi taki kot so oni? A vi "dinamiki" rabite svojo lastno prometno nesre?o, da boste enkrat verjeli? A se ne bi raje u?ili na tujih nesre?ah?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

drga? je pa tale mudel zanimiu ... hvala bogu je sam pleh ...

Na zavitih cestah v ameri?ki zvezni dr?avi Arizona je mladeni? po?teno "razbil" o?etov avtomobil. K sre?i se ni po?kodoval, mogo?e pa bo "sinko" po?kodbe dobil naknadno.

prva stvar k sm jo vidu je bla pa napa?na postavitev rok na volanu ...

 

Saj je res kar dober prikaz.

Tik preden je mulc prpelov, je nekdo ovinek hitro naredu. Ni videl 20m pred sabo, pa je kar ?gal. Klasi?na napaka "dinamikov"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e?e, ampak prekucnu bi se pa vseglih. Prekucnu se je ker je divjal, ne ker ni nosil ?elade.

 

Ti iz lastnih izku?enj povem, da se z ATV-jem lahko obrne? ?e pri spo?tovanju omejitve. ?e ga malo bolj pri?ene? in ceste ne pozna?, se ti lahko zgodi ?e hitreje. Gume so balonaste, vozilo je ozko in ima visoko te?i??e. Ga lahko z malo izku?enj pelje? po dveh kolesih namenoma... kaj ?ele nenamenoma. Kar se pa zmogljivosti ti?e, pa ta zadeva ne "leti" ravno tako, kot si ti predstavlja?. Do 100km/h komaj kak?en 250 kubi?en pride, pa ?e to se mora? namatrat na neki ravnini, ne po (blagih) ovinkih.

 

Eden tistih, ki lahko lahkko dolo?i divjaka, je tud radar. V Mariboru jih je radar ?e veliko dolo?il. Po?igalci radarjev so verjetno tudi divjaki.

 

Ja, 16.000 divjakov imamo v Mariboru in ?e raste. Od tega tu niso zajeti samo muloti z friziranimi ma?inami, ampak tudi mamice, babice, dedki in strici v raznih pi?ipokijih. Daj no Lojz. Prej, ko ni bilo radarjev, so pa vsi vozili 10-20km/h nad omejitvijo in res, kak?en masaker. Vsak dan so poro?ali o smrtnih ?rtvah mariborskih cest. Vidi? kaj je tvoj problem? Dr?i? se se svojega prepri?anja o divjakih kot pijanec plota, ker se pa? ne upa? hitreje peljat. In potem iz neke zavisti ?e pljuva? po drugih, ki pa? niso istega mnenja. Torej, ?e varnost ?e prej ni trpela je tvoje stigmatiziranje "divjakov" o?itno neto?no ali pa neupravi?eno. Glede na ?tevilo nesre?, se na divjake in (ne)varnost na cesti v tem mariborskem primeru pa? ne more? sklicevat. Sori. Tudi zadnji? sem po Radio City poslu?al, da so policaji ugotovili, da je neprilagojena hitrost komaj na 5. mestu vseh vzrokov (?eprav so mnoga leta trdili druga?e). Pred tem so pa odvzemi prednosti, napa?na stran vo?nje, varnostna razdalja itd.

 

Na cesti NIKOLI NISI SAM! A se niste to ?e v vrtcu u?ili? In ?e na cesti nisi sam, ti pa takrat dirka? ali divja?, to pomeni, da ne ogro?a? samo sebe, temve? tudi druge!

Saj ?e se nek kljukec rad rusko ruleto ?pila, tud ni problema. Problem nastane, ko ho?e ta kljukec rusko ruleto ?pilat ?e na moji glavi. Razume? razliko? In v primeru ceste in divjanja, gre prav za to.

 

Ne vem, kje se ti vozi?, ampak jaz sem dostikrat sam na cesti. Ali vsaj ob zmanj?anem ?tevilu prometa, kjer lahko brez ob?utka nevarnosti prehitevam in VEM, da ne bo ni?. Kako vem? Izku?nje pa?. Je pa mo?no, da jih ti nima? ali pa sam sebi ne zaupa?. Se strinjam glede odgovornosti, ampak s tem se naj obremenjujejo tisti, ki prehitevajo v ?karjice, norijo 120km/h skozi mesto, jemljejo prednost ali se grejo kako drugo loterijo s katero ogro?ajo druge udele?ence prometa. ?e bom pa jaz na pregledni cesti prehiteval avto, ki vozi 90, pa ne bom ogro?al nikogar. Sploh pa sem motorist. ?e ima? v avtu vsaj kletko okoli sebe, je tu nima?, si 57x bolj ogro?en, mora? bolj predvidevat in kljub hitrej?i vo?nji bistveno bolj spremlja? dogajanje kot v avtu. Mogo?e prehitevamo tudi preko polnih ?rt, ampak to naredimo bolj varno kot z avtom.

 

Divjaki in pijanci ste si zelo podobni. Tako divjaki, kot pijanci imajo/te, neke svoje ?udne adrenalinske in druge potrebe

 

Pomoje bo? moral oba pojma zelo dobro raz?istiti v svoji glavi, ker ne eni ne drugi nimajo NI? skupnega z nami.

 

No, saj ravno tak?no razmi?ljanje, kot sta ga vidva zdaj tukaj naklofala, je sr? problema. Vsak divjak, ki naredi nesre?o TO?NO tako razmi?lja, kot sta vidva zdaj napisala; ?e?, zdaj lahko pritisnem, saj ni nobenga, saj je prazna cesta, saj je no?, saj sem v rovtah kjer ni nobenga, saj poznam cesto, itd.....FIGO!!!!!

 

To?no tak. FIGO. Divjaki ne razmi?ljajo v naprej in slej ko prej kon?ajo nekje. Vidi?, sej po?asi bo? sam sebe negiral. Divjak je nekaj ?isto drugega kot dinamik. Zdaj je ?e samo vpra?anje ?asa, koliko strani bo? porabil, da si bo? to dopovedal.

 

Dvomim, da tisti, ki naredi nesre?o, re?e; zdaj gre nekdo nasprot, zdaj bom jaz divjal...ali; zdaj, k gre en otrok na cesto, bom jaz stopu na gas itd.......dvomim, da povzro?itelj nesre?e, dela nesre?o nala??.

 

No, vidi?, vedno bli?je si spoznanju. Taki, ki se ubijajo po cestah in ki ubijajo druge, NE razmi?ljajo. To ?e ne pomeni, da ?e jaz nekje ne spo?tujem omejitve, grem na pamet. Ker ni res. Na vsake toliko se mi zgodi, da vidim kakega, ki prehtieva v nepregledni ovinek, ga tera skozi strnjeno naselje bistveno ve?, kot bi lahko, prehiteva v ?karje... TEGA JAZ NE DELAM. In kdorkoli se je ?e z mano peljal, se je po?util varnega. Nobenih stresnih trenutkov, da si ne bo? delal utvar. Vsaj ne zaradi mene.

 

Majstori "dinamiki"! V tem je problem, ker je divjak tako preklemano siguren vase, ?e?, saj ni nikjer nobenga, zdaj lahko divjam..... Pa pride zmeraj kdo! Hudi?evo rado se zgodi, da nekdo pride nasprot glih takrat, ko smo najbolj sigurni da ga ne bo.

 

To kar ti opisuje? je loterija, ne dinami?na vo?nja. To je vo?nja brez rezerve.

 

Na cesti mora? zmeraj malo dvomit v svoj prav in v tisto kar takrat trenutno vidi?. Zato mora? zmeraj vozit z dolo?eno rezervo. Ne sme? vozit na limitu.

 

Razumem ja. Ti si mislil, da mi ne poznamo limita. No, vidi?, debata gre po?asi h koncu, ker bo? ugotovil, da le nismo divjaki.

Zakaj nisi v tej sapi rekel, da se mora? dr?at prometnih znakov? Ker ?e za?ne? dvomit v svoj prav, potem verjetno ne vozi? ve? po omejitvi? Da nisi tudi ti "divjak"?

 

In ?e vozi? z rezervo, to ne pomeni, kot vi divjaki radi o?itate, da cinca?, da me?ka?, da caga? itd.....?e vozi? z dolo?eno rezervo, pomeni da si previden.

 

Vo?nja z rezervo se spet ne sklada z CPP-jem in tvojim moraliziranjem. Razen, ?e misli? tudi tisto, pod omejitvami? No, po oddaji sode? lahko hitrost razli?no dojemamo. To ?e ne pomeni, da se ne zavedamo nevarnosti, sicer bi se ?e vsi "dinamiki", ki ob?asno kr?imo predpise omejitev hitrosti, pobili. O?itno nas ve?ina nevarnost prepozna pravo?asno in vozi z REZERVO.

 

Seveda obstajao tudi pretirani cestni skeptiki, ampak teh je zelo malo in jim sploh ni za zamerit, ker o?itno so taki zato, ker imajo za sabo kak?no zares bridko in te?ko ?ivljensko izku?njo.

 

Mo?no. Predvsem pa zato, ker ne znajo pravilno razsodit in si pu??ajo preve? rezerve. Pri nas se vozni?ka dovoljenja itak podeljujejo vsem. In takim, ki izpit naredijo v 16-to in potem ovirajo promet kot tudi takim, ki naredijo v prvo in se razlepijo kot freske. Torej, oboji so popolnoma nesamokriti?ni. In zato bi se moralo na tem podro?ju nekaj spremenit. Izpit pa? ni dr?avljanska pravica, ker je upravljanje vozila dokazano med te?jimi dnevnimi dejavnostmi. V sklopu opravljanja izpita bi moral biti ?e vranski poligon in psiholo?ki test. Ker nekateri tudi niso sposobni prepoznati pribli?ajo?ega se vlaka in zapeljejo pred njega. Pa je zadeva ogromna. Kje bodo videli ?ele kolesarja?

 

A vi "dinamiki" rabite svojo lastno prometno nesre?o, da boste enkrat verjeli? A se ne bi raje u?ili na tujih nesre?ah?

 

In zakaj misli?, da se ne u?imo na tujih nesre?ah? A zato, ker ti tak pravi?? Verjetno zato, ker ob?asno ne spo?tujemo cestnih omejitev... Kaj ima to veze z nesre?ami, predvidevanji in rezervo? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tomacuki, a ti ne zna? bolj na kratko ni? povedat?

Kot vidim, ti nis za drugam kot za v arest. Teb na cesti ni mesta!

Kaj ma? ti za vozit po SVOJIH pravilih? Kdo si ti, da si dovoli? na cesti zganjat SVOJ prav? Zakaj misli?, da ima? ti na cesti lahko svoja interna pravila?

A si ti sploh ?el vozni?ko dovoljenje delat, al si ga mogo?e kupu? ?e si ti po?teno delal vozni?ko dovoljenje, potem to?no ve?, kako je treba vozit, kaj je treba spo?tovat in kak?na so pravila igre na cesti. Kaj ma? ti zdaj tle po svoje za handlat?

Cestna pravila so pravila "igre"! In tega se je traba dr?at, ker druga?e se te igre ne more? ?pilat in nastane splo?na zmeda -kaos -nori?nica!

Ti bi verjetno ?el fuzbal kar z roko ?pilat, ker se ti zdi tako bol?e? Ti bi najraje vaterpolo igral na travi, da ti plavat neb blo treba itd....

Poslu?, ti majster tomacuki! Ne more? ti tarok ?pilat po pravilih, ki veljajo za ?pilanje duraka, ?nopca, pokra itd..... ?e ho?e? bit ti v tej "igri", se dr?i pravil, ki veljajo za to igro, al pa pejdi ?pilat kaj druzga, ?e ti ta igra ne odgovarja!

Ravno tako je na cesti, ?e ti cestna pravila odgovarjajo, potem lepo vozi po teh pravilih, ?e pa ti ne odgovarjajo, pa pejdi s ceste dol, divjat na dirkali??e al pa v gmajno! Pust ti cesto civiliziranim ljudem, ki se dr?ijo pravil! Zakaj pa nisi ti pred izpitno komisijo vozu tako kot zdaj tukaj ploza?? Zakaj si zdaj koraj?en, pred komisijo si bil pa lepo pohleven, ker sicer dovoljenja dobil ne bi? A?

Ne ti men srat tukaj z neko dinamiko in podobnim sranjem! Na cesti nima? ti kaj dinamiko ?pilat! Na cesti mora? vozit umirjeno, strpno in defenzivno! PIKA!

Pa navad se kraj?e in bolj jedernate spise delat, da ne bom moral do bo?i?a brat tega tvojga kozlanja!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lojze lojze, upam da nisi dolenc, ker poleg cokoladnih si ti ta ki nam dela sramoto :D

 

ja ja pobolsat se bo treba:D

ko pa pride do tega pa povej! dobis za :pepsi: , sej ves boknedaj alkohol u krvi!

------------------------------------------------------
All the way Miata :)My way is sideway :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lojze lojze, upam da nisi dolenc, ker poleg cokoladnih si ti ta ki nam dela sramoto :D

 

ja ja pobolsat se bo treba:D

ko pa pride do tega pa povej! dobis za :pepsi: , sej ves boknedaj alkohol u krvi!

 

Brez skrbi da sem dolenc! In to z du?o srcem in telesom! Pa ?e tak li?en in lepo ra??en poba sem.

Zakaj bi pa jaz komu delal sramoto? A je na tem forumu sramotno, ?e nekdo zagovarja cestna pravila in cestni red?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez skrbi da sem dolenc! In to z du?o srcem in telesom!

Zakaj bi pa jaz komu delal sramoto? A je na tem forumu sramotno, ?e nekdo zagovarja cestna pravila in cestni red?

 

ne sam na dolenskem mate ?e baje v zraku 0,5 promila alkohola ...kak?na cifra ?ele pol vn pride po kk?nem litru cvikla ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, ta del ceste je pregledn ko sto mater, pol se je pa treba umirit ;)

 

post-1139-1351162141_thumb.jpg post-1139-1351162264_thumb.jpg

 

Tud na preglednih cestah se naredi zelo zelo veliko nesre?. Al pa celo ?e ve? kot npr na Vr?i?u, ki so skoz ene serpentine. Ne more? verjet na kak?nih preglednih in ravnih mestih vse gorijo sve?ke v spomin in opomin. Sploh pa se je ?e veliko "dinamikov" sre?alo s prav tak?nim kandelabrom, kot so tukaj na teh slikcah. Pa dvomim, da je kandelaber tisti, ki je sko?il pred avto?

In pol ko na takih preglednih odsekih "dinamiki" naredijo pizdarijo, se na vse mo?ne na?ine zgovarjajo in jamrajo, ?e? da je blo krivo spolzko cesti??e, olje na cesti, pa na ble??anje sonca, pa na zajca, ki je sko?u ?ez cesto, pa na lupino od banane al pa na pol?a, ki je naredu drsalnico, pa na polo?aj merkurja v sorazmerju z neptunom bo napa?en itd....... in podobne trapaste izgovore majo pol"dinamiki". Vse drugo bo pol krivo, samo brzina ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud na preglednih cestah se naredi zelo veliko nesre?. Ne more? verjet na kak?nih preglednih in ravnih mestih vse gorijo sve?ke v spomin in opomin. In pol ko na takih preglednih odsekih "dinamiki" naredijo pizdarijo, se na vse mo?ne na?ine zgovarjajo in jamrajo, ?e? da je blo krivo spolzko cesti??e, olje na cesti, pa na ble??anje sonca, pa na zajca, ki je sko?u ?ez cesto, pa na lupino od banane al pa na pol?a, ki je naredu drsalnico, pa na polo?aj merkurja v sorazmerju z neptunom bo napa?en itd....... in podobne trapaste izgovore majo pol"dinamiki". Vse drugo bo pol krivo, samo brzina ne.

 

ja, ampak ogro?a? samo sebe ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, ampak ogro?a? samo sebe ;)

 

?ivljensko mogo?e res, al pa tud ne, nikol ne more? trdit, ?e posebno kadar ima? sopotnika sabo.

Tudi nima? nobene pravice kmetu ob cesti zaradi svoje objestnosti povaljat solate, krompirja ,fi?ola ?pargljev, brokolija itd.....Tudi samo vozit po privatni zemlji ne sme?! Bog ne daj, pa uni?it elektri?ni vod ali kandelaber po katermu gre elektrika, ker pol razni tomacukiji, Boss-i in podobni kanoni zarad izpada elektrike, ne morjo po internetu srfat.....

Sicer pa to sploh ni va?no. Ti divjat po cesti ne sme?, pa naj bo cesta ?e tako pregledna! Ti tud ne sme? kmetu ukrast krompirja, pa magari ga ima on celo njivo in ga bo mogo?e zarad preobilice na gnoj nosil. Ne sme?, pa PIKA! Tak je red!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne sam na dolenskem mate ?e baje v zraku 0,5 promila alkohola ...kak?na cifra ?ele pol vn pride po kk?nem litru cvikla ...

 

Kako bo? pa pol ti po dolenjskem vozil, ?e se bo? slu?ajno dolenjskega zraka na?rl, ko pa ?e zdaj, kao, trezen, vozi? tako neumno in neodgovorno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivljensko mogo?e res, al pa tud ne, nikol ne more? trdit, ?e posebno kadar ima? sopotnika sabo.

Tudi nima? nobene pravice kmetu ob cesti zaradi svoje objestnosti povaljat solate, krompirja ,fi?ola ?pargljev, brokolija itd.....Tudi samo vozit po privatni zemlji ne sme?! Bog ne daj, pa uni?it elektri?ni vod ali kandelaber po katermu gre elektrika, ker pol razni tomacukiji, Boss-i in podobni kanoni zarad izpada elektrike, ne morjo po internetu srfat.....

Sicer pa to sploh ni va?no. Ti divjat po cesti ne sme?, pa naj bo cesta ?e tako pregledna! Ti tud ne sme? kmetu ukrast krompirja, pa magari ga ima on celo njivo in ga bo mogo?e zarad preobilice na gnoj nosil. Ne sme?, pa PIKA! Tak je red!

 

nikol ne prtisnem plina, ?e mam sopotnike v avtu ;) razen, ?e je njihova ?elja druga?na :hudicek:

 

sicer pa kje ti vidi? na sliki kake vrtove :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako bo? pa pol ti po dolenjskem vozil, ?e se bo? slu?ajno dolenjskega zraka na?rl, ko pa ?e zdaj, kao, trezen, vozi? tako neumno in neodgovorno?

 

Jest sm trezn za razliko od tebe ... in na dolensko nimam namena hodt ker mi zrak v nasih koncih cist odgovarja

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nic ne morete narediti, nobeden, zivljenje je kakrsno imas, delas z njim kar ti pa?e, ?e pa je tvoja usoda prezgodnja osmrtnica na radiju pa nimas kj, noben radar, noben policist noben zakon ne more tega obcutno zmanjsati ali skoraj prepreciti, tako da vsak najbolso pamet u roke in zivet dalje...to prerekanje se mi zdi totalna izguba casa in zivcev!imejmo se raj radi da imamo svoje najblizje!

 

:D

 

Ma?e konec :D:P

 

lp vsem

------------------------------------------------------
All the way Miata :)My way is sideway :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno tako je na cesti, ?e ti cestna pravila odgovarjajo, potem lepo vozi po teh pravilih, ?e pa ti ne odgovarjajo, pa pejdi s ceste dol, divjat na dirkali??e al pa v gmajno! Pust ti cesto civiliziranim ljudem, ki se dr?ijo pravil! Zakaj pa nisi ti pred izpitno komisijo vozu tako kot zdaj tukaj ploza?? Zakaj si zdaj koraj?en, pred komisijo si bil pa lepo pohleven, ker sicer dovoljenja dobil ne bi? A?

Ne ti men srat tukaj z neko dinamiko in podobnim sranjem! Na cesti nima? ti kaj dinamiko ?pilat! Na cesti mora? vozit umirjeno, strpno in defenzivno! PIKA!

Pa navad se kraj?e in bolj jedernate spise delat, da ne bom moral do bo?i?a brat tega tvojga kozlanja!

 

Zdaj mi je jasno, kaj bi ti rad. Ti bi se rad sam po cestah vozil :hohoho: Ostale bi pa vse dol nagnal, ker ?e mariborski promet posplo?im na celo Slovenijo, bi Lojz ostal sam :ph34r: Glede komisije; ti si ziher, da se oni dr?ijo pravil? Tak ko zdravniki, ko grejo na ?ik pauzo? Lojza, jaz verjamem, da si se ?e fosiliziral, samo pridi ven iz te tvoje jame pa poglej realni svet ?zmeden? Sicer pa mi je celo in?truktor rekel, da vo?nja mora biti dinami?na, ker druga?e promet stoji. S ?emer se strinjam. In drugi, ki stojijo v kolonah zaradi Lojzetov, tudi. Sicer pa vozim umirjeno, strpno in defenzivno :prstgor: Mogo?e bi dodal, da ?e varno ;)

Lahko ti tu klobasa? in klobasa? in nam se bo ?e spahovalo od holesterola pa kdo te bo resno jemal? Ha? :) Ti si en navaden klovn. Stara garda, ki jo je povozil ?as. Pa ?e kaki divjak :) Se pa strinjam, da preve? pi?em. Ampak me to veseli in zabava B) Sploh potem, ko berem tvoje komentarje v stilu (prestavi na ?as 0:18):

 

Ti divjat po cesti ne sme?, pa naj bo cesta ?e tako pregledna!

 

A na Autobahnu pa lahko? Zdaj pa definiraj, v ?em je razlika med na?o in njihovo cesto? Pa zakaj lahko recimo v Angliji na enaki lokalni cesti vozi? 100km/h, na na?i pa 90km/h? Kako tak?ne razlike v omejitvah? A ti povem? Ker si jih je nekdo zmislil :dudek: Hitrostne omejitve so za take paciente, ko si ti, ko jih od alkota ?e malo zana?a. Idi na prvi servis, da ti ESP v glavo montirajo :rozico:

A ?e bi se tak vozil pri nas, bi Lojz iz ko?e sko?il, ?e bi se v Nem?iji bi se pa ?e on tak peljal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj mi je jasno, kaj bi ti rad. Ti bi se rad sam po cestah vozil :hohoho: Ostale bi pa vse dol nagnal, ker ?e mariborski promet posplo?im na celo Slovenijo, bi Lojz ostal sam :ph34r: Glede komisije; ti si ziher, da se oni dr?ijo pravil? Tak ko zdravniki, ko grejo na ?ik pauzo? Lojza, jaz verjamem, da si se ?e fosiliziral, samo pridi ven iz te tvoje jame pa poglej realni svet ?zmeden? Sicer pa mi je celo in?truktor rekel, da vo?nja mora biti dinami?na, ker druga?e promet stoji. S ?emer se strinjam. In drugi, ki stojijo v kolonah zaradi Lojzetov, tudi. Sicer pa vozim umirjeno, strpno in defenzivno :prstgor: Mogo?e bi dodal, da ?e varno ;)

Lahko ti tu klobasa? in klobasa? in nam se bo ?e spahovalo od holesterola pa kdo te bo resno jemal? Ha? :) Ti si en navaden klovn. Stara garda, ki jo je povozil ?as. Pa ?e kaki divjak :) Se pa strinjam, da preve? pi?em. Ampak me to veseli in zabava B) Sploh potem, ko berem tvoje komentarje v stilu (prestavi na ?as 0:18):

A na Autobahnu pa lahko? Zdaj pa definiraj, v ?em je razlika med na?o in njihovo cesto? Pa zakaj lahko recimo v Angliji na enaki lokalni cesti vozi? 100km/h, na na?i pa 90km/h? Kako tak?ne razlike v omejitvah? A ti povem? Ker si jih je nekdo zmislil :dudek: Hitrostne omejitve so za take paciente, ko si ti, ko jih od alkota ?e malo zana?a. Idi na prvi servis, da ti ESP v glavo montirajo :rozico:

A ?e bi se tak vozil pri nas, bi Lojz iz ko?e sko?il, ?e bi se v Nem?iji bi se pa ?e on tak peljal?

 

Ne majster! Jaz nisem reku, da bi po cestah rad vozil sam. To najbr? misli? ti, ker se obna?a? kot, da si sam na cesti in kot, da si ti cesto kupu. Cesta ni tvoja!

In ?e sem jaz, kot ti pravi?, star oziroma, fosil, potem sem ti jaz kve?jemu lahko za vzgled in me lahko posnema?. Nima vsak sre?e, da se ?iv postara. Ti s svojim razmi?ljanjem in na?inom vo?nje definitivno ne bo? do?akal starosti, al pa bo?, kar je ?e huj?e, koga druzga prikraj?al za starost.

Sicer je to tvoja pravica, ?e si se odlo?u crknit mlad, ampak ostale normalne ljudi ti nima? pravice pahnit za sabo.

A ho?e? povedat da sem jaz nerealen, zaplankan in da me je ?as povozil, ker zagovarjam red in se reda dr?im, ti si pa, kao napreden in razgledan, ker po cesti zganja? pizdarije? A tisti, ki se reda dr?imo, po tvojem, ?ivimo v jamah? A ti ?ivi? pa na drevesu, al kje? Tud iz drevesa so dolo?ene ?vali ?e dol pri?le. Prid ?e ti dol!

In ja, tiste avtoceste, ki v Nem?iji nimajo omejitev je to pa? tako. Zmenili so se tako. Pri nas ni zmenjeno tako! Pa ?e kje drugje po svetu tud ni tako zmenjeno. Zakaj pri nas ni zmenjeno tako, zdaj v tej debati nima smisla diskutirat. Tak je pa? dogovor in red, vsak, ki ima vozni?ko dovoljenje, pa se je tega reda dol?an dr?at. Brez dogovora in reda, civilizirana dru?ba ne more funkcionirat.

Torej, treba je vozit tako, kot je v kak?ni dr?avi zmenjeno. Na primer, v Angliji je zmenjeno, da bodo pa? vozili po levem pasu in tega se dr?ijo. Zdaj pa ti povej, kaj so angle?ke ceste bolj?e, ker lahko vozijo po levem pasu! Ti bimbo bi pa zarad svoje trme in trdoglavosti v angliji najbr? vozu kar po desni? In vsem angle?em bi pol ti bistroumno plozal, ?e?, saj v Nem?iji pa lahko vozijo po desni?

Enako ima? ti, svoj interni red, lahko pri sebi doma. Ti pri seb doma lahko serje? sred kuhne al pa dnevne sobe, ?e ho?e? in ste se doma tako zmenili. Pri meni pa? ne bo? sred sobe sral! Kapi?a? pribli?no?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/pe...-poskodbam.html

 

V coni 30 - ni je hitrosti, ki bi bila varna, sploh, ?e nekdo ne upo?teva pravil obna?anja v prometu ?etudi je "samo" pe?ec.

 

Res je. Ni varne hitrosti. Vendar vsak otrok ve, da se z vi?anjem hitrosti, nevarnost ?e stopnjuje.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne majster! Jaz nisem reku, da bi po cestah rad vozil sam. To najbr? misli? ti, ker se obna?a? kot, da si sam na cesti in kot, da si ti cesto kupu. Cesta ni tvoja!

In ?e sem jaz, kot ti pravi?, star oziroma, fosil, potem sem ti jaz kve?jemu lahko za vzgled in me lahko posnema?. Nima vsak sre?e, da se ?iv postara. Ti s svojim razmi?ljanjem in na?inom vo?nje definitivno ne bo? do?akal starosti, al pa bo?, kar je ?e huj?e, koga druzga prikraj?al za starost.

Sicer je to tvoja pravica, ?e si se odlo?u crknit mlad, ampak ostale normalne ljudi ti nima? pravice pahnit za sabo.

A ho?e? povedat da sem jaz nerealen, zaplankan in da me je ?as povozil, ker zagovarjam red in se reda dr?im, ti si pa, kao napreden in razgledan, ker po cesti zganja? pizdarije? A tisti, ki se reda dr?imo, po tvojem, ?ivimo v jamah? A ti ?ivi? pa na drevesu, al kje? Tud iz drevesa so dolo?ene ?vali ?e dol pri?le. Prid ?e ti dol!

In ja, tiste avtoceste, ki v Nem?iji nimajo omejitev je to pa? tako. Zmenili so se tako. Pri nas ni zmenjeno tako! Pa ?e kje drugje po svetu tud ni tako zmenjeno. Zakaj pri nas ni zmenjeno tako, zdaj v tej debati nima smisla diskutirat. Tak je pa? dogovor in red, vsak, ki ima vozni?ko dovoljenje, pa se je tega reda dol?an dr?at. Brez dogovora in reda, civilizirana dru?ba ne more funkcionirat.

Torej, treba je vozit tako, kot je v kak?ni dr?avi zmenjeno. Na primer, v Angliji je zmenjeno, da bodo pa? vozili po levem pasu in tega se dr?ijo. Zdaj pa ti povej, kaj so angle?ke ceste bolj?e, ker lahko vozijo po levem pasu! Ti bimbo bi pa zarad svoje trme in trdoglavosti v angliji najbr? vozu kar po desni? In vsem angle?em bi pol ti bistroumno plozal, ?e?, saj v Nem?iji pa lahko vozijo po desni?

Enako ima? ti svoj interni red lahko doma. Ti pri seb doma lahko serje? sred kuhne al pa dnevne sobe, ?e ho?e? in ste se doma tako zmenili. Pri meni pa? ne bo? sred sobe sral! Kapi?a? pribli?no?

 

pa a ti sploh ve? kva si dele napisu ... pa a si sploh Tomozuki-a post prebrou ... ti kr neki folk obtu?uje?, ?eprou nepozna? nobenega od nas ...

 

A ho?e? povedat da sem jaz nerealen, zaplankan in da me je ?as povozil

Definitivno, ?s te je pa tud ?e davnega leta 1950 povozu ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa a ti sploh ve? kva si dele napisu ... pa a si sploh Tomozuki-a post prebrou ... ti kr neki folk obtu?uje?, ?eprou nepozna? nobenega od nas ...

Definitivno, ?s te je pa tud ?e davnega leta 1950 povozu ...

 

Brez skrbi, da vem kaj sem napisal. In tud prebral sem tomacukijev post. Brez skrbi. In tako kot v vseh njegovih postih, kot tudi v tvojih in ?e nekaterih drugih tukaj, preberem en kup enih bedastih la?i, naklada?ine in izgovorov, zakaj vi vozite druga? in bolj divje kot je v predpisih zapisano. Lojz ni po ?upci priplaval, da bi nasedal va?im otro?jim la?em in izmi?ljotinam. Lojz ma divjake na?tudirane kot svoj ?ep, saj jih na cesti sre?uje vsak dan. To pa zato ker so vsi divjaki tolk neumni, da vsi enako la?ejo in se vsi enako izgovarjajo. Ti izgovori so pa tako otro?je neumi, da ni noben problem najt vsazga divjaka, ki se na forumu prfo?ka. Klasi?en divjak tud tolk ni pameten, da bi se za svoje divjanje in za svoje delanje pizdarij, kak?en druga?en, manj otro?ji in bolj pameten izgovor izmislu. Vsi va?i izgovori gredo na to vi?o; Zakaj pa v nem?iji lahko podijo, pa saj ni nobenga na cesti, pa saj ma moj avto ABS, pa saj mam dobre reflekse, pa kolone so, pa tisto posrano ?olo varne vo?nje sm s petico naredu, pa polcaji stojijo za grmom in streljajo, pa table so neumno postavljene, polcaji samo kasirajo, pa podim, ker mam ?e tli leta pa pol vozni?ko dovoljenje, ampak jaz vseeno nisem divjak, ker znam peljat 5 km ve? kot je dovoljeno, jaz vozim dinami?no, ne podim, ti me ne pozna?, da jaz obvladam, itd....itd..... Samo ponavljajo?e se sranje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 zapovedi dobrega voznika

 

 

Dober, defenziven voznik:

1. spo?tuje omejitev hitrosti in jo prilagaja razmeram

2. spo?tuje predpise in upo?teva varnostno razdaljo

3. vidi dale? pred in tudi za seboj, ter predvideva prometne situacije

4. vozi s popolnim pregledom nad prometom

5. pazi na ?ibkej?e udele?ence v prometu (otroci, starej?i, invalidi...)

6. ne dopusti, da vo?nja postane drugotnega pomena (mobitel)

7. prilagaja vo?njo zdravstvenemu stanju

8. ne vozi na meji lastnih sposobnosti ali zmogljivosti vozila

9. ne pusti se izzvati zaradi napa?ne vo?nje drugih udele?encev

10. sam vozi previdno, obzirno, fer in tudi odstopi od pravice prednosti

Vsaka umetnost potrebuje dolo?eno znanje, umetnost vo?nje tudi!

Odlika je izogibati se nevarnosti in jo tudi predvideti!

Pritiskati na plin zna vsak, kako pravilno in pravo?asno ustaviti ?al ne!

Obstaja varnost, ki jo kupimo in varnost, ki se je lahko nau?imo!

 

Spo?tovane gospe in gospodje, spo?tujmo te nasvete, morda bodo tudi nas voznike spo?tovali bolj, ?e se bomo razumno obna?ali v prometu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.